صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
Like Tree14تشکر

موضوع: كمك براي خريد دوربين ديجيتال در خارج كشور ؟!

كاربر جديد -farzin- آواتار ها
    تشکر کرده
    11

Exclamation كمك براي خريد دوربين ديجيتال در خارج كشور ؟!

با سلام .............

راستش موضوع از اين قراره كه يكي از آشنايان در سوئد هستش و يك نمايشگاهي برگزار شده كه تخفيف خوبي براي خريد وسايل الكترونيكي ميده ! به همين دليل تصميم دارم يك دوربين ديجيتال از سوئد خريداري كنم !

اما قبل از هر چيزي بايد بگم كه اصلا تجربه ي عكاسي حرفه اي ندارم ! ولي به اين موضوع علاقه دارم !

مورد مصرف دوربين بيشتر در مناسبت هاي خانوادگي (( مسافرت و ........ )) هستش ! به همين دليل دنبال دوربين هايي هستم كه حجم زيادي رو اشغال نكنند ! دوربين هايي كه از لحاظ ظاهر و مشخصات شبيه CANON IXUS 210 و يا .samsungPL150 باشند

ولي در عين حال دوست دارم كه براي عكاسي از سوژه (( طبيعت )) هم مناسب باشه ! و در حد آماتور كيفيت خيلي خوبي ارائه بده !

مشخصاتش هم حداقل اين ها باشند :

12 پيكسل به بالا
    قابليت فيلم برداري HD
    خروجي تلويزيون
    داشتن LCD نسبتا بزرگ

لازم به ذكره كه من تاپيك هاي انجمن رو مطالعه كردم ! ولي دوستان بيشتر مدل هايي از سال هاي 2008 و اونطرف ها رو معرفي كرده بودند ! از اونجايي كه از خارج كشور دارم خريداري ميكنم مهم نيست كه در بازار ايران موجود باشه ! به هيمن دليل ترجيحا دوربين هايي كه معرفي ميكنيد جديد و مال سال 2010 باشه بهتره

تا حدود 600 تومن هم ميتونم هزينه كنم ولي اگه انتخاب خوبي وجود داشته باشه بيشتر هم ميتونم بزارم

در كل بهترين دوربين ديجيتال واسه يك كاربر آماتور ؟

با تشكر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ : كمك براي خريد دوربين ديجيتال در خارج كشور ؟!

دوست عزيز

ببين:

دوربين ها همان طوري كه مي دوني به سه دسته تقسيم ميشن:
    Compact & SLR-Like & SLR
    كه از اون ها ميشه بعنوان آماتوري، نيمه حرفه اي، و حرفه اي (تقريبا) هم ياد كرد

نكته ي مهم اينه كه SLR-Like تمام ويژگي هاي يك Compact را دارد بعلاوه ي كلي امكانات اضافي و SLR هم تمام ويژگي هاي يك SLR-Like را دارد بعلاوه ي كلي امكانات اضافي تر.

با اين هزينه اي كه داريد مي كنيد، من به شما يك SLR-Like را پيشنهاد مي كنم. يعني دوربيني با ظاهر نسبي يك SLR و تنها فرقش با يك SLR اينه كه لنزش تعويض نمي شه (البته تفاوت هاي ديگري هم دارند) ولي به خاطر فيكس بودن لنزش، معمولا قابليت هايي در همين يك تك لنز تعبيه ميشه كه شما اگر بخواهيد همه ي اونا رو با خريد لنز هاي متفاوت در يك SLR أاشته باشيد، بايد مليوني خرج كنيد.

پيشنهاد من به شما يك دوربين Fuji S200 EXR و يا Fuji HS10 است.
    شديدا پيشنهاد مي كنم Review هاي اين دو مدل را در اينترنت ببيني. آن وقت اگر از اندازه هاي نسبتا بزرگ آن صرفنظر كني، مي بيني كه دوربين بسيار ايده آلي است براي شما!

قيمت هاشون هم حول و حوش 430 تومن هست (حدودا)

سبز باشيد
    -farzin- تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan228 نمایش پست ها
    دوست عزيز

ببين:

دوربين ها همان طوري كه مي دوني به سه دسته تقسيم ميشن:
    Compact & SLR-Like & SLR
    كه از اون ها ميشه بعنوان آماتوري، نيمه حرفه اي، و حرفه اي (تقريبا) هم ياد كرد

نكته ي مهم اينه كه SLR-Like تمام ويژگي هاي يك Compact را دارد بعلاوه ي كلي امكانات اضافي و SLR هم تمام ويژگي هاي يك SLR-Like را دارد بعلاوه ي كلي امكانات اضافي تر.

با اين هزينه اي كه داريد مي كنيد، من به شما يك SLR-Like را پيشنهاد مي كنم. يعني دوربيني با ظاهر نسبي يك SLR و تنها فرقش با يك SLR اينه كه لنزش تعويض نمي شه (البته تفاوت هاي ديگري هم دارند) ولي به خاطر فيكس بودن لنزش، معمولا قابليت هايي در همين يك تك لنز تعبيه ميشه كه شما اگر بخواهيد همه ي اونا رو با خريد لنز هاي متفاوت در يك SLR أاشته باشيد، بايد مليوني خرج كنيد.

پيشنهاد من به شما يك دوربين Fuji S200 EXR و يا Fuji HS10 است.
    شديدا پيشنهاد مي كنم Review هاي اين دو مدل را در اينترنت ببيني. آن وقت اگر از اندازه هاي نسبتا بزرگ آن صرفنظر كني، مي بيني كه دوربين بسيار ايده آلي است براي شما!

قيمت هاشون هم حول و حوش 430 تومن هست (حدودا)

سبز باشيد
    متاسفانه فرق بين Compact & SLR-Like & SLR رو نميدونم و به همين دليل هم نميدونم بايد از بين كدومشون انتخاب كنم !

پيشنهادات شما هم جالب بود ! ولي فكر كنم تا وقتي كنون هست بهتر باشه دنبال فوجي نرم !؟ و اينكه مدل هايي كه معرفي كرديد فيلم برداري HD نداشت ! (( هرچند كه اگه از قدرت عكس برداري حرفه اي برخوردار باشه حاظرم فيلم برداري HD رو بيخيال بشم ! ))

با تشكر از توجه شما

دوستان نظري ندارند !؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

دوست عزيز:

در دوربين هاي SLR-Like اين فوجي هست كه حرف اول و آخر و مي زنه

حالا باز هم تحقيق كن!

اين نظر منه...

خوشحال مي شم نظر بقيه ي دوستان و اساتيد رو هم بدونم
    -farzin- تشکر می‌کند.

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

نقل قول نوشته اصلی توسط -farzin- نمایش پست ها

در كل بهترين دوربين ديجيتال واسه يك كاربر آماتور ؟

(( هرچند كه اگه از قدرت عكس برداري حرفه اي برخوردار باشه حاظرم فيلم برداري HD رو بيخيال بشم ! ))
    با سلام
    دوست عزیز بالاخره شما دنبال یک دوربین آماتوری هستی یا یک دوربین حرفه ای؟

اما در کل اگر بیش از 600 هزار نمی خوای هزینه کنی
    دوربین های فوجی که دوستمان معرفی کردند بسیار خوب است
    و از دوربین های کنون هم SX20 IS و G11 دوربین های ایده آلی هستند
    -farzin- تشکر می‌کند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mhosein.hshk نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز بالاخره شما دنبال یک دوربین آماتوری هستی یا یک دوربین حرفه ای؟

اما در کل اگر بیش از 600 هزار نمی خوای هزینه کنی
    دوربین های فوجی که دوستمان معرفی کردند بسیار خوب است
    و از دوربین های کنون هم SX20 IS و G11 دوربین های ایده آلی هستند

همون طوري كه قبلا گفتم دنبال دوربيني هستم كه بيشتر در سفرهاي خانوادگي و ...... بتونم ازش استفاده كنم ! ولي در عين حال ميخوام كيفيت خروجي خوبي هم ارائه بده و براي عكس برداري از سوژه هم مناسب باشه !

در ضمن من خواهش كردم حداقل 12 مگاپيكسل باشه و ترجيحا جديد باشه ! چون خودتون ميدونيد كه هر سال مدل هاي جديدتر نقص هاي قديمي ها رو پوشش ميدند ! ولي باز دوستان مدل هاي 2008 و 2009 رو معرفي كردند !

با تشكر

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

با سلام
    دوست عزیز
    اینکه دوستان مدل های به قول شما 2008-2009 به شما پیش نهاد می دهند این است که این مدل امتحان خود را پس داده اند و یک دوربین بعد از معرفی شدن مدتی زمان میبرد تا تست شده و کیفیت ،میزان کارایی و قابل اطمینان بودن آن مشخص شود بنابر این دوربیبن های پیشنهاد شده به شما امتحان خود را پس داده اند
    ضمنا به نظر من مهارت عکاس در گرفتن عکس های حرفه ای بسیار مهمتر از تجهیزات عکاسی است

شما هم به نظر بنده هر کدام از مدل ها را انتخاب کنی ضرر نمیکنی و جوابگوی نیاز شما خواهد بود

با آرزوی موفقیت
    amirmisagh و -farzin- تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

همون طوري كه قبلا گفتم دنبال دوربيني هستم كه بيشتر در سفرهاي خانوادگي و ...... بتونم ازش استفاده كنم ! ولي در عين حال ميخوام كيفيت خروجي خوبي هم ارائه بده و براي عكس برداري از سوژه هم مناسب باشه !

در ضمن من خواهش كردم حداقل 12 مگاپيكسل باشه و ترجيحا جديد باشه ! چون خودتون ميدونيد كه هر سال مدل هاي جديدتر نقص هاي قديمي ها رو پوشش ميدند ! ولي باز دوستان مدل هاي 2008 و 2009 رو معرفي كردند !

با تشكر
    اگر به قابلیت سوپر زوم بودن نیاز ندارید بهترین گزینه G11 هست که آقا محمد حسین اشاره کردند چون در کیفیت و عکس و کیفیت ساخت بدنه و لنز بی نظیره
    -farzin- تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

sx20 رو من هم پیشنهاد میدم.من گرفتم و بسیار بسیار باکیفیت عکس میگیره. فقط کانن بطور کلی در کامپکتها عیب و ایراد دوربیهاش زیاد شده و بجهت رقابت ایرادهای عجیب روی دوربینهاش زیاد شده.
    (من برای دخترم هم a490 خریدم و بعد از کمتر از یکسال صفحه نمایشگرش قطع و وصل میشه.
    یه دوستم هم sx20 رو داره ولی گاهی لکه هایی در عکسها دیده میشه که خیلی عجیبه انگار غباری به داخل سنسورش نفوذ کرده.
    البته من خودم یه زمانی عکسهای بسیار خوبی رو با سونی اچ 5 تجربه کردم. وحتی نسل بعد از اون یعنی اچ 50 هم خوبه.
    دوربین فوجی رو باهاش کار نکردم ولی خیلی تعریف این مدل آخریشو شنیدم.
    -farzin- تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    11

با تشكر از لطف دوستان !

ممنون ميشم يه جمع بندي كنيد ! واقعا نميدونم فوجي بردارم يا كانن !؟

در حال حاظر با توجه به پيشنهاد دوستان Canon PowerShot SX20 و FUJIFILM S200 EXR نظرم هست !

پيشنهادتون چيه !؟

راستي نظرتون در مورد CANON IXUS 210 چيه !؟ بدرد نميخوره ؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین