نمایش نتایج : از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: عمر مفید دوربین ؟!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض عمر مفید دوربین ؟!

باسلام...

والله عرصه سیمرغ نه جولانگه من است اما خوب منم چند تا سوال دارم و دیدم اینجا ظاهرا میشه به جواب برسم اگه ایرادی نداشته باشه منم بگم ، فقط قبلش معذرت میخوام اگه سوالهام به دلیل عدم تجربه و حرفه ای نبودن در مورد عکاسی یه جورایی مسخره هستش :
    منم توفکر خرید یه دوربین تا 400 تومن هستم و توی چیزایی که تالا خوندم در مورد دوربینهای مختلف ، به این نتیجه رسیدم که برای کاربری های عمومی و نیمه حرفه ای بهترین انتخاب کانن هستش (و توی حرفه ای نیکون-البته فکرکنم-) ... برای همین دقیق شدم توی دوربین های کانن .

1- من توی دوربینهای کانن به یه مدل بر خوردم به نام IXUS که فکر کنم مدل 700 با کانن A620 امکانات یکسانی داشت به جز ، اینچ Lcd ، زوم و نوع باطری ، میخواستم ببینم فرقشون فقط همین هاست یا چیزای دیگم هست که توی کیفیت عکس تاثیر دارن ؟ اصلا سری IXUS چه فرقی با سری A داره ؟
    2- میخواستم ببینم این دوربینها محصول چه کشورهایی هستند ، مثلا جایی خوندم که سری A کانن در چین تولید میشه ، این صحت داره یا نه و اگر داره این قضیه روی کیفیت تاثیری داره یا نه ؟
    3- آیا این دوربینها عمر مفید دارند !؟ یعنی میشه با یه دوربین روزی چندین عکس توی موقعیتهای مختلف گرفت و دوربین بعد یه مدت خراب نشه ...
    4- دیروز توی هفته نامه ارتباط از سه مدل جدید سری A صحبت کرده بود به نام های A700,A530,A540 میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی از این سه مدل داره و اینکه آیا قابلیت خاصی نسبت به A620 دارن یا خیر ؟ کلا میخوام بدونم ارزش صبر کردن داره یا خیر ؟
    5- این نویز که توی صحبتهاتون هست چیه ؟! عدم تفکیک بین دو ناحیه از عکس رو میگید ؟!

دیگه همین دیگه ، شادوموفق و سربلند باشید همیشه و همیشه

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: عمر مفید دوربین ؟!

اين مارک نيست که تفاوت ايجاد ميکنه، هر سازنده اي محصولات مختلف براي افراد با انتظارات گوناگون توليد ميکنه

1- خود لنز خيلي تاثير داره! سري ايکسوس خيلي کوچک با بدنه فلزي و فانتزي تر است
    سري آ کوچک اما با امکانات متنوع تر از نظر تنظيمات مختلف و معمولا کيفيت عکس بهتر
    2-بستگي داره ... توليد همه دنيا داره به چين ميره البته
    3-بله اما از اين نظر نگراني به خودتون راه ندهيد (در اين مورد بحث هاي کاملتري در اين انجمن مطرح شده)
    4-اگر واقعا ادعاي سازنده مبني بر کاهش نويز در ايزوهاي بالا صحت داشته باشه اين ارزش را داره! براي اطلاعات بيشتر در مورد ريز مشخصات به سايتهاي نظير dcrecourse و dpreview مراجعه کنيد
    5-اين بحث خيلي وسيعي است، بايد کمي در انجمن جستجو کنيد
    خيلي ساده، يک سري دون دون هاي رنگي که واقعا وجود ندارند اما در عکس ميبينيم يک مدل نويز است
    ...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

اینم از جناب نویز لعنت الله علیه:

[IMG]http://i2.*******.com/qwwpah.jpg[/IMG]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب lucifer !
    با سلام، به عقيده من، بله ارزش صبر كردن دارد. يعني دوربينهاي A540 و خصوصاً A700 آنقدر هستند كه حداقل تا دو سه سال نياز به دوربين ديگري حس نكنيد. چرا؟ به دلايل زير :
    1- رزولوشن حسگرها تقريباً به پيكسل موردنياز مصارف عمومي رسيده و Canon هم به همين دليل دوربينهاي سري جديدش را در رزولوشن 6 مگاپيكسل متوقف نموده (حال آن كه انتظار مي‌رفت مثلاً S3IS را با 8 مگاپيكسل عرضه كند) و كارش منطقي هم هست چون با رزولوشن 6 مگاپيكسل عكسهاي تا سايز A4 را با كيفيت عالي مي‌توان چاپ كرد. بنابر اين بهتر است كه عمده هم و غم خود را صرف ارتقاي ساير ويژگيهاي دوربين نمايد. مثلاً نويز كمتر در حساسيتهاي بالاتر.
    2- سرانجام Canon هم از لاك حساسيت 400 در دوربينهاي كامپكت خود كه در آن كيفيت جالبي هم به دست نمي‌آمد، بيرون آمده و در دوربينهاي فوق ISO800 را هم افزوده كه انتظار مي‌رود لااقل تا حساسيت 400 كيفيت عكسها را بهبود داده‌باشد (اين فقره به زودي معلوم خواهدشد).
    3- اندازه و وزن دوربينهاي فوق در همان حدود دوربين محبوب (از نظر بنده) A510 است (180 تا 200 گرم) و از دو باتري AA تغذيه مي‌كند. منتها A540 با يك شارژ كامل باتريهاي 2300mAh در حدود 360 عكس و A700 حدود 400 عكس مي‌گيرد! عالي است، نه؟
    4- زوم اپتيكال A540 مانند سلف خود 4X است، اما براي A700 ؟ 6X و اين يعني آن كه ناديده گرفتن S2IS كار دشواري نخواهد بود.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS