صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31
Like Tree35تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی صنعتی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    113

پیش فرض پاسخ: راهنمائی برای خرید دوربین صنعتی

نقل قول نوشته اصلی توسط 4ng3l نمایش پست ها
    Masoud جان من کلا از صحبتهای شما به این نتیجه رسیدم که 2700 خرج میشه ...
    Hamid خان دوستان ما در تهران حاضر نیستن بابت این پروژه به عکاس که بابت 6 ماه 10 میلیون درخواست کرده پول بدن
    kholeno جان من حدودا با یک دوربین آماتور کار کردم و در کل خیلی کم اطلاع دارم
    ولی حرفه ای نه نیستم

به هر حال هر كدوم از دوربينها رو كه انتخاب كرديد اگر خودتون عكاس بوديد حتما عكساي مختلف در اين زمينه رو نگاه كنيد و در مورد عكاسي معماري حتما مطالعه كنيد و سعي كنيد مدتي رو به عكس گرفتن با اون دوربين اختصاص بديد
    من به شخصه اگه بخواهيد سقف هزينه رو همينقدر نگه داريد 7D با 10-22 و نه لنز ديگه‌اي!! رو توصيه ميكنم. به اين دليل كه اين لنز ديستورشن بسيار خوبي داره و البته با مقداري هزينه بيشتر انتخاب برتر رو 5D MK II ميدونم:biggrin:. اگه نياز به سرعت بالا در عكاسي نداريد كه ايزو رو خيلي بالا ببريد مثلا سوژه‌هاتون چندان متحرك نيستن(اشخاصي كه در محوطه مشغول به كارند و يا حركت ماشينهاي ساختماني ...) 50D هم نياز شما رو با همون لنز براورده ميكنه.آقا حميد هم كه نيكون رو پيشنهاد دادن. شما نمونه عكسهاي اين دوربينا رو حتما تو سايتاي مختلف ببينيد و مقايسه كنيد.
    Canon 5D MarkIII & Canon 24-105 L IS & Sigma 135 f1.8 & 70-200 f2.8II L IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

با توجه به تجربه اي كه از عكاسي از پروژه هاي مختلف دارم بايد عرض كنم كه نياز شما يك لنز وايدخيلي خوب و يك لنز تله ي حدود 200 تا 300 ميليمتر با كيفيت متوسط كه گاهي براي عكاسي از جزئياتي كه عكاس نمي تونه بهش نزديك بشه لازم مي شه و يك بدنه ي متوسط و يك سه پايه ي عالي است.

خريد بدنه ي گران قيمتي مثل 5D MK-II شما رو از خريد لنز خوب محروم مي كنه.
    Mashhadi Vahid، Saeed.gh.sh و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

برای شروع فول فریم پیشنهاد نمیشه و فکر نکنید اگر دوربین فول فریم خریداری کنید انقلابی در عکسها پیدا میشه

اگر قصد عکاسی از جانب خودتان را دارید کنون 40دی یا 50 دی + لنز 10-22 و یا 10-20 سیگما و از نیکون دی300 با 10-24
    مقدار هزینه شما هم به 2 میلیون نمیرسد
    بد نیست به این تاپیک هم سری بزنید

فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

سلام

نگفتید عکسها رو میخواهید چاپ کنید یا در مانیتور به مسئولتان نشان بدید.؟

اگر نیاز به چاپ آنچنانی ندارید یک دوربین dslr در حد نه چندان حرفه ای مثل 450 یا 1000 دی کانن بعلاوه لنز 10-22 کانن یا 10-20 سیگما هم کار شما رو راه میندازه.
    350 رو نگفتم چون آکبندش گیرتون نمیاد که اتفاقا" دوربین بسیار عالی میباشد.

البته من اینجور از مطالب شما برداشت کردم که شما میخواهید از روند پیشرفت پروژه عکسبرداری کنید که نتیجتا" نیاز به سه پایهء مرغوب هم دارید. وعکاسی روی سه پایه هم نیاز به ایزوی بالا ندارد.واکثر دوربینها در ایزوهای پایین عملکرد خوبی دارند.
    اما اگر دنبال ثبت کار دستگاهها و کارگران باشید آنهم در شب به دوربین کم نویزی مثل 5dM2 یاD700 NIKON نیاز پیدا میکنید که از بودجه شما فراتر است.

البته با تجهیزات ابتدای عرایض بنده هم میتونید این ثبتها رو انجام بدید ولی با در نظر گرفتن نویزی که درایزوهای بالا جهت فریز کردن موضوعات متحرک در شب ایجاد میشه نیاز به پروسس و ادیت عکسها بیشتر میشه.
    ویرایش توسط Kourosh Kahal : Saturday 7 November 2009 در ساعت 20:05
    Mashhadi Vahid، Navid7h، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

یکی دو مورد در پست اول شما هست که اگر بیشتر توضیح بدهید, بهتر میشود نظر داد:

...و شدیدا باید عکاسی در شب کامل و بی نقص باشه چون سه شیفت کار میشه و نصف کارا تو شب انجام میشه
    این همه تاکید روی کیفیت عکسهای شب برای چیست؟

اگر منظور از عکسهای شب, عکسهایی از فعالیت پرسنل و ماشین آلات باشد که خب فکر نمی کنم چنین عکسهایی را بخواهید در ابعاد بزرگ چاپ کنید , اگر هم عکاسی از روند تکمیل ساختمان هتل باشد که بیشتر از دوربین و کیفیت عکس, باید به نحوه عکاسی دقت کرد.

از آن گذشته, مگر از تمام کارهای انجام شده و لحظه به لحظه میخواهید عکس داشته باشید؟ :confused:

.... و چه پروژکتوری بخرم.
    ( در ضمن برای حمل نور بهتره در نظر داشته باشیم که زیاد هم نباید بزرگ باشه که بشه راحت حملش کرد )
    باز هم مشابه قبل, هدف از نورپردازی چیست؟

اگر هدف عکاسی از مثلا ً عملیات بتن ریزی یا کار آرماتور بندها باشد که احتمالا ً باید نور مناسب و کافی که جهت کار آنها تامین شده, برای عکاسی هم کم و بیش مناسب باشد, در نهایت یک فلاش اکسترنال هم وجودش لازم به نظر میرسد.

اما اگر هدف عکاسی از کل ساختمان در شب باشد, تعدادی نورافکن که همیشه در کنجهای کارگاه یا روی تاورکرین هستند, این نور را تامین میکنند, و 3 پایه که در اینجا نقش مهمی دارد.

اگر هم هدف عکاسی از کارهای اجرا شده و مثلا ً داخل سازه و ... باشد, خب ضرورتی برای ثبت این عکسها در شب نیست و میشود آن را به نور روز موکول کرد.

و اگر هدف عکاسی دایم و مرتب از روند ساخت (از پی تا بام) و احیانا ً تهیه یک کلیپ از آن عکسهاست, بهتر است به فکر یک محل ثابت برای عکاسی باشید.

محلی که مشرف به نمای اصلی ساختمان باشد (مثلا ً بام یا اتاق یکی از هتلهای مجاور یا ...) ؛ نقاطی را به عنوان benchmark در آن برای استقرار پایه های 3 پایه فیکس کنید و بعد همه عکسها را با تنظیمات یکسان (به جز مثلا ً نورسنجی) از همان نقطه و با همان زاویه و فاصله کانونی و ... برداشت کنید.

موفق باشید.
    ghz و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    با توجه به تجربه اي كه از عكاسي از پروژه هاي مختلف دارم بايد عرض كنم كه نياز شما يك لنز وايدخيلي خوب و يك لنز تله ي حدود 200 تا 300 ميليمتر با كيفيت متوسط كه گاهي براي عكاسي از جزئياتي كه عكاس نمي تونه بهش نزديك بشه لازم مي شه ..
    کاملا صحیح فرمودین. لنز تله هم اهمیت زیادی داره.
    خیلی از عملیات ، در گودبرداری، روی داربست یا اسکلت سازه و دور از دسترس عکاس است.
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر جديد 4ng3l آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

با توجه به تجربه اي كه از عكاسي از پروژه هاي مختلف دارم بايد عرض كنم كه نياز شما يك لنز وايدخيلي خوب و يك لنز تله ي حدود 200 تا 300 ميليمتر با كيفيت متوسط كه گاهي براي عكاسي از جزئياتي كه عكاس نمي تونه بهش نزديك بشه لازم مي شه و يك بدنه ي متوسط و يك سه پايه ي عالي است.

خريد بدنه ي گران قيمتي مثل 5D MK-II شما رو از خريد لنز خوب محروم مي كنه.
    فرهاد جان پیشنهاد شما برای خرید بدنه چی هستش ؟

سلام

نگفتید عکسها رو میخواهید چاپ کنید یا در مانیتور به مسئولتان نشان بدید.؟

اگر نیاز به چاپ آنچنانی ندارید یک دوربین dslr در حد نه چندان حرفه ای مثل 450 یا 1000 دی کانن بعلاوه لنز 10-22 کانن یا 10-20 سیگما هم کار شما رو راه میندازه.
    350 رو نگفتم چون آکبندش گیرتون نمیاد که اتفاقا" دوربین بسیار عالی میباشد.

البته من اینجور از مطالب شما برداشت کردم که شما میخواهید از روند پیشرفت پروژه عکسبرداری کنید که نتیجتا" نیاز به سه پایهء مرغوب هم دارید. وعکاسی روی سه پایه هم نیاز به ایزوی بالا ندارد.واکثر دوربینها در ایزوهای پایین عملکرد خوبی دارند.
    اما اگر دنبال ثبت کار دستگاهها و کارگران باشید آنهم در شب به دوربین کم نویزی مثل 5dM2 یاD700 NIKON نیاز پیدا میکنید که از بودجه شما فراتر است.

البته با تجهیزات ابتدای عرایض بنده هم میتونید این ثبتها رو انجام بدید ولی با در نظر گرفتن نویزی که درایزوهای بالا جهت فریز کردن موضوعات متحرک در شب ایجاد میشه نیاز به پروسس و ادیت عکسها بیشتر میشه.
    کوروش جان ما عکس هارو بیشتر برای گزارش کامپیوتری نیاز داریم ولی در آخر همه رو چاپ میکنیم برای آلبوم ..

سلام

یکی دو مورد در پست اول شما هست که اگر بیشتر توضیح بدهید, بهتر میشود نظر داد:

نقل قول:
    ...و شدیدا باید عکاسی در شب کامل و بی نقص باشه چون سه شیفت کار میشه و نصف کارا تو شب انجام میشه
    این همه تاکید روی کیفیت عکسهای شب برای چیست؟

اگر منظور از عکسهای شب, عکسهایی از فعالیت پرسنل و ماشین آلات باشد که خب فکر نمی کنم چنین عکسهایی را بخواهید در ابعاد بزرگ چاپ کنید , اگر هم عکاسی از روند تکمیل ساختمان هتل باشد که بیشتر از دوربین و کیفیت عکس, باید به نحوه عکاسی دقت کرد.

از آن گذشته, مگر از تمام کارهای انجام شده و لحظه به لحظه میخواهید عکس داشته باشید؟ :confused:
    برای دوستان عرض کردم که به دلیل ترافیکی که نزدیک حرم هست معمولا کارها شب انجام میشود و در کل دقیقا لحظه به لحظه نیاز داریم عکس
    از هم مشابه قبل, هدف از نورپردازی چیست؟

اگر هدف عکاسی از مثلا ً عملیات بتن ریزی یا کار آرماتور بندها باشد که احتمالا ً باید نور مناسب و کافی که جهت کار آنها تامین شده, برای عکاسی هم کم و بیش مناسب باشد, در نهایت یک فلاش اکسترنال هم وجودش لازم به نظر میرسد.

اما اگر هدف عکاسی از کل ساختمان در شب باشد, تعدادی نورافکن که همیشه در کنجهای کارگاه یا روی تاورکرین هستند, این نور را تامین میکنند, و 3 پایه که در اینجا نقش مهمی دارد.

اگر هم هدف عکاسی از کارهای اجرا شده و مثلا ً داخل سازه و ... باشد, خب ضرورتی برای ثبت این عکسها در شب نیست و میشود آن را به نور روز موکول کرد.
    حرف شما کاملا درست است .

در نهایت دوستان پیشنهادات زیادی روی مدل ها و لنز ها شد که حتی من نتونستم همه رو روی هم جمع کنم .
    از دوستان میخوام که فقط مدل پیشنهادی و لنز پیشنهادی رو به من بگن تا بتونم انتخاب کنم
    مرسی از همه
    منتظرم
    در رابطه با عکاس هم کارفرما موافقت نکردند و در نهایت کار به گردن خود بنده افتاد
    بعد از پیشنهاد ها اگر مقالاتی داشتید برای مطالعه ممنون میشم لینک بدین
    با تشکر فراوان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط 4ng3l نمایش پست ها
    فرهاد جان پیشنهاد شما برای خرید بدنه چی هستش ؟
    راستش دوست داشتم بدنه ها ي سيل تر و قوي تري مثل سري XXD كنن يا DXXX نيكن رو بهتون پيشنهاد بدم ولي با توجه به بودجه تون و اهميت بيشتر لنز؛ فكر كنم كنن 500D يا 450D و يا نيكن D90 با توجه به بودجه منطقي تر باشه.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد 4ng3l آواتار ها
    تشکر کرده
    0

راستش دوست داشتم بدنه ها ي سيل تر و قوي تري مثل سري XXD كنن يا DXXX نيكن رو بهتون پيشنهاد بدم ولي با توجه به بودجه تون و اهميت بيشتر لنز؛ فكر كنم كنن 500D يا 450D و يا نيكن D90 با توجه به بودجه منطقي تر باشه.
    بعد حدود قیمت رو هم میدونی فرهاد جان ؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    با توجه به اینکه قرار هست تو یک پروژه ساختمانی فعالیت کنید برای بدنه پیشنهاد میکنم canon 7d رو خرید کنید که سیلینگ خیلی خوبی داره .همیچنین نویز قابل قبولش تو ایزوهای بالا می تونه تو عکاسی شب به شما کمک کنه!قیمت این بدنه حدود 1.800 هزار تومان هستش.
    در مورد لنز هم فکر میکنم با توجه به اینکه قرار هست از یک پروژه ساختمانی عکاسی کنید یک لنز همه کاره مثل کنون 18-200 و یا تامورن 18-200 یا 18-270 براتون خوب باشه که مجبور هم نشید تو محیط کارگاهی لنز رو باز و تعویض کنید!این لنزها هم قیمتی بین 500 تا 700 هزار تومان دارند.

اگر هم مشکلی با تعویض لنز نداشته باشید ترکیب سه لنز sigma 10-20 -canon 18-55 is+canon 55-250 is بد نیست که هزینه ای نزدیک به 950 هزار تومان رو برای شما خواهد داشت!

همچنین میتونید یک لنز پرایم ارزون قیمت با دیاف باز مثل canon 50 f.18 برای عکاسی در شب هم بخرید که قیمتش حدود 120 هزار تومان هستش.

برای عکاسی در شب به فلاش هم احتیاج خواهید داشت که فلاش canon 580 exii قیمتی حدود 450 هزار تومان دارد.

به یک سه پایه و هد خوب هم احتیاج دارید که حدود 180 هزار تومان هم هزینه اون خواهد بود!
    و همچنین یک کیف هم که برای اون هم بین 50 تا 100 هزار تومان باید هزینه کنید.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین