صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: کدام را انتخاب کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question کدام را انتخاب کنم؟

دوستان سلام
    من قصد خرید یک دوربین کانن را دارم و میخوام بین canon power shot s1is وixus40 یکی رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط amir arsalan
    دوستان سلام
    من قصد خرید یک دوربین کانن را دارم و میخوام بین canon power shot s1is وixus40 یکی رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.
    ج : تفاوت اين دو دوربين زياد است. بنابراين بايد ابتدا انتظارات خود را از يك دوربين ديجيتال عنوان كنيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض می خوام عکس خوب بگیرم ولی آماتورم

خب من میخوام بتونم از طبیعت عکسهای خوبی بیگیرم در حالیکه عکاس حرفه ای هم نیستم و در مورد تواناییهای ixus 40 هم چیز زیادی پیدا نکردم ضمن اینکه چاپ عکس ها هم برام خیلی مهم نیست
    من بیشتر تمایل داشتم s1is رو بخرم ولی وزن دوربین واندازه اون من رو مردد کرد و باز هم میگم که از عکاسی چیز زیادی نمی دونم.به هر حال ممنون میشم اگه کمکم کنید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

خب من میخوام بتونم از طبیعت عکسهای خوبی بیگیرم در حالیکه عکاس حرفه ای هم نیستم و در مورد تواناییهای ixus 40 هم چیز زیادی پیدا نکردم ضمن اینکه چاپ عکس ها هم برام خیلی مهم نیست
    من بیشتر تمایل داشتم s1is رو بخرم ولی وزن دوربین واندازه اون من رو مردد کرد و باز هم میگم که از عکاسی چیز زیادی نمی دونم.به هر حال ممنون میشم اگه کمکم کنید
    اگر تمايل به كلاس كار S1IS داريد، پاناسونيك FZ5S را پيشنهاد مي‌كنم كه با قيمت برابر تقريباٌ از هر جهت برتر است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    اگر تمايل به كلاس كار S1IS داريد، پاناسونيك FZ5S را پيشنهاد مي‌كنم كه با قيمت برابر تقريباٌ از هر جهت برتر است.
    من قراره که این دوربین رو از آلمان بخرم و قرار بود از این آدرس یک مدل رو انتخاب کنم:
    http://www.mediaonline.de/shop/categ...00.12004.10014
    اما دروبینی که شما پیشنهاد کردید قیمت خیلی بیشتری داره حدود 360 یورو در صورتیکه s1is قيمتش 256 يورواست .
    ضمن اینکه کسی که قراره دوربین رو برای من بیاره اصرار زیادی روی ixus 40 يا ixus 50 داره ومیگه این مدل برای تو مناسب تره و حالا من واقعا نمی دونم باید چه انتخابی بکنم.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

boro ixus 50 begir khiyaleto rahat kon man khodam bahash kar kardam. dorbone fogholadeiyehh. on s1 is ham i gondast motmaenam ye modat ke begzareee khaste mishi az andazashh . dar zemn panasonic ye modele fx8 ham daree ke onam to mayehaye ixus 50 hast . onam dar moredesh search kon shayad khoshet biyad.kholase yeki az in 2 modelo beir pashimon nemsihi
    ویرایش توسط hamed693 : Thursday 15 September 2005 در ساعت 17:09

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در خوب بودن دوربيني مثل Ixus 50 شكي نيست، اما منطقي نيست كه اين گونه با صراحت و فقط بخاطر سايز يك دوربين را پيشنهاد كنيم و ديگري را يكسره نفي! شايد سايز براي كاربر ديگر آنچنان مهم نباشد.

جناب امير ارسلان، دو دوربيني كه ذكر كرديد، براي مقاصد مختلف هستند. اگر نياز به دوربيني كوچك و بدون تنظيمات دستي زياد و بدون زوم بالا داريد بسمت دوربينهاي Ixus برويد. اما S1 Is . دوربين خوبي هست اما حتما به مدل جديد آن هم فكر كنيد كه تغييرات عمده اي كرده و ارزش دارد كه بخاطرش S1 Is را فراموش نماييد.( S2 Is). در ضمن در همين كلاس ميتوانيد دوربينهاي پاناسونيك Fz5 وfz20 و سوني H1 را نيز در نظر بگيريد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

man nagoftam s1 is dorbine badiye goftaam bozorge kamii . hala age shoma doste aziz miotni ye dorbine taghriban to mayehaye ye slr ro haarja miri ba khodet bebari ya kolan ba in tripp dorbina hal mikoni be nazaram panasonic fz5 begiri behtareh . ama age mikhay ye dorbine kochiko jamo jor ba keyfiyate axaye kheyli khob begiri to gheymathaye 300 400 dolar behet pishnahad mikonam yekodom azin dorbinaro ke behet pisshnehad midam ro begiri . bazaam tasmim girindeye asli khodete man faghat daram moarefi mikonamm .
    sony p200 :(dorbiniye ke kheyli rahat bahhs ax mitoni begiri bedone inke bekhay maslan vahgt bezari bekhay dorbino tanzim koni va.. kolan msihe goft ye user friendly hast.
    canon ixus 50
    panasonic fx8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

من قراره که این دوربین رو از آلمان بخرم و قرار بود از این آدرس یک مدل رو انتخاب کنم:
    http://www.mediaonline.de/shop/categ...00.12004.10014
    اما دروبینی که شما پیشنهاد کردید قیمت خیلی بیشتری داره حدود 360 یورو در صورتیکه s1is قيمتش 256 يورواست .
    ضمن اینکه کسی که قراره دوربین رو برای من بیاره اصرار زیادی روی ixus 40 يا ixus 50 داره ومیگه این مدل برای تو مناسب تره و حالا من واقعا نمی دونم باید چه انتخابی بکنم.
    باسلام،
    1- سري IXUS غالباٌ جمع و جور و زيبا براي مصارف تفنني هستند. اكثر آنها فاقد قابليتهاي مهم و ارزشمندي مانند حالت تقدم شاتر (بسيار مفيد در عكاسي در نور كم بدون فلاش) و تقدم ديافراگم مي‌باشند و ايراد مهم ديگرشان استفاده از باتريهاي خاص ليتيوم - يون است.
    2- دوربين S1IS داراي كيفيت بسيارخوبي در عكاسي است و علت ارزان شدن آن، رزولوشن پايين نسبت به دوربينهاي جديد است كه انقلابي در عرصه ديجيتال به وجود آورده‌اند. به دليل لنز زوم قوي 10X كه بيش از 6 سانتيمتر طول دارد و نيز LCD متحرك، اندازه دوربين قدري بزرگ از آب در آمده و حق داريد در تهيه آن دودل باشيد. چون اين مهم است كه وقتي مي‌خواهيد جايي برويد، نگاهي به قد و قواره دوربينتان ممكن است شما را از همراه بردن آن منصرف كند و اين يعني از دست دادن خيلي از موقيتهاي خوب عكاسي و پيشرفت در اين هنر كه به مدد فناوري ديجيتال همه‌گير شده و حالا ديگر تقريباٌ همه مردم عكاسي مي‌كنند. بنابر اين با خريد يك دوربين بزرگ و جاگير هميشه بخشي از هزينه تهيه آن عملاٌ هدر مي‌رود.
    3- چون دوست داريد دوربين هم كوچك باشد و هم امكانات مورد نياز يك آماتور علاقمند را داشته باشد، دوربين Canon A520 را پيشنهاد مي‌كنم كه جز رزولوشن (4 در مقابل 5 مگاپيكسل IXUS 50) و كيفيت فيلم‌برداري، تقريباٌ در ساير موارد برتر از آن است. جالب آن كه من براي خريد در ايران A510 با رزولوشن 2/3 مگاپيكسل را توصيه مي‌كنم چون بر اساس آخرين قيمتي كه دارم A520 حدود 50،000 تومان گرانتر از A510 كه بهايي در حدود 200،000 تومان دارد، مي‌باشد و با 8/0 مگاپيكسل بالاتر اصلاٌ ارزش چنين پرداخت اضافي را ندارد. اما در سايتي كه معرفي كرده‌ايد، قيمت A520 را 178 يورو و A510 را 172 يورو زده‌اند كه به اين ترتيب انتخاب قاطع A520 خواهدبود.
    مزيتهاي اصلي A520 نسبت به IXUS 50 به شرح زير است :
    - وجود حالتهاي بسيار مفيد تقدم سرعت شاتر و تقدم ديافراگم (دقت كنيد كه حالت Manual نمي‌تواند جاي اين دو حالت را پر كند چون به سعي و خطا نياز دارد.)
    - زوم اپتيكال 4X در مقابل 3X
    - امكان انتخاب حالت فوكوس دستي
    - استفاده از 2 باتري قلمي قابل شارژ NiMH كه با نوع 2300 ميلي‌آمپرساعتي آن 300 عكس مي‌توان گرفت در حالي كه IXUS 50 با باتري خود 180 عكس مي‌گيرد و پس از اتمام باتري بايد صبر كنيد تا باتريش را شارژ نماييد و خيلي از سوژه‌هاي شما در اين اثنا از دست مي‌روند. در حالي كه در مورد باتري قلمي قابل شارژ مي‌توانيد هميشه يك سري يدكي به قيمت خيلي پايين تهيه كرده و همراه داشته باشيد و بلافاصله تعويض نماييد.
    4- خلاصه بعد از تهيه اين دوربين، اگر بي‌ميل به عكاسي شديد و از تب و تاب عكاسي افتاديد، از اين كه هزينه زيادي بابت دوربين نپرداخته‌ايد، راضي خواهيد بود و اگر علاقمند و عكاس از آب درآمديد، از اين همه امكانات در يك چنين دوربين ظاهراٌ حقيري شگفت‌زده شده و لذت خواهيد برد. اضافه كنم با رزولوشن 4 مگاپيكسل مي‌توان عكسهايي با اندازه كمي كوچكتر از A4 را با كيفيت خوب چاپ كرد.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 16 September 2005 در ساعت 01:00

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    باسلام،
    1- سري IXUS غالباٌ جمع و جور و زيبا براي مصارف تفنني هستند. اكثر آنها فاقد قابليتهاي مهم و ارزشمندي مانند حالت تقدم شاتر (بسيار مفيد در عكاسي در نور كم بدون فلاش) و تقدم ديافراگم مي‌باشند و ايراد مهم ديگرشان استفاده از باتريهاي خاص ليتيوم - يون است.
    2- دوربين S1IS داراي كيفيت بسيارخوبي در عكاسي است و علت ارزان شدن آن، رزولوشن پايين نسبت به دوربينهاي جديد است كه انقلابي در عرصه ديجيتال به وجود آورده‌اند. به دليل لنز زوم قوي 10X كه بيش از 6 سانتيمتر طول دارد و نيز LCD متحرك، اندازه دوربين قدري بزرگ از آب در آمده و حق داريد در تهيه آن دودل باشيد. چون اين مهم است كه وقتي مي‌خواهيد جايي برويد، نگاهي به قد و قواره دوربينتان ممكن است شما را از همراه بردن آن منصرف كند و اين يعني از دست دادن خيلي از موقيتهاي خوب عكاسي و پيشرفت در اين هنر كه به مدد فناوري ديجيتال همه‌گير شده و حالا ديگر تقريباٌ همه مردم عكاسي مي‌كنند. بنابر اين با خريد يك دوربين بزرگ و جاگير هميشه بخشي از هزينه تهيه آن عملاٌ هدر مي‌رود.
    3- چون دوست داريد دوربين هم كوچك باشد و هم امكانات مورد نياز يك آماتور علاقمند را داشته باشد، دوربين Canon A520 را پيشنهاد مي‌كنم كه جز رزولوشن (4 در مقابل 5 مگاپيكسل IXUS 50) و كيفيت فيلم‌برداري، تقريباٌ در ساير موارد برتر از آن است. جالب آن كه من براي خريد در ايران A510 با رزولوشن 2/3 مگاپيكسل را توصيه مي‌كنم چون بر اساس آخرين قيمتي كه دارم A520 حدود 50،000 تومان گرانتر از A510 كه بهايي در حدود 200،000 تومان دارد، مي‌باشد و با 8/0 مگاپيكسل بالاتر اصلاٌ ارزش چنين پرداخت اضافي را ندارد. اما در سايتي كه معرفي كرده‌ايد، قيمت A520 را 178 يورو و A510 را 172 يورو زده‌اند كه به اين ترتيب انتخاب قاطع A520 خواهدبود.
    مزيتهاي اصلي A520 نسبت به IXUS 50 به شرح زير است :
    - وجود حالتهاي بسيار مفيد تقدم سرعت شاتر و تقدم ديافراگم (دقت كنيد كه حالت Manual نمي‌تواند جاي اين دو حالت را پر كند چون به سعي و خطا نياز دارد.)
    - زوم اپتيكال 4X در مقابل 3X
    - امكان انتخاب حالت فوكوس دستي
    - استفاده از 2 باتري قلمي قابل شارژ NiMH كه با نوع 2300 ميلي‌آمپرساعتي آن 300 عكس مي‌توان گرفت در حالي كه IXUS 50 با باتري خود 180 عكس مي‌گيرد و پس از اتمام باتري بايد صبر كنيد تا باتريش را شارژ نماييد و خيلي از سوژه‌هاي شما در اين اثنا از دست مي‌روند. در حالي كه در مورد باتري قلمي قابل شارژ مي‌توانيد هميشه يك سري يدكي به قيمت خيلي پايين تهيه كرده و همراه داشته باشيد و بلافاصله تعويض نماييد.
    4- خلاصه بعد از تهيه اين دوربين، اگر بي‌ميل به عكاسي شديد و از تب و تاب عكاسي افتاديد، از اين كه هزينه زيادي بابت دوربين نپرداخته‌ايد، راضي خواهيد بود و اگر علاقمند و عكاس از آب درآمديد، از اين همه امكانات در يك چنين دوربين ظاهراٌ حقيري شگفت‌زده شده و لذت خواهيد برد. اضافه كنم با رزولوشن 4 مگاپيكسل مي‌توان عكسهايي با اندازه كمي كوچكتر از A4 را با كيفيت خوب چاپ كرد.
    من از اول سمت دوربین های سری A کانن نرفتم چون شنیدم که این دوربین ها چینی هستند وکیفیت دوربین های دیگر کانن را ندارند نمی دونم نظر شما چیه؟
    و یک سوال ،مدت فیلمبرداری با IXUS 40 نا محدود است؟
    ویرایش توسط amir arsalan : Friday 16 September 2005 در ساعت 08:53

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین