صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree28تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot HX100V یا Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    51

Question Sony Cyber-Shot HX100V یا Fujifilm FinePix HS20EXR

با سلام
    یکی دو هفته هست که قصد خرید دوربین کردم و در همین مدت با سایت و فروم خوب شما اشنا شدم.
    بعد از خواندن بررسی ها متوجه شدم که تا قیمت 500-600 اکثر دوستان یکی از این دو مدل را پیشنهاد میدادند و تمام بحث ها به یکی از این دو خاتمه میابد (به خصوص به Fujifilm FinePix HS20EXR) اما هنوز بین این دو نتوانستم به طور قطع تصمیم بگیرم.(با این که تمامی پست های دو تاپیک را خواندم).
    حال چندتا سوال داشتم.
    -برای من داشتن gps برای ثبت مکان عکس مهم است اما همیشه یک پای قضیه میلنگد. hx100 دارای gps است ولی از فرمت خام پشتیبانی نمی کند اما hs20 از فرمت خام پشتیبانی میکند درحالی که gps ندارد. حالا بنظر شما فرمت خام اینقدر مهم هست که به خاطر ان از gps بگذرم؟(با علم به اینکه تا به حال با دوربین canon ixus 60 کار میکردم و از این فرمت پشتیبانی نمی کرد و تنها برای رسیدن به جواب این سوال چند فایل raw دانلود و با انها کار کردم.(گمان می کنم بگویید خیلی مهم تر از این حرفهاست:biggrin:)).
    -ایا این دو مدل برای فکوس از همان نور قرمز معروف استفاده میکنند؟
    -با وجود این که hx100 با سرعت 60 فریم فیلم برداری می کند و hs20 با سرعت 30 فریم ایا اختلاف کیفیت نهایی به اندازه ای هست که در تصمیم گیری مهم باشد؟
    بعد از دیدن این فیلم که با مقایسه دو دوربین پرداخته نیز سوااتی برایم پیش امد:
    http://www.youtube.com/watch?v=TO7v-...0915106F00C85F
    -هنگام زوم دستی hx100 حرکت لنز بسیار نرم است ولی در hs20 این طور نیست و ادم احساس میکند گیر دارد و لنز بریده بریده جابه جا میشود ایا همین طور است؟ اگر این گونه است ایا در حین کار با زوم دستی مشکلی یا اعصاب خوردی پیش نمی اورد؟
    -در فیلم زوم الترونیکی (غیر دستی) را تنها برای hx100 نشان می دهد ایا hs20 امکان زوم غیر دستی را ندارد؟(فکر کنم در فیلم از completely manual استفاده می کنه که یعنی ندارد).
    در کل بنظر شما کدام قابل قبول تر است؟
    پیشاپیش ممنون

كاربر جديد rshamy3 آواتار ها
    تشکر کرده
    31

بنظر من فوجی حرفه ای تر هستش و gps فکر نمیکنم زیاد مهم باشه!
    البته لنز سونی کارل زایس هست که من خیلی تعریفشو شنیدم.همینطور اینترفیس داخلیش زیباتره و مانیتورش زیباتره
    از 1نظر هم اگه بخواهید دوربین رو نگه دارید باتری قلمی 100سال دیگه ام مغازه ها پیدا میشه ولی باتری لیتیومی ممکنه خراب شه و به راحتی پیدا نکنید
    البته فرمت raw فکر میکنم خیلی سرگرم کننده باشه و بلاخره 1تجربه ی جدیده
    من قصد دارم تا هفته ی آینده یا dslr ارزون قیمت یا همین hs20 رو بگیرم
    ssz1370 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ssz1370 نمایش پست ها
    با سلام
    یکی دو هفته هست که قصد خرید دوربین کردم و در همین مدت با سایت و فروم خوب شما اشنا شدم.
    بعد از خواندن بررسی ها متوجه شدم که تا قیمت 500-600 اکثر دوستان یکی از این دو مدل را پیشنهاد میدادند و تمام بحث ها به یکی از این دو خاتمه میابد (به خصوص به Fujifilm FinePix HS20EXR) اما هنوز بین این دو نتوانستم به طور قطع تصمیم بگیرم.(با این که تمامی پست های دو تاپیک را خواندم).
    حال چندتا سوال داشتم.
    -برای من داشتن gps برای ثبت مکان عکس مهم است اما همیشه یک پای قضیه میلنگد. hx100 دارای gps است ولی از فرمت خام پشتیبانی نمی کند اما hs20 از فرمت خام پشتیبانی میکند درحالی که gps ندارد. حالا بنظر شما فرمت خام اینقدر مهم هست که به خاطر ان از gps بگذرم؟(با علم به اینکه تا به حال با دوربین canon ixus 60 کار میکردم و از این فرمت پشتیبانی نمی کرد و تنها برای رسیدن به جواب این سوال چند فایل raw دانلود و با انها کار کردم.(گمان می کنم بگویید خیلی مهم تر از این حرفهاست:biggrin:)).
    -ایا این دو مدل برای فکوس از همان نور قرمز معروف استفاده میکنند؟
    -با وجود این که hx100 با سرعت 60 فریم فیلم برداری می کند و hs20 با سرعت 30 فریم ایا اختلاف کیفیت نهایی به اندازه ای هست که در تصمیم گیری مهم باشد؟
    بعد از دیدن این فیلم که با مقایسه دو دوربین پرداخته نیز سوااتی برایم پیش امد:
    http://www.youtube.com/watch?v=TO7v-...0915106F00C85F
    -هنگام زوم دستی hx100 حرکت لنز بسیار نرم است ولی در hs20 این طور نیست و ادم احساس میکند گیر دارد و لنز بریده بریده جابه جا میشود ایا همین طور است؟ اگر این گونه است ایا در حین کار با زوم دستی مشکلی یا اعصاب خوردی پیش نمی اورد؟
    -در فیلم زوم الترونیکی (غیر دستی) را تنها برای hx100 نشان می دهد ایا hs20 امکان زوم غیر دستی را ندارد؟(فکر کنم در فیلم از completely manual استفاده می کنه که یعنی ندارد).
    در کل بنظر شما کدام قابل قبول تر است؟
    پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز
    به نظرم قبلا اینچنین تاپیکی با اسم مشابه درست شده که به تفضیل راجع به این دو مدل صحبت شده که ایجاد این تاپیک خیلی ضروری نبود
    ولی به حرحال gps یک امکان جنبی و به عکسبرداری شما ارتباط نداره ولی فایل خام مستقیم به عکاسی شما ربط پیدا میکنه
    در هر صورت به نظر من شما تاپیک قبلی رو مطالعه کنید و سوالتون رو اون جا مطرح کنید بهتره چون نظرات اینجوری در یک جا متمرکز میشه و برای استفاده بهتره
    ار اف تاپیکم عذر میخوام
    ssz1370، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    51

راستش را بخواهید تاپیکی که فرمودید را کامل مطالعه کردم اما به جوابی برای این سوالات نرسیدم.
    ممنون از تذکرتون از این به بعد بیشتر توجه می کنم تا مطالب منسجم تر شوند.
    اما باید عرض کنم حرف شما در رابطه با gps کاملا درست است ولی یکی از لذتهای عکاسی این است که چند سال بعد بدانی هر عکس را کجا گرفته ای (فرض کنید 20 سال گذشته و شما عکسی از یک درخت در حوالی شهر دارید بعد از گذشت این مدت به همان محل میروید که یکی از محله های شهر شده) اما کم کم دارم متقاعد میشم که فایل خام هم به انداره عکاسی مهم هست.
    درباره دیگر سوالات چی فکر می کنید؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط ssz1370 نمایش پست ها
    راستش را بخواهید تاپیکی که فرمودید را کامل مطالعه کردم اما به جوابی برای این سوالات نرسیدم.
    ممنون از تذکرتون از این به بعد بیشتر توجه می کنم تا مطالب منسجم تر شوند.
    اما باید عرض کنم حرف شما در رابطه با gps کاملا درست است ولی یکی از لذتهای عکاسی این است که چند سال بعد بدانی هر عکس را کجا گرفته ای (فرض کنید 20 سال گذشته و شما عکسی از یک درخت در حوالی شهر دارید بعد از گذشت این مدت به همان محل میروید که یکی از محله های شهر شده) اما کم کم دارم متقاعد میشم که فایل خام هم به انداره عکاسی مهم هست.
    درباره دیگر سوالات چی فکر می کنید؟
    البته درسته که تو اون تاپیک به نتیجه نرسیدید ولی منظورم این بود که در ادامه همون تاپیک سوالو مطرح میکردید به هر حال.....
    خب البته یکی دیگر از لذتهای دوربین سونی عکاسی و پانورامای سه بعدی است... در کیفیت تفاوت محسوس نیست ولی در امکانات شما باید ببینی دنبال چه امکاناتی هستی مثلا امکان نصب فلاش خارجی... ولی به خاطر واید تر بودن و خوش دست بودن و زوم دستی نظر من روی hs20 هست ولی هر کدومو تو این رده بگیری ضرر نمیکنی
    در مورد فایل خام هم شاید استفاده بعضی ها طوری باشه اصلا به کارشون نیاد و برعکس واسه همین کاربریتو مشخص کن و این که تو زمینه ادیت چقدر توانایی داری و میخوای یاد بگیری یا نه
    شاهین اکبری، ssz1370 و Miri تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    32

من خودم سونی HX100V دارم و به شدت راضیم.از نظر امکانات و خوش ساخت بودن واقا عالی هست .کیفیت عکسها و شارپ بودن اونها واقعا خیره کننده هست ..فیلم برداری که دیگه اصلا بحثش رو نمیکنم در تمام دوربینهایی که دیدم این چیز دیگست.من خودم قبل از اینکه این مدل سونی رو ببینم تا دم خرید فوجی رفتم اما دوستم فوجی خرید .... زیاد اون چیزی که من فکر میکردم در نیومده.البته این نظر منه با توجه به تمامی امکانات و کیفیتها من صد در صد HX100V رو پیشنهاد میدم.
    ssz1370 و mrif100 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فیلمبرداری با hx100 به دلیل زوم اتومات جذاب تر است.

اما در عکس برداری میبایست برتری با فوجی میبود که ظاهرا برتری خاصی در کار نیست.( البته هنوز سایت مطرحی نمیشناسم که از هر دو دوربین سمپل گذاشته باشد)

ندید کیفیت عکسها رو مقایسه نکنید. کیفیت عالی ای که بنده از آن حرف میزنم شاید برای دیگری مطلوب نباشد

امکانات هر کدوم رو میپسندید همون رو بگیرید هر دو دوربین، خوبند.
    ssz1370، M. Beyrami، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    فیلمبرداری با hx100 به دلیل زوم اتومات جذاب تر است.
    صدای زوم هم روی فیلم ضبط میشود .نه؟
    شاهین اکبری و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

دوستانی که hx100 دارند باید گزارش بدند. دوربینهای کامپکت کمی هستند که زوم دستی دارند. در رده غیر حرفه ای این موارد از اهمیت بالایی برخوردار نیست. بسته به موتور به کار رفته در دوربینها ممکن است بعضی خیلی کم صدا باشند و برخی دیگر نه. این مورد راه حلی دارد؛ ضبط صدا با یک دستگاه دیگر. اما از نظر تصویر برداری زوم اتومات آماده، دیگر دردسری ندارد.
    FD master

كاربر جديد
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    صدای زوم هم روی فیلم ضبط میشود .نه؟
    توی فیلم هایی که توی youtube ازش گذاشته بودن من صدای اضافی نتونستم تشخیص بدم ولی صدای قیریچ قریچ زوم دستی hs20 به وضوح شنیده میشد(مثل صدای این بود که دو قطعه پلاستیک روی هم کشیده می شن).

با دوباره نگاه کردن به فیلم hx100 صدای بسیار ریزی تشخیص دادم
    ویرایش توسط ssz1370 : Tuesday 19 July 2011 در ساعت 00:04 دلیل: تصحیح جملات قبل و اضافه کردن جمله اخر
    ali6803 تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین