صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 118
Like Tree135تشکر

موضوع: راهنمایی در تعیین قیمت تجهيزات عكاسي دست دوم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

کسی واقعا حاظر میشود 300 هزار تومان زیر قیمت نو بفروشد؟!
    قیمت D90 را اگر در فروشگاه برای فروش ببینید قیمت بدنه خالی آنهم تمیز را ممکن نیست زیر 700 تومان برای فروش ببینید اما 740 را براحتی خواهید دید مگر اینکه از جنگ برگشته باشد. اگر یک مغازه بخواهد بخرد با وجودی که می دانیم چگونه میخرند آنها هم مسلما بهتر از 550 خواهند خرید!

اگر به عنوان یک خریدار به دنبال D90 تمیز هستید بین 690 تا 740 میتوانید روی قیمت واقعی آن حساب کنید ، در حالی که قیمت نوی آن 850 هزار تومان است.

موفق باشید

انوش
    دوست عزيز سلام

دوربيني كه به قول شما 850 قيمت نوشه و با توجه با هينكه اين دوربين گارانتي نداره و با توجه به اينكه30-25 درصد قيمت نو درصد افت قيمت باديه در نتيجه 70 درصد 850 ميشه 590
    بنابراين پر بيراه هم نگفتم.

كه ادر اين فروم معمولا با حذف دلال يا همون مغازه دار تا 630-650 ميفروشند.
    هم من هم شما ميدونيم كه مغازه دار خيلي كمتر از اين قيمت 650تومن يعني خدود 500 ميخرن.

در ضمن نميدونم از كجاي اين حرف به اين موضوع رسيديد كه من قصد خريد دارم يا به چشم خريدار نگاه ميكنم در حالي كه نيازي به به داشتن بادي جديدي (اونهم از نوع نيكون در كنار 40دي كانن )نميبينم.؟؟؟
    شاد باشيد...
    M.Nouri و amin_bmu تشکر می‌کنند.
    میلاد احمدی
    Nikon D750+Samyang 14 f2.8+Nikkore 50 f1.8 G
    Canon eos m+22 f2

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    دوست عزيز سلام

دوربيني كه به قول شما 850 قيمت نوشه و با توجه با هينكه اين دوربين گارانتي نداره و با توجه به اينكه30-25 درصد قيمت نو درصد افت قيمت باديه در نتيجه 70 درصد 850 ميشه 590

كه ادر اين فروم معمولا با حذف دلال يا همون مغازه دار تا 630-650 ميفروشند.
    هم من هم شما ميدونيم كه مغازه دار خيلي كمتر از اين قيمت 650تومن يعني خدود 500 ميخرن.

در ضمن نميدونم از كجاي اين حرف به اين موضوع رسيديد كه من قصد خريد دارم يا به چشم خريدار نگاه ميكنم در حالي كه نيازي به به داشتن بادي جديدي (اونهم از نوع نيكون در كنار 40دي كانن )نميبينم.؟؟؟
    شاد باشيد...

درود

شما در مقام خریدار نبودید اما کسی که قیمت 550 را به ایشان دادید! در چنین مقامی هستند حال اینکه به نظر شما ایشان میتوانند جایی یک دوربین تمیز 5000 تا شات کار کرده را به چنین قیمتی پیدا کنند که بخرند؟! به چنین قیمتی میتوانند D5000 دست دوم بخرند نه چیز بیشتری.

ضمنا هیچ کدام از دوربین های موجود در ایران ، گارانتی و خدماتی که خود شرکت اصلی ارائه میدهد را ندارند. و قیمت اکبند یک محصول با گارانتی های شرکت های شرکتهای فروشنده داخلی ! با نداشتن آن ، اختلاف قیمت زیادی ندارد. تصور اینکه وقتی آکبند D90 با گارانتی 850 هزار تومان است پس حتمابدون گارانتی آن ارزانتر هست ، در بازار عملا نادرست بودن آن را تجربه خواهید کرد.

ممکنه اینطور جا افتاده باشد که مثلا D90 با گارانتی شرکت X از گارانتی شرکت Y گرانتر است با توجه به اینکه این گارانتی ها اساسا هیچ فرقی با هم ندارند ! در واقع عبارت صحیح این هست که: قیمت این محصول در شرکت X گرانتر از شرکت Y است حال چه با گارانتی چه بی گارانتی.

موفق باشید

انوش
    delagah، M. Beyrami و milad_iut تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

شما در مقام خریدار نبودید اما کسی که قیمت 550 را به ایشان دادید! در چنین مقامی هستند حال اینکه به نظر شما ایشان میتوانند جایی یک دوربین تمیز 5000 تا شات کار کرده را به چنین قیمتی پیدا کنند که بخرند؟! به چنین قیمتی میتوانند D5000 دست دوم بخرند نه چیز بیشتری.

ضمنا هیچ کدام از دوربین های موجود در ایران ، گارانتی و خدماتی که خود شرکت اصلی ارائه میدهد را ندارند. و قیمت اکبند یک محصول با گارانتی های شرکت های شرکتهای فروشنده داخلی ! با نداشتن آن ، اختلاف قیمت زیادی ندارد. تصور اینکه وقتی آکبند D90 با گارانتی 850 هزار تومان است پس حتمابدون گارانتی آن ارزانتر هست ، در بازار عملا نادرست بودن آن را تجربه خواهید کرد.

ممکنه اینطور جا افتاده باشد که مثلا D90 با گارانتی شرکت X از گارانتی شرکت Y گرانتر است با توجه به اینکه این گارانتی ها اساسا هیچ فرقی با هم ندارند ! در واقع عبارت صحیح این هست که: قیمت این محصول در شرکت X گرانتر از شرکت Y است حال چه با گارانتی چه بی گارانتی.

موفق باشید

انوش
    با سلام
    انوش خان با کمال احترامی که میدونین واستون قائلم با این قیمت گذاری و استدلالتون مشکل دارم. از بزرگان فروم شنیدم که قیمت مناسب واسه بادی دست دوم چیزی بین 70 تا 80 درصد قیمت نوی آن است. بسته به اینکه چقدر تمیز باشد بین این رنج متغیر است. در مورد این مطلب که اساسا گارانتی به مفهوم واقعی کلمه در ایران جایگاهی ندارد با شما موافقم ولی همین گارانتی نیم بندی که توسط شرکتهای داخلی داده میشه در بسیاری از موارد کارگشاست. از طرفی اگه تفاوت قیمتی بین بادی نو با و بدون گارانتی وجود نداره دلیل نمیشه که این امر واسه دست دوم آن نیز صادق باشه. در موقع فروش جنس دست دو قبول دارین که در صورت وجود گارانتی با قیمت بیشتر و راحت تر میشه اونو فروخت؟
    در نهایت به نظر شما کسی واسه فقط 100 تومن در مقیاس 850 تومن حاضر میشه از دوربین نو با گارانتی(که بعدش هم راحت میتونه بفروشدش) بگذره و بیاد دست دو بدون این امتازات رو بخره؟
    در کل به نظر من با توجه به قیمت نوی دی90 و عدم وجود گارانتی و بیمه قیمت گذاری دوستان تقریبا منصفانه است و شاید من خریدار به شرط تمیزی حاضر باشم یه مقدار بیشتر پرداخت کنم. طبق عرف بازار این دوربین بسته به شرایطش از 600 تا نهایتا 700 میارزه
    با سپاس
    M.Mobin، ssobhdel، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا معینی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

D90 هر چقدر که تمیز باشه بیشتر از 600 ارزش خرید نداره.
    کلا خرید بدنه سخت‌تر از خرید لنز است و همیشه جای شک در سلامتش باقی است. حالا چه 5000 شات باشه چه 10000 شات.
    اگر قرار بر این باشه که اختلاف قیمت با نو زیاد نباشه بهتره همون نو را بخرید.
    M.R.Mir و milad_iut تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط Mrmoeini نمایش پست ها
    با سلام
    انوش خان با کمال احترامی که میدونین واستون قائلم با این قیمت گذاری و استدلالتون مشکل دارم......

درود

من مخلص شما هستم قربان ،

چیزی که شما میفرمایید درست هست ، اما جایی را نشان بدهید که D90 خود را 550 هزار تومان بفروشند پس قیمت آن عملا چیز دیگری هست.

چندی پیش من دوربین D200 را در باب همایون به قیمت 1200 برای فروش دیدم. در حالی که D300 خوم را 1000 فروختم.

از همه مهمتر از یاد نبریم موضوع مورد صحبت ما قیمت واقعی یک D90 دست دوم بود اگر به دوستمان که سوال پرسیده بودند این چنین راهنمایی کنیم و چنین ذهنینی غیر واقعی در ایشان ایجاد کنیم ایشان اگر هم نمونه خوب و مناسبی پیدا کنند فکر میکنند حتما گران است در سایت بچه ها گفته بودند 550 این نکته را از یاد نبرید در عالم واقع با این مبلغ میشود D5000 دست دوم خرید.

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 8 February 2011 در ساعت 17:24
    M.R.Mir تشکر می‌کند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    دوست عزيز سلام

روال عادی که معمولا برای خرید تجهیزات کارکرده مطرح میشه 20 درصد زیر قیمت نو هست، ولی در عمل شما یه بررسی بکنید خرید و فروش های کارکرده رو می بینید، خیلی وقت ها تجهیزات با کارکرد بسیار بیشتر رو هم حتی به همین 20 درصد زیر قیمت بازار نمی تونید تهیه کنید، باید درصد کمتری از قیمت نو کم کنید، مگر محصولاتی که هیچ خریداری ندارند، مثل محصولاتی که چند ساله تولیدشون متوقف شده یا یه سری تجهیزاتی که کاربرد خاص دارند و مشتری زیادی ندارند یا تجهیزاتی که مرغوب نیستند و مشتری ندارند که D90 جزء هیچ کدوم از این موارد نیست.

بعید می دونم کسی D90 با کارکرد زیر 5000 شاتش رو 25 درصد زیر قیمت نو بازار بده.
    raffi، Anoosh-Em و M.Nouri تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Mrmoeini آواتار ها
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro
    درود

چندی پیش من دوربین D200 را در باب همایون به قیمت 1200 برای فروش دیدم. در حالی که D300 خوم را 1000 فروختم.

از همه مهمتر از یاد نبریم موضوع مورد صحبت ما قیمت واقعی یک D90 دست دوم بود اگر به دوستمان که سوال پرسیده بودند این چنین راهنمایی کنیم و چنین ذهنینی غیر واقعی در ایشان ایجاد کنیم ایشان اگر هم نمونه خوب و مناسبی پیدا کنند فکر میکنند حتما گران است در سایت بچه ها گفته بودند 550 این نکته را از یاد نبرید در عالم واقع با این مبلغ میشود D5000 دست دوم خرید.

موفق باشید

انوش
    از این جهت کاملا حق با شماست. در محدوده قیمت اعلامی بنده از 550 اثری نیست و قبول دارم این قیمت منصفانه نیست و کمه. اما توجه بفرمایید اگه کسی قرار باشه بادی تنها رو 740 بخره باید 350 هم واسه لیز کیتش بده که در مجموع میشه 1090 تومن. در صورتی که میدونیم تقریبا این قیمت نوی دی90 تو بازاره. حتی قیمت اعلامی توسط همون شرکتهای x & y داخلی در سایتهاشون 1200 و میدونیم که تو سطح بازار زیر این قیمت هم گیر میاد. بنابراین این قیمت گذاری هم چندان درست نیست چون بهر تقدیر باید فاصله ای بین جنس نو با کارکرده باشه.
    در نهایت اینم قبول دارم که بدلیل رو بورس بودن دی90 تعدادی از فروشندگان مایل به فروش دوربینشون با تعرفه مذکور نباشن ولی هفته پیش شاهد بودم که موردی اینچنین 650 معامله شد یعنی میانگین همون محدوه قیمتی که بنده اعلام کردم. در کل این یه عرفه و زمانی اجرا میشه که فروشنده و خریدار هر دو پایبند به رعایت اون باشن.
    من نیز مخلص و ارادتمند شما
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    محمد رضا معینی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

به نظر بنده هم یک D90 تر و تمیز , تا 700 تومن جا داره پول براش بدیم
    delagah تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

مرسی از تمام دوستان که منو راهنمایی کردن....
    فقط یه مشکل..توی این سایت پستی هست که ما رو کمک کنه چه جور دوربین دست دوم بخریم؟!ینی باید چه چیزایی رو امتحان کنیم؟!
    نیاز هست به یه فروشگاه دوربین نشون دهیم که واسمون چک کنه؟؟!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

میشه اقلام همراه d90 رو شرح بدین؟!
    و این که ایا میشه به مغازه دار ها اعتماد کرد و از اونا دوربین دست دوم خرید؟!
    اگه کسی فروشگاهی رو میشناسه خبر بده
    ممنون

صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین