صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree26تشکر

موضوع: نیکون P90 یا D60 برای شخص علاقه مند به دنیای عکاسی

كاربر آشنا _ARiO_ آواتار ها
    تشکر کرده
    85

پیش فرض نیکون P90 یا D60 برای شخص علاقه مند به دنیای عکاسی

دوستان من علاقه مند به عکاسی حرفه ای هستم و آشنایی کمی نسبت به این موضوع دارم میخواستم تا سقف 600.000 تومان هزینه برای خرید دوربین کنم و از دوستان راهنمایی خواستم بعضیها گفتن ابتدا با دوربین نیمه حرفه ای کار کنم که فکر کنم P90 Nikon کزینه ی مناسبی باشد با قیمتی حدود 450.000 تومان اما بعضی از دوستان دوربین حرفه ای رو پیشنهاد دادن که دیدم دوربین Nikon D60 590.000 تومان قیمت داشت حالا موندم چه خریدی داشته باشم . من تقریبا یک دوربین همه فن حریف با این بودجه نیاز دارم که نویز پایینی داسته باشه و بتونم در عکاسی پرتره و طبیعت و عکاسی خانوادگی از آن استفاده کنم . در ضمن عکاسی در شب رو به خوبی انجام بده . اگر مدلهای دیگری مناسب من وجود داره ممنون میشم عنوان کنین.

در ضمن در کلاس عکاسی شرکت خواهم کرد.

با تشکر از دوستانم.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

پیش فرض پاسخ: نیکون P90 یا D60 برای شخص علاقه مند به دنیای عکاسی

سلام دوست عزیز

منباب یاد آوری عرض کنم که هم اکون بین D60 و D90 مدل جدید D5000 هم عرضه شده که کارایی و قیمتی بین این دو مدل دارد ، و بزودی در ایران هم قابل تهیه است. ( البته منظورم این نبود که D60 و D90 مناسب نیستن)

تا نظر اساتید حاظر چه باشد

انوش
    _ARiO_ تشکر می‌کند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

من معتقدم بايد عكاسي رو با slr like شروع كرد حتي اگه براي مدت كوتاهي هم شده بهتره مدتي با like كار كنيد .
    البته بعد از مدتي كه حرفه اي شديد و خواستين slr بگيريد با يد ضرر رد كردن like رو هم بكشيد .
    اما وقتي حرف از نويز پايين و دوربين مجهز به ميان مياد پيشنهاد همه مسلما" d60 خواهد بود.
    پس اول تصميم بگيريد كه slr ميخواهيد يا نه .
    لذا :
    براي slr تنها گزينه ها در حدود قيمتي شما d60 نيكون و 1000d كانن است (فكر كنم سوني a200 و a350 هم همون حدود قيمتي باشه)
    در مورد like هم اطلاع زيادي از p90 ندارم اما sx10 كانن و s100 فوجي و fz28 پاناسونيك هم گزينه هاي مناسبي هستند .
    behnamarena و _ARiO_ تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام

دوست من اگر تجربه شما در زمینه عکاسی و دوربین کم می باشد احتمالا از محدودیتهای دوربینهای اس ال ار با خبر نیستید و باید بیشتر تحقیق نمایید. به نظر بنده اگر شما یک slr like با قیمت مناسب و کمتر تهیه کنید ( به نظرم نیاز نیست که اخرین مدل و گرانترین را بخرید) که در بازار با کمی تحقیق پیدا می شود به نظرم برای شما مناسبتر باشد و بعدا شاید نیازی هم به فروش ان نداشته باشید و از قابلیتهای خاص این مدلها مثل ماکرو و.... در کنار اس ال ار تان استفاده کنید
    behnamarena و _ARiO_ تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    85

با سلام خدمت انوش عزیز

انوش جان مدل های مد نظر بنده Nikon Coolpix P90 و Nikon D60 بود که شما به اشتباه D90 برداشت کردین .

تشکر کرده
    85

سلام خدمت دوستم Raffi

می شه محدودیت های SLR رو واسم بیان کنین ؟

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

ario جان من بعنوان کسی که 6 سال انواع کامپکتا و slr like داشته و فقط مدت کوتاهی با slr کار کرده به شما شدیدا پیشنهاد میکنم slr بگیرید که لذت عکاسی رو به معنای واقعی فقط با این دوربین ها میشه با تمام وجود حس کرد و حتی بی خیال برخی محدودیت هایش شد.البته محدودیت های عکسبرداری آن را با خرید لنز های متفاوت به مرور میتوان جبران کرد.
    اگر هم فیلمبرداری برایتان مهم است تا الان 4 دوربین slr عرضه شده اند که فیلمبرداری دارند ولی فکر نمیکنم با بودجه شما همخوانی داشته باشند

در مورد کامپکتای نیکون هم باید بگم با چند مدلش کار کردم که در مقابل رقبا خیلی ضعیف بودند.
    shabab، E.Fattahi و _ARiO_ تشکر می‌کنند.
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

نقل قول نوشته اصلی توسط _ARiO_ نمایش پست ها
    می شه محدودیت های SLR رو واسم بیان کنین ؟
    چند تفاوت بین دوربینهای SLR نسبت به SLR-Like:
    کیفیت عکس بسیار خوب، چه در روز چه در شب.
    وزن دوربین همراه با لنز زیاد.
    اندازه دوربین بزرگ، دوربین نیاز به یک کیف بزرگ هم دارد.
    زمان شارژ باتری بیشتر نسبت به دیگر مدل ها.
    نکته: در دوربینهای SLR شما تصویر را در صفحه نمایش LCD نمیبینید و برای عکاسی نیاز به نگاه کردن در Viewfinder دارید، البطه قابلیت دیدن تصاویر برای گرفتن عکس اخیرا به دوربینهای SLR هم افزوده شده که به اون Live View میگن.
    در دوربینهای SLR-Like شما میتونین در موضوعات متفاوت عکاسی کنین مثل منظره، پرتره، مَکرو و زوم ولی برای عکاسی با دوربین SLR شما در بعضی موارد باید لنز را تعویض کنید (البطه لنزهایی هم داریم که چند کاره باشن و بشه در چند مورد استفاده کرد).
    و در آخر باید بگم که اگه SLR میخرین فکر این باشید که به زودی بازهم نیاز به پول دارید برای خرید لنز و...
    E.Fattahi، _ARiO_ و M.Meghdari تشکر می‌کنند.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

من هم قبلا همين اشتباه رو كردم و SLR like خريدم و دوباره رفتم DSLR گرفتم. تازه عشق عكاسي رو ديدم. D60 ديگه خيلي قديمي شده. من 1000D رو پيشنهاد مي كنم. اگه باز هم پولت جور دوربين مدل بالاتر نگير. برو لنز بگير. اگه الان دوباره به من فرصت دوربين خربدن رو بددن يك d5000 با 70-300 VR مي گيرم. اما چه كنم كه اون موقع اين عزيز دل نبود.
    _ARiO_ تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

تشکر کرده
    85

خیلی دوست داشتم از دوربین های نیکون استفاده کنم ( به دلیل خوش رنگ بودن عکسهاش ) اما به بودجه ی من که 800.000 تومان بود نمیرسید , تصمیم گرفتم از Canon 450D استفاده کنم . دوست دارم نظر دوستانم رو بدونم راجع به این دوربین . آیا خرید مناسبی است؟ با قیمت 745.000 تومان با بیمه نامه و گارانتی آفومار. آیا دوربینی هم رده در نیکون دارد؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین