نمایش نتایج : از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
Like Tree1تشکر
  • 1 Post By mkdotnet

موضوع: نياز عكاسي خودم رو ميشناسم حالا آيا تا حدكثر 2 ماه صبر كنم؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

Question نياز عكاسي خودم رو ميشناسم حالا آيا تا حدكثر 2 ماه صبر كنم؟

سلام:
    دوستان راستش میخوام عكاسی رو یاد بگیرم. خیلیها بهم دوربینهای SLR-Like رو توصيه كردن به چند دليل يكي اينكه امكانات اتوماتيك دارن و ميشه با همين امكانات اتوماتيك عكاسي كرد و از عكاسي لذت برد همچنين امكان فيلم برداري هم در بيشترشون وجود داره كه اين مورد هم براي من مزيت بزرگي به شمار ميره و همچنين امكانات تنظيم دستي هم دارن و امكان ياد گيري باهاشون وجود داره.
    من نيازهاي خودمو ميشناسم (با خوندن نوشته هاي دوستان به اين نتيجه رسيدم كه بايد اول نيازهاي عكاسي خودم رو بشناسم) و الان به نظر من و براي من دوربين Fujifilm FinePix S6500fd ايده آل به نظر ميرسه. جز دو عيب نداشتن hot shoe و همچنين Plastic tripod mount (كه اگر فلزي بود واقعا عالي ميشد) بقيه مواردش برام ايده آل است.
    داشتم پستهاي مختلف رو در انجمنهاي مختلف ميخوندم و در بعضي نوشته هايي بود با اين محتوا كه به زودي دوربينهاي SLR-Like جديدي به بازار خواهند آمد (هم فوجي هم كنن هم سوني و هم نيكون) كه دوربينهاي فعلي رو از رده خارج خواهند كرد. من براي خريد تا الان حدود 6 ماه فقط بررسي كردم حالا آيا به نظر شما من 1 تا حداكثر 2 ماه ديگه هم صبر كنم يا اينكه در اين مدت دوربيني كه بخواد رقيب جدي Fujifilm FinePix S6500fd باشه به بازار نخواهد آمد؟ همونطور كه گفتم تا حداكثر 2 ماه ديگه ميخوام دوربين رو بخرم. آيا تا اون زمان دوربين هايي ميان كه ارزش صبر كردن رو داشته باشن؟
    ممنون از راهنماييتون
    علي

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: نياز عكاسي خودم رو ميشناسم حالا آيا تا حدكثر 2 ماه صبر كنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط benign نمایش پست ها
    سلام:
    دوستان راستش میخوام عكاسی رو یاد بگیرم. خیلیها بهم دوربینهای SLR-Like رو توصيه كردن به چند دليل يكي اينكه امكانات اتوماتيك دارن و ميشه با همين امكانات اتوماتيك عكاسي كرد و از عكاسي لذت برد همچنين امكان فيلم برداري هم در بيشترشون وجود داره كه اين مورد هم براي من مزيت بزرگي به شمار ميره و همچنين امكانات تنظيم دستي هم دارن و امكان ياد گيري باهاشون وجود داره.
    من نيازهاي خودمو ميشناسم (با خوندن نوشته هاي دوستان به اين نتيجه رسيدم كه بايد اول نيازهاي عكاسي خودم رو بشناسم) و الان به نظر من و براي من دوربين Fujifilm FinePix S6500fd ايده آل به نظر ميرسه. جز دو عيب نداشتن hot shoe و همچنين Plastic tripod mount (كه اگر فلزي بود واقعا عالي ميشد) بقيه مواردش برام ايده آل است.
    داشتم پستهاي مختلف رو در انجمنهاي مختلف ميخوندم و در بعضي نوشته هايي بود با اين محتوا كه به زودي دوربينهاي SLR-Like جديدي به بازار خواهند آمد (هم فوجي هم كنن هم سوني و هم نيكون) كه دوربينهاي فعلي رو از رده خارج خواهند كرد. من براي خريد تا الان حدود 6 ماه فقط بررسي كردم حالا آيا به نظر شما من 1 تا حداكثر 2 ماه ديگه هم صبر كنم يا اينكه در اين مدت دوربيني كه بخواد رقيب جدي Fujifilm FinePix S6500fd باشه به بازار نخواهد آمد؟ همونطور كه گفتم تا حداكثر 2 ماه ديگه ميخوام دوربين رو بخرم. آيا تا اون زمان دوربين هايي ميان كه ارزش صبر كردن رو داشته باشن؟
    ممنون از راهنماييتون
    علي
    سلام

علی جان, شما هنوز دوربین نخریدی؟؟؟!!!

یادمه چند ماه پیش خیلی پیگیر بودی و گفتم حنما" تا حالا خریدی و ....

دو تا عیبی كه بر شمردی, از نظر بنده اصلا" عیب نیستند, چون فلاش این دوربینها مخصوصا" اگر ماركی مثل فوجی باشه, خیلی به سختی گیر میاد و بسیار گران!!! و در 99% موارد هم فلاش سر خود دوربین جواب میدهد, بخصوص فلاش 6500 كه نسبتا" قوی است.

پیچ پلاستیكی 3پایه هم اهمیتی ندارد, زمانی كه من میخواستم S3 IS ام رو بخرم, تقریبا" یكی از مواردی كه هر رویویی به عنوان نقطه ضعف آن بیان كرده بود, همین پیچ پلاستیكی 3 پایه در مقایسه با مدل S1 IS بود!!!!
    ولی خدا رو شكر تا حالا كه هیچ اتفاقی نیفتاده, بعدش هم وقتی كه كل بدنه دوربین از یك پلاستیك شكننده ساخته شده, دیگه پیچ 3 پایه چه اهمیتی داره؟؟؟!!!

به نظرم 6500 فقط دو تا نقطه ضعف مهم دارد: 1- نداشتن لرزشگیر با وجود زوم بالایش 2- مموری بیخود XD

به نظرم تا حالا كه صبر كردی, یكی دو ماه دیگه هم روش, احتمالا" Panasonic-FZ18 هم زودتر از FUJI-S8000fd به ایران میرسه, Canon-SX100 IS و OLYMPUS-SP560 هم كه توی راهند.

اگر دو تا عیبی كه مد نظر من بود, برای شما اهمیتی نداره, با توجه به افت قیمت 6500, در خریدنش شك نكن!!!!

موفق باشی. :)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

پیش فرض پاسخ: نياز عكاسي خودم رو ميشناسم حالا آيا تا حدكثر 2 ماه صبر كنم؟

سلام..
    من وقتي مي خواستم اين دوربين رو بخرم بهم مي گفتن تا يك هفته بعد 30 هزار تومن قيمتش پايين مياد... با اينكه براي اولين بار بود كه دوربين ديجيتال دستم مي گرفتم... احساس كردم يك هفته زودتر يعني 300 هزار تومن لذت بيشتر. پس رفتم خريدمش

تو همون يه هفته كلي از عكاسي يادگرفتم... پنجشنبه هفته بعدش به كوهستان رفتم و كلي هم عكس گرفتم.. الان كه نگاه مي كنم مي بينم لذتي كه از همون يك هفته بردم خيلي بيشتر از 30 تومن ارزش داشته و از خريدم راضيم.

ببين تو اين چند هفته چقدر مي توني از دوربينت استفاده كني ... اگه 6 ماه صبر كردي .. خوب چند ماه ديگه هم صبر كن.. اما يادت باشه هميشه يه مدل جديد در راهه !!!!
    Behnam_703 تشکر می‌کند.
    محسن کریمی