صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
Like Tree115تشکر

موضوع: بدنه مناسب برای لنز Canon 24 - 105

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز ما اين همه داد سخن داديم باز شما كار خودتان را كرديد كه

دوست من هر چيزي كه گرانتر بود به معني بهتر بودن نيست. براي منظور شما و با توجه به لنز شما؛ 7D انتخاب بسيار مناسب تري است هرچند كه همان 60D هم كارتان را به خوبي راه خواهد انداخت.
    shabab، mreza1001، F.KamranNia و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

ببینید با توجه به این همه مطلب که از شما خواندم ، تنها گزینه و راه چارتان دوربین 5d Mark II است ( با توجه به لنز فعلی که روی سنسور های کراپدار با چگالی بالا آن شارپنسی را که از آن سراغ داریم نخواهد داشت) فقط دنبال 5d mark II باشید. با این کار هم رنج خوبی برای پرتره دارید و هم عمق میدان کمتر دوربین های فول فریم را ، که عمق میدان کمتر یکی ازنیازهای عکاسی پرتره است و هم اینکه رنج وایدتان برای منظره کارایی دارد. گذشته از این دوربین 5dMk II دارای مگاپیکسل بالاتر ثبت جزئیات بهتری است و یک دوربین بسیار مناسب برای آتلیه و چاپهای بزرگ است.

موفق باشید

انوش
    دوست عزیز ایشون قصد راه اندازی استدیو دارند و عمق میدان و.............. در استدیو معنی نخواهد داشت

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست من هر چيزي كه گرانتر بود به معني بهتر بودن نيست. براي منظور شما و با توجه به لنز شما؛ 7D انتخاب بسيار مناسب تري است هرچند كه همان 60D هم كارتان را به خوبي راه خواهد انداخت.
    در ادامه صحبت فرهاد خان...
    و حتی 600دی...
    bahramb22 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

سلام . ممنون از همه برای راهنمایی هاتون ، ولی عرض کردم خدمتتون . من هنوز 5D نخریدم و واقعا" بعد از تموم شدن این تعطیلیها میخواستم برم بخرم . خیلی هم خوش حال بودم بابتش . آخه حساب کنید 22 مگاپیکسل خیلی راه دسته ! نمیدونم هرچند روی بیلبورد که نمیخوام چاپ کنم عکس پرتره رو ! شاید هم واسه استفاده من الکی زیاده ..
    نمیدونم واقعا" گیج میشم. چون آخه میگن هیچ گرونی بی دلیل نیست یا چه میدونم هر چی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری ! من رو اون حساب فکر کردم 5D هر چی باشه از 7D یا 60D کمتر نیست و در بدترین حالت با اینا برابری میکنه . ولی پست دوستمون آقای م.مبین (که ظاهرا" خودشون جفت دوربین ها رو دارند،) و بقیه .. باعث شد که بفهمم که بعضی وقت ها به اندازه پولی که میدی ممکنه آش نتونی بخوری !
    و اینکه جدا" خوش حالم چون قبل از ابنکه پست آخر رو بزنم دیروز پیش خودم گفتم بابا میخوای یه دوربین بخری اینقدر شلوغ بازی نداره . ولی حالا پشیمون نیستم از اینکه راهنمایی خواستم. ممنون از همه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

ما در استدیو از 24-70 روی 7دی استفاده میکنیم(با وحود داشتن 5دی) که رنج بهتری نسبت با 5دی دارد.(38-112)
    با توجه به اینکه مزیتهای 5دی به کار شما نمی آید به نظر من 7دی را خریده و از امکانات بیشتری مثل سیستم فکوس بسیار پیشرفته تر،کنترل وایرلس فلاش،فلاش سر خود،تراز داخلی،سرعت عکاسی بیش از دو برابر،امکانات فیلمبرداری بیشتر،ویوفایندر100% و ... بهره ببرید.

سلام ممنون آقا از راهنماییت. این رو گفتید توی پستتون . ولی من میخواستم دوباره بپرسم ، شما هم 5D دارید و هم 7D ، و برای عکاسی پرتره تو آتلیه از 7D استفاده میکنید ؟ و میگید که بهتر از 5d هستش ؟ درسته ؟ چون در این صورت شک نخواهم کرد برای خرید 7D .. چرا که تمامی مواردی که میفرمایید دقیقا" شرایطیه که ممکنه خودم باهاش توی آینده روبرو شم. پس چه بهتر که اشتباه نکنم . مرسی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    من نگفتم 7دی بهتر از 5دی هست.
    خروجی 5 دی در استدیو مزیت بزرگی بر 7دی ندارد!3 مگاپیکسل بیشتر هم مهم نیست.از 7دی استفاده میکنم چون رنج بهتری با لنز 24-70 به من میدهد(24-105 هم روی کراپ معادل 38-170 میشود که هم وایدش کافیست و هم شما خیلی مجبور به تعویض لنز برای کادر بسته نخواهید بود)
    همچنین شما باید از دیافرگمهای بسته تری روی 5دی نسبت به 7دی برای دست پیدا کردن به عمق میدان بیشتر استفاده کنید.
    به عقیده من 7دی برای کار شما اگر زیاد نباشد کاملا کافی است.
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 18 July 2011 در ساعت 18:31
    mreza1001، M. Beyrami، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    هر چی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری !
    متاسفانه عکاسی و استفاده از دوربین به سادگی خوردن آش نیست!
    اینکه هر چه قدر گرانتر بهتر سناریوی جالبی به نظر نمی رسه ، شما بهتره اول نیاز هاتونو بررسی و در فرصت مناسب اقدام به خرید کنید.
    اگر خیلی عجله دارید ، حداقل یک هفته نوشته های دوستان در فروم رو مطالعه کنید .
    5D و 7D آنقدر نسبت به هم متفاوتند که فقط خودتون میتونید تصمیم نهایی رو بگیرید.
    Mehdi Rojaie و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramb22 نمایش پست ها

سلام . ممنون از همه برای راهنمایی هاتون ، ولی عرض کردم خدمتتون . من هنوز 5D نخریدم و واقعا" بعد از تموم شدن این تعطیلیها میخواستم برم بخرم . خیلی هم خوش حال بودم بابتش . آخه حساب کنید 22 مگاپیکسل خیلی راه دسته ! نمیدونم هرچند روی بیلبورد که نمیخوام چاپ کنم عکس پرتره رو ! شاید هم واسه استفاده من الکی زیاده ..
    نمیدونم واقعا" گیج میشم. چون آخه میگن هیچ گرونی بی دلیل نیست یا چه میدونم هر چی بیشتر پول بدی بیشتر آش میخوری ! من رو اون حساب فکر کردم 5D هر چی باشه از 7D یا 60D کمتر نیست و در بدترین حالت با اینا برابری میکنه . ولی پست دوستمون آقای م.مبین (که ظاهرا" خودشون جفت دوربین ها رو دارند،) و بقیه .. باعث شد که بفهمم که بعضی وقت ها به اندازه پولی که میدی ممکنه آش نتونی بخوری !
    و اینکه جدا" خوش حالم چون قبل از ابنکه پست آخر رو بزنم دیروز پیش خودم گفتم بابا میخوای یه دوربین بخری اینقدر شلوغ بازی نداره . ولی حالا پشیمون نیستم از اینکه راهنمایی خواستم. ممنون از همه.
    عمده ترین تفاوت 5دی و 7دی در قیمت به خاطر سنسور اونها هست.ساخت سنسور اونهم به این اندازه(فول فریم) برای کارخانه هزینه زیادی برمیداره.باقی مسائل و برتری های 7دی رو هم که دوستان فرمودن.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramb22 نمایش پست ها

سلام
    هرچقدر پول بدهید آش می خورید ولی شاید آش خیلی بیشتر از ظرف ما باشد. شوخی
    راستش دوستان نظر خودشان را دادند وصحیح هم گفتند ولی من به شخصه اگر مشکل مالی نداشته باشم 5D راترجیح می دهم .7Dدوربین خیلی خوبیست یک دوربین کراپدار که با یک فول دارد مقایسه می شود اما در 7D هم ظرفیتهایی دارد که شاید مورد استفاده یک تازه کار مثل من نباشد مانند جنس بدنه ، سرعت بیشتر ، فکوس بهتر و...که شاید زیاد هم به کار پرتره نیاید، در این صورت می شود به بدنه های سبکتر هم فکر کرد.

هرچند برای مقایسه بین این دوبدنه تاپیک جدایی هم هست

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    هرچقدر پول بدهید آش می خورید ولی شاید آش خیلی بیشتر از ظرف ما باشد. شوخی
    راستش دوستان نظر خودشان را دادند وصحیح هم گفتند ولی من به شخصه اگر مشکل مالی نداشته باشم 5D راترجیح می دهم .7Dدوربین خیلی خوبیست یک دوربین کراپدار که با یک فول دارد مقایسه می شود اما در 7D هم ظرفیتهایی دارد که شاید مورد استفاده یک تازه کار مثل من نباشد مانند جنس بدنه ، سرعت بیشتر ، فکوس بهتر و...که شاید زیاد هم به کار پرتره نیاید، در این صورت می شود به بدنه های سبکتر هم فکر کرد.

هرچند برای مقایسه بین این دوبدنه تاپیک جدایی هم هست

پیروز باشید
    بلاخره به بدنه های سبکتر از 7دی فکر کنند یا 5دی ii بخرند؟
    M. Beyrami و lamagra تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین