نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree16تشکر
  • 9 Post By Delbaz
  • 4 Post By nmroshan
  • 3 Post By Delbaz

موضوع: نحوه اندازه گیری با ابزار Measurement در PS CS3 Extended

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض نحوه اندازه گیری با ابزار Measurement در PS CS3 Extended

نحوه اندازه گیری با ابزار Measurement در PS CS3 Extended

امروز یکی از دوستان سوالی از من درمورد نحوه اندازه گیری سطوح غیر هندسی و غیر منظم در فتوشاپ کرد
    در واقع مساحت اشکال غیر منظم مثل پنج ضلعی یا شش ضلعی هایی که اندازه ظلع های اونها هم با هم برابر نبودند
    و البته هیچ مقیاسی هم برای این اندازه گیری نداشتند و تنها از روی عکس میخواستند ببینند مثلا مساحت فلان منطقه چقدر است ( با هر واحدی مثلا پیکسل یا سانتی متر )
    من در ابتدا گفتم که فتوشاپ ابزار مناسبی برای این کار نیست. برنامه های ترسیم فنی مثل
    AutoCad یا Graphite که خودم معمولا استفاده میکنم ابزارهای مناسب تری برای این کار هستند

ولی در فتوشاپ من چنین کاری رو انجام نداده بودم و نیازش هم حس نمیشد
    گفتم شید پلاگینی در این مورد وجود داشته باشه
    توی اینترنت به جستجو پرداختم . مخصوصا واژه
    Measure Area & perimeter
    و برخورد کردم به نحوه ثبت و ذخیره چنین خصوصیاتی در آخرین نسخه فتوشاپ و نسخه Extended این برنامه

خب من تا به حال از نسخه Extended این برنامه استفاده نکرده بودم و چنین امکانی در بقیه نسخه ها نبود اما بعد از نصب نسخه Extended که خوشبختانه در پک LORD وجود داشت متوجه شدم که این نسخه دارای امکانات اضافه و بسیار خوبی است که یکی از این گزینه ها وجود خصوصیات بسیار عالی اندازه گیری است و منو ی Analysis به همین منظور اضافه شده

جالب این بود که من از این دوست خوب پرسیده بود که مقیاسی برای این کار دارید یا . و برام خیلی جالب تر شده که فهمیدم فتوشاپ حتی قادر به مقیاس سازی است و میشه مقیاس های اختصاصی ایجاد کرد. این واقعا شگفت انگیزه
    فاصله ها , مقیاس ها , طول و عرض ناحیه انتخابی , مساحت و محیط پیچیده ترین قسمتهای انتخاب شده حتی با عصای جادویی و قابلیت ذخیره همه این خصوصیات و از طرفی مجاسبه جداگانه در قسمت های انتخاب شده و نیز استفاده از Count و Ruler همگی اینها بسیار جالب بود. مخصوصا توانایی این نسخه در هماهنگی با برنامه Mathlab که منو متوجه کرد که استفاده از این نسخه بسیار مناسب تر از نسخه Professional است

عکس های این قسمت رو آماده میکنم و در ادامه سعی میکنم در مورد خصوصیات این قسمت کمی توضیح بدم
    . اگر دوستان دیگه تجربه ای در این مورد دارن حتما بیان کنند
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: نحوه اندازه گیری با ابزار Measurement در PS CS3 Extended

ضمن تشکر از نوضیحات یاسر عزیز، نکته جالب دیگر در این ابزار امکانات خوبی است که در انالیز اطلاعات روشنایی دارد و میتواند در زمینه انالیز تصویری مفید باشد.

در زمینه کاری خودم، در آنالیز اطلاعات تصاویر پاتولوژی این امکان بسیار کمک کننده بود.
    A_Maddah، Delbaz، Kaveh Ghobadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: نحوه اندازه گیری با ابزار Measurement در PS CS3 Extended

اتفاقا جناب روشن
    این دوستمون هم دکتر هستند
    و من بهشون پیشنهاد دادم تا مطلب رو از شما بپرسن
    ایشون برای اندازه گیری هایی در لام بافت شناسی میخواستن از این حالت استفاده کنن

ولی به هر حال از دیروز که من نسخه Extended رو نصب کردم و در Help این نرم افزار دارم جستجو میکنم به نظرم بسیار بسیار کامل تر از نسخه های دیگه است
    nmroshan، minaei و Shamim تشکر می‌کنند.