نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree3تشکر
  • 2 Post By Mastermehdi
  • 1 Post By QashQai

موضوع: 5d یا چی ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض 5d یا چی ؟

دوستان سلام
    من تقریبا یه 3 سالی است كه به صورت حرفه ای عكاسی میكنم . با یه دوربین Canon S2IS شروع كردم بعد R1 و بعد هم یه 350D با یكسری لنز
    در ضمن كار من عكاسی تبلیغاتی و پرتره است.
    حالا اگر خدا بخواد میخوام یه برزو رسانی انجام بدم و دوربین جدیدی بخرم
    میخوام از دوستانی كه میتونن به صورت حرفه ای و مفید به من مشاوره بدن سوال كنم كه:
    1.دوربین 5d با تكنولوزی دو سال پیش بهتر یا به طور مثال یه چیز تو مایه های D300
    2.من خیلی جاها شنیدم و خوندم كه Full Frame بودن 5d حسن بزرگی یه ولی از یك طرف میخوا بدونم تو این رنج قیمت گزینه بهتری است كه بتونه بهتر باشه یا نه؟
    3.لطفا كسانی كه دوربین 5d داران هم از تجربییاتشون با این دوربین برام بگن.

با تشكر از دوستان

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

پیش فرض پاسخ: 5d یا چی ؟

سلام دوست عزیز
    از آنجایی که در کارهای تبلیغاتی فعالیت می کنید و ممکنه عکسی رو در سایز بزرگ بر روی بنر یا هر سایز بزرگ دیگه ای استفاده کنید به نظرم سراغ مگاپیکسل بالا برید.
    برای این منظور میتونید یه 1 دی اس مارک ااا بگیرید. نا قابله 8000000 تومان ناقابل!:confused: که 21 مگا پیکسله. اما در رنج قیمت 5 دی (2200000 تومان) نیست. پس فکر میکنم منتفی بشه!
    در ضمن فول فریم بودن که خیلی مزیته. اینو در کل گفتم و فقط مختص کار شما نیست.
    درسته که 5دی و دی 300 هر دو 12 مگا پیکسل هستن اما 5 دی مزیت فول فریم بودن داره و دلیل بعدیش اینه که به هر حال کنونه!اما اگه من جای شما بودم یه فول فریم میگرفتم خودمو راحت میکردم. فوووووووووووووول فریم!!!
    امیدوارم با دانش کمم تونسته باشم بهت کمک کنم.
    در راه سخت انتخاب دوربین موفق باشی
    Canon EOS 30D

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

البته من 5d ندارم و نه حرفه ای هستم ولی بر حسب اطلاعات ناقصم نظرمو میگم. اساتید ببخشند.
    در اینکه دوربین فول فریم با دوربین کراپ بسیار متفاوت هتستش کسی شک نداره. قطعاّ از لحاظ ثبت جزئیات و داینامیک رنج و ..... بالاتر قرار میگیره. در این رده قیمت نیکون هنوز فول فریمی نداره. بنا براین به شخصه شاید از D300 خیلی خوشم بیاد ولی با فول فریم مقایسش نمیکنم چون در یک رده نیستن......
    بایستی به چند نکته دیگر هم توجه کرد. اول اینکه شما تعدادی لنز کنون دارید. تغییر برند در این مرحله یعنی تعویض تمامی لنز ها و این خود از نظر مالی خیلی جالب نیست و شما بسیار ضرر میکنید مگر اینکه واقعاّ خواهان D300 باشید. دوم اینکه اگر تصمیم بر خرید 5d دارید بایستی نگاهی به لنز های خود بیندازید که آیا بر روی فول فریم نصب میشوند یا نه. اگر نصب نمیشدند میبایستی به فکر تعویض لنز نیز باشید که خود این امر فشار مالی خواهد داشت.
    shabab و sam_moghadam تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط sGhodsi نمایش پست ها
    دوستان سلام

1.دوربین 5d با تكنولوزی دو سال پیش بهتر یا به طور مثال یه چیز تو مایه های D300

با تشكر از دوستان
    .
    .
    دوست عزیز شما فقط مگاپیكسل رو مورد مقایسه قرار دادین! چیزی كه كارخانه های سازنده هم خودشون تو ارزیابی هاشون زیاد به این نوع مقایسه اعتقادی ندارند. شما اول باید ببینید فول فریم میخواهید یا نه؟ فول فریم بودن خودش یك مزیت انكار ناپذیره حالا از هر كارخانه باشد یا مال 2 الی 3 سال پیش باشه هم زیاد مهم نیست
    .
    .
    .
    من یك نكته ظریف رو بگم اونكه در فول فریم نسبت به كراپ در نظر داشته باشید (چون كارهای پرتره و تبلیغات انجام میدهید). در فول فریم عمده لنزها واید بیشتری داره..... واسه تله باید هزینه های بیشتری انجام بدهید اما كراپ ها واید رو نسبت به فول فریم از دست میدهند و با عمده لنزهای موجود مزیتی میشه واسه تله رو سنسور كراپ! این مقوله هم برمیگرده به FOV سنسور هاتون اینجاست كه شما باید انتخاب كنید با این مفاهیم و هزینه های لنزها و كاراییهایشان رو دو سنسوری كه fov اونها متفاوت است كدام برای شما كارایی بهتری دارند!.
    .
    .
    d300 دوربین بروزی است . بهترین دوربین سال پیش بود سنسور 14 بیت از این قبیل موارد كه تو هر سایتی بروید از ان خواهید دید اما الزاما باید تو رده كرپ فكتور ها مقایسه كنید.
    .
    .

نوع لنزهایی رو كه دارید + هزینه كلی كه میخواهید پرداخت كنید رو بفرمایید دوستانی كه اینجا هستند دقیق تر راهنمایی میكنند.

تشکر کرده
    5125

چون قیمت رو ذكر نكرده بودید با توجه به نوع كارتان این لیست تجهیزات استوودیویی است كه در تاپیك http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=3184
    .
    پست های 829 الی832 عكسهای او گذاشته شده اینهم یك نمونه از لیست تجهیزات حرفه ای مربوط به اون عكسها
    .
    .
    [IMG]http://www.*******.info/files/papcgmo9cmqiq3pj51me.jpg[/IMG]
    .
    .
    این تجهیزات همانطور كه میدانید بسیار گران تمام خواهد شد اما یك ایده و یك چشم اندازی است جهت نگاهی به آینده واسه كسانی كه میخواهند تو همین زمینه های كاری شما ادامه بدهند.
    benyamilan تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان عزیز از پاسخ هاتون ممنون
    ببینید من تو همین حدود 2 تومن میتونم هزینه کنم.و دقیقا سوال من هم همینه که کدوم دسته میتونه برای من بهتر باشه؟؟؟
    کروپ فاکتور با تکنولوژی جدید یا فول با تکنولوژی قدیمی تر؟
    در ضمن من یه 28-135 IS - canon با یه 75-300 معمولی و یه 100 ثابت ماکرو -IS دارم که همه اینها EF هستند.

تشکر کرده
    5125

دوست خوب با این لنزها شما چاره ای بغیر از انتخاب كانن ندارید مگر انكه با تقبل هزینه تعویض لنزها بخواهید گزینه های دیگر را مد نظر داشته باشید..... در مورد 5 دی و پرتره پیشنهاد میدم كارهای استاد بزرگ ادریس عزیز را در تاپیك پرتره حتما ببینید. میتوانید ایده بگیرید منتها نمیدونم ادریس از چه لنزهایی استفاده كرده. 2 الی 3 صفحه كه در ان تاپیك عقب تر برگردید اسمی بنام ادریس عكسهای ان را ببینید زیره عكسهایی كه با 5دی گرفته اسم دوربین رو نوشته ممكنه بقیه عكسهاش هم با 5 دی باشه نمیدونم ولی سری به اونجا بزنید.

تشکر کرده
    5125

در مورد عكاسی تبلیغاتی اینكه كارتان در چه سبك باشد و نیاز چگونه تعریف شود دوستان دیگر باید نظر بدهند.......... در مورد پرتره هم من تجربیات دیگران را در اختیارتان گذاشتم.......دوستان دیگر هم كمك كنند من هم از نظراتشان استفاده میبرم........ اما یادتان باشد فول فریم بودن خود یك مزیتی است انكار ناپذیر....