صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: کدام را انتخاب کنم؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

امیر جان حرفت درسته . دوربینهای سری آ کانن جدیدا همشون ماله چین هستن . من خودم یه a95خریدم . بعد از 2 3 ساعت کار کردن باهاش رفتم دوربینو پس دادم . چون عکساش خیلی بی کیفیت و تیره بود. که فکر می کنم به احتمال خیلی زیاد بر می گرده به چینی بودنش.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دوربين A95 و عكسهاي بي كيفيت؟! با 2-3 ساعت كار كردن؟ كيفيت را چگونه بررسي كرديد؟؟ نمونه عكس همراه با اطلاعات Exif را اينجا قرار دهيد تا علت مشخص شود...

د رهمين فروم بارها گفته شده كه به اين سرعت در مورد دوربينها قضاوت نفرماييد. چيني بودن يا ساخت مالزي بودن دوربين نه چيزي را اثبات ميكند ونه رد ميكند. معيارهاي بررسي يك دوربين بر اساس شاخصهايي است كه بايد دقيقا بررسي شود و بر اساس آن نظر داده شود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط amir arsalan
    من از اول سمت دوربین های سری A کانن نرفتم چون شنیدم که این دوربین ها چینی هستند وکیفیت دوربین های دیگر کانن را ندارند نمی دونم نظر شما چیه؟
    و یک سوال ،مدت فیلمبرداری با IXUS 40 نا محدود است؟
    1- به جاي اتكا به شنيده‌ها كمي هم خودتان قدم رنجه كرده و در بازار ايران يا جاي ديگر تحقيق كنيد. من هنوز A510 و A520 چيني نديده‌ام و آخرين باري كه خودم ديدم (حدود 1 ماه پيش)، A510 ساخت مالزي و A520 ساخت ژاپن بوده‌است. توجه كنيد كه اين قبيل محصولات بر خلاف برخي از محصولات ديگر اگر روي آنها نوشته شده‌باشد ساخت ژاپن، حتماً ژاپني هستند و تقلبي در كار نيست. بنابراين اگر يك دوربين ساخت چين باشد، حتماً روي آن نوشته‌است.
    2- ساخت دوربينهايي كه مدت زيادي از ساخت آنها گذشته‌باشد (حدود 1 سال)، كاملاً به چين سپرده مي‌شود و از ورود A510 و A520 به بازار كمتر از 6 ماه مي‌گذرد. بنابراين دو مدل يادشده در بازار غالباً مالزيايي (و حتي در مورد A520 ژاپني) هستند. اما مثلاً در مورد A95 فكر نمي‌كنم جز چيني بتوان به راحتي پيدا كرد.
    3- در مقاله معتبري خواندم كه به دليل سيستم نظارتي و كنتر كيفيت دقيق و شديد در توليد دوربينهاي معتبر چون Canon و Nikon هيچ تفاوتي بين چيني و ژاپني آنها نيست. البته من خودم هم دلم چندان با اسم چيني قرص و مطمئن نيست، اما با ساخت مالزي خيالم كاملاً آسوده است. پس خيالتان راحت باشد كه از مدل A520 حتماً ساخت ژاپن (يا لااقل مالزي) خواهيد يافت.
    4- در مورد IXUS 40,50 بله، يك فيلم استاندارد را تا حجم 1GB براي هر فيلم مي‌توان گرفت و مثلاً اگر كارتتان 2 گيگابايتي باشد، بعد از پرشدن 1 گيگابايت قطع مي‌شود و پس از آن بايد دوباره فيلم‌برداري را ادامه دهيد.
    5- اصلاً روي فيلمبرداري دوربينهاي عكاسي حساب باز نكنيد، چون اگرهم كيفيت آنها قابل قبول باشد، حجمي در حدود 10 برابر فرمتهاي معمول فيلمبرداري (8 دقيقه فيلم با كيفيت مناسب روي يك كارت 1GB) دارند و شما براي نگهداري آنها نياز به فضاي بزرگي داريد. سازنده‌هاي دوربين هم حالاحالاها به من و شما اين اجازه را نخواهند داد كه با خريد يك دوربين به جاي دو دوربين (يكي عكاسي و يكي فيلم‌برداري) با يك تير دو نشان بزنيم و آنها را از سود سرشارشان محروم كنيم. بنابراين هميشه امكانات فيلمبرداري دوربينهاي عكاسي كمي بهتر از گوشيهاي موبايل است و بالعكس.
    6- به نظر مي‌رسد هنوز دل با گفته دوستتان داريد. اما توصيه مي‌كنم انتخابي بكنيد كه بعداً پشيمان نشويد (پرداخت هزينه بيشتر براي امكانات كمتر). خصوصاً در مورد ساخت ژاپن، مالزي يا چين هرگز به گفته‌هاي عموم بسنده نكنيد و با منابع معتبر (اگر حرف مرا قبول نداريد يا مي‌خواهيد مطمئنتر شويد) مشورت نماييد.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 16 September 2005 در ساعت 21:35

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از همه دوستان . من تحقیق هایم را کردم و تصمیم گرفتم همون A520 رو بخرم ، اگر نظری دارید (موافق یا مخالف) ممنون می شم بنویسید.
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط amir arsalan
    ممنون از همه دوستان . من تحقیق هایم را کردم و تصمیم گرفتم همون A520 رو بخرم ، اگر نظری دارید (موافق یا مخالف) ممنون می شم بنویسید.
    با تشکر
    باسلام مجدد، جهت اطلاعتان بگويم امروز هردو دوربين A510 و A520 را قيمت كردم كه به ترتيب 205،000 و 260،000 تومان هستند و هر دو ساخت مالزي. بنابراين قيمت 178 يورو واقعاً براي A520 اوكازيون است. موفق باشيد.
    ویرایش توسط yousefmon : Saturday 17 September 2005 در ساعت 20:09

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض A520

من A520 رو چند روز پیش خریدم دوربین جمع و جر و خوبی است.بین دوربین های سری Aتنها دوربینی است که با رزولوشن 4زوم 4 برار دارد.در ضمن ساخت ژاپن است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Smile تشکر

ممنون از همه به خصوص جناب yousefmon كه خيلي راهنماييم کردند امیدوارم دوباره به اینجا سری بزنید واین رو بخونید .
    تابعد :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ميخواستم راجع به a610 و a620 اينكه فكر ميكنيد چه وقت و با چه قيمتي به ايران بيايند راهنمايي كنيد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

حدود 1 تا 2ماه دیگر وبه ترتیب حدود 300 و 400 هزار تومان.

d3_soft
    Guest

Question نظر

با سلام.

من دو تا سوال داشتم.
    1. با 300 تومن - دوربين با زوم حدود 10 و رزولوشن حدود 5 و با قابليت تنظيم دستي چه چيزي پيشنهاد مي كنيد؟
    2. بين FinePix S5500 و Canon S1 IS كدوم بهتره؟

ممنون – موفق باشيد.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین