صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: انتخاب دوربین آنالوگ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Post انتخاب دوربین آنالوگ

دوستان سلام
    من اولین پست ام توی فوروم رو باید با سوال پایه ای در مورد خرید دوربین شروع کنم :
    من می خواهم عکاسی حرفه ای رو یاد بگیرم . اول می خواستم یه دوربین دیچیتال بخرم و باهاش شروع کنم که دوستی گفت بهتره با یه دوربین آنالوگ شروع کنم که تنظیم های دستی داره و میشه باهاش خوب کار کرد و تمرین کرد .
    حالا یه دوربین آنالوگ می خواهم که هم کیفیت عکس هاش خوب باشه و هم لنز بخوره و تنظیم هاش هم طبعا دستی باشه . کسی به من کنون 300x رو پیشنهاد کرده . نظر شما چیه ؟ لطفا دلیل بگید و قیمت هم اگه حدودی بگید خوبه ...
    من حتی قیمت این کنون 300x رو هم نمی دونم دقیق ، کسی می دونه ؟

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

پیش فرض پاسخ: انتخاب دوربین آنالوگ

در مورد قیمت 300x دوست من دو هفته پیش از نمایندگی آفومار 271 تومان خرید با لنز 28-90 که داخل پکش بود. اما در مورد خود دوربین چون کار نکرده ام باهاش نظری ندارم
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب امير خان! با سلام،
    1- تعداد تنظيمات و ميزان دخالت و كنترلي كه شما در دوربينهاي ديجيتال بر عكسهايتان داريد، به مراتب بيش از دوربينهاي فيلمي است. در خصوص سهولت ذخيره، دسته‌بندي، كنترل سريع و حذف درجاي عكسهاي زايد، دست باز در گرفتن عكسهاي بيشتر (دهها برابر فيلمي)، جثه خيلي كوچكتر و ......... باز هم بگويم؟
    2- دوربينهاي ديجيتال عليرغم تنظيمات گسترده‌شان به مراتب آموزنده‌ترند و سرعت پيشرفت در عكاسي با آنها بيشتر است.
    3- مبادا كاري كنيد كه بعداً حسرت بخوريد. ابتدا كاملاً بررسي، مطالعه و مشورت نماييد. در اين سايت هم مطلب كم نيست، اگر جستجو كنيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز در این مورد حق با شماست . با این حال به نظرم با بودجهی کنونی من یه همچنین چیزی سازگارتر است . نمی دانم ، شاید جو گیر شدم که به صورت سنتی عکاسی یاد بگیرم . پیشنهاد دیجیتال شما برای آموزش عکاسی حرفه ای چیست ؟ با ذکر قیمت و مشخصلا باشه ممنون می شم ...

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

سلام دوست عزيز
    پيشنهادات من اينهاست:
    1- اول يك يك هفته اي در مباحث اين سايت چرخي بزنيد
    2- با يك دوربين ديجيتال ارزان قيمت شروع كنيد يك دوربين سه مگا پيكسلي بدرد بخور 160 -150 تومني كه كنترل هاي بيسيك رو داشته باشه ( سري هاي A كنون مناسبند...)
    3- به مطالعات مربوط به مسائل عكاسي حرفه اي بپردازيد.
    4- متناسب با پيشرفت و بررسي ميزان علاقه خود به عكاسي حرفه اي به فكر خريد يك دوربين Slr پايه باشيد.
    5- به عنوان يك عكاس حرفه اي از راهنمايي هاي خود ديگران را بي بهره نگذاريد...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

بنده هم موافقم. یعنی با یکی از دوربینهای کامپکت دیجیتال شروع کنید که تنظیمات دستی هم داشته باشه.برای شروع تا بیش از 4 مگاپیکسل نیاز ندارید. مثلا یکی از دوربینهای PowerShot Canon به نظرم مناسبه ( البته بجز سری SD PowerShot) که هم تنظیمات منوالی داشته باشه هم راحت و ارزان.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب اميرخان! با سلام،
    حالا با بودجه‌اي كه عنوان نموده‌ايد (حدود 300،000 تومان)، دوربينهاي ديجيتال كامپكت ارزنده‌اي مي‌توان تهيه كرد:
    الف ـ Canon Powershot A620 با رزولوشن 1/7 مگاپيكسل (چاپ عكسهايي تا ابعاد 40*30)، LCD چرخان و زوم اپتيكال 4X با قيمت تمام شده در حدود 325،000 تومان
    1- خود دوربين 235،000 تومان
    2- كارت SD پرسرعت My Flash 1GB 60X به قيمت 33،000 تومان
    3- شارژر اعلاي سوني BCG-34HRE با 4 باتري سوني اصل به بهاي 40،000 تومان
    4- چهار عدد باتري يدكي NiMH قلمي C.F.L اصل به قيمت 7،000 تومان
    5- كيف دوربين به قيمت تقريبي 10،000 تومان
    ب ـ Canon Powershot A540 با رزولوشن 6 مگاپيكسل، سبكتر، جمع و جورتر و ارزانتر از A620 كه قيمت خود دوربين 215،000 تومان است و باتريهاي يدكي بند 4 الف را نمي‌خواهد (چون 2 باتري مي‌خورد). بنابراين قيمتش به 300،000 تومان هم نمي‌رسد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

یوسف جان سلام ، آقا اول ممنون بابت راهنمایی خوب ات . جواب اینطوری واقعا خوبه چون به آدم یه دید کامل میده ، همراه قیمت و دلیل و ...
    سه تا سوال :
    1 - مورد اولی که گفتی یعنی Canon Powershot A620 لنز هم می خوره ؟ ( شاید سوال احمقانه ای بود اما بگذار رو حساب صفر کیلومتری ) و میشه عکس های سیاه سفید خوبی هم گرفت یا باید متوصل شد به برنامه های روی کامپیوتر و ...
    2 - تفاوت قیمت و امکانات این مدل با ‍Canon Powershot S2IS چقدره ؟
    3 - بهترین گارانتی + ارزانترین جا واسه خرید رو هم اگه بگی ممنون می شم .

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

شرمنده از این که اطلاعاتمون به آقای حیرتی نمیرسه و شاید به احتمال زیاد نیاز به اطلاعات تکمیلی آقای حیرتی باشه :

1- اصطلاح اضافه کردن لنز فقط مختص به دوربینهای SLR است.( مثل 350 دی ). اما شماری از دوربینهای غیر SLR میتوانند از مبدلهای تله و واید استفاده کنند. مثلا برای a620
    مبدل تله : TC-DC58N و مبدل واید : WC-DC58N

2- تفاوت قیمت این دوربینها چیزی حدود 100 هزار تومن هست و تفاوت امکانات اونها رو میتونید در لینک زیر ببینید.
    http://www.usa.canon.com/consumer/co...odelid16=12072
    ( این لینک رو به این علت انتخاب کردم که سایت رسمی کنون در آمریکا بود و گرنه هزاران سایت مقایسه دوربین وجود دارد اما این صفحه ممکن است دیر بیاد حدود 20 ثانیه صبر کنید اگر نیومد ریلود کنید )
    از مزیتهای بزرگ S2 داشتن لرزه گیر و زوم 12 است.

3- در مورد بهترین گارانتی اختلاف نظرهایی وجود دارد. از نظر یک نفر آفومار و از نظر دیگری نورنگار یا آهونگار. اما از آفومار تعداد زیادی به علت قیمتهای بیشتر خرید نمیکنند. و نورنگار و آهونگار رو ترجیح میدهند. که جفت آنها از آفومار ارزانتر میدهند و گارانتی خوبی هم دارند.
    آریو مینوسپهر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط amiir
    یوسف جان سلام ، آقا اول ممنون بابت راهنمایی خوب ات . جواب اینطوری واقعا خوبه چون به آدم یه دید کامل میده ، همراه قیمت و دلیل و ...
    سه تا سوال :
    1 - مورد اولی که گفتی یعنی Canon Powershot A620 لنز هم می خوره ؟ ( شاید سوال احمقانه ای بود اما بگذار رو حساب صفر کیلومتری ) و میشه عکس های سیاه سفید خوبی هم گرفت یا باید متوصل شد به برنامه های روی کامپیوتر و ...
    2 - تفاوت قیمت و امکانات این مدل با ‍Canon Powershot S2IS چقدره ؟
    3 - بهترین گارانتی + ارزانترین جا واسه خرید رو هم اگه بگی ممنون می شم .
    امير خان! با سلام مجدد، جناب مينوسپهر پاسخ همه موارد را گفته‌اند. فقط اضافه كنم كه :
    1- لنز زوم A620 (و ايضاً A540) محدوده خوبي دارد و براي شروع كاملاً كافي خواهد بود. بنابراين از بابت نياز به لنز اضافي جاي نگراني نيست.
    2- هر سه دوربين مود عكاسي سياه و سفيد دارند و عملكردشان در اين مود مناسب است.
    3- اگر دوربين را حين خريد كاملاً تست كنيد، حيف است براي گارانتي كه غالباً شامل خرابي دوربين شما نمي‌شود مبلغ اضافي (گاه تا 30 درصد) بپردازيد. فعلاً سناتور ارزانترين قيمت را در قياس با ديگران دارد. فقط توصيه مي‌كنم كارت را از اسكار و شارژر را فقط از نمايندگان رسمي سوني مانند پرشيا تهيه كنيد.
    سناتور : جمهوري ـ جنب كوچه رم ـ شماره 236
    پرشيا : حافظ ـ دو مغازه بالاتر از تقاطع جمهوري ـ نبش ورودي شرقي پاساژ حافظ
    اسكار : مجتمع پايتخت ـ طبقه اول (بالاي همكف)
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین