نمایش نتایج : از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
Like Tree5تشکر
  • 4 Post By infinity
  • 1 Post By aseman550

موضوع: چگونه ساعت ها فيلم رو روي يک DVD رايت مي کنند بدون افت کيفيت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

پیش فرض چگونه ساعت ها فيلم رو روي يک DVD رايت مي کنند بدون افت کيفيت

سلام
    من بارها شده سريال هاي تلويزيوني رو ديدم که مثلا يک سريال کامل رو روي يک DVD رايت کردند
    بدون اين که زياد هم روي کيفيت اش تأثير بزاره
    مثلا من خودم سريال مرد هزار چهره رو کپچر کردم که کيفيت و صدا بسيار خوب هست و در حد بسيار عالي هست اش
    حالا اين 13 قسمت روي يک DVD ديتا رايت کردم با فرمت avi و مي خواهم بريزم روي DVD با چه نرم افزاري بريزم؟
    ConvertXtoDvd 3
    با اين نرم افزار وقتي پارت ها رو وارد مي کنم نرم افزار ابتدا حالت خوب هست بعد متوسط بعد مثل اين که مي گه زمانش طولاني هست
    در قسمت تنظيمات ويديويي نرم افزار ConvertXtoDvd 3 مي شه سايز تصوير رو کوچک کنم يعني حالت low و بعد تبديل کنم و رايت کنم ؟
    لطفا راهنمايي کنيد
    چون همه اينترنت رو زير و رو کردم چيزي نيافتم
    بعد اين که مي گن شرينگ کردن چي هست که مثلا همين ادغام کردن ساعت ها فيلم dvd هست؟
    با تشکر

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: چگونه ساعت ها فيلم رو روي يک DVD رايت مي کنند بدون افت کيفيت

چند موضوع با هم مخلوط شد.
    در هر حال آنچه به ذهنم می‌رسد را به عرض می‌رسانم:

1- کیفیت مفهومی نسبی است که البته معیارهایی برای سنجش هم دارد. به بیانی ساده‌تر هم می‌توان پارامترهای کیفیت تصویر را بررسی و هم شما می‌توانید در هر جا که تصویر از نظر شما با کیفیت بود مستقل از آنکه در چه جایگاهی قرار دارد، خشنود باشید. مثلا کیفیت VCD در زمان خودش (پس از VHS) بسیار راضی کننده بود در حالیکه الان اینطور نیست.

2- فشردگی فایل فیلم در اکثر الگوریتم‌ها به قیمت از دست دادن بخشی از کیفیت است.

3- نرم‌افزار و سخت‌افزار تبدیل کننده نقش حداکثری در افت کیفیت حداقلی دارند. (به‌شرط تسلط کاربر در به‌کارگیری صحیح)

4- وقتی قرار است DVD‌ در قالب Data رایت شود، نرم‌افزار رایت کننده خیلی مهم نیست، فقط شرط ظرفیت DVD‌ است.

5- بهترین نرم‌افزار مبدل را Canopus Procoder 3.0 می‌دانم.

6- مبدل‌های سخت‌افزاری معمولا با سرعت بالاتر و نقص کمتر کار را انجام می‌دهند، که معرفی آنها در صلاحیت من نیست و تجربه کار جدی با آنها را ندارم. و نمی‌دانم اصولا Divx Encoder سخت‌افزاری دارند یا نه.

یقینا "عکاسباشی" عزیز اطلاعات دقیق‌تری دارند و ممنون می‌شم نظر ایشان را هم بدانیم.
    A_Maddah، yasin-m، internet و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا aseman550 آواتار ها
    تشکر کرده
    139

سلام دوست عزيز
    1- افزيش زمان نمايش فيلم از يك و نيم ساعت به بالا در يك دي وي دي 7/4 گيگ موجب افت كيفيت مي شود و لا غير و به ميزاني كه شما حجم فيلم ها را فشرده تر مي نماييد از كيفيت انها خواهيد كاست.
    2- براي رايت فيلم بر روي دي وي دي بصورت دي تا مشكلي نيست و همه نرم افزار هاي رايت دي وي دي اين كار را مي كنند و لي اگر مي خواهيد قطعات فيلم هاي خود رابصورت دي وي دي ببينيد و از منوي دي وي دي نيز استفاده كنيد نرم افزار هاي خاصي مثل neroو يا همين برنامه ConvertXtoDvd 3 اين كار را انجام مي دهند و همانطور كه اشاره نمودهايد به ميزاني كه كيفيت مي خواهيد در تعيين حجم دي وي دي تاثير گذر مي باشد و هرچه كيفيت را كاهش دهيد حجم بيشتري داريد.
    3- ضمنا بين رايت فيلم ها بر روي دي وي دي بصورت ديتا كه به كامپيو تر براي نمايش ان احتياج داريد و رايت فيلم بر روي دي وي دي كه در قالب video -ts و audio-ts باشد خيلي فرق دارد و ....
    4- در خصوص رايت فيلم از طريق ConvertXtoDvd 3 مي بايست فيلم هايي كه مي خواهيد به دي وي دي تبديل نماييد را انتخاب نماييد و خود برنامه بر اساس حجم موجود كيفيت تبديل را تعيين مي نمايد و اگر حجم فيلم ها يا تعداد Track ها بالا باشد خود برنامه از كيفيت انها مي كاهد.
    5- در اخر نيز تاكيد مي نمايم همانطوري كه از اسم برنامه پيداست ConvertXtoDvd 3 براي رايت فيلم بصورت data نمي باشد يعني هر فيلم با هر فرمتي را به دي وي دي تبديل مي نمايد.
    موفق باشيد
    internet تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

سلام
    توضيحات دوستان بسيار خوب هست اش
    ولي چيزي که هست بنده خودم کليه اين نکات و آيتم ها رو مي دونم و بسيار با اين برنامه ها کار کرده البته نه به صورت حرفه اي ولي از رزولوشن و سايز تصوير و فشرده سازي و تبديل به DVD و غيره اطلاع دارم
    چيزي که هست برنامه ProCoder 3 که از وقتي به انجمن عکاسي اومدم دارم و ازش استفاده مي کنم ولي فقط براي تبديل به VCD و نمي دونم در موقع تبديل به DVD کدوم آيتم صحيح هست مشکل هم اين هست که دوستان در انجمن گفتند که تبديل به vob کردند و بعد روي بعضي پليرها نمايش نمي دهد و چنين مشکلي براي کار من معظل بزرگي محسوب مي شود
    به هر حال اگه راهنمايي چيزي در مورد نرم افزار Pro coder 3 هست بفرمائيد
    مشکل ديگه اين نرم افزار ProCoder 3 هم اين هست که زير نويس رو نمي شه بهش ايمپورت کرد
    با تشکر

كاربر همراه mr_mohsen_shahidi آواتار ها
    تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط internet نمایش پست ها
    سلام
    توضيحات دوستان بسيار خوب هست اش
    ولي چيزي که هست بنده خودم کليه اين نکات و آيتم ها رو مي دونم و بسيار با اين برنامه ها کار کرده البته نه به صورت حرفه اي ولي از رزولوشن و سايز تصوير و فشرده سازي و تبديل به DVD و غيره اطلاع دارم
    چيزي که هست برنامه ProCoder 3 که از وقتي به انجمن عکاسي اومدم دارم و ازش استفاده مي کنم ولي فقط براي تبديل به VCD و نمي دونم در موقع تبديل به DVD کدوم آيتم صحيح هست مشکل هم اين هست که دوستان در انجمن گفتند که تبديل به vob کردند و بعد روي بعضي پليرها نمايش نمي دهد و چنين مشکلي براي کار من معظل بزرگي محسوب مي شود
    به هر حال اگه راهنمايي چيزي در مورد نرم افزار Pro coder 3 هست بفرمائيد
    مشکل ديگه اين نرم افزار ProCoder 3 هم اين هست که زير نويس رو نمي شه بهش ايمپورت کرد
    با تشکر
    بنام خالق رنگها
    با سلام
    ببینید شما میتونید به چند شکل فیلم خودتون رو به DVD تبدیل کنین البته با pro coder در تمام این شکلها نتیجه یکی ، تبدیل فیلم به DVD ولی یکی بصورت COMPLEX دیگر ی تصویر از صدا جدا و ... که نتیجه همه یکی بستگی داره که کجا میخواید از اون استفاده کنید ، در مورد عدم نشون دادن فایلهای VOB هم میتونید با نصب نصب یک CODEC مشکلتون رو در تمام نرم افزارهای تصویریتون حل کنید
    در مورد سئوال آخرتون نرم افزار ProCoder 3 یک نرم افزار ENCODER هست و فقط کار ENCODING رو به بهترین شکلش انجام میده و در مورد زیر نویس اون هم تخصصاً برای DVD باید از نرم افزارهای دیگه ای استفاده کنید