صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: تو رو خدا کمکم کنيد موندم تو گل....

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

پیش فرض تو رو خدا کمکم کنيد موندم تو گل....

سلام به تمام دوستان خوب و عزيز من همنطور که ميدونيد ميخوام يه دوربين خوب بخرم و هدفمم بيشتر کار ماکرو و کار سرعتي هستش مثل عکسهايي که در سرعت اتفاق ميافته .دوستان من چون بودجم 275 هزارتومان بيشتر نيست و هرگز هم زياد نخواهد شد با تمام کمي و کاستي هاي انالوگ ميخواستم که يه کانن 300 ايکس بخرم و بسيار هم مصمم بودم و نسبتا" الان هستم . تو اين رنج قيمت دوربينهاي زياد يرو مورد بررسي قرار دادم و در نظر گرفتم در محدوده ديجيتال که خواسته هاي منو براورده کنه .چيز دنون گيري پيدا نکردم تا اينکه امشب به صورت اتفاقي اين دوربين 4500 کولپيکس نيکون رو ديدم و از همه نظر خواسته هاي منو براي کار ماکرو و همچنين کار سرعت در حد متوسط تامين ميکنه همونطور که خودتون ميدونيد اين دوربين 4 ايکس زوم و 4 مگاپيکسل هم رزولوشن داره .به نظر شما با توجه به ابعاد مختلف من کدوم رو انتخاب کنم 4500 رو يا 300 ايکس رو که اس ال ار هستش و طيف وسيعي از لنز رو ميشه براش تهيه کرد .در ضمن من يه اسکنر کانن کيفيت بالا هم دارم .من مثل خر تو گل گير کردم .منو يه راهنمايي واقعي بکيند.
    نيازهاي من :
    ماکرو خوب
    نويز خيلي کم
    شاتر خوب
    دياف قابل تنظيم
    فوکاس دستي و اتوماتيک

استفاده هاي من:
    عکسهاي ماکرو از گلها و حشرات بعلاوه کارهاي تجاري مثلا عکس از قطعات الکترونيکي و ....
    عکس از طبيعت و مناظر در شب
    عکس از اجسام در حال حرکت

راستي عکس گرفتن اين دوربين 4500 تو شب چطوره .تو رو خدا هرچي سايت به غير از دي پي رويو در مورد اين دوربين 4500 داريد بهم لطف کنيد بگيد و تو رو خدا کامل بهم واب بديد.قيمت اين دوربين چقدره؟؟؟
    پيشاپيش دست همتون درد نکنه.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا این دوتا دوربین شباهت زیادی به سقایق خانم دارن و آقای گودرزی!
    بحثهایی که به ذهن من میرسه...
    وقتی قرار باشه بودجه شما زیاد نشه داشتن دوربین SLR چه فایده ؟ چون نمیتونین از اون رنج وسیع لنزها استفاده کنین... هر لنز بدرد بخور چند برابر دوربین شما قیمت داره....

اما موارد بعدی؟
    اصولا با دوربین های دیجیتال کوچیک نتیجه خوبی در مورد ماکرو خواهید گرفت...
    نویز در چه iso?
    شاتر خوب یعنی چی؟
    دیاف قابل تنظیم که مشخصه....
    ولی در مورد عمق میدان با دوربین های دیجیتال کوچیک مشکل خواهید داشت...

مورد آخر که عکس از اجسام در حال حرکت؟
    اصولا دوربین های دیجیتال کوچیک فوکوس سریعی ندارن؟ + اینکه شاترشون هم تاخیر داره....
    ولی خوب بخاطر عمق میدان زیاد شاید خیلی از مشکلات خودشون رو رفع کنن!

و دیگه اینکه اصولا روی 300 ایکس هم فوکوس سریعی نخواهید داشت؟...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با آرش موافقم. بنظرم اول بايد تكليفتون رو روشن كنيد كه چه اندازه به ماكرو نياز داريد. اينو اگر مشخص كنيد، شايد بهتر بتونيد تصميم بگيريد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    37

گفتم که فوکاسش کافيه بنظر شما از لحاظ کيفيت و کارايي نسبت به قيمت شما کدوم رو بهم پيشنهاد ميديد؟؟ بعد ايا مشکل خاصي در اين دوربين هست که خيلي بزرگ جلوه کنه. تو ريوي سايت دي پي نوشته بود سيم سنکرون داره براي فلاش خارجي نحوه کار به چه صورت و ايا امکان اتصال هر نوع فلاشي هست براش .کيفيت لنزش بنظر خوب مياد تو تصاويري که دي پي گذاشته .نظر کلي خودتون رو بهم دقيق بگيد بدون تعصب نسبت به انالوگ يا ديجيتال اگه شما جاي من بوديد کدوم رو انتخاب ميکرديد؟؟ ممنون از همتون

تشکر کرده
    37

ايزوهاي بالا تو تاريکي تو شب چه وضعيتي داره .سرعت شاترش نست به کانن که 1/4000 ايا مي ارزه .

تشکر کرده
    37

ميگم قيمت اين دوربين چقدره سايت شاپ دات اي ار زده بود 242 هزار تومان اما تو اينترنت همه جا نوشته بودن 600 دلار .جريان چيه؟؟

pix
    pix آنلاین نیست
    كاربر آشنا pix آواتار ها
    تشکر کرده
    109

من 5 ماهه با نيكون 4500 كار ميكنم از نوع و قيمت خودش تا حالا خيلي جلوتر جواب داده و عكساشم ميتونيد در سايت www.foto.ir ببينيد. نميتونم عيبي روش بزارم جز اينكه از توقع كارائي كانن دي بيست را داشته باشم. هم بدرد چاپ ميخوره هم مايكرو هم شاتر 2000/1 و تنظيمات دستي شاتر ديافراگم و ايزو از 100 تا 800 و خيلي كاراي ديگه. باطريش هم محشره ليتيوم و 1 ساعته فوله!

تشکر کرده
    37

سلام دوست خوبم چندتا سئوال دارم یک اینکه عکساش تو شب چطوره؟؟؟ دوم سرعتش برای روشن شدن و اماده شدن و همچنین ذخیره عکسها به چه کیفیتی هستش .بعد هم بهم بگو چند خریدی و با گارانتی کجا خیلی ازت ممنونم

تشکر کرده
    37

دوست خوبم اسم شما تو سایت فتو دات ای ار چیه .من نمیتونم کارای شما رو پیدا کنم.

تشکر کرده
    37

تو ریویی سایت دی پی ریویو نوشته این دوربین خیلی کنده و همه هم روش تاکید کردن که در فوکاس و زوم و همچنین ذخیره عکسها سرعت کمی داره .از نویز این دوربین هم خیلی گلایه شده .شما نظرت چیه بعد از این همه کار کردن ایا تونستی وقایعی که سریع اتفاق افتاده رو بخوبی باش ضبط کنی ؟؟؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین