صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: نظر در مورد سونی h9.h7

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض نظر در مورد سونی h9.h7

سلام.کسی این 2تا رو دیده بیاد تو بازار.اگه در مورد خروجی Hd این دوربینا کسی چیزی می دونه لطفا بگه.به چه دردی می خوره؟;)

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

پیش فرض پاسخ: نظر در مورد سونی h9.h7

سلام
    من در آمریکا زندگی میکنم و دیروز تونستم یک عدد h9 را با کمی تخفیف بخرم. دوربین بسیار عالی است. اگر سوالی بود در خدمتم.

تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    سلام
    من در آمریکا زندگی میکنم و دیروز تونستم یک عدد h9 را با کمی تخفیف بخرم. دوربین بسیار عالی است. اگر سوالی بود در خدمتم.
    سلام دوست عزیز.این اولین دوربینی هست که شما خریدین؟می خواستم نسبت به اچ5 مقایسش کنید.ممنون

تشکر کرده
    50

[سلام دوستان.رقیب سر سخت و جدی H9دوربین جدید کنون S5IS به بازار اومده.ولی من فکر می کنم سونی اچ9 از این مدک کنون برتره.نظر شما چیه؟:biggrin:

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

هنوز برای این موضوع که کدام بهتر است ، زود است ، باید نتیجه ی تست ها رو دید ، عکس ها رو مرور کرد و بعد نظر داد. روی کاغذ شاید سونی برتر باشد ( البته به نظر من )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

هنوز برای این موضوع که کدام بهتر است ، زود است ، باید نتیجه ی تست ها رو دید ، عکس ها رو مرور کرد و بعد نظر داد. روی کاغذ شاید سونی برتر باشد ( البته به نظر من )
    سلام اقای قبادی عزیز...
    به نظر شما این فلاش سر خود روی دوربین های به این فرم(دوربین های که در تایپیک سلام به سونی دارها بحث شد)کارایی چندانی داره که بخواد وزنه سنگینی در انتخاب دوربین باشه؟مثلا خود شما فلاش سر خود H5IS را به خروجی HD سونی H9 ترجیح می دید؟این خروجی چه کاربردی داره؟

تشکر کرده
    14101

سلام.....

بنده مجبورم یکمی مشخصات این دو دوربین رو مرور کنم...

اول اینکه ما در این رده 3 دوربین خوب و شاخص داریم . اول Sony H9 & H7 بعد Canon S5IS و در انتها Olympus SP-550uz که دوربین های جدید بازار هستند و هرکدام نقاط قوت و ضعفی دارند. انتخاب در بین این دوربین ها بسیار سخت است.

در نگاه اول به بدنه بی هیچ شکی به زیبایی بدنه ی الیمپوس پی میبرید ،به نظرم یکی از زیبا ترین دوربین ها در رده ی خود بحساب میاید و ظاهر جذابی دارد و بعد هم سونی که تقریبا شبیه نسل های گذشته است و در انتها کنون که شکل ظاهری تقریبا جدیدی دارد.ارگونومی یکی از فاکتور های مهم در انتخاب است.مثلا فردی که دستان کوچکی و ظریفی دارد( خانم ها ) بهتر است یک بدنه ی جمع و جور و کوچک را انتخاب کند و برعکس.الیمپوس بدنه ی بسیار زیبا دارد و این از موارد شاخص ظاهری این دوربین است.کنون ظاهر جدیدی دارد که نسبت به نسل قبلی که کمی ناموزون بود بسیار بهتر شده است.سونی هم همان استوانه ی همیشگی است...

این دوربین ها از نظر سنسور و نوع آن تقریبا مشابه هستند و سونی که از سنسور 8.1 مگاپیکسلی بهره میبرد ، کنون هم از یک سنسور 8 مگاپیکسل و الیمپوس از سنسور 7.1 مگاپیکسلی ، این تعداد پیکیل برای تمامی مصارف شما کافی است و تقریبا تمامی نیاز های شما را از نظر مگاپیکسل رفع میکند.این اختلاف های یک مگا پیکسل هم به هیچ وجه دلیلی بر برتری یکی بر دیگری نیست.پس از نظر مگاپیکسل با اختلاف بسیار بسیاراندکی همگی برابر هستند.

بعد به سراغ لنز این دوربینها میرویم که در هنگام خرید یک لایک بسیار بسیار مهم است.

اینجا جایی است که بدون شک الیمپوس بسیار بالاتر از رقبا قرار دارد و سونی و کنون به ترتیب در پشت سر آن میدوند.

در جایی که الیمپوس دارای دامنه ای بین 28-504 که بسیار بسیار عالی است و بهترین در بین تمامی لایک ها است و بدرستی باید نام آن را Ultra Zoom نامید....این دوربین دارای زوم اپتیکالی برابر با 18 است و این یعنی از اینجا تا قطب ( از اینجا تا قطب شعار تبلیغاتی است مدل است )

سونی هم بسیار عالی است و دارای دامنه ای بین 31-465 که این هم بسیار عالی است هر چند پله پایین تر از الیمپوس است ....سونی دارای زوم اپتیکالی برابر با 15 است و تقریبا خوب است ( این زوم چند سال پیش رویا بود و در حال حاضر با وجود الیمپوس باید به آن بگوییم خوب )

کنون دارای لنزی مشابه مدل های قدیمی است و با وجود رقبایی همچون سونی و الیمپوس که قبل از این مدل به بازار معرفی شدند انتظار میرفت بهتر از این باشد ، کنون دارای دامنه ای بین 36 - 432است....کنون هم که سفت و سخت 12 ایکس را چسبیده و حالا حالا ها قصد ول کردن آن را ندارد......

پس در این موضوع الیمپوس کاملا برتر است و تمامی نیاز های شما را رفع میکند. بعد از آن سونی و در انتها کنون...اگر زیاد تله ی این لنز ها را در نظر نگیریم واید 28 برای الیمپوس بسیار عالی است و نیاز شما را کاملا برطرف میکند و سونی هم دارای واید 31 است و کنون واید 36 دارد.

الیمپوس با فرمت Raw هم عکاسی میکند ، اما سونی و کنون فقط دارای Jpeg هستند ( چند روزی است بحث وجود فرمت Raw در فروم داغ است و احتمالا هکی برای کنون به بازار خواهد آمد و این دوربین هم با Raw عکاسی خواهد کرد )اما به نظر بنده وجود Raw در لایک ها زیاد ضروری نیست و نبودش هم فاجعه نیست.اما بودنش بهتر از نبودنش است.....

هر سه دوربین دارای لرزه گیر هستند ، که در کنون این لرزه گیر بر روی لنز تاثیر دارد و در الیمپوس بر روی سنسور ، اما کدام یک کارا تر هستند باید تست هایی که در آینده خواهیم دید معلوم میشود ، اما کارایی این لرزه گیر در کنون اثبات شده است و در سونی هم تقریبا عملکرد خوبی دارد و در الیمپوس هم باید تست ها را دید.

در زوم دیجیتال باز هم الیمپوس برتر عمل کرده است و دارای 5.6 ایکس زوم دیجیتال است و با ادغام با زوم اپتیکال به عدد 100 ایکس میرسد.کنون هم دارای 4 ایکس زوم دیجیتال است و با ادغام با اپتیکال به 48 میرسد و سونی هم 2 ایکس که با ادغام با اپتیکال به 30 ایکس میرسد....

کنون و سونی دارای تکنواوژی جدید Face Detection هستند که در هنگام فوکوس کردن بر روی چهره ی انسان به ما کمک میکند...

از نظر ISO بازهم الیمپوس برتر عمل کرده است و دارای ایزو 50 تا 1600 در حالت معمولی و ایزو 5000 در حالت (2048 x 1536 max) است ، سونی هم دارای ایزو 80 تا 3200 است و کنون هم دارای 80 تا 1600است ، همگی دارای مد Auto هستند.از نظر نویز بنده هنوز تست دقیقی ندیده ام و انشالله در آینده مشخص خواهد شد.

سرعت شاتر در سونی از 30 ثانیه تا 1/4000 و در کنون 15ثانیه تا 1/3200 و در الیمپوس 15ثانیه تا 1/2000 و حالت Bulb که حداکثر 8 دقیقه امکان نوردهی وجود دارد....

وجود حالت Bulb در الیمپوس در بعضی موارد بسیار کارا است .

از نظر F الیمپوس کمی از رقبا عقب مانده است و این بدلیل دامنه ی بالای این لنز است و اینکه تکنولوژی اجازه ی بازتر بودن رونه را نداده است و دارای F2.8 - 8 wide F3.1 - 8 tele و سونی هم دارایF2.7-5.6 wide F4.5-8 tele و کنون از سایر عملکرد بهتری دارد و دارای F2.7-3.5 max است ( در ارتباط با F باید عرض کنم که تکنولوژی اپتیک اجازه ی پیشرفت زیادی را به این عرصه نمیدهد و هنوز هم لنزی که ایدآل همه باشد وجود ندارد برعکس در چند سال اخیر شاهد صعود بی وقفه ی مگاپیکسل به اعداد بالاتر هستیم ، به نظر بنده داشتن یک روزنه ی بسیار باز حسن بهتری است تا داشتن 10 یا 15 مگاپیکسل )

از نظر مد های عکاسی الیمپوس برتر از سایرین است و برای یوزر آماتور استفاده از این مدها ساده تر است بعد هم کنون که تقریبا مشابه همیشه است و بعد سونی که آن هم تغییر چندانی نداشته است.مدهای بیشتر گاهی برای یوزر آماتور بسیار مهم است چراکه داشتن مدهایی که دوربین خود را با شرایطی که در آن قرار دارد هماهنگ تر میکند یک حسن است.

از نظر LCD monitor سونی دارای انتخاب بهتری است ، اگر مونیتور بزرگتر برای شما واجب است به سراغ H9 بروید و اگر 2.5 اینچ برایتان کافی است به سراغ H7 بروید.H9 دارای 3 اینچ ال سی دی است که رزلوشن 230هزار پیکسلی است و بسیار شفاف و کارا است.کنون هم دارای 2.5 اینچ ال سی دی است که رزلوشن آن 207هزار پیکسل است و الیمپوس هم 2.5 اینچی و رزلوشن 207هزار پیکسلی دارد.در این موضوع سونی برتر از سایرین است و به نظرم داشتن مونیتور بزرگتر برای یک لایک بسیار مهم است.

مدیای ذخیره سازی در سونی Memory Stick است و بزودی هم مموری 32 گیگ آن به بازار خواهد آمد!!!!!!
    در الیمپوس عکس ها بر روی xD-Picture Card ذخیره میشوند.
    و در کنون بر روی SD / SDHC / MMC compatible اطلاعات ذخیره میشوند...

در اینجا برتری با کنون است چرا که یک مدیا ی قایل دسترس و ارزان قیمت به حساب می اید ، البته با ورود کارت 32 گیگ سونی به بازار بسیاری آرزوی داشتند آن را خواهند داشت ولی الیمپوس دارای مدیای کمیاب و گران قیمتی است و گاهی مشکل زا...

کنون و الیمپوس دارای باطری های AA هستند و به وفور در دسترس (البته اگر نمونه ی اصلی را بیبیم متاسفانه باطری اصلی پیدا کردن تبدیل به یک کابوس شده است) سونی هم از باطری های خود استفاده میکند و باید عرض کنم که سونی یکی از بزرگان در صنایع باطری های شارژی است.

از نظر وزن الیمپوس بسیار سبک است و دارای 365 گرم وزن است که بسیار عالی است این به بدنه ی جمع و جور و جنس خوب آن است.سونی هم دارای 407 گرم وزن است که تقریبا سبک است و کنون هم کمی سنگین است و وزن آن 450 گرم است که به آن هیکل نمی خورد.

انشالله در آینده که نتیجه ی تست ها مشخص شد بهتر میتوان تصمیم گرفت.اما در حال با مشخصات ظاهری و بر روی کاغذ برتری تقریبا با الیمپوس است و بعد سونی و در انتها کنون.البته ممکن است عملکرد و نتیجه ی عملی کاملا برعکس شود ، اما با تمام مشکلات و نقاط ضعف الیمپوس این دوربین نقریبا گزینه ی مناسبی است ، سونی هم در رده ی میانه ای است و به نظرم باید گزینه ی خوبی باشد ، کنون هم دوربین جدیدی است و از برند خوش نامی برخوردار است و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

سونی و الیمپوس قیمتی تقریبا مشابه دارند ، اما قیمت کنون هنوز مشخص نیست.البته فاکتور قیمت در بازار بسیار مهم است و در انتخاب بسیار تاثیر گذار است....

در انتها باید عرض کنم وجود پاناسونیک FZ8 و فوجی S6500 FD هم تقریبا انتخاب را سخت تر خواهد کرد...........

[IMG]http://i10.*******.com/54mgiaf.jpg[/IMG]

[IMG]http://i2.*******.com/53ffbt4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i10.*******.com/4tsdgdk.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Sunday 13 May 2007 در ساعت 23:04
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    50

ممنونم جناب قبادی عزیز...
    فراموش کردید راجب قابلیت نصب فلاش خارجی وکارایی اون و میزان کاربردش در این تیپ دوربینها توضیح بدید.همچنین ایا این قابلیت می تونه فاکتور تعیین کننده در انتخاب این قبیل دوربین ها باشه؟
    پیشاپش ممنون

تشکر کرده
    14101

سلام....

به نظر بنده قابلیت نصب فلاش خارجی مهم است ، اما نه آنقدر که ما را به شک بیاندازد.در حال حاضر و آن طور که شنیدم فلاش های کنون در حدود 150 هزار تومان قیمت دارند و اگر این پول را بر روی 450 هزار تومان دوربین بگذارید میتواندی یک دی 50 بخرید و از لایک ها بگذرید و به دی اس ال از دار ها بپیوندید.

بنده هنوز این فلاش های کنون را از نزدیک زیارت نکرده ام ، اما با آن عکس هایی که از آنها دیدم و مشخصات آنها به نظرم نباید شاهکار باشد و قدرت زیادی داشته باشد.به نظرم برای مصارف معمولی و خانگی فلاش دوربین جواب کار شما را میدهد.از این دوربین هم که برای کار استودیویی یا پرتره و یا عکاسی خبری استفاده نمیشود پس آنجنان نیازی به فلاش خارجی ندارید.با کمی افزایش ایزو و با وجود لرزه گیر و دامنه ی لنز خوب و اف مناسب دیگر به فلاش خارجی نیاز چندانی نیست.اما نمیتوانم بودنش را نادیده بگیرم ، به نظرم بودنش بهتر از نبودنش است ولی نبودنش هم فاجعه نیست......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    50

سلام...
    من فکر کنم با بحث های که شد سونی h9 را انتخاب کنم.ولی در مورد این دوربین چیزی هست که منو نگران می کنه.در بحث های قبلی مطرح شد که عکس های سونیH9 نسبت Canon S5IS) وپاناسونیکFz8 کمی سردتر هست ودر زمینه گرمی رنگ پاناسونیک از همه برتره.می خواستم راجع به گرمی رنگ بیشتر توضیح بدید.از خود کلمه اینطور استنباط می شود که جذابیت و کیفیت تصویر در پاناسونیک برتره وا گه اینطور باشه این عامل خیلی تعیین کننده ای هست که به راحتی منو متقاعد می کنه که از زوم 15 و قیافه جذاب وصفحه نمایش بزرگ و شفاف وخروجی اچ دی سونی:biggrin: بگذرم.
    همچنین در مورد تعداد مد های متعدد عکاسی در fz8 هم توضیح بدید که ایا همگی این مدها کارا هستن.اگه اینطوره چرا سونی و کنون از خیلی از موارد صرف نظر کردن؟
    این برتری پاناسونک اونقدر مهم هست که منو متقاعد کنه از اون خصوصیات مهم سونی که در بالا گفتم صرف نظر کنم :(

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین