صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: خرید دوربین

814
    814 آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question خرید دوربین

سلام
    لطفا راهنمایی کنید چه دوربینی دیجیتال بخرم؟ (با قیمت حدود 300000تومان)حرفه ای نیستم فقط برای عکسهای خانوادگی و مسافرت می خوام بین canon a95 , canon a520 , canon ixus50 مردد موندم می خوام تصویراش روی تلویزیون بیادو قیمتش هم با توجه به اینکه کار حرفه ای نمی کنم بهش بیاد ضمنا نمی دونم غیر از خود دوربین چه لوازم جانبی باید براش بخرم و حدودا چند درمیاد با تشکر

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

یک حافظه اضافه 256 مگ حداقل باید بخرید که حدود 20 تومان می شود و نیز 4 باتری ظرفیت بالا و شارژر که بین 15 تا 25 تومان (بسته به نوع و مارک باتری) قیمت خواهد داشت به اضافه کیف که حدود 8 تا 15 تومان رویش حساب کنید. بنابر ااین حداقل 40 تومان هزینه بیشتر از قیمت دوربین خواهید داشت.
    در بین دوربینهای فوق من a95 را بهتر از بقیه می دونم. اگر به کوچکی دوربین خیلی اهمیت میدید ixus 50 و اگر قیمت مهمتر است برایتان a520 را انتخاب کنید. از لحاظ کیفیت نگران نباشید. هر سه دوربینهای خیلی خوبی هستند.
    البته در مورد IXUS50 هزینه باتری و شارژر نخواهید داشت. جون روی خود دوربین دارد.
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Monday 15 August 2005 در ساعت 09:18

sme
    sme آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با توجه به حدود قیمت شما فکر نمیکنم ixus50 گزینه ی مناسبی باشد مخصوصا اگر کوچک بودن زیاد برایتان مهم نباشد.
    مقایسه ی 3 دوربین در اینجا آمده
    در بین دو دوربین دیگر ، برتری با a95 است اگر چه a520 هم دوربین خوبی است (البته از خیلی جهات شبیه به هم هستند)

برخی از برتری های a95 : اندازه ی حسگر بزرگتر ، تعداد پیکسل بالاتر ، گرفتن عکس های پی در پی بیشتر ، lcd با قابلیت چرخش

البته در a520 به دلیل جدید بودن تغییراتی مناسب ایجاد شده است : زوم اپتیکال 4 در برابر 3 ، کاهش تعداد باتری و در نتیجه کاهش وزن دوربین و افزایش بیشترین حالت باز دیافراگم.
    و البته قیمت پایین تر.
    .S.M.E
    PowerShot A95

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام، اولآ براي چاپ عكسهاي به ابعاد 18* 13 سانتيمتر يك دوربين كانن با رزولوشن 2/3 مگاپيكسل كافي است و اگر دوربين 2/3 مگاپيكسلي شما را راضي نكند، بايد دوربيني با درجه تفكيك 6 مگاپيكسل و بالاتر تهيه كنيد و با يك دوربين 4 مگاپيكسلي حداكثر مي‌توان عكسهايي با ابعاد حدودآ 10 درصد بزرگتر از عكسهاي دوربين 2/3 مگاپيكسلي با همان كيفيت گرفت. ثانيآ LCD چرخان ضمن آسيب‌پذيري بيشتر منجر به ابعاد بزرگتر دوربين مي‌شود كه عيب بزرگي براي دوربين است و موارد استفاده آن هم بسيار محدود و قابل چشم‌پوشي است. بنابراين پيشنهاد من براي خريد، قويآ دوربين كانن پاورشات A510 است كه باقيمت 205 هزار تومان، رقيبي در ميان دوربينهاي با قيمت حتي تا 300 هزار تومان ندارد. اگر خيلي اهل عكاسي نباشيد، كارت SD با ظرفيت 256 مگابايت (كه ظرفيت 150 عكس با بهترين كيفيت اين دوربين را دارد) به قيمت 24000 تومان است كه اگرقيمت يك كيف مخصوص و يك شارژر درجه يك Sony (همراه با 4 باتري 2300mAh) را كه 11000+34000 تومان است به آن اضافه كنيم، 274000 تومان مي‌شود. كسي كه اين دوربين را بخرد، چنانچه يك تازه‌كار باشد، از قيمت فوق‌العاده مناسب آن لذت خواهد برد و اگر آماتوري به سمت حرفه‌اي شدن باشد، از قابليتهاي شگفت‌آور آن متعجب خواهدشد. اگر قانع نشديد، پيغام بنويسيد تا بازهم صحبت كنيم. تا يادم نرفته، از قابليتهاي فوق‌العاده و كم‌نظير آن اين است كه به هر كامپيوتر داراي ويندوز XP متصل شود، شناسايي مي‌شود و بدون نياز به نصب درايور، مانند يك كول‌ديسك مي‌توان عكسهاي آن را به هارد وسپس به روي CD منتقل نمود.
    ویرایش توسط yousefmon : Monday 15 August 2005 در ساعت 21:40

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

فوجي 5500 رو هم خودتون تست كنيد، فكر نميكنم اگر كسي عملا با اين دوربين كار كنه، دلش بياد اينقدر پول رو صرف هله هوله! بكنه. من خودم يكي از طرفداراي سري A كانون هستم و خيلي دوستشون دارم، اما اگر قرار باشه اينقدر پول بدم، يك لحظه هم روي چيز ديگه اي غير از 5500 درنگ نميكنم.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

Angry

LCD چرخان ضمن آسيب‌پذيري بيشتر منجر به ابعاد بزرگتر دوربين مي‌شود كه عيب بزرگي براي دوربين است و موارد استفاده آن هم بسيار محدود و قابل چشم‌پوشي است.
    اما تجربه من بهم ميگه كه lcd حرف نداره و خيلي جاها بدرد مي خوره. دوربيني رو هم ديدم كه 3 ساله داره هر روز گردو ميشكنه گاهي هم قندو هنوز تنها جاي سالمش همون lcdچرخون بقول شما آسيب پذيرشه.

از قابليتهاي فوق‌العاده و كم‌نظير آن اين است كه به هر كامپيوتر داراي ويندوز XP متصل شود، شناسايي مي‌شود و بدون نياز به نصب درايور، مانند يك كول‌ديسك مي‌توان عكسهاي آن را به هارد وسپس به روي CD منتقل نمود.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    شما با چند تا دوربين ديجيتال كار كردين؟؟؟؟؟؟

با حرف جناب محبي كاملا موافقم. با اين پول بهترين گزينه 5500فوجي هستش(البته چيني) و البته باطري و شارژر و كارت xd picture حداقل 128 هم مي خواد (رو خودش 16مگ داره كه خيلي كمه).
    ویرایش توسط morytab : Tuesday 16 August 2005 در ساعت 01:01
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من هم یک دوربین دیجیتال میخوام بگیرم با مشخصاتی که دوستمون بالا گفته بودوضمنا باطری اون قابل شارز باشه و لرزش دست رو بگیره و حافظه اون هم قابل ارتقا باشه اما میخواستم بدونم نظرتون در مورد دوربینهای سونی چیست
    نظرتون در مورد این دو مدل DSC-T7,DSC-W5 چیه
    ممنون میشم اگه بهم کمک کنید
    ویرایش توسط 7281359 : Wednesday 17 August 2005 در ساعت 11:16

814
    814 آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    فوجي 5500 رو هم خودتون تست كنيد، فكر نميكنم اگر كسي عملا با اين دوربين كار كنه، دلش بياد اينقدر پول رو صرف هله هوله! بكنه. من خودم يكي از طرفداراي سري A كانون هستم و خيلي دوستشون دارم، اما اگر قرار باشه اينقدر پول بدم، يك لحظه هم روي چيز ديگه اي غير از 5500 درنگ نميكنم.
    من با این مشخصات توی سایتهای معروف دوربین ندیدم بیشتر s5100 بود ولی نه s5500 دیدم نه 5500 میشه یه منبع معرفی کنین ببینم چه جور دوربینیه؟ بازم متشکرم

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

من با این مشخصات توی سایتهای معروف دوربین ندیدم بیشتر s5100 بود ولی نه s5500 دیدم نه 5500 میشه یه منبع معرفی کنین ببینم چه جور دوربینیه؟ بازم متشکرم
    همون جریان اسم امریکایی و غیر امریکاییه !! این دوتا ( 5100 و 5500 ) بجز اسمشون با هم فرقی ندارن !!
    ;)
    عيسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

[QUOTE=morytab]اما تجربه من بهم ميگه كه lcd حرف نداره و خيلي جاها بدرد مي خوره. دوربيني رو هم ديدم كه 3 ساله داره هر روز گردو ميشكنه گاهي هم قندو هنوز تنها جاي سالمش همون lcdچرخون بقول شما آسيب پذيرشه.

ج : من هم كساني را مي‌شناسم كه 20 سال است بدون كمربند ايمني رانندگي مي‌كنند و تا كنون خراشي بر نداشته‌اند! اين كه دليل بر خطر نبستن آن نيست. به هر حال هر كسي اين شانس را نخواهد داشت كه دوربين خود را از حوادث سالم به در ببرد و عقل سليم مي‌پذيرد كه اين نوع LCD آسيب‌پذيرتر است. در هر صورت ممكن است در حالتهاي نادري استفاده از LCD چرخان ضروري و تنها راه باشد. در هر صورت كاربر بايد به اين موضوع فكر و انتخاب كند.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
    شما با چند تا دوربين ديجيتال كار كردين؟؟؟؟؟؟

ج: دوربينهاي رايج معمولي به شرح زير :
    Sony DSC P100,P200
    Nikon coolpix 3200,4100,5400
    Canon A100,A400,A510,A520,S1IS,S2IS
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 21 August 2005 در ساعت 20:54

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین