نمایش نتایج : از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: دوربین زنیت خوب یا بد؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

پیش فرض دوربین زنیت خوب یا بد؟

سلام من می خوام دوربین زنیت بگیرم می شه لطف کنین نظرتون رو بگین؟من مبتدی هستم و نمی خوام اصلا هزینه ای بکنم می خوام اول خودم رو محک بزنم بعد.در ضمن می خوام بدونم وضوح عکس این دوربین چطوره کار باهاش چطوره؟

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

پیش فرض پاسخ: دوربین زنیت خوب یا بد؟

دوست عزيز
    دوربينهاي زنيط در حد و اندازه هاي خودشون و قيمت بسيار پاييني كه دارند خوب هستند. ولي اين خوب بودن، كاملا بستگي به ميزان درك و انتظار شما از كيفيت و به قول خودتون وضوح تصوير و كاربرد شما داره.
    اگر هدف شما از خريد دوربين، گرفتن عكس در مسافرتها و مهمونيهاي خانوادگي باشه، من شخصا اين دوربين رو به شما پيشنهاد نميكنم. من با مدل 412 زنيط زياد كار كردم و اصولا دوربينهاي قلق داري هستند و در نورسنجي احتياج به دقت زيادي دارند. مشكل عمده بسيار مهم اين دوربينها، لرزش زياد دوربين در هنگام بالارفتن آينه منظره ياب هنگام ثبت تصوير است. خلاصه اينكه با وجود همه گير شدن اين دوربينها در چند سال گذشته (پيش از موج ديجيتال)، براي كاربر عادي توصيه نمي شوند.
    براي كاربر حرفه اي هم ايرادات زيادي هست. من جمله در دسترس نبودن لنز و لوازم جانبي متنوع و بدرد بخور. يعني شما در صورت جدي شدن در كارتون، در نهايت بايد دوربين رو به نصف قيمت و به سختي آب كنيد و در زمان استفاده هم پيه تار شدن بسياري از عكسها و مخصوصا عكسهايي كه ديگران از شما ميگيرند را به تن بماليد!
    اگر قصد شما مشخصا كار جدي است، پيشنهاد ميكنم بودجه بيشتري در نظر بگيريد، حتي يك دوربين بهتر دست دوم! در ناصر خسرو فراوان است. مگر اينكه بودجه شما فقط و فقط 40 هزار تومان باشد و نه بيشتر!
    اگر هم نه، پيشنهاد من دوربينهاي كامپكت فيلمي پيشرفته با امكانات بسيار خوب و در حدود قيمت 60-90 هزار تومان است. از مارك كانن و مينولتا، موارد بسيار قابل قبولي در بازار يافت ميشود كه هم داراي لنز زوم مفيد هستند (در مقابل لنز نرمال زنيط)، هم فلاش سرخود و هم قابليت تنظيمات دستي كاربردي.
    همين چند روز پيش، يكي از دوستان من يك دوربين Nikon F301 را همراه با دو لنز نسبتا خوب و يك فلاش نيكون خوب جمعا به قيمت 150 هزار تومان فروخت. يك شروع بسيار بهتر از خوب براي كار جدي نگاتيو.
    فعلا
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

چقدر میخواهید هزینه کنید؟!
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

با تشکر از دوستانی که لطف کردن و پاسخ من رو دادن .ممنون می شم لطف کنین یه دور بین زیر 200000 که رزو لاسیون بالا و نیاز نداشتن به تجهیزات اضافی از قبیل لنز رو به من معرفی کنین چون من تازه وارد دنیای زیبا و جذاب و پر جاذبه عکاسی شدم و اطلاعات زیادی ندارم. و می خوام یه دوربین با قابلیتهای بالا بگیرم که تا یکی دو سال برام کار کنه و نیاز به تعویض تو ین یکی دو سال نداشته باشه. برای کارهای عکاسی از پرتره ترجیحا باشه.مثل مجالس عروسی......

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital
    چقدر میخواهید هزینه کنید؟!
    من ابتدا می خواستم زیر 100 تومن هزینه کنم اما حالا که دوستان می فرمایند باید مایه رو بیشتر کنم.ولی دوست دارم یه دوربین بگیرم که بدون لوازم جانبی یعنی لنز اضافه برام عکسایی با کیفیت بالا بگیره

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

براي اينكه در آينده امكان شيفت به ديجيتال برايتان باقي بماند ترجيحا توصيه مي كنم دوربيني بگيريد كه بعدا لنزش بدرد دوربين ديجيتالتان بخورد. ابا چنين انتخابي فكر ميكنم بايد بيشتر از 200 هزينه كنيد.
    مثلا دوربين نيكون F65- F55 بگيريد با مثلا لنزي مثل 28-105 يا كانن eos300 با لنز مناسبي از سيگما.
    با مطالعه تاپيك مربوطه به دوربينهاي فيلمي و سوالات مشابه فكر ميكنم به جواب دلخواهتان برسيد.:
    http://www.akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=11

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    براي اينكه در آينده امكان شيفت به ديجيتال برايتان باقي بماند ترجيحا توصيه مي كنم دوربيني بگيريد كه بعدا لنزش بدرد دوربين ديجيتالتان بخورد. ابا چنين انتخابي فكر ميكنم بايد بيشتر از 200 هزينه كنيد.
    مثلا دوربين نيكون F65- F55 بگيريد با مثلا لنزي مثل 28-105 يا كانن eos300 با لنز مناسبي از سيگما.
    با مطالعه تاپيك مربوطه به دوربينهاي فيلمي و سوالات مشابه فكر ميكنم به جواب دلخواهتان برسيد.:
    http://www.akkasee.com/forum/forumdisplay.php?f=11
    ممنون بابت راهنمایی شما امیدوارم که بازهم من رو از راهنمایی های خودتون بی نصیب نکنین تشکر