صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
Like Tree34تشکر

موضوع: مسابقه ویرایش , پیرایش و پردازش عکس

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض مسابقه ویرایش , پیرایش و پردازش عکس

این اولین مسابقه ایه که به این شکل در اینجا برگزار میشه
    قوانین مسابقه در زیر اومده و هر بار در شروع هر مسابقه جدید , قوانین و اسامی برندگان قبلی و لقب های بدست اومده , بازگو میشه

مسابقات هر 15 روز یکبار خواهد بود یعنی از روز 1 تا 15 هر ماه و نیز از روز 16 تا 30 هر ماه.
    روزهای 14 و 15 و نیز روزهای 29 و 30 روزهای اعلام نظرات در مورد انتخاب بهترین ویرایش خواهد بود
    البته در ماه های 31 روزی , روز 31 ام هم جزء روزهای رای دادن حساب میشه

در هر دوره برنده دوره قبل یک عکس و فقط یک عکس برای مسابقه ارائه میکنه مگر اینکه دیگر اعضا بر حسب نیاز تقاضای یک عکس دیگه کنند یا هدف ارائه دهنده مربوط به قوانین ترکیب عکس ها باشه که در این صورت وجود 2 یا حتی 3 عکس هم مانعی نداره

عکسی که ارائه میشه نباید دارای نوشته و مارک و ... باشه . مگر اینکه هدفمون چگونگی حذف نوشته ها از عکس یا مسائلی اینچنینی باشه

خود شرکت کنندگان هم میتونن به خودشون رای بدند. رای ها دوستانه هستند . هیچ کس در پی اثبات چیزی نیست

اگر عکس مربوط به خودتونه که هیچ , ولی اگه عکس توسط شخص دیگری گرفته شده و یا از جایی دیگه برداشته شده باید از صاحب عکس جازه گرفته بشه . چون نفرات بعدی باید روی اون عکس کار کنند

عکسی که اینجا ارائه میشه نباید قبلا توسط خودتون ویرایش شده باشه مگر اینکه واقعا جای کار داشته باشه

دوستان در هر پست فقط یک عکس رو ارائه بدند تا هم بهتر بتونیم در موردش قضاوت کنیم و هم وقتی میگیم مثلا عکس موجود در فلان پست مقصودمون کاملا مشخص باشه. اگر چند تا ویرایش روی عکس انجام دادید , هر کدوم رو در یک پست نمایش بدید

اندازه پهنا و ارتفاع عکس های ارائه شده یا ویرایش شده از 800 پیکسل بیشتر نباشه تا موجب بهم خوردن نظم صفحات نشه. تا جایی که امکان داره و به کیفیت عکس صدمه جدی نمیزنه سعی کنید از حجم های کمتر برای عکس ارائه شده استفاده کنید. سعی کنید حجم عکس ها بیشتر از 150 کیلوبایت نشه. اگر مجبورید از اندازه بزرگ استفاده کنید حتما از Thumbnail یا Link استفاده کنید

شخصی که برنده دوره قبل شده و میخواد عکسی رو برای ویرایش بذاره, اگر عکسش بسیار بزرگه میتونه یک نمونه با اندازه معمول از عکس رو در پستش ارائه بده و لینک عکس با اندازه بزرگ رو هم در پستش قرار بده

کسی که در دوره قبل برنده شده باید ظرف 3 روز عکس خودش رو برای مسابقه بعدی ارائه کنه. اگر به هر ترتیب نتونه بعد از سه روز عکسش رو ارائه کنه کسی که در دور قبل بعد از برنده رای بیشتری آورده میتونه یک عکس ارائه کنه

هر کس که عکس رو ویرایش میکنه , تا جائیکه ممکنه بهتره در مورد نحوه ویرایشش و نیز برنامه ها و پلاگین هایی که استفاده کرده توضیح بده . البته نه خیلی مفصل در حد اشاره هم باشه کفایت میکنه .

اگر به کسی رای میدید دلیل رای خودتون رو هم بنویسید و بگید که از لحاظ تکنیکی یا زیبایی چه چیزی شما رو تحت تاثیر قرار داد

هر ویرایش یا پیرایشی یا آرایشی قابل قبوله به شرطی که خود عکس در نتیجه نهایی به عنوان موضوع قالب وجود داشته باشه . منظورم اینه که نباید بعد از ویرایش دیگه هیچ نشانی از تصویر اولیه وجود نداشته باشه

برای کسانی که برنده میشن لقبهای زیر در نظر گرفته شده . هر چند شما تا آخر این دوره فرصت دارید باز بهش فکر کنید و لقب های بهتری رو پیشنهاد بدید

پیشگام :1 بار برنده
    پیشرو : 3 بار برنده
    پیشوا : 5 بار برنده
    پادشاه : 10 بار برنده
    پادشاه پادشاهان : 20 بار برنده

برای شروع مسابقه اولین عکس رو من قرار میدم ولی از دوره های بعد برنده قبلی باید یک عکس ارائه بده.

با ایده خودتون سعی کنید عکس رو ویرایش کنید
    هر نوع ترکیب با عکس های دیگه یا پاک کردن و بریدن قسمتی از عکس و ویرایش با هر برنامه دو یا سه بعدی قابل قبوله

EHSAN2، AliMohammadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: مسابقه ویرایش , پیرایش و پردازش عکس

فکر نمیکنم عکسی که قرار دادم اینقدر مشکل باشه که نشه کاری روش انجام داد. تو عکس بالا کارهایی زیادی میشه انجام داد. وقتی به عکس نگاه کردم یه چیز دقیقا تو ذهنم اومد و اونم اینکه پیرمرد رو به سمت راست صندلی بکشم و یه پیر زن رو کنار اون قرار بدم . سطل آشغال حتما باید خذف میشد . حالا یا با بریدن تصویر یا با ویرایش کردن

این عکسیه که من ویرایش کردم :
    شاید خیلی طبیعی نباشه اما من امیدوار بودم شما نتایج بهتری بدست بیارید

من یه عکس دیگه اینجا قرار میدم که میتونید از این هم استفاده کنید ولی این مسابقه رو فقط تا 5 روز دیگه یعنی تا 15 جولای ادامه میدیم . امیدوارم حداقل یه نفر پیدا بشه و کمی روی عکس ها کار کنه .

این عکس رو من تو سایت Photos of the year هم قرار دادم که میتونید با مراجعه به اونجا , ویرایش های دیگر دوستان رو هم ببینید

کد:
    http://70.52.220.210/dmirror/http/www.photos-of-the-year.com/forum/showthread.php?threadid=5114&perpage=10&pagenumber=1
    با ایده خودتون سعی کنید عکس رو ویرایش کنید
    هر نوع ترکیب با عکس های دیگه یا پاک کردن و بریدن قسمتی از عکس و ویرایش با هر برنامه دو یا سه بعدی قابل قبوله
    AliMohammadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    واي دلباز جان اين فوق*العاده است...تبريك مي*گم مثل هميشه عالي (دوستان به لينك جناب دلباز مراجعه كنند...بنده هميشه پيگير قسمت Photography Challenge هستم)
    دلباز جان من فقط 5 روز فكر مي*كردم كه با اين چي كار كنم...آخر هم به همين نتيجه*ي شما رسيدم...ولي عكسشو پيدا نكردم...

نميدونم خوب شده يا نه... :(

از اين دو عكس هم استفاده كردم+يك ميز جنگلي! (نمك*آبرود)

Delbaz و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    علی محمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    سلام...
    واي دلباز جان اين فوق*العاده است...تبريك مي*گم مثل هميشه عالي (دوستان به لينك جناب دلباز مراجعه كنند...بنده هميشه پيگير قسمت Photography Challenge هستم)
    دلباز جان من فقط 5 روز فكر مي*كردم كه با اين چي كار كنم...آخر هم به همين نتيجه*ي شما رسيدم...ولي عكسشو پيدا نكردم...

نميدونم خوب شده يا نه... :(

از اين دو عكس هم استفاده كردم+يك ميز جنگلي! (نمك*آبرود)

فوق العاده است . هزار بار زیبا تر از عکس من شده و من به خاطر این سلیقه به شما تبریک میگم
    درست مثل الماس میدرخشه
    فقط تنها چیزی که آزارم میده خط افق مربوط به عکس زمستانیه که موجب شده در عکس نهایی دو تا خط افق قدرتمند داشته باشیم
    لطفا بگو پایه های میز رو چطوری داخل علف ها کاشتی . یعنی فقط با محو کردن تدریجی پایه های میز بوده
    چه خوب میشد برای میز و اون مرد , سایه رو هم در نظر میگرفتی تا کار مصنوعی به نظر نرسه
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب اینم یه عکس دیگه

AliMohammadi، Mashhadi Vahid و iranh00 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    عكس دوم خيلي عالي شده اگر امكانش است كمي توضيح دهيد...
    خيلي ممنون از لطف شما...اميدوارم بتوانم در تمام مسابقات شركت كنم...
    فقط تنها چیزی که آزارم میده خط افق مربوط به عکس زمستانیه که موجب شده در عکس نهایی دو تا خط افق قدرتمند داشته باشیم
    حق با شماست، مي*شد خط افق بالايي را با اضافه كردن كمي بوته از بين برد...

لطفا بگو پایه های میز رو چطوری داخل علف ها کاشتی . یعنی فقط با محو کردن تدریجی پایه های میز بوده
    بله با محو كردن لايه*ي تدريجي ميز و استفاده از دو قلم Dune Grass و Grass...كار درستي بوده؟
    مثلا" پايه*ي جلويي فقط از Dune Grass استفاده شده...
    فكر كنم عكسي هم كه شما در صفحه*ي 7 مسابقه*ي 1-15 July سايت photos*of*the*year قرار داديد هم از اين دو ابزار استفاده كرده*ايد؟
    چه خوب میشد برای میز و اون مرد , سایه رو هم در نظر میگرفتی تا کار مصنوعی به نظر نرسه
    درست است...چشم...نكته*اي كه در ويرايش شما توجه مرا جلب كرد همين سايه*ها بود...
    iranh00 تشکر می‌کند.
    علی محمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط AliMohammadi نمایش پست ها
    سلام...
    كار درستي بوده؟
    مثلا" پايه*ي جلويي فقط از Dune Grass استفاده شده...
    فكر كنم عكسي هم كه شما در صفحه*ي 7 مسابقه*ي 1-15 July سايت photos*of*the*year قرار داديد هم از اين دو ابزار استفاده كرده*ايد؟
    بله منظور من هم اشاره به همین دو قلموی ارزشمند در کارهای اینچنینی بود
    البته گاهی مجبور میشیم که از یک علف طبیعی برای ساخت قلمو استفاده کنیم تا نتیجه کار طبیعی در بیاد ولی در کارهایی که علف ها خیلی ریزند میشه از این دو قلمو استفاده کرد و تنها نکته اش اینه که بعد از انتخاب این دو قلمو باید رنگهای پس زمینه و پیش زمینه به صورت تاریک و روشن انتخاب بشه تا جلوه سایه و روشن در علف ها بوجود بیاد
    یکی از نمونه هایی که من خودم خیلی دوست دارم عکس زیره که دقیقا با این قلموها درست شده :
    کد:
    http://forums.biorust.com/photopost/showphoto.php?photo=5018&ppuser=794
    اما در مورد کار دوم راستش قصدم از اینکه دست رو تو جیب بذارم این بود که میخواستم مرد رو تو یه محیط زمستانی قرار بدم ولی وقت نکردم . اگه خدا بخواد نمونه کاملش رو بعدا اینجا میذارم

امیدوارم دیگر دوستان هم تو این مسبقه شرکت کنند
    iranh00 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

بنده به عنوان یک فرد عامی و بدون هیچ اطلاعاتی از ویرایش و فوتوشاپ اجازه میخوام نظرم رو بگم:

1- در عکس اول جناب دلباز, رنگهای محیط بیش از حد روشن و رویایی شدند, نورهایی که بر روی پیرمرد افتادند با نورهایی که بر روی دخترک و مادرش تابیده متفاوت هستند و جای قرارگیری آن دو هم زیاد جالب نیست, تقریبا" سر آن خانم در مسیر دید پیرمرد است, در صورتیکه پیرمرد به افق خیره شده!!!

2- نمیدانم چرا جناب آقای محمدی هم رنگ دو عکس بعدی (کلبه و درختان را ) پررنگ تر کردند, همان رنگ بندی قبلی و اولیه به نظرم مناسب تر بود (رنگ کلبه از خاکستری به صورتی متمایل شده) و اگر پیرمرد را هم کمی عقبتر و بالاتر قرار میدادید بهتر بود ( تقریبا" دارد می افتد :biggrin: ) محو شدن پاهای پیرمرد و پایه های نیمکت نیز بسیار جالب انجام شده.

3- عکس دوم جناب دلباز بسیار کاملتر است، فقط کاش سایز پیرمرد و صندلی کمی کوچکتر میشد تا در برابر آن پل توی چشم نزند.
    فقط تنها نکته منفی که در هر دو کار جناب دلباز به چشمم خورد واضح بودن مرز بین عکس رویی و عکس پس زمینه است (یا مثلا" در مرز بین قسمت در سایه و در آفتاب پایه سمت راست نیمکت), همچنین مربع خاکی رنگی که بین دو پای پیرمرد در عکس اصلی وجود دارد و در هر دو عکس ویرایش شده هم باز همان رنگ خاکی را دارد و تغییر نکرده!
    رعایت سایه ها نیز بسیار خوب انجام شده , همچنین ایده قرار دادن دست پیرمرد در جیبش که ماهرانه صورت گرفته (هر چند از نظر فیزیکی تقریبا" نمیشود به این حالت؛ راحت نشست).

از اینکه نظرات عوامانه خودم را گفتم عذر میخواهم و امیدوارم باعث رنجش نشده باشم. :) (حتما" میگویید کنار گود نشسته و میگه لنگش کن!!!)
    -----------------------------------------------------------------------------------------

چرا دوستان دیگر در این مسابقه جذاب شرکت نمیکنند؟؟
    شاید میخواهند تا آخرین لحظه ورقه را بالا نبرند !!!؟؟؟!!!
    Delbaz، AliMohammadi و iranh00 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

1- در عکس اول جناب دلباز, رنگهای محیط بیش از حد روشن و رویایی شدند, نورهایی که بر روی پیرمرد افتادند با نورهایی که بر روی دخترک و مادرش تابیده متفاوت هستند و جای قرارگیری آن دو هم زیاد جالب نیست, تقریبا" سر آن خانم در مسیر دید پیرمرد است, در صورتیکه پیرمرد به افق خیره شده!!!
    آره رنگ ها با هم متفاوتند ولی خب بالاخره لباس های پیرمرد کمی کهنه هستند . نگاه پیرمرد هم دقیق روبرو نیست یعنی دقیق از پشت سر اون خانم داره نگاه میکنه . مخصوصا اینکه خانومه سرش رو کمی رو به جلو خم کرده.
    فقط کاش سایز پیرمرد و صندلی کمی کوچکتر میشد تا در برابر آن پل توی چشم نزند.
    من اندازه رو با توجه به بوته های کنار پس زمینه انتخاب کردم . حالا شاید بشه یه ذره کوچیکتر کرد ولی اگه زیاد کوچیک بشه اون وقت نسبتهای عکس به هم میخوره

فقط تنها نکته منفی که در هر دو کار جناب دلباز به چشمم خورد واضح بودن مرز بین عکس رویی و عکس پس زمینه است (یا مثلا" در مرز بین قسمت در سایه و در آفتاب پایه سمت راست نیمکت), همچنین مربع خاکی رنگی که بین دو پای پیرمرد در عکس اصلی وجود دارد و در هر دو عکس ویرایش شده هم باز همان رنگ خاکی را دارد و تغییر نکرده!
    راست میگی من اصلا به فضای بین پاهای پیرمرد دقت نکرده بودم . حتما اصلاح میکنم. اما در مورد مرز بین سایه و آفتاب در پایه نیمکت فکر میکنم عکس اصلی هم همینطوره و من بی تقصیرم

همچنین ایده قرار دادن دست پیرمرد در جیبش که ماهرانه صورت گرفته (هر چند از نظر فیزیکی تقریبا" نمیشود به این حالت؛ راحت نشست).
    حالا اینجا من خودم میگم که خوب انجام نشده چونکه اگه قرار باشه دست توی جیب بره باید جیب بزرگتر از این بشه

ولی یه نکته رو هم در نظر بگیرید که کار کردن روی عکس هایی که اندازه کوچیک دارند یه ذره سخته . چونکه خیلی از ریزه کاری ها از چشم آدم پنهان میمونه. از طرفی من یا شرکت کننده های دیگه هیچ کدوم قصدمون این نیست تا یک کار هنری زیبا خلق کنیم فقط میخوایم ایده ها و تمایلاتمون رو نشون بدییم .
    اینجا درست شده تا شما اشتباهات مربوط به ویرایش رو بگید و بنابراین شما خیلی خوب و نکته بین بودید و من از شما ممنونم

من امیدوارم دیگران هم عیب هایی که به نظرشون میرسه بازگو کنند . این طوری آدم سعی میکنه در کارش دقیق تر باشه
    Mashhadi Vahid و iranh00 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوستان :biggrin:
    قبل از هر چیز کمال تشکر را از آقای دلباز عزیز دارم بخاطر آموزش های زیباشون .
    منم الان که ساعت دو صبح است یه عکسی درست کردم چون دوست دارم مسابقه ادامه داشته باشه و از تجربیات دوستان استفاده کنم . :biggrin:

AliMohammadi، Mashhadi Vahid و iranh00 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین