صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree4تشکر

موضوع: مشكل فوری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

پیش فرض مشكل فوری

با سلام. من سر یک مشکل جدی و واقعا سر دوراهی گیر کردم.
    من میخواهم یک دوربین بخرم. ولی نمی دونم که یک دور بین SLR مثل canon 350d بخرم یا یک دوربین غیر slr مثل canon s5is
    راستش من اصلا حوصله عوض کردن لنز و خرید لنزهای گوناگون برای دوربین رو هم ندارم و نمیخواهم لنزهای بزرگ برای دوربین بگیرم و انقدر دوربین حالت حرفه ای بگیرد. ولی از یک طرف عکسهای دوربینهای SLR من رو مجذوب خود کرده و میخواستم بپرسم که دروربین canon 350d ایا با استفاده از Lens Kit های خودش که روی دوربین هست نمی تواند عکسهای خوبی بگیرد؟ یا اینکه برای اینکه بتوانم در دوربین زوم و ماکروی خوب داشته باشم و البته از لنزهای بزرگ هم استفاده نکنم باید حداقل چقدر خرج اضافی داشته باشم و چه لنزهایی بخرم ؟
    Nikon D90 + Nikkor 18-105 + Sigma 10-20 + Sigma 70 Macro

Canon PowerShot S5 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: مشكل فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط bagher نمایش پست ها
    با سلام. من سر یک مشکل جدی و واقعا سر دوراهی گیر کردم.
    من میخواهم یک دوربین بخرم. ولی نمی دونم که یک دور بین SLR مثل canon 350d بخرم یا یک دوربین غیر slr مثل canon s5is
    راستش من اصلا حوصله عوض کردن لنز و خرید لنزهای گوناگون برای دوربین رو هم ندارم و نمیخواهم لنزهای بزرگ برای دوربین بگیرم و انقدر دوربین حالت حرفه ای بگیرد. ولی از یک طرف عکسهای دوربینهای SLR من رو مجذوب خود کرده و میخواستم بپرسم که دروربین canon 350d ایا با استفاده از Lens Kit های خودش که روی دوربین هست نمی تواند عکسهای خوبی بگیرد؟ یا اینکه برای اینکه بتوانم در دوربین زوم و ماکروی خوب داشته باشم و البته از لنزهای بزرگ هم استفاده نکنم باید حداقل چقدر خرج اضافی داشته باشم و چه لنزهایی بخرم ؟
    دوست عزیز.....

وقتی می فرمایید حوصله ی عوض كردن لنز ندارید.جواب رو خودتون دادید...!شما به یك SLR Like نیاز دارید....

شما حداقل برای اینكه 70 % تا 80 % كارایی لنز یك SLR Like را داشته باشید..مجبورید حداقل 1 میلیون تومان ( حداقل ) علاوه بر بدنه ی دوربین خرج كنید...

اما با 500 هزار تومان هزینه میتوانید هم زوم و هم ماكرو و هم واید مناسبی رو بدست بیاورید ( در هر كدام شاید 60% نیاز های شما را رفع كند)

همیشه همه چیز با SLR حل نمیشود...وقتی علاقه ای به لنز عوض كردن ندارید ، یك دوربین SLR Like مناسب با لنز هایی كه 18 ایكس زوم دارند برای شما مناسب تر است...

مدل های بسیار خوبی در حال ورود به بازار هستند....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

ضمن تایید فرمایشات كاوه عزیز:

من هم فكر میكنم یك SLR-Like چیزی است كه شما نیاز دارید.

Panasonic-FZ8
    SONY-H5
    Canon-S3 IS
    FUJI-S6500fd
    FUJI-S9600

همگی میتوانند انتخاب خوبی باشند كه انتخاب یكی از آنها بستگی به خود شما و نیاز شما دارد. :)

__________________________________________________ _

در ضمن, همچین نوشتید " مشكل فوری"!!!! كه من فكر كردم خدای ناكرده لنز دوربینتان تركیده!!!
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا Omid Araki آواتار ها
    تشکر کرده
    885

Exclamation پاسخ: مشكل فوری

canon g7 هم می تواند نیاز شما را براوده کند می توانی عکسهای ان را با اس ال ار ها مقایسه کنی البته اگر به ایزو های بالا نیاز نداشته باشی دوربین بیسیار خوبی است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام.
    اگر قصد خرید دوربین Slr like دارید توصیه میکنم دقت کنید که تو ا نایی گرفتن عکس در حالت Raw format داشته باشد. تا آ نجا که من اطلاع دارم کانن این حالت را از روی این مدلها برداشته.
    ممنون

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط omidmail2004 نمایش پست ها
    canon g7 هم می تواند نیاز شما را براوده کند می توانی عکسهای ان را با اس ال ار ها مقایسه کنی البته اگر به ایزو های بالا نیاز نداشته باشی دوربین بیسیار خوبی است

بنده به هیچ وجه این دوربین رو پیشنهاد نمیكنم...این دوربین تنظیمات دستی زیادی ندارد و از نظر نویز هم دوربین زیاد خوبی نست ، همین طور قیمت این مدل هم زیاد جذاب نیست.دوربین های بهتری با قیمت پایین تر هم وجود دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mjhmjh نمایش پست ها
    با سلام.
    اگر قصد خرید دوربین Slr like دارید توصیه میکنم دقت کنید که تو ا نایی گرفتن عکس در حالت Raw format داشته باشد. تا آ نجا که من اطلاع دارم کانن این حالت را از روی این مدلها برداشته.
    ممنون
    شاید داشتن Raw یك حسن باشد و بسیار با ارزش اما نبودش هم فاجعه نیست.....شاید گاهی كاستی دیده شود، اما در كل كار شما راه میافتد.یك دوربین خوب را به خاطر نداشتن این فرمت به راحتی كنار نگذارید...
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: مشكل فوری

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط omidmail2004 نمایش پست ها
    عكس این دوربین نه با SLR ها, كه حتی با S3 IS قابل مقایسه نیست!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mjhmjh نمایش پست ها
    ......
    .
    تا آ نجا که من اطلاع دارم کانن این حالت را از روی این مدلها برداشته.
    ممنون
    بله, Canon برداشته, ولی ما گذاشتیم !!!! :::big grin:::

http://www.akkasee.com/forum/showthr...?t=4265&page=1
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

دوستان سلام

چند نکته را میخواستم خاطر نشان کنم، زیرا که خود این حقیر نیز مدتی با این مسایل دست به گریبان بودم.

نخست:
    شما گفتید که میخواهید فاصله کانونی زیادی داشته باشید و دوستان فرمودند که در SLR این فاصله کانونی خیلی هزینه بردار است. و حالا دلایل آن را شرح میدهم. همیشه درباره همه چیز صدق میکند که اشیائی که همه کار را با هم انجام میدهند در انجام تتک تک آن کارها عالی نسیتند و شاید معمولی باشند. برای مثال دوربین های "شبه اس ال آر" مانند کنون اس 3 و یا سونی اچ 5 و یا پاناسونیک زی (ببخشید همون زد شما) 8 همه دارای فاصله کانونی هستند که بسیار بالاست و این فقط با یک عدسی (مجموع عدسیهای کوچک) در یک استوانه امکانپذیر شده است. برای همین هم کیفیت تصویر معمولا در حداقل و حداکثر فواصل کانونی آن گونه که شما دوست دارید نخواهد بود و به عبارت دیگر در عکسهای عریض تصاویر دارای کناره های تیره (Vignetting) و در عکسهای دور دارای سایه های آبی، بنفش و عدم وجود وضوح عالی (Blue and Purple Fringing) هستند که اینها خود تصویر را بسیار کم کیفیت میکنند.

دوم:
    اگر در اس ال آر خواهان چنان فاصله کانونی باشید، باید چندین عدسی تهیه کنید، این بدان دلیل نیست که نمیشود مثلا 500 میلیمتر فاصله کانونی را در عدسی های اس ال آر جای داد، بلکه به همان خاطر است که یک عدسی در آن محدوده عملکرد خودش بسیار عالی عمل میکند و برای به دست آوردن محدوده بیشتر باید عدسی دیگری را استفاده کنید. هرچند هستند عدسی هایی از سازندگان به نامی چون کنون و نیکون و سیگما با برد بیش از 600 میلیمتر در یک بدن ولی آنها بسیار حرفه ای هستند و شاید قیمتی هزراران دلاری نیز دارند که به درد شما نمیخورد.

سوم:
    شما فرمودید که از تصاویر اس ال آر لذت میبرید، و دلیل دیگر آن این است که حسگرهای نوری در این دوربینها 20 تا 30 برابر بزرگتر هستند و به همین جهت تصاویر شفافتر و تمیزتر خواهند بود و شما با دوربین شبه اس ال آر این کیفیت را نخواهید داشت، مگر آنکه در فن عکاسی خبره باشید.

اگر نمیخواهی عدسی عوض کنی، و عکسهایت به دوربینهای اس ال آر نزدیک باشد، از شبه اس ال آرها پرهیز کن و دوربینی بخر با فاصله کانونی متعادل (28-120) یا (35-140) و سعی کن دوربین حداقل دارای حسگر 1/1.8 اینچی باشد.

برای مثال یکی از بهترین دوربینها که حتی کنترل کامل را روی عکاسی همانند اس ال آر ها میدهد کنون های A630 , A640 هستند که با کدی به نام CHDK قابلت داشتن عکس خام را هم خواهند داشت.

دوربین Canon G7 دوربین خوبی است، و برخلاف آنچه دوستمان فرمودند، تمام کنترلهای یک اس ال آر را دارد فاصله کانونی آن (35-210) است ولی کمی گران است، تصاویرش به مراتب از شبه اس ال آرها بهتر است. ولی با حدود نمی از قیمت آن میتوانی یکی از کنون هایی را که گفتم تهیه کنی که به مانند آن عمل خواهد کرد. لرزهگیر ندارد، ولی این را هم بدانیم که لرزهگیر آن چه که میگویند نیست و کارآیی آن کمی بزرگ شده است، پس نبود آن اشکالی ندارد.

موفق باشی

KIA
    KIA آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    207

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها

اگر نمیخواهی عدسی عوض کنی، و عکسهایت به دوربینهای اس ال آر نزدیک باشد، از شبه اس ال آرها پرهیز کن و دوربینی بخر با فاصله کانونی متعادل (28-120) یا (35-140) و سعی کن دوربین حداقل دارای حسگر 1/1.8 اینچی باشد.

برای مثال یکی از بهترین دوربینها که حتی کنترل کامل را روی عکاسی همانند اس ال آر ها میدهد کنون های A630 , A640 هستند که با کدی به نام CHDK قابلت داشتن عکس خام را هم خواهند داشت.

موفق باشی
    دوست عزیر , امیر حسین
    من متوجه منظور شما نمی شم
    اون طور که من از نوشته های شما برداشت می کنم دوربین با فاصله کانونی 140-35 بهتر از دوربین با فاصله کانونی 432-36 هست یا دوربین با فاصله کانونی 120-28 بهتر از 300-28
    چرا باید حتما فاصله کانونی متعادل بخرن ؟

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    دوستان سلام

چند نکته را میخواستم خاطر نشان کنم، زیرا که خود این حقیر نیز مدتی با این مسایل دست به گریبان بودم.

نخست:
    شما گفتید که میخواهید فاصله کانونی زیادی داشته باشید و دوستان فرمودند که در SLR این فاصله کانونی خیلی هزینه بردار است. و حالا دلایل آن را شرح میدهم. همیشه درباره همه چیز صدق میکند که اشیائی که همه کار را با هم انجام میدهند در انجام تتک تک آن کارها عالی نسیتند و شاید معمولی باشند. برای مثال دوربین های "شبه اس ال آر" مانند کنون اس 3 و یا سونی اچ 5 و یا پاناسونیک زی (ببخشید همون زد شما) 8 همه دارای فاصله کانونی هستند که بسیار بالاست و این فقط با یک عدسی (مجموع عدسیهای کوچک) در یک استوانه امکانپذیر شده است. برای همین هم کیفیت تصویر معمولا در حداقل و حداکثر فواصل کانونی آن گونه که شما دوست دارید نخواهد بود و به عبارت دیگر در عکسهای عریض تصاویر دارای کناره های تیره (Vignetting) و در عکسهای دور دارای سایه های آبی، بنفش و عدم وجود وضوح عالی (Blue and Purple Fringing) هستند که اینها خود تصویر را بسیار کم کیفیت میکنند.

دوم:
    اگر در اس ال آر خواهان چنان فاصله کانونی باشید، باید چندین عدسی تهیه کنید، این بدان دلیل نیست که نمیشود مثلا 500 میلیمتر فاصله کانونی را در عدسی های اس ال آر جای داد، بلکه به همان خاطر است که یک عدسی در آن محدوده عملکرد خودش بسیار عالی عمل میکند و برای به دست آوردن محدوده بیشتر باید عدسی دیگری را استفاده کنید. هرچند هستند عدسی هایی از سازندگان به نامی چون کنون و نیکون و سیگما با برد بیش از 600 میلیمتر در یک بدن ولی آنها بسیار حرفه ای هستند و شاید قیمتی هزراران دلاری نیز دارند که به درد شما نمیخورد.

سوم:
    شما فرمودید که از تصاویر اس ال آر لذت میبرید، و دلیل دیگر آن این است که حسگرهای نوری در این دوربینها 20 تا 30 برابر بزرگتر هستند و به همین جهت تصاویر شفافتر و تمیزتر خواهند بود و شما با دوربین شبه اس ال آر این کیفیت را نخواهید داشت، مگر آنکه در فن عکاسی خبره باشید.

دوربین Canon G7 دوربین خوبی است، و برخلاف آنچه دوستمان فرمودند، تمام کنترلهای یک اس ال آر را دارد فاصله کانونی آن (35-210) است ولی کمی گران است، تصاویرش به مراتب از شبه اس ال آرها بهتر است. ولی با حدود نمی از قیمت آن میتوانی یکی از کنون هایی را که گفتم تهیه کنی که به مانند آن عمل خواهد کرد. لرزهگیر ندارد، ولی این را هم بدانیم که لرزهگیر آن چه که میگویند نیست و کارآیی آن کمی بزرگ شده است، پس نبود آن اشکالی ندارد.

موفق باشی
    با قسمت های Bold شده كاملا مخالفم......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین