صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
Like Tree8تشکر

موضوع: در خریددوربین کمکم کنید

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

پیش فرض در خریددوربین کمکم کنید

سلام دوستان.من خیلی وقته دارم تحقیق میکنم.ولی متاسفانه به نتیجه نمیرسم.تو اینترنت مقاله های مختلفی خوندم.کاتالوگهای اکثر مدلهای سونی وکنون مطالعه کردم.نیاز خودمو میدونم.مثلا فهمیدم slr به دردم نمیخوره.من واسه کارای خانوادگی میخام.البته به عکاسی علاقه دارم ودوست ندارم یه دوربین ساده داشته باشم.نمیخام 2&3 روز دیگه ازش خسته بشم.از طرفی کیفیت فیلمش واسم مهمه.تو شب هم خوب عکس بگیره.قیمتش تقریبا واسم مهم نیست.بعد از تحقیقات به s3is,sony h5.canon g7 از سونی بیشتر خوشم اومد.میخاستم بخرم البته با کلی شک.یکی از دوستان گفت پیکسل های سونی واقعی نیست.تو این سایتها هر جا گشتم کسی از سونی تعریف نمی کرد تو یه مقاله هم خوندم زوم بالا مهمتر از مگاپیکسل بالا هست.از جی 7 هم منصرف شدم.حلا فقط اچ5 مونده اس3.در مورد مارکهای دیگه اطلاعی ندارم.لطفا راهنمایم کنید

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: در خریددوربین کمکم کنید

سلام

G7 رو که کلا" فراموش کن!!! در مورد پیکسلهای سونی و ... , دوستتون *** گفته !! (خودم سانسور کردم) اگر هم دیدی کمتر کسی تو امضاش اسمی از سونی برده به این دلیله که دوستان متاسفانه در این مورد از خودشون تنبلی به خرج میدهند و گرنه چند نفر جدیدا" سونی H5 خریدند!!!

بنده توی این قیمت : سونی H5 و کانن S3 IS و پاناسونیک FZ8 را به شما پیشنهاد میکنم که در واقع تفاوت چندانی با هم ندارند و هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند که در موارد فوق FZ8 و S3 IS امکانات حرفه ای تر!!:biggrin: و جنبی بیشتری را دارند.

ولی به عقیده من از هر کدوم که بیشتر خوشت میاد و باهاش راحت تری همونو بگیر تا بعد پشیمون نشی!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

G7 رو که کلا" فراموش کن!!! در مورد پیکسلهای سونی و ... , دوستتون *** گفته !! (خودم سانسور کردم) اگر هم دیدی کمتر کسی تو امضاش اسمی از سونی برده به این دلیله که دوستان متاسفانه در این مورد از خودشون تنبلی به خرج میدهند و گرنه چند نفر جدیدا" سونی H5 خریدند!!!

بنده توی این قیمت : سونی H5 و کانن S3 IS و پاناسونیک FZ8 را به شما پیشنهاد میکنم که در واقع تفاوت چندانی با هم ندارند و هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند که در موارد فوق FZ8 و S3 IS امکانات حرفه ای تر!!:biggrin: و جنبی بیشتری را دارند.

ولی به عقیده من از هر کدوم که بیشتر خوشت میاد و باهاش راحت تری همونو بگیر تا بعد پشیمون نشی!!
    lممنون از وحید قدیری عزیز:)

تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    سلام دوستان.من خیلی وقته دارم تحقیق میکنم.ولی متاسفانه به نتیجه نمیرسم.تو اینترنت مقاله های مختلفی خوندم.کاتالوگهای اکثر مدلهای سونی وکنون مطالعه کردم.نیاز خودمو میدونم.مثلا فهمیدم slr به دردم نمیخوره.من واسه کارای خانوادگی میخام.البته به عکاسی علاقه دارم ودوست ندارم یه دوربین ساده داشته باشم.نمیخام 2&3 روز دیگه ازش خسته بشم.از طرفی کیفیت فیلمش واسم مهمه.تو شب هم خوب عکس بگیره.قیمتش تقریبا واسم مهم نیست.بعد از تحقیقات به s3is,sony h5.canon g7 از سونی بیشتر خوشم اومد.میخاستم بخرم البته با کلی شک.یکی از دوستان گفت پیکسل های سونی واقعی نیست.تو این سایتها هر جا گشتم کسی از سونی تعریف نمی کرد تو یه مقاله هم خوندم زوم بالا مهمتر از مگاپیکسل بالا هست.از جی 7 هم منصرف شدم.حلا فقط اچ5 مونده اس3.در مورد مارکهای دیگه اطلاعی ندارم.لطفا راهنمایم کنید
    سلام دوستان.تورا به خدا نظرتونو بگید.اونایی که h5,s3 داریدویا تجربشون کردید.تورا خدا کمک کنیدونظرتونو بگیدومطمئنم کنید.بابا به خدا می خوام دوربین بخرم نمی دونم کدومشو بخرم پشیمون نشم.تو ذهنی شدم هر دفعه با شوق اومدم ولی دیدم کسی به داد من نرسیده:(

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

دوست عزیز به تاپیک سلام به سونی دار ها مراجعه کنید....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    سلام دوستان.تورا به خدا نظرتونو بگید.اونایی که h5,s3 داریدویا تجربشون کردید.تورا خدا کمک کنیدونظرتونو بگیدومطمئنم کنید.بابا به خدا می خوام دوربین بخرم نمی دونم کدومشو بخرم پشیمون نشم.تو ذهنی شدم هر دفعه با شوق اومدم ولی دیدم کسی به داد من نرسیده:(

سلام
    2 تا لينكي كه معرفي ميكنم پاسخگوي تمامي سوالات حرفه اي و غير حرفه اي شما در مورد S3IS و H5 خواهد بود. شايد نياز نباشه كه متن را بخوني ولي اگه پولتو دوست داري و نمي خواهي بعدا به پشيماني بيفتي:( تمامي عكسهاي لينكها را با دقت تمام بررسي كن ( هرلينك 8 صفحه مي باشد ) . قطعا مشكلت حل مي شه و مي توني بر اساس نيازت انتخاب مناسبي داشته باشي .

http://babelfish.altavista.com/babel...yH5_page00.asp

http://babelfish.altavista.com/babel...nS3_page00.asp
    با ارزوي موفقيت براي شما
    سعيد شاه علي

تشکر کرده
    50

[QUOTE=utopia;43268]
    سلام
    2 تا لينكي كه معرفي ميكنم پاسخگوي تمامي سوالات حرفه اي و غير حرفه اي شما در مورد S3IS و H5 خواهد بود. شايد نياز نباشه كه متن را بخوني ولي اگه پولتو دوست داري و نمي خواهي بعدا به پشيماني بيفتي:( تمامي عكسهاي لينكها را با دقت تمام بررسي كن ( هرلينك 8 صفحه مي باشد ) . قطعا مشكلت حل مي شه و مي توني بر اساس نيازت انتخاب مناسبي داشته باشي .

http://babelfish.altavista.com/babel...yH5_page00.asp

http://babelfish.altavista.com/babel...nS3_page00.asp
    با ارزوي موفقيت براي شما
    [/
    ممنون اقا سعید

تشکر کرده
    50

با سلام خدمت دوستان عزيز...
    با اجازه دوست گرامی من از انشا یکی از پست ها استفاده کردم تا بهتر بتونم نیازمو بهتر بگم و بیشتر از تجربه دوستان بهره مند بشم
    چند صباحی هست كه با اين سايت آشنا شدم .. والبته از اين بابت خيلي خوشحالم چون اطلاعاتم در زمينه عكاسي خيلي بيشتر شده

مدتی هست كه دارم روي خريد يك دوربين ديجيتال كار ميكنم... نياز خودم رو مي گم.. ممنون مي شم دوستان كمك كنند.

در عكاسي خيلي مهارت ندارم... ولي يه مدتي هست كه دارم روش كار مي كنم... شما متوسط رو به پايين در نظر بگيريد.. ولي دارم پيشرفت مي كنم

20درصد از عكسهايي كه مي گيرم در محيط بسته و اكثرا شب (نور هاي مصنوعي (داخل اطاق - زرد - سفيد)- يا محيط باز با نور طبيعي در شب - كلكچال ساعت 9 شب - نور مهتاب و چراقهاي شب) هستند... كيفيت تصاوير شب (حداقل نويز) برام مهمه - 50 درصد پرتره مانند (آثار باستاني و كلاسيك و بیشتر انسان!) و 30 درصد مناظر با ديد باز (مثل نماي وايد از تخت جمشيد).

از اجسام متحرك خيلي عكس نمي گيرم ولي نمي خوام سرعت شاترم خيلي هم پايين باشه (مورد در حركت واسم پيش مياد اگه از دست ندم واسم بهتره) - ولي اگه min Shutter به عدد 30 نرسيد چيزي رو از دست نمي دم.. همون 10 تا 15 از سرم هم زياده (البته فكر كنم... شما هم نظر بده)

عموما هر چه تله بيشتر باشه من رو براي تصاويرم بيشتر ارضا مي كنه.. مخصوصا در فضاهاي باز ... زوم پهناي تصويرم (ديد افقي لنز - زوم وايد) هم برام مهمه ولی نه به اندازه زوم تله

روشن و شفاف بودن تصاوير و در حد ممكن بدون نويز بودن بسيار بسيار بسيار برام مهمه

Effective pixels حتما بالاي 7 مگ باشه (تصاوير در اندازه و حجم هاي متوسط به بالا مي گيرم)

واسم زياد پيش مياد كه مجبورم در چند لحظه پشت سر هم عكس بگيرم... مثلا مي خوام 90 در جه چرخش دوربين رو با چند عكس متوالي نشون بدم.. فكر كنيد اسلوموشن ولي با تعداد كم

با توجه به اينكه 20 درصد از عكسام تو شب و زير نور مصنوعيه كنتراست بالا و شارپ بودن مي تونه خيلي كمك كنه- رگها اگه خيلي خيلي خيلي طبيعي نبود عيب نداره و لي حتما طبيعي باشه

ISO rating رو شما بگيد ... واقعا به 1600 به بالا احتياج دارم ؟؟ نمي دونم... خيلي رو اين كار نكردم..بلد نيستم

از اينكه دوربينم هموزن يه آجر - هم حجم كاديلاك يا شكل پفك نمكي باشه اصلا ناراحت نمي شم.. كاري رو كه مي خوام انجام بده.. واسم ازهمه چيز مهمتره

کیفیت فيلمبرداري- زوم ديجيتال خیلی واسم مهمه ولی هر کارش کنم دوربین عکاسیه دیگه

روي ViewFinder - LCD تعصبي ندارم

با توجه به مبتدی بودن من تعدد مد های عکاسی واسم مهمه مگه اینکه فدای تجهیزات الکترونیکی کنم

تجهیزات الکترونیکی دوربین هم برام مهمه مثل LCD بزرگ و شفاف و متحرک#خروجی با کیفیت برای مشاهده عکس هاوفیلم ها روی سینمای خانگی#دوام زیاد شارژ باطری ترجیها aa

فلاش ... متوسطش .. چون هر جا برم عموما يه كمي نور پيدا مي شه.. اگه فضاي هدايت نور زياد باشه يا روش فلاش سوار شه بهتر ... ولي به متوسطش هم راضيم ... (مگر اينكه به مورد دوربين اگه فلاش باشه كيفيت بهتر بشه.. اونوقت واسم مهمه)

لرزش گير ...با توجه به اينكه 50 تا 60 درصد مواقع دوربين تو دستمه... اينم خوبش رو در نظر بگيريد.

من تا حالا دوربين ديجيتال نداشتم ... ولي از گارانتي دوربيناي فيلم برداريم (ديجيتال - معمولي) استفاده نكردم... اگه فكر مي كنيد واقعا مهمه .. گارانتي معتبرش رو هم بگيد

قيمت دوربين - كيف - رم (اگه 500@600 هزار تومن - اگه با 30-40 تومن بيشتر به تفاوت قابل ملاحظه اي مي رسم پرداخت مي كنم...

Auto focus type از اين چيزايي كه مي تونه به يه عكاس متوسط ( 49 از 100) كمك كنه... اين face detection چيه كنون و سوني جار مي زنند.. اگه خوبه .. خوب از اونم مي خوام.

يه چيزي .. تصاوير 60 درصدش پرينت مي شه ولي حداكثر تو سايز يك صفحه مجله (يه چيزي شبيه A4) ... در ضمن با پروژكتور هم نمايش داده مي شه(كامپيوتر).. نمي دونم ..شايد ايني كه گفتم به دردتون خورد

به داشتن فرمت RAW اصراری ندارم و زیاد نمی دونم کاربردش چیه

لطفا اين مدلها رو هم تو پيشنهاداتون مد نظر بگيريد:
    - S5 IS - Sony H9 - PanaSonic FZ8

مي دونم كه تقاضام از پولم يه كمي زياد بوده (نه خيلي )... ولي انتظارم اينه كه در حد پولم بهترين رو بگيرم و اگه پيشرفت قابل ملاحظه اي تو عكاسي كردم حتما براي اون زمان در حد نيازم به طور نا محدود هزينه خواهم كرد.

ممنون مي شم پيشنهاداتون رو داشته باشم.
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

همان طور که در آن تاپیک هم گفته بودیم ، بهترین انتخاب برای آن دوست فوجی 9600 بود....

که بعد هم با جمع بندی ها و سایر موارد به این نتیجه رسیدند که فوجی 6000fdبرایشان انتخاب بهتری است.....

و اما حالا شما سه دوربین دیگر رو هم وارد لیست کرده اید....

به نظرم سونی اچ 9 وقتی مناسب است که شما لنز زوم بیشتری بخواهید...

پاناسونیک اگر لرزه گیر برایتان مهم باشد....

کنون اس 3 وقتی نویز کمتری مد نظرتان است....

اما فوجی لنز متوسط ( 12 برابر ) و بدون لرزه گیر و نویز مناسبی دارد.....

جمع بندی با شماست.....

همه ی این دوربین ها مناسب هستند...

قیمت ها هم در حدود 100 هزرا تومان متفاوت ، که این 100 هزار تومان در انتخاب میتواند تاثیر گذار باشد....

http://www.akkasee.com/forum/showthr...6474#post46474
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: در خریددوربین کمکم کنید

سلام
    علیرضاجان, استفاده که چه عرض کنم, اینها که کپی اون دوستمون mkdotnet (اگه اسمشون رو اشتباه نگم!!! :biggrin:) بود, خوب با این حساب هم دوستان به شما همون فوجی 9600 رو پیشنهاد میکنند!!! :confused:

ولی چون شما شرط واید بودن لنز رو برداشتید, من Canon-S3 IS و Panasonic-FZ8 و FUJI-S5700 (به دلیل قیمت عالیش!!!) بهت پیشنهاد میکنم.;)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین