صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: نظر در مورد سونی h9.h7

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: نظر در مورد سونی h9.h7

بنده هنوز این فلاش های کنون را از نزدیک زیارت نکرده ام ، اما با آن عکس هایی که از آنها دیدم و مشخصات آنها به نظرم نباید شاهکار باشد و قدرت زیادی داشته باشد.به نظرم برای مصارف معمولی و خانگی فلاش دوربین جواب کار شما را میدهد
    كاوه جان اگه منظورت اون فلاش Slave ايست كه من توي اون يكي تاپيك معرفي كردم، اونا مخصوص بعضي دوربيناي كنن ( مثل A630 , A640 و S3is و ... ) است كه كفشك ندارند.

مزيت S5is اين است كه كفشك فلاش سازگار با فلاش هاي ttl سري EX كنن ( مثل EX-580 و امثالهم) دارد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

بله فرهاد جان ، ممنون ، متوجه این مورد نبودم ، از راهنمایی ممنون

دوست عزیز این دوربین قابلیت نصب فلاش های حرفه ای کنون را دارد ( این فلاش ها با دوربین هم قیمت هستند ) دست شما را برای مانور دادن باز خواهد کرد اما به چه قیمتی ؟

درباره ی رنگ گرم و سرد زیاد نگران نباشید ، شما با تنظیمات بیشتر میتوانید به رنگ های مورد دلخواه خود برسید ، حتی اگر باز هم زنگ دلخواه حاصل نشد ، بوسیله ی فتوشاپ عزیز میتوانید به رنگ مورد نظر برسید.

درمورد مد های عکاسی سونی و کنون و سایر دوربین ها تمامی نیاز های شما را برطرف میکند و کمتر موردی را میابید که دوربین عملکرد دلخواه را نداشته باشد.در حالت Auto تقریبا تمامی نیاز های شما پیش بینی شده است ، اما داشتن مد های عکاسی زیاد و تخصصی تر گاهی بسیار به کار میایند و شما را از تنظیمات اضافه بی نیاز میکنند.اگر کمی به عکاسی و دیجیتال احاطه داشته باشید تقریبا همیشه سعی خواهید کرد از تنظیمات دستی استفاده کنید . چرا که لذت بیشتری دارد.اما نتظیمات و مد ها اتومانیک زیاد برای یوزری که سررشته اس از عکاسی ندارد بهتر است و او را از تلاش بیهوده برای تنظمات دستی خلاص میکند.

راستی چرا الیمپوس را فاکتئر گرفتید ، این دوربین یک شاهکار است و نسبتا از بقیه در جایگاه بالاتری قرار دارد؟

در مورد رنگ ها خیالتان راحت اصلا به چشم نمیایند و با آنها مشکلی نخواهید داشت...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

[.

راستی چرا الیمپوس را فاکتئر گرفتید ، این دوربین یک شاهکار است و نسبتا از بقیه در جایگاه بالاتری قرار دارد؟

سلام...
    راستش هنوز این دوربینو بررسی نکردم.ولی نمی دونم چرا حس خوبی نسبت بهش ندارم.
    شما راجب سابقه المپیوس چی می دونید.ایا به پای سونی کنون و پاناسونیک می رسه؟
    کیفیت لنرهاش چطورن و چه شرکتی لنزهاشو می سازه؟

تشکر کرده
    14101

سلام....

سلام...
    راستش هنوز این دوربینو بررسی نکردم.ولی نمی دونم چرا حس خوبی نسبت بهش ندارم.
    شما راجب سابقه المپیوس چی می دونید.ایا به پای سونی کنون و پاناسونیک می رسه؟
    کیفیت لنرهاش چطورن و چه شرکتی لنزهاشو می سازه؟
    والله چه عرض کنم ، اون زمانی که الیمپوس دوربین می ساخت ، سونی داشت تلویزیون 14 اینچ می ساخت ، و پاناسونیک هنوز ناسیونال بود داشت چرخ گوشت می ساخت.....

حالا به کنون کاری ندارم ، اما سونی و پاناسونیک چند سالی است که وارد دنیای دوربین های دیجیتال شده اند ، دنیایی که شاید 10 سال از عمر آن نمیگذرد ، سالها پیش کمپانی هایی مثل کنون ، نیکون، الیمپوس ، فوجی ، یاشیکا ، کداک ، پنتاکس و حتی زنیت در دنیای نگاتیو حضور داشتند و به عکاسان خدمت میکردند ، متاسفانه مردم ما تنها کنون و نیکون و سونی و پاناسونیک را دوربین ساز میدانند که این کاملا اشتباه است.

تاسیس کمپانی الیمپوس به سال 1919 ( فکر کنم اما در همین حدود ) برمیگردد، الیمپوس به نظرم نام کوهی در ژاپن باشد ، ابتدا با نام Takachiho Seisakusho فعالیت میکرد و بعد ها به نام Takachiho Kogaku Kogyo Co., Ltd و بعد ها بنام Olympus Optical Co., Ltd و در سال 2003 به Olympus Corporation تغییر نام داد، ابتدا شروع به ساخت میکروسکوپ کرد و بعد ها ( در حدود سال 1936) اولین محصول در دنیای عکاسی را وارد بازار کرد . لنزی به نام Zuiko 75mm/F4.5 .اولین دوربین رو در سال 1936 با نام Semi-Olympus Model I به بازار عرضه کرد.
    الیمپوس لنز هاش رو با نامZuiko عرضه میکند.لنز هایی که 80 سال قدمت و گذشته دارند ، همه میدانند که لنز های Zuiko از بهترین لنز ها هستند و به شفافیت و درسد جذب پایین نور معروف هستند.این کمپانی با شرکت هایی که در زمینه ی دوربین سازی حتی 1/10 آن سابقه ندارند قابل مقایسه نیست.شاید علم نوین باعث شده الیمپوس در بین مردم ناشناخته باشد و سونی و پاناسونیک معروف تر اما نمیتوان افتخاذات این کمپانی های عظیم را نادیده گرفت.

[IMG]http://i3.*******.com/4zee44w.jpg[/IMG]
    اولین مدل الیمپوس

[IMG]http://i1.*******.com/4tzacs2.jpg[/IMG]
    قله ی کوه الیمپوس

[IMG]http://i3.*******.com/535w4s1.jpg[/IMG]
    یکی از مدل های معروف الیمپوس

[IMG]http://i4.*******.com/4y8mye1.jpg[/IMG]
    اولین محصول الیمپوس(میکروسکوپ) با نام Asahi

فقط اینکه سونی در سال 1946 تاسیس شد !!!
    پاناسونیک در سال 1917 و با ساخت رادیو و با نام ماتسوشیتا و بعد ها ناسینونال و بعد پاناسونیک.

لازم شده یکسری تاریخچه ی شرکت های بزرگ را گردآوری کنم و بعد در یک تاپیک مستقل ثبت کنم....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اول از همه بگم كه مطالبي كه بنده الان مي خوام بنويسم و مطالب آقاي قبادي ربطي به اين تاپيك نداره و بهتره به صلاحديد مديران به بخش ديگه اي منتقل بشه.

من (فكر مي كنم) مسن ترين عضو اين فوروم باشم و خوب چون از نوجواني عاشق عكاسي و اطلاعات مربوط به اون بودم بد ندونستم چند نكته رو در تاييد بيشتر فرمايشات آقاي قبادي ذكر كنم.

اينكه متاسفانه مردم ما فقط كنن و نيكون رو مي شناسند نه چيز جديدي است و نه مختص به ايران است.از قديم اكثر عكاسان حرفه اي يا كنن داشتند و يا نيكن و دوربينهاي SLR خوب ديگر را يا به عنوان دوربين دوم انتخاب مي كردند يا جواناني كه وسعشون به اون دوربينا نمي رسيد از برند هاي جايگزين استفاده مي كردند.

البته همه ي اين برند ها مثل مينولتا و اوليمپس و پنتكس دوربيناي خيلي خوبي مي ساختند و كيفيت عكساشون خيلي خوب بود ولي حرفه اي ها به دليل امكانات بيشتر يا Canon F-1 مي خريدند و يا Nikon F2 و تنها اين دو مدل بودند كه امكاناتي مثل صفحه ي فوكوس قابل تغيير و ... داشتند.

بالاترين مدل اوليمپس در اون دوران مدل OM-2 بود كه گرچه دوربين بسيار خوبي بود ولي امكانات اون دو دوربين رو نداشت ( از اين لحاظ هم تراز Canon AE-1 و امثالهم بود) .

خصيصه ي ديگه اي كه اين دوربين داشت و خيليا نمي پسنديدند اين بود كه تنها دوربيني بود كه حلقه ي انتخاب سرعت هم مثل ديافراگم دور لنز ( البته روي بدنه) بود. يا مثلن Yashica كه ازش نامبرده شد بالاترين مدلش مدل FR-1 بود كه دوربين بدي نبود ولي بيشتر آماتورها به دليل قيمت مناسبش متمايل بهش مي شدند.

و اما سوني و پاناسونيك. اين دو برند به لحاظ سابقه ي خيلي خوبشون در ساخت دوربين هاي فيلمبرداري تونستند به سرعت راه خودشونو به بازار دوربين هاي ديجيتال باز كنند و نه به لحاظ سوابق ساخت لوازم صوتي يا خانگي . اين تجربه اي بود كه داشتند و فقط كافي بود كمي گسترشش بدند و اگر غير از اين بود الان مثلن پايونيير و Bosch هم دوربين ديجيتال داشتند ( بماند كه GE و سمسانگ هم وارد گود شده اند :cool: )
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 15 May 2007 در ساعت 11:16

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

این سوال منم هیچ ربطی به موضوع این تاپیک نداره اما دیدم چون بحث دوربین های قدیمیه پس گفتم بهترین جا همین جاست

راستش اونوقت که خیلی کوچیک بودم و تو مراسم های مختلف عکاسی میکردن من تودست یکی از اعضای فامیل یا آشنا ها که اصلا یادم نمیاد کی بوده یه دوربین دیدم که نمونه اش رو دیگه بعد از اون هیچ جا ندیدم
    فکر میکنم یه دوربین روسی بود که لنز متحرک داشت یعنی البته مطمئن نیستم ولی گمان میکنم موقع عکس برداری لنزش مثلا از طرف چپ حرکت میکرد و به سمت راست میومد
    این چیزیه که تو ذهنم ثبت شده
    نمیدونم همچین چیزی بود یا اینکه من تو عالم بچگی همچین تصوری کردم. آیا کسی از دوستان در مورد این مساله اطلاعی داره؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    ... فکر میکنم یه دوربین روسی بود که لنز متحرک داشت یعنی البته مطمئن نیستم ولی گمان میکنم موقع عکس برداری لنزش مثلا از طرف چپ حرکت میکرد و به سمت راست میومد این چیزیه که تو ذهنم ثبت شده نمیدونم همچین چیزی بود یا اینکه من تو عالم بچگی همچین تصوری کردم. آیا کسی از دوستان در مورد این مساله اطلاعی داره؟
    سلام!

بعله، بعله! کاملاً درست دیدید! دوربین*های پانورامیک Swing Lens همه اینطوری هستن. توی این دوربینها فیلم جای اینکه بصورت تخت پشت لنز قرار بگیره توی یک محفظه محدب قرار می*گیره پشت لنز و بعد موقع عکاسی لنز می*چرخه و چندتا عکس در واقع می*گیره دوربین. عکسهای پانورامایی که اینطوری تهیه بشن بسیار تا بسیار دیدنی هستن و در واقع از نظر تئوری مثل عکسهای یک لنز fisheye هستن با این تفاوت که دیگه تص.یر کامله و می*شه عکسهای خیلی خیلی واید گرفت با این سیستمها.

من که سن شما رو نمی*دونم اما خوب توی ایران دوربینهای 202 مارک Horizon که همون شرکت سازنده زنیت می*ساختشون خیلی رایج بودن که 35 میلی*متری بودن، مدل 205شون هم بعضی عکاسهای حرفه*ای داشتن که 120 بودش. کیفیت لنزشون اصلاً خوب نبود ولی به قیمت مناسبی فروش می رفتن و الآن هم فکر کنم یه 202 رو بشه 50 یا 60 تومن ناصرخسرو خرید، اگه خاطره شما به خیلی قبل*تر برمی*گرده خب، به احتمال زیاد مدل قدیمی*تر همین دوربنها به اسمه Horizont بوده که بعید می*دونم :)

این هم یک لینک از این دوربین به همراه صدای چرخش لنز برای زنده شدن خاطرات شما:
    http://www.lumieresenboite.com/colle...&c=Horizon_202

و این هم یکی دیگه:
    http://www.wilderness-wales.co.uk/pg/pano/pano.html

:)
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

تشکر کرده
    14101

سلام...

فرهاد جان درباره ی بزرگی که شما عزیز و بزرگ ما هستی و همیشه از اطلاعات خوب شما استفاده کردیم ، به نظرم چند تا از دوستان هم تقریبا هم سن و سال شما باشند..

ممنون از توضیحات تکمیلی جناب عالی....

بنده با جناب نیک نژاد صحبت کردم ، که اگر موافق بودند یک بخش جداگانه رو به تاریخچه ی عکاسی و سیر تحول دوربین اختصاص بدیم ، اگر ایشون موافقت کردند اشنالله شما هم کمک کنید تا این بخش کامل بشه . من حدود 23 تا برند معروف و 20 برند که افراد حرفه ای میشناسند ور در نظر دارم که به نظرم اگر اطلاعاتمون کامل و دقیق بشه میتونه یک دایره المعارف خوب باشه.به نظر من آدمی که میخواد عکاسی کنه ، باید بدونه این دوربین که تو دستشه از کجا اومده و چه کسانی برای اون تلاش کردند ، اون وقت به نظرم بهتر استفاده میکنه.

فکر میکنم یه دوربین روسی بود که لنز متحرک داشت یعنی البته مطمئن نیستم ولی گمان میکنم موقع عکس برداری لنزش مثلا از طرف چپ حرکت میکرد و به سمت راست میومد
    والله بنده نتونستم استنباط دقیقی از گفته ی شما داشته باشم...

احتمالا 2 تا لنز نداشت؟؟؟؟؟
    یا اینکه لنز درپوشی داشته باشه روی بدنه و با پایین اومدن درپوش لنز بیرون بیاد؟؟؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

سلام....

مرسی کاوه جان ( عجب اسم قشنگی به به ) لطف کردی ، اتفاقا توی نمایشگاه دیجیتال توی غرفه ی موزه چند تا از این دوربین ها بود و توجه من رو خیلی جلب کرد.تا به حال با اینها کار نکرده ام ، اما به نظرم بسیار جالب باشد.امبدوارم دلباز عزیز هم به جواب سوالشان رسیده باشند.

باز هم ممنون کاوه جان...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام!

بعله، بعله! کاملاً درست دیدید! دوربین*های پانورامیک Swing Lens همه اینطوری هستن. توی این دوربینها فیلم جای اینکه بصورت تخت پشت لنز قرار بگیره توی یک محفظه محدب قرار می*گیره پشت لنز و بعد موقع عکاسی لنز می*چرخه و چندتا عکس در واقع می*گیره دوربین. عکسهای پانورامایی که اینطوری تهیه بشن بسیار تا بسیار دیدنی هستن و در واقع از نظر تئوری مثل عکسهای یک لنز fisheye هستن با این تفاوت که دیگه تص.یر کامله و می*شه عکسهای خیلی خیلی واید گرفت با این سیستمها.

من که سن شما رو نمی*دونم اما خوب توی ایران دوربینهای 202 مارک Horizon که همون شرکت سازنده زنیت می*ساختشون خیلی رایج بودن که 35 میلی*متری بودن، مدل 205شون هم بعضی عکاسهای حرفه*ای داشتن که 120 بودش. کیفیت لنزشون اصلاً خوب نبود ولی به قیمت مناسبی فروش می رفتن و الآن هم فکر کنم یه 202 رو بشه 50 یا 60 تومن ناصرخسرو خرید، اگه خاطره شما به خیلی قبل*تر برمی*گرده خب، به احتمال زیاد مدل قدیمی*تر همین دوربنها به اسمه Horizont بوده که بعید می*دونم :)

این هم یک لینک از این دوربین به همراه صدای چرخش لنز برای زنده شدن خاطرات شما:
    http://www.lumieresenboite.com/colle...&c=Horizon_202

و این هم یکی دیگه:
    http://www.wilderness-wales.co.uk/pg/pano/pano.html

:)
    بله من به جوابم رسیدم و همونطور که گفتید خاطره های کودکی من زنده شد و من این احساس خوبی رو که الان دارم مدیون شما هستم و ازتون ممنونم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین