صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: خريد Canon EOS 20D ؟؟

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

پیش فرض خريد Canon EOS 20D ؟؟

با سلام
    از دوستان خوب انجمن درخواست دارم در مورد مناسب بودن دوربين Canon EOS 20D براي خريد نظر بدهند.
    در حال حاضر عكسباران كيت اين دوربين (بدنه همراه با لنز 55-18 ) را به قيمت 16500000 ريال بدون گارانتي و 18000000 ريال با گارانتي عرضه ميكند.
    آيا با توجه به قيمت ، خريد آن مي ارزد؟ در ضمن، ارزش گارانتي در ايران چقدر است؟ آيا پرداختن 1500000 ريال بيشتر براي گارانتي واقعا لازم است؟
    ظاهرا بدنه تنها يا كيت ديگر با لنز ديگر در دسترس نيست. آيا دوستان با اين حدود قيمت دوربين ديگري پيشنهاد ميكنند؟ لطفا راهنمايي فرماييد؛ مخصوصا دوستاني كه با EOS 10D كار كرده اند.
    ممنون. 8) :idea:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

خريد جنس بدون گارانتي ريسك بزرگيه . ولي 150 هزار تومان هم براي گارانتي زياده و بايد ديد چه نوع گارانتي؟
    در صورت خرابي ميگه دوربين رو ميفرستم اون سر دنيا دو ماه بعد بيا بگير؟
    نوع گارانتي خيلي مهمه.
    اما خود دوربين
    طبق اطلاعاتي كه شما دادي يه جاي كار بد جور ميلنگه!
    چرا؟
    چون كيت لنز 20d لنز EF-S 17 - 85 mm F4.5 - F5.6 IS USM هستش! و اون لنز مال 300D كنونه. تا اينجا كه من ميدونم .و لنز EF-S 17 - 85 mm F4.5 - F5.6 IS USM نوعي شاهكاره ؟ چرا؟
    بخاطر فوكوس سريع و بي صداش + لرزه گيرش و قيمت ارزونش. و اصولا كيفيت بدي هم نبايد داشته باشه. ولي 18-55 به هيچ وجه نياز شما رو براورده نميكنه و با دامنه كمي كه داره و چون لنز سريع(ديافراگم پايين) هم به حساب نمياد خريدش رو به هيچ وجه توصيه نمي‌كنم.
    در نهايت گمان ميكنم طي اين يه ماه نمايندگي كنون هم 20 دي رو بياره و ميتونيد با اقتدار بيشتري خريد كنيد.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

لنز 18-55 براي 20D مثل اين ميمونه كه روي كامپيوتر پنتيوم 4 با FSB800 بيايم يه كارت گرافيك PCI نصب كنيم!
    بهتره اين لنزو با دوربين نگيري :!:
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوست عزيز
    دوربين 20D يكي از بهترين دوربينهاي كانن است كه به دو صورت فروخته ميشود
    1 - بدون لنز Body
    2 - با لنز Pack
    قيمتي كه من از اين دوربين دارم 1540000 تومان بهمراه يك لنز EF-S 18 - 55 mm F3.5 - F5.6 است و بدون گارانتي.
    لنز 85-28 سري EFS تقريباْ معادل 135-28 است و لنز خوبي است.
    از سري لنزهاي جديد سري EFS است كه جديداْ توليد شده و داراي IS يا Image Stabilizer است كه كمك شاياني به عكس گرفتن در نور كم ميكند.
    قيمت اين دوربين در كشور آمريكا و بدون در نظر گرفتن هزينه حمل و نقل 1500 دلار (بدون لنز) و 1600 دلار بصورت Kit (با لنز اصلي دوربين EF-S 18 - 55 mm F3.5 - F5.6) مي‌باشد.

تشکر کرده
    4010

من چك كردم سايتهاي فروش دوربين رو
    متاسفانه!!!‌ 18-55 بصورت پك دوربين 20دي موجود است.
    جناب روشن مثال زيبايي زدن.
    من اگه قصد خريد 20 دي داشتم و فقط 100 تومان پول لنز داشتم و نميتونستم 17-75 رو بخرم يه لنز نرمال ميخريدم تا وقتي پولدار شم!!!‌ چون اشتباه محضه خريد اون لنز.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آرش عزيز سلام
    حق با توست و خريد لنزي با مشخصات فوق به قول تو ديوانگي محضه ولي مابه التفاوت خريد يك لنز ديگر از سري EFS واقعاْ وحشتناكه
    بطور مثال لنز 85-18 قيمتش در حدود 500 يا 600 دلار است و به نسبت زياده.
    اما خود دوربين بر اساس Ranking سايتهاي معتبر عكاسي از جايگاهي خوب و تا حدي عالي برخوردار است
    نبايد اين نكته را هم فراموش كرد كه 20D به تازگي وارد بازار شده و به قولي هنوز جواب خودش را پس نداده است
    با اميد به موفقيت تو و پودلار شدنت (اگه پولدار شدي دست ما رو هم بگير :wink:

تشکر کرده
    4010

اصولا كسي كسي كه 20 دي ميخره بايد خودش رو براي خيلي خرجها آماده كنه.
    شما وقتي مثلا 828 سوني ميخري نياز به يه رم داري و تمام . خيلي بخواي لطف كني فلاش ميخواي يا يه سه پايه ظريف
    ولي وقتي 20 دي ميخري يعني نياز به لنز وايد- تله و پايه قوي + فلاش خوب داري... حالا ممكنه اينا رو در مدت زمان بخريد و براتون مقدور نباشه كه همه رو با هم بخريد . همونكاري كه من كردم.
    و نكته مهم اين وسط اينه كه شما هزينه بي مورد نكنيد و اين وسط دري وري!!!‌ :wink: خريداري نشه! من بحثم اينه.
    و گمانم هزينه كردن براي لنز با كيفيت تر كار عقلاني تريه!
    فعلا هم خرج خودم زياده! يه ماهه گيره يه 70-200 2.8 نيكون هستم!‌ كسي نيس اينجا وام بده؟ :idea: :wink:
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اين موضوع كه لنز كيت 20 دي اين 18-55 است چرا براي ما عجيب بنظر مياد؟ بعبارت بهتر فكر ميكنيم كه چرا كانن براي اين دوربين اين لنز رو در كيت گذاشته؟
    خب من فكر ميكنم كه :
    1- اسم اين لنز لنز كيت است و معمولا لنز كيت را از لنزهاي گرانقيمت انتخاب نميكنند
    2- 100 دلار براي كسي كه در ايران كار ميكند پولي نيست كه بشه براحتي ازش دل كند و صرف چيزي بشه كه بعدا برات استفاده اي نداشته باشه اما در اونجا 100 دلار براي يك لنز واقعا پول كمي حساب ميشه و ممكنه كه مثلا براي اول كار بزاي يه لنز داد و بعد چيز بهتري خريد.

بهرحال اونوريا به دلار پول درميارن و اينوريا به ريال و اين اصلا مثل هم نيست
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

از همه دوستاني كه دقت و راهنمايي فرمودند، بسيار ممنون.
    البته فكر ميكنم فعلا در ايران بدنه تنها عرضه نميشود. به نظر ميرسد لنز 55-18 يه جورايي آش خاله است و بايد به همراه كيت خريد. شايد هم بهتره كمي صبر كنيم.

تشکر کرده
    4010

عكسباران اصولا سعي ميكنه در كوتاه ترين زمان دوربين هاي جديد رو بياره... بخاطر همين يكي دوتا 20 دي اومده! كه با لنز كيته ! ولي تا چند ماه ديگه گمان نكنم اوضاع به همين منوال باشه. اما اينطور كه من ميدونم 20 دي هاي آفومار همين روزا به بازار مياد كه ميشه از تجهيزات حرفه اي يا نمايندگي هاي كنون با گارانتي كنون اونها رو خريد.اصولا بايد نمايندگي كنون حرفه اي تر برخورد كنه و اين دوربين رو هم با لنز كيت و هم بدنه خالي به بازار عرضه كنه.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین