صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: S1 IS or G5

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض S1 IS or G5

سلام.
    كسي از دوستان ميدونه كه اين S1 IS بالاخره اومد تو بازار يا نه؟اگه اومده حداقل قيمتي كه دارين چنده و ضمنا اينكه اين مدل باتري قلمي ميخوره يه نقص واسه اون به حساب مياد يا نه؟و معمولا عمر باتريهاي اين نوع دوربينا واسه چقدره؟قيمت شارژرش چنده؟ و اينكه قدرت فلاش اون چطوره .
    زوم اين مدل وسوسه كننده هست + عدم محدوديت مدت فيلمبرداريش و از طرفي كيفيت G5 و اينكه فلاش هم ميخوره.كسي ميتونه منو از اين دوراهي در بياره؟ ضمن اينكه حداكثر سايزي كه من ميخوام با كيفيت خوب پرينت كنم A4 هست.
    قيمت اين دوربينها تو دوبي چقدر با ايران فرق داره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كانون

كانون 530 هزار تومان است

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

خوب بايد براي خودت يك جدول از پارمترهايي كه برايت اهميت دارد و مشخصات دوربينها تشكيل دهي و به هر دوربين در زمينه مشخصه مورد نظرت امتياز بدهي تا ببيني كدام برايت مناسبتر است. مثلا اگر به زوم بالا نياز داري S1 امتياز بيشتري از G5 دارد ولي اگر رزولوشن و كنترلهاي حرفه اي دوربين مورد نظرت است G5 . كانن خواسته است كه با مدل S1 به بازار دوربينهاي عامه پسند نزديك شود و خلايي را كه در اين رده از دوربينها (دوربينهاي ارزان با زوم بالا و مشخصات مناسب) دارد پر نمايد. رزولوشن اين دوربين بالا نيست (3 مگا) ولي براي پرينتهايي تا سايز A4 مناسب است.
    استفاده از باتري قلمي در آن نه تنها نقص نيست بلكه يك حسن محسوب مي شود چون شما مجبور نيستيد حتما از مجموعه باتريهاي گران قيمت مخصوص دوربين انتخاب نماييد و براحتي مي توانيد بنا بر بودجه و سليقه خود هر نوع باتري شارژي و شارژري كه خواستيد انتخاب نماييد.
    شارژرها و باتريهاي شارژي امروزي بسيار متنوع و داراي عمر و ظرفيت بالايي مي باشند. بنابر اين نگران باتري نباشيد.
    اين دوربين فلاش خارجي نمي خورد و برد فلاش سرخود آن در حساسیت ISO 100 با زاویه باز 1 تا 4.2 متر و در تله 1 تا 3.8 متر مي باشد.
    در كل اگر زوم 10 برابر دوربين برايتان اهميت خاصي ندارد من شخصا G5 را ترجيح مي دهم ولي اگر دنبال دوربيني با زوم بالا و كيفيت عالي مي گرديد S1 در مقابل رقباي همرده خود چيزي كم ندارد.

مشخصات كامل دوربين S1:
    http://digitalcamera.akkasee.com/archives/000556.php

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سلام....
    چند نكته رو هم من اضافه كنم... غير از مساله رزولوشن مساله كيفيت لنز هم مطرحه...
    هرچند زوم بالا جذابيت داره ولي براي خودش اشكالاتي هم داره... كه غير از كيفيت خود لنز بايد اين نكته رو هم توجه داشته باشيد كه در فواصل دور و با زوم بالا لرزش دست بسيار تاثير گذارتر خواهد بود... و مشكلاتي از اين قبيل....
    و نكته اي هم در مورد باطري... باطري قلمي واقعا به صرفه تره مخصوصا با سري جديد باطري هاي 2100 و اينا ... اما نكته جالب تر اينكه دوربينهاي جديد خيلي خيلي كم مصرف هستند... براي دوستي فوجي 5000 خريدم(كه اونهم زوم 10 داره و واقعا دوربين خوشگل و خوشدستيه...؛البته نه براي دست من!!!) بيشتر از دو هفته باطري هاشو شارژ نكرده! و هميشه تو كيفشه! عكس و فيلم ميگيره! جديدا دنبال آمار تعداد عكس با يك شارژ نرفتم... ولي آخرين بار كه يادمه چك كرده بودم دوربين هاي جديد مصرفشون نصف شده....
    در آخر هم در مورد كيفيت كمي وسواس به خرج بده... 2 اينكه فلاش خارجي خوب گران قيمته... 100 تومان 200 تومان براي فلاش كنون خرج ميكني كه برات مهم باشه؟
    همه اينا رو در نظر بگير...
    شاد باشي
    آرش
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    چرا هيچكس از olympus c750 حرفي نميزنه
    زوم اوون 10 x هست و رزوليشن اوون 4 مگا پيكسل
    من دارمش :wink:
    من دنبال S1IS هم بودم ولي اصلا نمايندگي كانن نميدونست كه اين دوربين هم هست(البته نمايندگي كانن اصفهان) البته من براي خريدش هم از نمايندگي تهران زنگ زدم كه نداشت.
    1)يكم از مشخصاتش را مينويسم:سرعت شاتر 1.1000 تا 16
    2)نور سنجي نقطه اي
    3)قابليت تنظيم وايت بالانس بصورت دستي و اتوماتيك(نور روز ـهواي ابري ـنور زرد و فلورسنت)
    4(حالت عكسبرداري پانوراما
    5)عكسبرداري متوالي تا 8 تصوير
    6)داراي نمايشگر نور
    7)قابليت تنظيم حد فاصل رنگ آبي و قرمز 7-و7+
    8)قابليت عكسبرداري از يك سوژه بصورت همزمان در 3 يا 5 حالت مختاف نور دهي2-+
    9)قابليت تنظيم نور دهي تا2-+ EV
    10) داراي جلوه هاي ويژه تصويري (balack board black white sepia...)
    11)داراي كنترل از راه دور
    من چند تا ax كه باهاش كرفتم را http://aliyousefian.fotopages.com گذاشتم اما من اصلا حرفهاي نيستم
    bye :wink:

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

از راهنمايي دوستان ممنون
    آقا آرش:
    از نظر كيفيت لنز كدوم يكي بهتره؟
    آيا Image Stablizer كه S1 داره اثر لرزش دست رو تو زومهاي بالا از بين نميبره؟
    و اينكه تو كيفيت وسواس به خرج بدم يعني چي به نظر شما كيفيت كدوم بهتره؟ :

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

انتخابت كمي مشكله... گويا كسي تو فروم هم دوست نداره بگه اينو بگير يا اونو! كه خيالت رو راحت كنه! بايد خودت انتخاب كني... اما اصولا گمان ميكنم كيفيت تصوير G5 بطور محسوس بهتر باشه... حالا ببين چقدر زوم دوربين برات مهمه...+ اينكه لنز g5 كمي وايد تره... و اصولا كاربرد لنز وايد بيشتر از تله هستش... باز بستگي به استفاده شما داره...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Q
    Q آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    يكي ديگر از مشخصات جالب S1 IS ويزور TTL آن ميباشد كه باتوجه به نداشتن آيينه براي دوربيني با اين قيمت بسيار عالي است

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    جناب ْQ ميشه كمي بيشتر در اين مورد آخري توضيح بدين و اينكه كسي عكسهاي S1 رو از نزديك ديده؟كيفيتشون چطوريه؟
    ممنون.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین