نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree9تشکر
  • 2 Post By mor-bar-ahm1
  • 2 Post By A_Maddah
  • 3 Post By Delbaz
  • 2 Post By AliMohammadi

موضوع: آموزش فتوشاپ برای کار در عکاسی

كاربر آشنا mor-bar-ahm1 آواتار ها
    تشکر کرده
    9

Thumbs down آموزش فتوشاپ برای کار در عکاسی

سلام
    مدت کوتاهی از آشنایی من با این سایت نمیگذره و دلیلی که باعث شد عضو این سایت بشم این بود که دوستان سعی در حل کمک و مشکلات دیگران داشتند و این برام جالب بود.
    حالا برام یه موضوعی پیش اومده که امیدوارم شما دوستان در حل اون کمکم کنید.
    من ساکن یکی از شهرهای جنوبی هستم و علاقه مند به فتوشاپ(فقط در زمینه کار در عکاسی آتلیه)و تا حدود مناسبی نیز با این برنامه آشنایی دارم ولی کارام در حد ساده و ابتدایی هستش و سعی ام اینه که اطلاعات و تجربیاتم را در حد قابل قبولی برسونم به همین دلیل در شهر خودم تلاشهایی رو شروع کردم ولی تو آموزشگاهها آدم واردی ندیدم که کارش خوب و حرفه اش همین باشه به عکاسی ها هم سر زدم وقتی موضوع رو مطرح کردم حتی حاضر شدم براشون مجانی و حتی هزینش رو هم بدم ولی بنا به دلایلی که خودتون بهتر می دونید موافقت نکردند به همین خاطر برای تکمیل اطلاعاتم نیاز به یک دوره آموزشی خوب به خصوص اگه این دوره در داخل عکاسی باشه و کسی که آشنا به این فن باشه.
    خواهشن اگه دوستان جای مناسبی رو سراغ دارند حالا می خواد هر جای ایران باشه ممنون می شم راهنماییم کنید یا هر موردی که خودتان صلاح بدونید.
    با تشکر
    gnetchi و sjt110 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: آموزش فتوشاپ برای کار در عکاسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mor-bar-ahm1 نمایش پست ها
    سلام
    مدت کوتاهی از آشنایی من با این سایت نمیگذره و دلیلی که باعث شد عضو این سایت بشم این بود که دوستان سعی در حل کمک و مشکلات دیگران داشتند و این برام جالب بود.
    حالا برام یه موضوعی پیش اومده که امیدوارم شما دوستان در حل اون کمکم کنید.
    من ساکن یکی از شهرهای جنوبی هستم و علاقه مند به فتوشاپ(فقط در زمینه کار در عکاسی آتلیه)و تا حدود مناسبی نیز با این برنامه آشنایی دارم ولی کارام در حد ساده و ابتدایی هستش و سعی ام اینه که اطلاعات و تجربیاتم را در حد قابل قبولی برسونم به همین دلیل در شهر خودم تلاشهایی رو شروع کردم ولی تو آموزشگاهها آدم واردی ندیدم که کارش خوب و حرفه اش همین باشه به عکاسی ها هم سر زدم وقتی موضوع رو مطرح کردم حتی حاضر شدم براشون مجانی و حتی هزینش رو هم بدم ولی بنا به دلایلی که خودتون بهتر می دونید موافقت نکردند به همین خاطر برای تکمیل اطلاعاتم نیاز به یک دوره آموزشی خوب به خصوص اگه این دوره در داخل عکاسی باشه و کسی که آشنا به این فن باشه.
    خواهشن اگه دوستان جای مناسبی رو سراغ دارند حالا می خواد هر جای ایران باشه ممنون می شم راهنماییم کنید یا هر موردی که خودتان صلاح بدونید.
    با تشکر
    والله به نظرم با دفتر سایت تماس بگیرید ، شاید در دوره های آموزشی که به صورت کلاس ها و گارگاه های آموزشی تشکیل میشه ، مدیران تصمیم گرفتند که یک دوره ی فشرده ی پست پروسس هم تشکیل دهند ، به نظرم با دفتر سایت مکاتبه کنید ، شاید اگر استقبال خوب باشه و به یک حد نصاب برای مدیریت برسه ، این کلاس هم تشکیل شد ، ضرر نمیکنید

در مورد کلاس در تهران بزرگ کلاس های فشرده ای وجود دارد که اکثرا چند هفته ای هستند..

. از فتوشاپ و کرول دراو ، 3 دی مکس و مایا و امثال اینها رو در چند هفته ( هر کدام چند هفته ) آموزش میدهند..دقیق نمیدانم آخرین کلاسی که در آن شرکت داشته ام آثار سموم و علف کش ها بر روی گوجه فرنگی بود که 2 سال پیش بود....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

دوست عزیز سلام :)
    الان تابستان می توانی در تهران جاهایی رو برای اموزش پیدا کنی نمی دانم می توانی بروی انجا یا نه . اکثرا هم آگهی می دهند .در زمینه آدرس و نشانی دوستان تهرانی می توانند کمک کنند .
    این رو هم می دانم کسانی هستند که به صورت خصوصی فتوشاپ را برای عکاسی اموزش می دهند که پول زیادی هم می گیرند .
    سال گذشته یکی از این افراد اومده بود شهر ما و به عکاسان گفته بود نفر هفتصد هزار تومان می گیرد
    آموزش می دهد . :confused:

راستش مغازه دارها هم آموزش نمی دهند چون اکثرا می ترسند که شما فردا برایشان رقیبی بشوید ودر ضمن آتلیه داران اکثر ا فکر می کنند که امکاناتی نرم افزاری و ترفندهایی نرم افزاری وسایلی دارند که رقیباشون نباید با خبر بشوندو دستشان رو شود .
    چون فکر می کنند در در امدشون تاثییر می ذاره (کمتر کسی فکر می کنه که روزی رسان خداست ) حداقل توشهر ما اینطور است . اینجا همه رقیبند نه رفیق .

پیشنهاد آخر . با یه آتلیه دار دوست بشو

نگران نشو .
    صبح خواهد شد .
    و به این کاسه ء آب
    آسمان هجرت خواهد کرد

sjt110 و mahta G تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    9

Thumbs down پاسخ: آموزش فتوشاپ برای کار در عکاسی

سلام
    دستتون درد نکنه
    در مورد صحبتهای آقا کاوه باید بگم حتما" سعی می کنم با دفتر سایت یه تماسی داشته باشم من در دوره خدمت تو تهران بودم و یه دوره فتوشاپ فشرده رو گذروندم و با توجه به اطلاعاتی که قبلا" داشتم در آموزشگاهها فقط دوره مقدماتی و در حد آشنایی با اون است چون اکثر اساتید آن حرفه شان عکاسی نبوده و کسی نیاز است که خودش تو عکاسی کار کونه وآشنا به تکنیک ها و اصطلاحا" با فوت کوزه گری آشنا باشه چون اون چیزی که در آخر کار رو زیبا می کنه آون فوته است

در مورد راهنمایی های دو ست عزیزم 1348346 (دوست داشتم اسمتو می ذاشتم)
    حرفتون درسته این گونه موارد معمولا" هزینه زیادی داره ولی من تقریبا" با اکثر قسمتهای اون آشنایی دارم الا اون فوته و این باعث می شه که اگه دوره ای هم باشه کوتاه بشه و قیمت اون هم بالاست ولی شاید یه آدم منصف پیدا شد که دلش به حالم سوخت:(
    تو اول صحبتهام گفتم که بچه جنوبم یکی از هدفهام این بود اگه کسی پیدا شد وقتی بدونه که من ساکن کجام و در چه محلی می خوام کار کنم مطمعا" بشه که من نمی تونم براش رقیب باشم
    در مورد آتلیه داران تو شهر خودم سر زدم ولی اونهام به چشم رقیب به من نگاه می کنند و اصلا" حاضر به همکاری نیستند که من بهشون حق میدم و لی دوست دارم به دنبال کاری برم که بهش علاقه دارم و به همین خاطر سعی خودمو می کنم :confused:
    بازم منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mor-bar-ahm1 نمایش پست ها
    سلام
    دستتون درد نکنه
    در مورد صحبتهای آقا کاوه باید بگم حتما" سعی می کنم با دفتر سایت یه تماسی داشته باشم من در دوره خدمت تو تهران بودم و یه دوره فتوشاپ فشرده رو گذروندم و با توجه به اطلاعاتی که قبلا" داشتم در آموزشگاهها فقط دوره مقدماتی و در حد آشنایی با اون است چون اکثر اساتید آن حرفه شان عکاسی نبوده و کسی نیاز است که خودش تو عکاسی کار کونه وآشنا به تکنیک ها و اصطلاحا" با فوت کوزه گری آشنا باشه چون اون چیزی که در آخر کار رو زیبا می کنه آون فوته است

در مورد راهنمایی های دو ست عزیزم 1348346 (دوست داشتم اسمتو می ذاشتم)
    حرفتون درسته این گونه موارد معمولا" هزینه زیادی داره ولی من تقریبا" با اکثر قسمتهای اون آشنایی دارم الا اون فوته و این باعث می شه که اگه دوره ای هم باشه کوتاه بشه و قیمت اون هم بالاست ولی شاید یه آدم منصف پیدا شد که دلش به حالم سوخت:(
    تو اول صحبتهام گفتم که بچه جنوبم یکی از هدفهام این بود اگه کسی پیدا شد وقتی بدونه که من ساکن کجام و در چه محلی می خوام کار کنم مطمعا" بشه که من نمی تونم براش رقیب باشم
    در مورد آتلیه داران تو شهر خودم سر زدم ولی اونهام به چشم رقیب به من نگاه می کنند و اصلا" حاضر به همکاری نیستند که من بهشون حق میدم و لی دوست دارم به دنبال کاری برم که بهش علاقه دارم و به همین خاطر سعی خودمو می کنم :confused:
    بازم منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم
    والله 1348346 اسم زیبایی دارند که در امضای ایشون موجود است....اسدالله مداح

بعد اینکه بابا این جنوب آخر دنیا نیست به خدا....

بنده که در حال حاضر ساکن پایتخت ایران هستم ، مدت ها عمرم رو در جنوب گذاراندم ، شهری زیبا و جذاب بندرعباس ، شهری گرم با مردمی گرم تر....

یادش بخیر...

بله با شما موافقم حتما با سایت در تماس باش....

بعد اینکه مراکزی در تهران هم هستند که به صورت تخصصی آموزش پست پروسس است ، به مجله ی عکس و یا دوربین عکاسی مراجعه کنید....

اما اول با سایت در تماس باشید...
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Monday 16 July 2007 در ساعت 02:43
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نمیدونم چی بگم. فتوشاپ یک برنامه یکپارچه است که توانایی های اون گسترده و مخصوص یک کار نیست .
    " فتوشاپ برای عکاسی " معنای خاصی نداره. مثلا آیا شما میخواید تنها قسمتهایی رو یاد بگیرید که در مورد روشن و تاریک کردنه عکسه و بقیه قسمت ها مثل ساخت ابر و دریا رو نمیخواید یاد بگیرید
    شما دیر یا زود به یاد گرفتن اونها هم نیازمند میشید . پس بهترین معلم برای شما یک کتاب مرجع و کمی حوصله از طرف خودتونه.
    کتاب تنها معلمیه که بدون منت و بدون تلف کردن پول شما , به شما آموزش میده و هر اونچه که بلده به شما میگه برخلاف همه مدرسین که یا فقط قسمتی از برنامه رو بلدند یا از روی قصد اونچه رو که باید یاد نمیدن

بعد از خوندن کتاب میتونید تو اینترنت ترفندهای مختلف رو یاد بگیرید و اونها رو به کار ببندید. اونچه که در آتلیه ها میبینید جر یک سری پس زمینه های از پیش آماده شده و روتوش های فوق العاده مخرب , چیز دیگه ای نیست . برای یاد گیری فتوشاپ بهتره به شخص دیگه ای غیر از بعضی از آتلیه داران متکی باشید
    AliMohammadi، saeid1354 و sjt110 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوست عزیز :biggrin:
    با تشکر از جناب قبادی عزیز و جناب دلباز عزیز که همیشه راهنمایی هاشون مفید واقع می شه

اینکه شما مصمم برای یادگیری هستید بسیار عالی است . اما یه سئوال .
    آیا می دانی برای راه اندازی یک آتلیه چه مقدار پول لازم است . و چه لوازمی لازم دارید .؟چنانچه مدرک فتوشاپ رادارید واز نظر مالی برای راه اندازی آتلیه مشکلی ندارید مطمئن باشید مسئله آموزش شما هم حل می شود . قبل از آن هم یه سری به مجمع امور صنفی شهرتون بزن و ببین چه مدارکی لازم داره .
    خواندن مباحث سایت عکاسی خودش بزرگترین آموزش است . منم که اتلیه دارم هر چیکه می دونم مدیون همین سایت عکاسی هستم .اینجا مرجعیست بزرگ برای رفع مشکلات ما عکاسان آعم از آتلیه و وغیر آتلیه ای .
    الحمدلله کتاب و سی دی هم فراوان است فقط پشتکار می خواهد که مطمئنم شما دارید .

در هرصورت شما اگر موارد لازم که در بالا ذکر کردم را اگر آماده داری من قول به شما می دهم همه چیز حله

در آن زمان دور -
    هر بی کسی به خانه ی مردم پناه داشت
    دلهای اهل کوچه و برزن یگانه بود
    هر خانه ا ی به خانه ی همسایه راه داشت
    مردم همه به یاری هم می شتافتند
    با روح اعتماد
    یادش بخیر باد
    اسدالله مداح

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

خواندن مباحث سایت عکاسی خودش بزرگترین آموزش است .
    كاملا" تاييد مي*شود...
    بنده جز كساني هستم كه با كلاسهاي كامپيوتر بيرون كاملا" مخالفم...نميگويم به درد نمي*خورند! ولي نظر من هم كتاب و فيلم*هاي آموزشي است...

نكته: با كلاس*هايي كه مثل كارگاه سايت عكاسي باشند و در مورد پست پروسس صحبت شود كاملا" موافقم.

1- مقالات و تاريكخانه ديجيتال سايت بسيار بسيار مفيد است.
    2- آموزشهاي جناب دلباز عزيز را بخوانيد.
    3- جناب هژيرآذر عزيز هم روزي چند گيگ دانلود آموزش فتوشاپ در سايت معرفي مي*كنند. (هم فيلم، هم كتاب)
    4- چند تا Pdf هم كه از كارگاه*هاي سايت هستند جالب است.
    5-....................
    ویرایش توسط AliMohammadi : Monday 22 October 2007 در ساعت 06:04
    saeid1354 و sjt110 تشکر می‌کنند.
    علی محمدی

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام،

دوستان به اين نكته هم توجه كنيد كه بيشتر كلاس هاي فتوشاپ، آموزش اجراي تكنيك هاي گرافيكي است. به همين دليل، حتماً سيلابس كلاس مورد نظرتان را بررسي كنيد و با مدرس كلاس صحبت حضوري نماييد. درست است كه ابزارها مشترك است ولي تكنيك هاي ويرايش عكس با تكنيك هاي گرافيكي متفاوت است و شيوه استفاده از ابزار هر كدام با ديگري متفاوت است.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

تشکر کرده
    9

Thumbs down پاسخ: آموزش فتوشاپ برای کار در عکاسی

سلام ببخشید که دیر شد
    دستتون درد نکنه از راهنمایی خوبتون با خوندن مطالب دوستان عزیز نکات خوبی رو یاد گرفتم به نظرم پیشرفت سخته ولی شدنیه بنده الان شرایط تاسیس یه آتلیه رو ندارم ولی کاریه که بهش علاقه دارم و ابتدا کاری که می خوام شروع کنم باید روی اون یه تسلط نسبی داشته باشم و با توجه به راهنمایی های دوستان عزیز از امروز تو اینترنت به دنبال آموزش ها و نکات خوب دارم می گردم و اگه یه کتاب خوب هم پیدا بشه سعی می کنم تهیش کنم که تا الان به نتایج خوبی هم رسیدم و انشاالله روزی به آرزوی خودم که تاسیس آتلیه است برسم
    بازم دستتون درد نکنه :)

اگه من الان به تجربه خوبی رسیدم مدیون راهنماییهای شما عزیزان هستم که تداوم آن باعث خوشحالی بنده خواهد شد و باز هم منتظر راهنمایی هی شما عزیزان هستم.:):biggrin: