صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: خريد يك DVD Player

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض خريد يك DVD Player

با عرض شرمندگي كه اين سوال را در اين سايت مي كنم . چون هيچ سايتي را پيدا نكردم كه همانند دوربين روي DVD Player يا حتي دستگاه صوتي و تصويري بحث كند و آنها را باهم مقايسه كند .
    خودم دو مارك Sony و Hitachi را در نظر دارم ,ولي بين اين دو گير كرده ام . Hitachi چرا زيرا قبلاً يك تلويزيون بسيار عالي البته قديمي از آن داريم و هر متخصصي نسبت به فن آوري عالي آن تعريف مي كند .
    ویرایش توسط ARN : Friday 7 July 2006 در ساعت 15:11

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: خريد يك DVD Player

از لحاظ كيفي خيلي بين دستگاههاي مختلف تفاوت نيست و حتي همين دستگاههاي چيني تكنو هم ديده ام كه چند سال بدون مشكل كار كرده اند. فقط امكانات انها را ببينيد. اگر بتوانند فايلهاي ويديوئي mpg, Dat و ساير فرمتها را بدون رايت شدن به فرمت VCD يا DVD بخوانند خيلي خوب است. در اين صورت براي ذخيره فيلمهايتان مجبور نيستيد آنها را به فرمت خاصي رايت كنيد تا رندرينگ آن ساعتها زمان ببرد. بعض از دستگاهها كارت حافظه مي خورند و مي توانند عكس يا فايلهاي صوتي را از روي آنها بخوانند. ضمنا بسته به نياز و امكاناتي كه داريد يا م يخواهيد تهيه كنيد سيستم صوتي خروجي آنها را نيز دقت نماييد . خروجي 5 كاناله يا دالبي و غيره .

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

جناب شهبازی توضیحات کاملی دادن ولی اگر فرمت Dvix رو هم پشتیبانی کنه خیلی عالی هستش. بین مارکها هم من سونی و توشیبا (البته ژاپنیش) و بین کره ای ها هم سامسونگ رو پیشنهاد میدم. من هم با سونی کار کردم هم با سامسونگ که خوب از لحاظ کیفیت زیاد فرقی نمیکردن به جز در موارد خاص که سی-دی خشدار یا کثیف بود سونی به خوبی نشونش نمیداد ولی سامسونگ با کیفیت عالی (انگار نه انگار سی-دی مشکل داره) نشون میداد.
    پیشنهاد میشه از Combo ها استفاده نکنید.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نكاتي كه آقاي شهبازي گفتند بسيار مهم هستند و به كار حال شما مي آيند. اما چيزي كه شايد به كار آينده شما بيايد خروجي ديجيتال صوت و تصوير با هم است.
    اگر فقط كمي صبر كنيد، Dvd هايي با خروجي Hdmi در بازار جهاني توليد شده اند ، فقط در ايران به طور تجاري وارد نشده اند، كه آن هم فكر
    ميكنم به زودي وارد شوند. با توجه به اين كه صوت و تصوير به صورت كاملاً ديجيتال و از طريق يك كابل منتقل مي شوند تكنولوژي جالبي محسوب مي شود. البته اين دستگاهها خروجي هاي معمولي و كامپوننت هم خواهند داشت كه نياز شما را براي اتصال به وسايل تصويري معمول برطرف خواهد كرد.
    يك نكته ديگر اين كه اگر مي خواهيد از خروجي ساراند استفاده كنيد، خيلي از آمپلي فايرها تنها ورودي آنالوگ دارند و به ورودي اپتيكي مجهز نيستند. اما بعضي مدل هاي دي وي دي خروجي آنالوگ پنج كاناله بعلاوه يك خروجي سابووفر نيز دارند كه دست شما را براي انتخاب آمپلي فاير باز ميگذارند.
    يكي از برند هايي كه نسبت به امكاناتش قيمت مناسبي دارد، توشيباست. اما بيشتر تحقيق كنيد، چون در عمل بعضي برند ها خيلي به سالم بودن مديا حساس هستند و شمات را به دردسر مي اندازند. بعضي از دي وي دي ها نيز فيلم هايي با كد ريژنال مناطق ديگر را پخش نميكنند كه باعث دردسرتان خواهد شد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 6 July 2006 در ساعت 15:16
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

به فرمایشات دوستان چند مورد را اضافه میکنم .

سعی کنید قبل از خرید از قدرت اپتیک دستگاه مورد نظرتان مطمئن شوید.دستگاه های سونی ( طبق تجربیات بنده ) با اینکه امکانات بسیار زیاد و در نوع خود جالبی دارند ولی در پخش دیسک های دو لایه ضعف دارند. و تمام امکانات یکطرف و گیر کردن فیلم هنگام پخش هم یکطرف ...که سونی و پدر سونی رو هم زیر سوال میبرد که چرا دستگاه 55000 تومانی چینی بدون هیچ مشکلی تمام DVD ها رو پخش میکند ولی سونی که صاحب تکنولوژی است اینگونه !!!

همانطوریکه دوستان هم اشاره کردند برای استفاده از صدای 5.1 کانال دو راه وجود دارد : 1- خروجی اپتیکال 2- خروجی آنالوگ . اگر اسپیکر های شما آنالوگ باشد و دستگاه DVD شما تنها خروجی اپتیکال داشته باشد مشکلی است بس عظیم !!! معمولا اگر اسپیکر هم نداشته باشید و بخواهید انتخاب کنید ( با توجه به اینکه اسپیکرهای دیجیتال کیفیت بالاتری دارند ) اسپیکرهای دیجیتال در مقایسه با آنالوگها قیمت بسیار بالاتری دارند.ولی غیراز مزیتهای بسیار دیجیتال ......سیمهای متعدد آنالوگ اعصاب را به صدا در می آورد !!!

دستگاهی که تست های متعدد بر آن انجام داده ام و کاملا از آن راضی هستم TBCO میباشد . هم آنالوگ و هم دیجیتال ( خروجی صدای 5.1 ) . قدرت اپتیک بسیار بالا . دفینسیون بسیار عالی تصویر . پخش JPEG . پخش MPEG . طراحی بسیار شیک و جذاب . حرارت بسیار کم در زمانهای طولانی استفاده ممتد ! این دستگاه با اینکه محصول جدیدی نیست ولی جالب است که DVD که بصورت DATA رایت شده را نیز میخواند ( من MP3 تست کردم و جواب داد )

من دو مدل دستگاه SONY و یک مدل دستگاه JVC داشتم که هیچکدام به گرد پای TBCO نمی رسند .

Technology Beem Company

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

یادم میاد وقتی موضوع کاریکاتور های دانمارکی پیش اومد و در فروم بحثی شروع شد آقایون فرمودند خارج از بحثه و این جور چیز ها حالا چه جور هست که Dvd خارج از بحث نیست؟
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشكر از اينكه از سوال بنده استقبال كرديد و پاسخ آن را داديد .
    در مورد Hitachi همانطور كه ديده مي شود آشنايي زيادي وجود ندارد زيرا برندي است كه در بازار كم ديده مي شود . در مورد Hitachi فروشنده اي مي گفت" كه اپتيك آن ورژن 3 است در حالي كه اپتيك دستگاههاي ديگر هنوز ورژن 2 مي باشد مخصوصاً از سوني ياد كرد كه اپتيك آن ورژن 2 است و اين حسن Hitachi باعث شده ديسك هايي با دور رايت هاي متفاوت را راحتر بخواند و كمتر دچار مشكل شود . فقط عيب Hitachi اين است كه تبليغات كمي در ايران دارد . "
    به نظر شما عزيزان اين گفته صحيح است و چنين چيزي وجود دارد .
    در مورد مشخصات Hitachi بايد به نكات زير اشاره كنم :
    1- قابليت پخش ديسك هاي MP3/CD-RW/CD-R/CD-DA/VCD/DVD-R/DVD
    2- خروجي صوتي ديجيتال اپتيكال و هم محور ، دالبي ديجيتال (خروجي ديجيتال ) ، خروجي ديجيتال DTS ( سيستم سينماي ديجيتال ) ، خروجي COMPONEMT و S-VIDEO ،
    3-اسكن تصاعدي ، سرعت جستجوي 2X/8X/50X/100X و سرعت آهسته 1/16 برابر ، 1/8 برابر ، 1/2 برابر
    4- سيستم هدايت كننده ديسك و زوم ديجيتال 2X/4X
    به
    نظر شما اگر قابليت خواندن DIVX و فايل تصويري JPEG را هم داشته باشد گزينه خوبي است يا نه !
    سوني همه فايل هاي بالا را به اضافه DIVX مي تواند بخواند .
    فقط تا آنجا كه مي شود من را در مورد انتخاب SONY و HITACHI راهنمايي كنيد و بعد از برند هاي ديگر نام ببريد .
    در ضمن كمي اگر ميشود در مورد قايل هايDIVX نيز صحبت كنيد .
    با تشكر و قدرداني از شما دوستان عزيز

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

حناب فيروز آبادي عزيز ، دي وي دي را ميتوان به عنوان بخشي از ديجيتال ايميجينگ مطرح كرد، اما كاريكاتورهاي دانماركي را هيچ كاريش نميتوان كرد.

دوست عزيز، Arn، در مشخصات شما خبري از خروجي آنالوگ ساراند نيست. فكر ميكنم همه به لزوم وجود آن اشاره كردند.

در ضمن به برند اهميتي ندهيد و اصلاً برايتان مهم نباشد كه آن لوگوي بي معني جلوي وسيله خريداري شده تان چي روش نوشته.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در مورد ورژن اپتيك و Divx خواهش دارم كه كمي بحث شود .
    و منظور از CD-DA چيست ؟
    يك مدل DVDplayer سوني مدل dvp-ns61p با مشخصات زير مي باشد ولي من نتوانستم درباره داشتن خروجي آنالوگ و توانايي خواندن فايل هاي MPEG در مشخصات زير پيدا كنم .
    Compatibility with more disc formats: DVD-Video, DVD-R, DVD-RW (VR w/ CPRM/ Video Mode), DVD+R、DVD+RW, DVD+R (Double Layer), SVCD, VCD, CD, CD-R/RW, MP3 / JPEG (CD-R/RW, DVD-R/RW, DVD+R/RW), Kodak Picture CD& Divx(CD-R/RW,DVD-R/RW,DVD+R/RW(
    ‧ "Precision Drive Pro" technology provides superior picture and audio quality and wider format compatibility, superb playability, in addition with Twin Laser Pick Up & Dynamic Tilt Compensation ensure stable playback for various disc condition even with distorted or vended discs
    ‧ Precision Cinema Progressive (NTSC/PAL), provides the best signal source to enhance the vivid detail and seamless pictures
    ‧ Video: 12 bit / 108 MHz Video DAC, Sharpness, Video Equalizer
    ‧ Audio: 192 kHz / 16bit Audio DAC, DTS Digital and 96 kHz / 24 bit Digital Out
    ‧ TV Virtual Surround (TVS Standard/ TVS Dynamic/ TVS Wide/ TVS Night/ TVS Dynamic Theater)
    ‧ Sony's unique feature "Fast Play / Slow Play with Audio", allows users to easily control on playback speed and makes the contents more interesting. Users manually selected speed with regular-pitched, distinct audio. With Fast Playback, long programs can be watched in a shorter time efficiently while with slow playback, is helpful for studying foreign language
    ‧ Cotents browser by pressing "Picture Navi" button on remote control, provides user-friendly and full control on MP3/JPEG file browsing, allows users to enjoy MP3/JPEG in more easy way
    ‧ Other User-friendly functions: Custom Picture Mode, High Speed Search, Instant Reply, Instant Advance, Quick Set Up, Zoom, Child Lock (Tray Lock), Custom Parental Control (40 discs), Multi Disc Resume (6 Discs)
    ‧ Output Terminals: Component x 1, S-Video x 1, Composite x 1, Audio (R/L) x 1, Coaxial digital x 1, Optical digital x 1
    ‧ Dimensions (W x H x D): 430 x 43 x 208mm
    ‧ Weight: 1.72Kg
    ویرایش توسط ARN : Saturday 8 July 2006 در ساعت 20:53

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اميرجان در مورد اين وسايل اپتيکي من يک مقدار به برند حساسيت پيدا کرده ام
    براي مثال از محصولات کره اي دوام خوبي ديده ام
    اما تجربه شخصي اين بود که يک دستگاه سوني ساخت مالزي براي من کمتر از 2 سال کار کرد و بعداز سرويس مجدد کمتر از 6 ماه و يک نمونه ارزان چيني را هم تست کردم که اپتيکش هنوز سالم است اما کانکتورهاي آن بعد از مدت کوتاهي خراب شد!

در مورد Divx هم اگر ساپورت کند خيلي خوب است
    در کشور ما کپي رايت رعايت نميشود و سهولت دانلود و هزينه کم آرشيو، مقدم بر کيفيت است!
    به اين دليل دستيابي به Divx و ساير فورمت هاي Mpeg4 خيلي ساده تر از Dvd است!
    ویرایش توسط bf  : Saturday 15 July 2006 در ساعت 11:06

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین