صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: بالاخره نفهمیدیم S5500 خوبه یا افتضاحه؟

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض بالاخره نفهمیدیم S5500 خوبه یا افتضاحه؟

با عرض سلام
    از همه دوستان و اساتید خواهش میکنم که منو از سردرگمی نجاتم بدند
    مدتی هست که در مورد یه دوربین دیجیتال خوب تو رنج قیمت 350000 تومن دارم تحقیق میکنم تقریبا داشتم قانع میشدم که fuji s5500 بهترین گزینه هستش اما اخیرا یکی از دوستان مطالبی رو مطرح کردند که منو شدیدا دو دل کردند
    از همه عزیزانی که اطلاعات موثقی در مورد این دوربین و نحوه عملکردش دارند استدعا میکنم که کمکم کنند
    این هم متن ارسالی عزیزی که منو در تصمیمم مردد کرد:

عزیز جان در این رده قیمت چیز خوبیه ولی در کل افتضاحه !
    برای عکاسی تفننی و خانوادگی خوبه ولی....
    تنظیم دستی فوکوسش در نور کم ( حتی شاید در نور مناسب ) تقریبا غیر قابل استفاده هست .
    در انتهای محدوده زوم گاهی در اتوفوکوس اشتباه میکنه.
    در ایزوی بالاتر از 100 عکسهای خوبی نمی گیره و نویز زیادی داره.
    عکسهاش رنگهای زنده ای ندارن.

اما اینهایی که ذکر کردم در تمام دوربینها این رده مشترک هستن .
    از قیمتهای جدید اطلاعی ندارم ولی زمان خرید خودم این دوربین با توجه به قیمتش و با تمام کم و کاستی هاش بهترین انتخاب بود
    موفق باشی

ممنون میشم اگه آقای شهبازی هم اظهار نظر بکنند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

تو این قیمت بهترین اولترا زوم هست و نمیشه اون رو با دوربینهای 500 به بالا مقایسه کرد.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

توصيه نميشه منم ميخواستم بخرمش اينقدر تصاويرش مرده و پر نويز که ادم رو زده ميکنه برو به سايت دي پي ريويو و ريويوش رو کامل مطالعه کن بهترين قضاوت اونه يه سر تست ها روش انجام داده که جواب نداده .دوربين خوب الان زياد هست با اين قيمت اس وان اي اس کانن هم هست فکر ميکنم خيلي بهتر باشه.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته S5500 آنقدرها هم بد نیست. ولی الان با زوم 10 و با وجود دوربینی مثل FZ5 پاناسونیک که سیستم ضد لرزش خوبی هم دارد شاید خرید پاناسونیک که تقریبا در همان حدود قیمت است به صرفه تر باشد. من اگر بودم FZ5 می خریدم. البته با دانستن این مطلب که نویز فوجی در ایزو 400 کمتر از پاناسونیک است، پاناسونیک فوکوس دستی و فلاش خارجی ندارد و نیز کیفیت فیلمبرداری آن خوب نیست. فوجی کیفیت فیلمبرداری خوبی دارد.
    ولی داشتن سیستم ضد لرزش عالی و زوم 12 و کیفیت خوب در ایزو 80 و 100 به معایبش می ارزد. نمونه عکسها را در سایتهایی مثل pbase و یا همین Dpreview مقایسه کن. ولی قطعا سیستم ضد لرزش برای زوم بالا از نان شب واجبتر است... کانن S1 نیز در همین حدود قیمت است ولی رزولوشنش پایینتر است و نسبت به قیمتش به نظر من نمی ارزد. ولی S2 را اگر می توانی بخری ارزشش را دارد.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

با عرض سلام

[I]عزیز جان در این رده قیمت چیز خوبیه ولی در کل افتضاحه !
    برای عکاسی تفننی و خانوادگی خوبه ولی....
    تنظیم دستی فوکوسش در نور کم ( حتی شاید در نور مناسب ) تقریبا غیر قابل استفاده هست .
    در انتهای محدوده زوم گاهی در اتوفوکوس اشتباه میکنه.
    در ایزوی بالاتر از 100 عکسهای خوبی نمی گیره و نویز زیادی داره.
    عکسهاش رنگهای زنده ای ندارن.
    اين ها اظهار نظر هاي غير مسئولانه و از سر تفنن است.. كدام دوربين SLR-like دوربين تصوير بدون نويزي در ايزوي بالاي 100 دارد؟ كدام از اين دوربين ها اتو فوكوس درخشاني دارد؟ كدام از اين دوربين ها در اتوفوكوس اشتباه نميكنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dppictuer
    توصيه نميشه منم ميخواستم بخرمش اينقدر تصاويرش مرده و پر نويز که ادم رو زده ميکنه برو به سايت دي پي ريويو و ريويوش رو کامل مطالعه کن بهترين قضاوت اونه يه سر تست ها روش انجام داده که جواب نداده .دوربين خوب الان زياد هست با اين قيمت اس وان اي اس کانن هم هست فکر ميکنم خيلي بهتر باشه.
    متاسفانه فضاي تعصب نسبت به مارك و برند در اذهان ما جاي گرفته، واقعا در اين رده قيمتي، فوجي 5500 جواهر است.

جناب شهبازي بسيار توصيه معقولانه اي كردند دودوربين پاناسونيك و فوجي پيشنهادي ايشان عالي هستند، اما راجع به S2 IS بايد بگويم نسبت به قيمت عرضه شده در ايران، با اين كه دوربين توانمندي است ، به هيچ وجه نمي ارزد. رقيبي مثل FZ20 ميتوان برايش متصور بود. به اين ليست سوني H1 را نيز اضافه كنيد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 30 August 2005 در ساعت 20:21
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

http://www.dpreview.com/reviews/canons2is/page9.asp

moghaiese jalebi dar dp review hast fz5 vaghean tasviresh az canon sis2 behtare hala begzarim az arzoon tar boodanesh

At ISO 400 noise has become a serious issue for both cameras, though the effect of noise reduction on detail is much more pronounced in the S2 IS image than the FZ5. Luminance noise is measurably lower in the Canon image, but even a cursory glance at the shadow areas shows that per-channel (chroma) noise is much higher, producing a speckled effect that is prominent enough to show in even fairly small prints. Canon's aggressive noise reduction has produced a very soft overall result that means I'd recommend only using ISO 400 when you really have to - thankfully with such an effective image stabilization system this shouldn't be too often.
    ارش پورشجاعي
    panasonic fz 5
    arashtak@yahoo.com

alireza86
    Guest

با سلام
    من خودم دوربين panasonic FZ5 دارم و با دوربين CANON SI2 هم كار كردم به نظر من كيفيت عكس SI2 بالاتر از FZ5 مي باشد و از نويز كمتري برخوردار است و ارزش هزينه بيشتر را دارد .

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza86
    با سلام
    من خودم دوربين panasonic FZ5 دارم و با دوربين CANON SI2 هم كار كردم به نظر من كيفيت عكس SI2 بالاتر از FZ5 مي باشد و از نويز كمتري برخوردار است و ارزش هزينه بيشتر را دارد .
    ببخشید alireza86 شما که fz5 دارید از کیفیتش راضی هستید؟ چون با توجه به بودجه ام این مدل رو انتخاب کردم
    اگه میشه محاسن و معایب برجسته دوربین رو بگین
    ممنون

PHA
    PHA آنلاین نیست
    كاربر همراه PHA آواتار ها
    تشکر کرده
    29

اين ها اظهار نظر هاي غير مسئولانه و از سر تفنن است.. كدام دوربين SLR-like دوربين تصوير بدون نويزي در ايزوي بالاي 100 دارد؟ كدام از اين دوربين ها اتو فوكوس درخشاني دارد؟ كدام از اين دوربين ها در اتوفوكوس اشتباه نميكنند؟
    آقای محبی عزیز اگر نوشته من رو کامل می خوندید متوجه میشدید که خودم درست عین این جمله شما رو ذکر کرده بودم.

اما اینهایی که ذکر کردم در تمام دوربینها این رده مشترک هستن

به هر حال بنده هیچ قصد و نظری به غیر از راهنمایی این دوست عزیز نداشتم و تمام چیزهایی که گفتم عین واقعیت است و در طی 7 یا 8 ماه کار با این دوربین بدست آمده . لااقل خودم میدانم که نسبت به هیچ برندی تعصب ندارم.

این دوست خوب که در شرف خرید دوربین هستند هم باید بدونن که همونقدر که پول میدن آش میخورن ! و باید با همین کم و کاستی ها و معایب بسازن یا بودجه شون رو بیشتر کنن.
    ویرایش توسط PHA : Sunday 4 September 2005 در ساعت 16:52

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پيمان جان خودتي!!؟ من نميدونستم گوينده آن مطالب شماييد (گرچه عقيده ام فرق نكرده) به هر حال تقصير بر گردن جو كانون زده سايت هست. چون اگه كسي دوربين هاي خوب رو توي سايت حمايت نكنه، طرفداران متعصب كانون، دوستان تازه و ارد سايت رو چيز خور ميكنند، و ما ايراني ها هم از خودمون مستعد باور كوركورانه برند هستيم، و وضع بد تر از پيش ميشود.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین