نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

Exclamation هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

به محصولات شرکتهایی که قیمتهایشان تفاوت فاحشی با سایر مغازه ها و شرکت ها دارد شک کنید ، شاید این محصول همانی نباشد که نمایندگی یا سایر فروشگاهها دارند ، به عنوان مثال اگر قیمت دوربینهای کاسیو را از شرکت تازه تاسیس آهو نگار سوال کنید اختلاف قیمت زیادی با سایر فروشگاهها منجمله نمایندگی کاسیو مشاهده می کنید ، که به شدت وسوسه انگیز است ، ولی شاید دلیل آن چینی بودن تمام مدلهای دوربینهای کاسیو این شرکت باشد در حالی که تمام دوربینهای کاسیو ی نمیندگی ساخت ژاپن است !!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

be nazare man elzaman nabayad intor bashe.baziya be soode kaamtar ghaneand,va badesham in yek noe az reghabate

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza
    به محصولات شرکتهایی که قیمتهایشان تفاوت فاحشی با سایر مغازه ها و شرکت ها دارد شک کنید ، شاید این محصول همانی نباشد که نمایندگی یا سایر فروشگاهها دارند ، به عنوان مثال اگر قیمت دوربینهای کاسیو را از شرکت تازه تاسیس آهو نگار سوال کنید اختلاف قیمت زیادی با سایر فروشگاهها منجمله نمایندگی کاسیو مشاهده می کنید ، که به شدت وسوسه انگیز است ، ولی شاید دلیل آن چینی بودن تمام مدلهای دوربینهای کاسیو این شرکت باشد در حالی که تمام دوربینهای کاسیو ی نمیندگی ساخت ژاپن است !!
    شما اين مطلب را تست كرده ايد؟ يا حدس مي زنيد كه اينطور است؟ اگر تست كرده ايد كه خوب است تجربه خود را مستندا در اختيار دوستان بگذاريد و اگر تست نكرده ايد زير سئوال بردن افراد يا شركت ها به اين صورت به نظر من حداقل كار درستي نيست. البته من نه نماينده آهونگار هستم نه نماينده جاي ديگر. صرفا يك نكته اخلاقي است كه به نظرم همه ما بايد رعايت كنيم. جهت اطلاع بيشتر شما يا بقيه دوستاني كه ممكن با شما هم نظر باشند بنده شخصا يك دوربين نيكون D50 در اواخر اسفند ماه سال گذشته از شركت ياد شده خريدم كه در واقع دوربيني بود كه گارانتي آن از طرف نمايندگي آن يعني نيكو نگرش به نام شركت مزبور صادر شده بود. دوستان ديگر هم به نظرم تجربه مشابهي دارند.
    به نظر من اين تفاوت قيمت ها تا حد زيادي به محل گارانتي بر مي گردد يعني اگر فروشگاه گارانتي كند يه قيمت دارد نمايندگي گارانتي كند يه قيمت ديگر و بدون گارانتي هم قيمتي بسيار ارزانتر.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

درست است که هیچ ارزانی بی دلیل نیست ولی توجه داشته باشید که هر گرونی هم دارای دلایل منطقی برای خریدار نیست.
    من دوربینم را صد هزار تومان گرانتر ولی با گارانتی خریدم وتنها علتش نداشتن اطلاعات و اطمینان کافی بود اما دیگر حاضر نیستم پول اضافه برای گارانتی در ایران بپردازم چرا که فکر میکنم بسیاری از شرکتها به هزار بهانه از زیر ان شانه خالی خواهند کرد.
    در زمان خرید اتومبیل شما دارای گارانتی است اما خدا نکند که بخواهید از ان گارانتی استفاده کنید چنان بلایی به سر شما میاورند و وقت شما را تلف میکنند که ترجیح میدهد از ان استفاده نکنید.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

گاهی اوقات مراکز فروش تجهیزات عکاسی در تهران(اعم از شرکت؛ نمایندگی؛مغازه) شباهت بسیار مضحکی به مراکز فروش لباس پیدا می کند ! بدین صورت که نام و جغرافیای فروشگاه در تعیین قیمت جنس مورد فروش؛ موثرترین فاکتور محسوب میشود.در یک جنس واحد(کمی و کیفی)گاه خرید از بعضی نمایندگی ها ( البته نه همه) جز آنکه تو را وادار کند که بهای پرستیژ فروشنده ؛ رنگ ولعاب فروشگاه و علی الخصوص مالیات برق سرامیکهای تمییز آن را هم از جیب مبارک پرداخت کنی ؛عملا کارکرد دیگری ندارد !
    مثل آنکه از پاساژ تندیس لباس بگیری یا از گلدیس؟!
    virgo

nikond200 + lenz 18-70 f/3.5-4.5 nikkor
    (canonAE1+lenz 28 f/2.8canon +50 f/1.4canon +18-200 f/4 canon)
    «چرا» بینم
    «چه» را بینم

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman
    شما اين مطلب را تست كرده ايد؟ يا حدس مي زنيد كه اينطور است؟ اگر تست كرده ايد كه خوب است تجربه خود را مستندا در اختيار دوستان بگذاريد و اگر تست نكرده ايد زير سئوال بردن افراد يا شركت ها به اين صورت به نظر من حداقل كار درستي نيست. البته من نه نماينده آهونگار هستم نه نماينده جاي ديگر. صرفا يك نكته اخلاقي است كه به نظرم همه ما بايد رعايت كنيم. جهت اطلاع بيشتر شما يا بقيه دوستاني كه ممكن با شما هم نظر باشند بنده شخصا يك دوربين نيكون D50 در اواخر اسفند ماه سال گذشته از شركت ياد شده خريدم كه در واقع دوربيني بود كه گارانتي آن از طرف نمايندگي آن يعني نيكو نگرش به نام شركت مزبور صادر شده بود. دوستان ديگر هم به نظرم تجربه مشابهي دارند.
    به نظر من اين تفاوت قيمت ها تا حد زيادي به محل گارانتي بر مي گردد يعني اگر فروشگاه گارانتي كند يه قيمت دارد نمايندگي گارانتي كند يه قيمت ديگر و بدون گارانتي هم قيمتي بسيار ارزانتر.
    من قصد زیر سوال بردن هیچ فرد یا شرکتی را ندارم ، تنهای خواستم به دوستان اطلاع داده باشم که برای خرید محصول تنها مقایسه قیمت نمی تواند معیار صحیحی باشد .
    بله من اخیرا از این شرکت یک دوربین کاسیو مدل EX-Z750 خریداری کرده ام که چینی است .