صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree32تشکر

موضوع: انتخاب دوربین Full Frame برای عکاسی طبیعت و حیات وحش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض انتخاب دوربین Full Frame برای عکاسی طبیعت و حیات وحش

سلام .
    من الان با دو دوربین D90 نیکون و کنون D500 به همراه لننز های پیش فرض 18-105 عکاسی میکنم و میخوام برم سراغ دوربینهای full frame به خاطر کیفیت بالاتر عکس . دوستان با توجه قیمت بالای این دوربینها یه مقداری دو دل شدم .
    به نظرتون با بودجه در حد 5 میلیون تومان میشه این دوربین ها رو خرید ؟ چه مدلی رو پیشنهاد میکنین . من دید خودم ترجیحا نیکون است . اما مدلهای بهتر که کیفیت بالاتری رو ارائه بده رد نمیکنم . البته ترجیجا میخوام توی انتحاب لنز هم دستم بازتر باشه تا بتونم در آینده برای کارهای دیگه هم لنز خریداری کنیم .
    دوربینهای D600 نیکن یا EOS 5D چطورن ؟
    سوال آخر هم با این وصعیت آشفته بازار به نطر شما الان دوربین رو بخرم یا صبر کنم تا سال آینده ؟

عکاسی من هم بیشتر طبیعت و حیات وحش و در درجه دوم عکاسی عمومی و مدلینگه ( اون هم تفریحی )

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

با هزینه درنظرگرفته شده فکر نمیکنم بشه بادی فول فریم و لنز مناسب کارتان تهیه کنید

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

سلام دوست عزیز
    برای فول فریم و زمینه های عکاسی مورد نظر شما، لنز مهم ترین عامل است. مثلاً برای حیات وحش فعلاً canon 100-400 گزینه عالی ای است که مشابه نیکونی ندارد و به همین دلیل من کانن را پیشنهاد می کنم. از طرف دیگر بدنه فول فریم هزینه زیادی دارد که با توجه به بودجه شما و بدنه و لنز مورد نیازتان، امکان پذیر نیست.

پیشنهاد نهایی : برای همان بدنه Canon 500D یک لنز canon 100-400 تهیه کنید برای عکاسی حیات وحش (چون بدنه کراپدار است رنج خوب 160-640 می دهد) و با بدنه و لنز نیکونی هم به به عکاسی عمومی و مدلینگ بپردازید و در کنار آن یک لنز Tokina 11-16 بگیرید برای منظره !
    موفق باشید.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

همه براي عكاسي حيات وحش دنبال دوربين كراپ دار اند شما دنبال فول فريم؟ دليلش را هم جناب باروت كوب فرمودند. در عكاسي حيات وحش نياز به تله هاي خيلي بلند داريد كه قيمتشان سر به فلك مي زند ولي با يك بدنه ي كراپدار در نيكن ضريب 1.5 و در كنن ضريب 1.6 به فاصله ي كانوني تان مي خورد و با قيمت خيلي پايين تر به فواصل كانوني بالاتر مي رسيد.
    K_NMT، amirfox، omid1979 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

ممنون از پاسخ .
    حقیقشش زیاد با این اصلاحات آشنا نیستم . اما چند روز پیش که با دوربین Canon EOS 5D عکس گرفتم و دیدم به خاطر همین تصیمی گرفتم برم سراغ Full Frame دوربینی که الان باهاش عکس میگیرم Nikon D90 برای تصاویر منظره هست که حیوانات رو هم پوشش میده . تا به حال از فاصله خیلی دور عکاسی نکردم و فکر نمیکنم نیازی باشه سراغش برم .چون برای فاصله های دور از دوربین تلسکوپی استفاده میکنم که راحت میتونم به دوربینم وصل کنم .
    هدف اصلی بیشتر عکاسی حیات وحش از فاصله نزیکه ( یعنی حداکثر 100 متر ) با این اوصاف پیشنهاد چطوریه ؟ دوربین Canon 550D هم میتونه جواب بده ؟
    بیشتر هدفم کیفیت بالاتره توی تصویر
    برای عکاسی طبیعت چطور ؟ به نظرم باید توی کلاسهای خرید دوبین دیجیتال هم شرکت کنم . عکاسی تجربی بدون مطالعه زیاد خوب جواب نداده و خیلی اصلاح ها هست که باهاشون اشنا نیستم .

كاربر جديد zerocpanel آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط omid1979 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ .
    حقیقشش زیاد با این اصلاحات آشنا نیستم . اما چند روز پیش که با دوربین Canon EOS 5D عکس گرفتم و دیدم به خاطر همین تصیمی گرفتم برم سراغ Full Frame دوربینی که الان باهاش عکس میگیرم Nikon D90 برای تصاویر منظره هست که حیوانات رو هم پوشش میده . تا به حال از فاصله خیلی دور عکاسی نکردم و فکر نمیکنم نیازی باشه سراغش برم .چون برای فاصله های دور از دوربین تلسکوپی استفاده میکنم که راحت میتونم به دوربینم وصل کنم .
    هدف اصلی بیشتر عکاسی حیات وحش از فاصله نزیکه ( یعنی حداکثر 100 متر ) با این اوصاف پیشنهاد چطوریه ؟ دوربین Canon 550D هم میتونه جواب بده ؟
    بیشتر هدفم کیفیت بالاتره توی تصویر
    برای عکاسی طبیعت چطور ؟ به نظرم باید توی کلاسهای خرید دوبین دیجیتال هم شرکت کنم . عکاسی تجربی بدون مطالعه زیاد خوب جواب نداده و خیلی اصلاح ها هست که باهاشون اشنا نیستم .
    خدمت شما عرض کنم دوربين Canon EOS 550D هم دوربين خوبي هست اما بدنه نسبتا کوچکي داره نسبت به برادرش ميشه گفت برادر کوچک Canon EOS 7D هست ولي با قيمتي بالاتر نسبت به 550 به نظر من شما سراغ دوربين هاي فول فريم نريد جون الان با اين اوضاع نرخ ارز پيشنهاد نميشه من يه دوربين حرفه اي ميتونم 7D رو براتون پيشنهاد کنم براي شروع هم با يه لنز 15-85 شروع کنيد ، البته اساتيد عزيز بهتر ميتونن راهنمايتون کنن اين نظر بنده بود

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط zerocpanel نمایش پست ها
    خدمت شما عرض کنم دوربين Canon EOS 550D هم دوربين خوبي هست اما بدنه نسبتا کوچکي داره نسبت به برادرش ميشه گفت برادر کوچک Canon EOS 7D هست ولي با قيمتي بالاتر نسبت به 550 به نظر من شما سراغ دوربين هاي فول فريم نريد جون الان با اين اوضاع نرخ ارز پيشنهاد نميشه من يه دوربين حرفه اي ميتونم 7D رو براتون پيشنهاد کنم براي شروع هم با يه لنز 15-85 شروع کنيد ، البته اساتيد عزيز بهتر ميتونن راهنمايتون کنن اين نظر بنده بود
    اصلا 7دي ساخته شده واسه عكاساي حيات وحش.بدنه اش بنظرم از لحاظ ارگونومي ،سيلينگ و استحكام از 5 دي هم بهتره.اما...
    ما وضعيت جيب اين داداشمونو نميدونم الان همون دوربين 7 دي با لنز 15-85 يه چيزي توي مايه هايي پنج و نيم خرج داره!اما واسه عكاسي طبيعت و منظره فك كنم بره سراغ 5 دي مارك دو بهتره اونم بخاطر سنسورش كه نويزش كمتره و ديناميك بهتري داره.

كاربر جديد zerocpanel آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط mm.t نمایش پست ها
    اصلا 7دي ساخته شده واسه عكاساي حيات وحش.بدنه اش بنظرم از لحاظ ارگونومي ،سيلينگ و استحكام از 5 دي هم بهتره.اما...
    ما وضعيت جيب اين داداشمونو نميدونم الان همون دوربين 7 دي با لنز 15-85 يه چيزي توي مايه هايي پنج و نيم خرج داره!اما واسه عكاسي طبيعت و منظره فك كنم بره سراغ 5 دي مارك دو بهتره اونم بخاطر سنسورش كه نويزش كمتره و ديناميك بهتري داره.
    من خودم واسه يکي از دوستام همين 1هفته پيش 7D خريدم با لنز 85-15 بدنه بدونه گارانتي لنز با گارانتي ايده ال fix به قيمت اين داداشمون 5 تومن ازشم راضيه بالا ترين فريم در عکاسي پي در پي رو هم داره که الان دوربين هاي بالاي 20 تومن اين قابليت رو داره با سرعت 8 فریم بر ثانیه :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط zerocpanel نمایش پست ها
    من خودم واسه يکي از دوستام همين 1هفته پيش 7D خريدم با لنز 85-15 بدنه بدونه گارانتي لنز با گارانتي ايده ال fix به قيمت اين داداشمون 5 تومن ازشم راضيه بالا ترين فريم در عکاسي پي در پي رو هم داره که الان دوربين هاي بالاي 20 تومن اين قابليت رو داره با سرعت 8 فریم بر ثانیه :)
    حالا من درباره قيمتش اينجا با هم چونه نميزنيم چون بقول داش مسعودمون اف تاپيك ميشه اونوقت منتلقمون ميكنن.ولي 7 دي واسه ورزشي و حيات وحش بهتره و 5 دي هم واسه طبيعت و منظره و پرتره.ولي كلن اين داداشمون براي حيات وحش بايد به لنزاي تله درست درمون فكر كنه.
    jamal molodi تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

دوستان ! با توجه به عنوان تاپیک و درخواست کاربر مورد نظر ، به هیچ عنوان متوجه نمیشم که چرا دارید 85-15 رو برای شروع پیشنهاد می کنید ؟!!! فوکال کمینه ی این لنز آلترا واید هست و به 85مم ختم میشه . اگر قراره توصیه ای به ایشون بشه ، نخست اینکه بهتره لنز پیشنهادی از فواصلی مثل 70 شروع بشه (نه اینکه به این فواصل ختم بشه !) ... و دوم هم اینکه بهتره اکثرا دوستانی که خودشون تجربه ی کار با لنز های تله فتو زوم در عکاسی WILDLIFE دارن نظر بدن . اینجوری تجربیات بهتری در اختیار فردی که سوال پرسیده قرار می گیره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    masoudrejae، Amateurism و کوروش تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین