صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: كدام دوربين ديجيتال ؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كدام دوربين ديجيتال ؟؟؟

با سلام به دوستان عزيز .

من دانشجوي گرافيك هستم و مدت بسيار زياديست كه به عكاسي علاقه دارم .
    و با توجه به هزينه ي زياد چاپ و ظهور دوربينهاي آنالوگ مدتهاست كه در پي جور شدن هزينه ي خريد دوربين ديجيتال هستم .
    حالا هم يه چيزي حدود 350 هزار تومان بودجه دارم .. كه البته همچين بودجه اي هم نيست .
    با توجه به اينكه به دوربيني احتياج دارم كه كاراييهاي يك دوربين حرفه اي رو داشته باشه ... ميخواستم از شما راهنمايي بخوام كه چه دوربيني با توجه به شرايط من مناسبتره .
    ضمن اينكه يكي از دوستان دوربين Sony DSC-P93 رو پيشنهاد كردن ..
    و آقاي شهبازي عزيز هم Canon A80 رو گزينه ي خوبي دونستند ...

منتظر راهنماييهاي شما نازنينان هستم .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اگر ميخواهيد تجربه عكاسي داشته باشيد به نظر من حداقل 602 فوجي بايد بگيريد.
    دليل هم دارم بسيار زياد.... حداقل شبيه دوربينه و امكانات خوبي به شما ميده ... و الان ميدونم كه مدل بالاترش 7000 رو ميتونيد 500 تومان بخريد پس 602 در حقيقت بايد اين حدود قيمت باشه!!!! دنبالش باشيد گمانم پيدا كنيد...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من همين الان اين سه تا دوربينو تو : http://www.imaging-resource.com/CAMD...re_cameras.php مقايسه كردم ... كلا شباهتهاي خيلي زيادي دارن خصوصا كنون a80 با سوني .. ولي من دلايل آرش رو براي پيشنهاد فوجي 602 نفهميدم .. چون مهمترين برتريش نسبت به اون سه تاي ديگه همون قيافه ي ظاهريشه !!! اميدوارم يكم براي ما موشكافي بشه برتريها ... خصوصا در اين مورد كه فكر ميكنم بيشتر همون كيفيت تصوير مورد نظر باشه ... ضمن اينكه خود من كنون كارم .

كاربر همراه lastframes آواتار ها
    تشکر کرده
    5

البته من در حد اظهار نظر نيستم ! ولي به نظر من قيمت دوربين هايي كه دوستان پيشنهاد كردند در حد بودجه ي شما نيست . به جز CANON A80 ! اما به نظر من finepix S5000 خیلی دوربین خوبیه و دقیقاً مطابق با بودجه ی شماست ! اگه اطلاعات بیشتری خواستید میتونید به فروم finepix S5000 هم مراجعه کنید !
    عيسی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ؟؟

از همه ي راهنماييها ممنونم .
    در مورد شباهتهاي زياد اين دوربينها موافقم . اين چيزيه كه بد جوري آدمو تو شك ميندازه .
    در مورد فوجي 602 .. آرش جان ... فكر ميكني همپاي يك دوربين حرفه اي جواب بده ؟؟ به يكي دو جا كه زنگ زدم گفتند اصلا ديگه اين مدل تو بازار نيست ! اما عكسباران داشت كه طبق معمول با اون 40 .. 50 هزار توماني كه روي قيمت كشيده ميداد 450 هزار تومان ... كه فكر ميكنم جاي ديگه بشه ارزونتر پيداش كرد ...
    اين فوجي 7000 چجور دوربينيه ؟؟؟ يعني ارزشش رو داره آدم بخاطرش يه كم بره تو قرض ولي خب ... بيشتر واسه آدم كار كنه ؟؟؟

تشکر کرده
    4010

سلام
    ابتدا 602
    يك مورد رو من روشن كنم... مدتهاست كه عكاسي ميكنم ... ولي بهترين خاطره هاي عكاسيم رو با 602 دارم... پس شايد دلايلم شخصي باشه ! هان؟ چون عكاسي با اين دوربين هميشه برام جذاب بوده و عكسهاي خيلي قشنگي هم باهاش انداختم. چه تو طبيعت چه آتليه و و و
    اما اينكه به شما توصيه كردم ؟
    اصلا اين دوربين رو چجوري با آ80 مقايسه ميكنيد؟
    مشكل وقتيه كه شما ميخواهيد كمي حالت حرفه اي بكارتون بديد.اين قضيه كاملا كم لطفيه...
    روي 602 شما ميتونيد فلاش نصب كنيد. حتي يك فلاش دستي 10 هزارتوماني چيني ميتونه كيفيت عكسهاي محيط بسته شما رو 10 برابر كنه...(اين مشكل رو 5000 فوجي هم داره كه فلاش اكسترنال نميخوره) اين براي يه دانشجوي گرافيك كه به گمان من ميخواد عكس خوب بگيره
    عكس متفاوت بگيره خيلي خيلي مهمه...
    سوپر ماكروي 602 روي فاصله 2 سانت هم فوكوس ميده... و با كيفيت عجيبي عكاسي ميكنه!
    كه به نظر من خيلي جذابه...
    و در نهايت امكان كنترل سرعت و ديافراگم دوربين بصورت دستي با همون راحتي دوربينهاي فيلمي!
    اينا + اينكه دوربين بند انگشتي نيست و ميتونيد كنترل داشته باشيد و باهاش عكاسي كنيد!
    اما قيمت؟
    به گمان من 602 بيشتر از 400 تومان نميارزه! حتي بايد پايين تر باشه الان! ولي خوب اينجا ايرانه و پيكان سال 40 خوش قيمت تر از الگانس... من توصيه ام اينه كه اگر ميخوايي عكاسي كني آت و آشغال نخر... يكم حوصله كن چه ميدونم قرض كن يه كاري كن دوربين خوب بخر... آ80 و اينا دوربين عمه جان بندست كه از بچه هاشون عكس يادگاري بگيرن توي پارك...
    فوجي 602 به عنوان حداقل و دوربينهاي 717 سوني، 7000 فوجي، جي 5 كنون، جي 3 كنون،5400 و 5700 نيكون دوربينهايي هستن كمي قديمي شدن... كارايي هاي بالايي دارن و عكسشون قابليت چاپ شدن روي جلد مجله رو داره!
    ديگه بايد بازار رو بتكوني از بحاظ قيمت و تو اينترنت قابليتهاي همه رو ببيني و اينكه فكر كني كه دوست داري كدوم رو تو دستت بگيري + اينكه چقدر ميتوني هزينه كني و بعد عكساتو اينجا بگذاري كه ببينيم چه كردي!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آرش دستت درد نكنه !! كم مونده بود A80 رو با اسباب بازي مقايسه كني !!! البته در بعضي موارد باهات موافقم . اما واقعا اين دوربينها با هم قابل مقايسه هستند .. مثلا Sony DSC-P93 هم كاراييهاي خوبي داره ... و در واقع در رده ي 5مگا پيكسليهاست ... و يك سئول : به نظرت اين 3.1 مگا پيكسلي بودن فوجي 602 زياد تاثير منفي اي نداره ؟؟ اين رو براي اين ميپرسم كه تجربه ي كار با 602 رو داري . و برام جالبه چون تا به حال با فوجي كار نكردم .

تشکر کرده
    4010

سلام ...
    ابتدا يك نكته اين كه من زياد روي دوربين حساسيت ندارم كه اين مارك يا اون مارك چون گمان ميكنم دوربين 30 تا 40 درصد توي كار يه عكاس حرفه اي نقش داره... حالا اگر 828 عكاس شد جي 5 كنون اگر اون عكاس باشه كار نهايي خيلي متفاوت نيست...

اما چند تا نكته
    ابتدا مگاپيكسلها:
    بهترين مثال رو آقاي روشن توي دوربين ديجيتال زد.(بحث پنتيوم و amd64) مگاپيكسلها در حقيقت عدد هستن. خود فوجي 602 3 مگاپيكسل افكتيو عكس ميگيره و 6 فايل ميسازه
    اصلا فايل تيف اين دوربين 6 هست و سي سي دي اين دوربين با مشخصات فني خودش(سوپر سي سي دي!) كه به اصطلاح پيكسلهاي 8 ضلعي داره و اينا نه 3 مگاپيكسل هست!‌نه 6! يه چيزي اين وسط!
    حالا اين اصلا مهم نيست! 7000 فوجي 6 افكتيو و 12 اينترپلودد دقيقا با مشخصات اس2 كه الان دارم باهاش كار ميكنم...(عدد ها با هم يكي هستن) اگه فايلها رو بگذاريد كنار هم مثل آب معدني و آب جوب ميمونه!
    پس اينا همش عدده...
    براي خريد دوربين مگاپيكسل يكي از شرايط دوربين هست در كنار 10 تا شرط ديگه ....
    لنز زوم دوربين - كيفيت لنز- سرعت عمل دوربين - امكانات عكاسي دستي -امكان عكاسي در ايزو هاي مختلف- نويز كم در نور كم و عكاسي طولاني - راحتي كار با دوربين(منو ها و و و ) - خوش دست بودن و سبك بودن دوربين- امكان استفاده از فلاش هاي خارجي و يا فلاش هاي هوشمند و ... خيلي چيزاي ديگه كه بايد با دقت بيشتر بنويسم....
    حالا باز ميخوام يه چيز مهم تر بگم!
    آي ملت!
    حسن سربخشيان سرور بنده- ساسان توكلي كه من بچه بودم كار ويديو و و و ميكرده.... ديگه بايد بشناسيدشون...www.tehran24.com و www.hasanpix.com با دوربين D1h كار ميكنن كه 3 مگاپيكسله! مشكلي هست؟
    اصلا اين دوربين استاندارد خبرگذاري AP و خيلي خبرگذاري هاي ديگه هست...
    پس مگاپيكسل فقط و فقط يكي از نكات تو انتخاب دوربينه... اين عدد رو اين همه تحويل نگيريد.

باز در مورد كيفيت
    يه مورد وجود داره كه عكس وقتي چاپ ميشه خيلي از معايبي كه توي كامپيوتر ميبينيد رو از دست ميهده و بهتر ميشه و گاهي معايبي توش به چشم ميخوره كه توي كامپيوتر نميديد...
    من اندازه موهاي سرم (كه تعدادشون ديگه خيلي زياد نيست!‌ :wink: ) عكس 602 رو در سايز هاي مختلف چاپ كردم و ازش راضي بودم... دوربين هاي ديگه اي هم كه بالا نوشتم و بعضي ها رو هم جا انداختم همين مشخصه رو دارن... ولي خريد آ80 براي كسي كه ميخواد عكاسي كنه ( نه اينكه فقط عكس بگيره) اشتباه بزرگيه.
    در راستاي اون چيزايي كه اول صحبتام گفتم
    دقت كنيد كه شما وقتي عكسي رو ميگيريد تموم شد و ديگه تكرار نميشه.!
    ميتونيد اون عكس رو با آ80 بگيريد يا با پرو 1 يا 1دي اس
    اگر فكر ميكنيد امكانش رو داريد كه هزينه بيشتر بكنيد و دوربين بهتر بخريد اينكار رو حتما انجام بدين(البته اگر قراره عكسهاي خوبي بگيرين!)
    من بنا به دلايلي!!!‌(كم بودن حجم رم دوربين!) عكسهاي زيبايي دارم كه با رزولوشن پايين و فشردگي زياد jpg گرفتم و الان هنوز افسوس ميخورم... شايد خيلي ها نفهمن يا نبينن ولي هر وقت او عكسها رو ميبينم حالم بد ميشه! كه چرا ؟ چرا ؟ چرا؟ (حتي اگه يه رم 64 يدك داشتم!)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض ممنون !

سلام .
    اول به pouyah عزيز بگم خود من نمونه عكسهاي زيادي از اين دوربينها ديدم . و فوجي 602 واقعا كيفيت قابل قبولي داره .
    از آرش عزيز هم به خاطر راهنماييهاش ممنونم .
    راست ميگي . سرعت شاتر و ديافراگم متغير براي يك دوربين از نون شب واجب تره !
    اما قديمي بودن دوربين يا چيزهايي شبيه اين اصلن مهم نيست ! يادمه تو دوره ي هنرستان كه معلمه اجبار كرده بود بچه ها كنون بخرن .. من با يه دوربين خيلي قديمي و از حنگ برگشته ( zenith 12x ) كه تقريبا براي جوونياي بابام بود و نورسنجش با ضرب و زور روشن ميشد و مدام اون پيچ حساسيتش ميچرخيد واسه خودش !!! عكسامو گرفتم . وجالب اينكه جزو دو نفري بودم كه بيست شدن !!

خلاصه از همه ممنون .
    فعلا من بايد يه براوردي بكنم هم از نظر هزينه و هم از نظر كيفيت .
    اگر شد كه تا يكي دو هفته ي ديگه خبر خريدش رو بهت ميدم .

به اميد ديدار .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مهمترين برتريهاي 602 نسبت به آ80

1-درسته كه پيكسل موثر آ80 بيشتر از 602 است اما حداكثر رزولوشن 602 با اينترپوليشن بيشتر از آ80 خواهد شد.فكر كنم آرش هم جايي گفته بود كه با اين دوربين چاپهايي با سايز خيلي بزرگ تهيه كرده بود.
    2-داشتن لنز سريعتر
    3-امكان اتصال فلاش خارجي
    4-امكان عكاسي پي در پي با سرعت بيشتر
    5-سازگاري با كامپكت فلاش تايپ 2 و نيز ميكرو درايو
    6-ال سي دي بزرگتر
    7- داشتن ويو فايندر از نوع EVF كه خيلي كمك كننده است.
    8-امكان كنترل سرعت و ديافراگم بصورت دستي
    9- ماكرو يك سانتيمتري

و نيز
    زوم تله بيشتر- ذخيره به فرمت tiff و...
    و از همه مهمتر ... اصلا مگه ميشه يك SLR-like رو با يه Compact مقايسه كرد؟؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین