صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree14تشکر

موضوع: ارتباط بیسیم مابین دوربین و تلویزیون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

پیش فرض ارتباط بیسیم مابین دوربین و تلویزیون

باسلام به اساتید محترم ،
    آیا دستگاه بیسیمی (مثل اینترنت بیسیم) وجود دارد که ما درحین عکسبرداری با دوربین (canon D7 ) بتوانیم بطور همزمان تصاویر را در تلویزیون هم ببینیم.
    البته اینکار فعلا" توسط سیم HDMI امکان پذیر است. ممنون

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

خیلی وقت پیش (شاید ۱۵ سال) یه روز رفته بودم پشت شهرداری، فرستنده UHF دیدم، چند تا مغازه داشتن، قیمتشون هم خیلی بالا نبود...
    ولی دو تا مشکل داره، یکی اینکه کیفیتش پایینه (درحد سیگنال تلوزیون خودمون) و دوم اینکه امنیت نداره، چون هر تلوزیونی که تو محدوده سیگنالش باشه (مثلا خونه بغلی) میتونه تصویر رو بگیره

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    خیلی وقت پیش (شاید ۱۵ سال) یه روز رفته بودم پشت شهرداری، فرستنده UHF دیدم، چند تا مغازه داشتن، قیمتشون هم خیلی بالا نبود...
    ولی دو تا مشکل داره، یکی اینکه کیفیتش پایینه (درحد سیگنال تلوزیون خودمون) و دوم اینکه امنیت نداره، چون هر تلوزیونی که تو محدوده سیگنالش باشه (مثلا خونه بغلی) میتونه تصویر رو بگیره
    بله، کاملا" درست میفرمائید هم عیب کار آنرا و هم، زمان آنرا منتها آنرا برای مقصود تلویزیون به تلویزیون ساخته بودند ، چرا که بایستی هم تلویزیون مبداء و هم تلویزیون مقصد دارای چنین دستگاهی ( که باندازه تقریبی یک آنتن رومیزی بود )باشند .
    البته نصب یک همچنین دستگاهی به دوربینی که بایستی با دو دست و با دقت عکسبرداری کرد نا معقول بنظر میرسد در نتیجه این دستگاه برای همان دهه وبرای همان کاربرد گفته شده مفید بود.

تشکر کرده
    1291

خیر،‌ چیزی که من دیدم یک جعبه کوچیک به اندازه یک دوربین کامپکت بود و میشد آن رو در جیب گذاشت و با سیم به دوربین وصل کرد... و فقط سمت فرستنده وصل میشد، سیگنال خروجی هم از طریق آنتن معمولی تلوزیون دریافت میشد...
    ویرایش: البته تامین انرژی آن هم مساله‌ای‌ست...
    البته الان یادم اومد که یه نوعی از مموری کارت ها هست که به eye fi معروفند و عکس رو از طریق شبکه وایرلس روی کامپیوتر میفرستن... اگه از این کارت ها گیر بیارید، میتونید تلوزیون رو به کامپیوترتون وصل کنید و بعد از طریق عکاسی با روش tethered که نرم افزار های مختلفی از جمله لایت‌روم۳ اون رو انجام میدن، از طریق کامپیوتر عکس بگیرید و بعد هم شات گرفته شده رو روی مانیتور (تلوزیون) ببینید...
    البته این روش تا جایی که من میدونم امکان لایو‌ویو نداره و به همین دلیل نمی دونم به کارتون میاد یا نه...!
    golroz تشکر می‌کند.

كاربر همراه ehssanehs آواتار ها
    تشکر کرده
    433

دستگاهی که شما می فرمایید به نام video sender معروف است و همینطور که گفتید به اندازه تقریبا بک دوربین کامپکت می باشد و تصویر رو تبدیل به امواج UHF میکنه. ایرادش هم همینطور که دوستمون گفتند اینه که اگر در محدوده امواج شما تلویزیونی روشن باشه که تصادفا روی کانال و فرکانس شما تنظیم باشه تصاویر رو می تونه بگیره. 2- کیفیت تصاویر پایین است و اگر فاصله زیاد باشه دارای برفک می شود 3- برای گرفتن تصاویر بر روی تلویزیون نیاز به تنظیم تلویزیون دارید (همونطور که برای گرفتن شبکه های تلویزیونی باید تلویزیون رو تنظیم کنید)
    ولی من چند وقت پیش راجع به دستگاهی شنیدم که دارای فرستنده و گیرنده بود و امواج رو به صورت کد شده می فرستاد و گیرنده بعد از دیکد کردن پخش میکرد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2548

mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

پیش فرض مشاهده عکس ها بر روی مانیتور در حین عکاسی ..

سلام دوستان . خوب هستید ؟ یه سوال ،
    من دیشب داشتم فیلم های مربوط به عکاسی مادلینگ marie duprie رو نگاه میکردم ، که دیدم ایشون که یه دوربین nikon با یه لنزه خوف دستش بود ، روی hot shoe دوربینش دیدم یه رادیو فلاش بود که کلی آنتن داشت و خیلی گنده بود. بعد متوجه شدم که بعد از گرفتن عکس (یعنی بعد از هر باری که شات میزد) عکس رو به جای ال سی دی دوربین از یه تلویزیون 14 ابنچی که 2-3 متر اون ورترش بود مبدبد و روی تلویزیون عکس رو توضیح میداد .
    میخوام بدونم این انتقال تصویر کاره همون رادیو فلاشه ؟ یا کاره کیه ؟ چون بیسیم منتقل میشد به دوربینش هیچ سیمی وصل نبود. و اگه تو ایران هست چطوریه قیمتش و اینا ..
    مرسی ..
    M. Beyrami و patomat تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

Post راه حـــــل ...

با سلام خدمت دوستان .. و تشکر به خاطر جواب هایی که دادید ..
    من منظورم از اون دستگاه چیزی نبود که شبیه یک وسیله ای باشه که 15 سال از تکنولوژی ساختش بگذره . چون علاوه بر اینکه خوب انتقال تصویر خیلی سریع بدون حتی لحظه ای تاخیر صورت میگرفت، کیفیت عکس هایی که تو تلویزیون نشون داده میشد هم فوق العاده بود. با این حال که من خودم از نزدیک ندیدم اون تلویزیون رو و از توی فیلم دیدم (که خود این باعث میشه که تصویر تو تلویزیون تو فیلم خیلی افت کیفیت داشته باشه) با این حال خیلی شفاف و واضح بود. پس .. فکر کردم که جوابه به روزتری هم میشه پیدا کرد واسه این سوال ,

نتیجه هم این شد که فهمیدم شرکت کنون ، از تابستان 2007 روی مدل eos-1d mark III خودش قابلیتی رو اضافه کرده به اسمه Live View ، که همگی میدونید چیه. و از همون سال چند تا شرکت سازنده لوازم جانبی برای برند کنون (یا نیکون ) در اصل قابلیت liveview رو به وسیله ارتباط بی سیم از طریق یک ریموت مخصوص گسترش دادند و این امکان رو برای کاربر فراهم کردند که در حین عکس گرفتن تصویر از یک پی سی یا یک گیرنده با پورت audio/video پخش بشه ! در اصل قسمت مهم این قضیه همون LiveView هستش که خود سازنده گذاشته !!

برای SLRهایی که LiveView ندارند هم لوازم جانبی تا دلتون بخواد ساخته شده مثل Zigview S2 که شامل یک کیت کوچیکه که به صورت کشویی نصب میشه پشته ViewFinder (یا همون Visor) دوربین و لنزی که توی این کیت هست تصاویر داخل viewfinder رو میخونه و بعد از پردازش انتقال میده روی مانیتوری که با کابل بهش وصل شده . در اصل این یک LiveView ه اکسترنال ه که به دوربین اضافه میشه و از اون مانیتور ه کوچیک هم شما میتونید خروجی بیسیم با با سیم بگیرید برای یک گیرنده بزرگتر .

اطلاعات کامل تر : http://www.argraph.com/Zigview/Zigvi...0S2%20Page.htm

ولی ارزونترین راهی که بعد از کلی تحقیق رسیدم بهش میدونید چیه ؟

اول: یه کابل که از یه طرف USB – A باشه که میخوره به pc و از طرف دیگه هم Mini Usb باشه که میخوره به دوربین (در مورد کنون- بقیه رو نمیدونم) که بهتره طولش بیش از 4 متر نباشه . (فکر کنم بای کسانی که آتلیه یا استودیو و همچنین لپ تاپ دارند یه جورایی مفید واقع بشه)
    دوم: یه نرم افزار به اسم ه Breeze Systems DSLR Remote Pro v2.2.2.1 که بعد از نصب نرم افزار و وقتی دوربین رو به سیستم متصل میکنید ، به صورت لحظه ای به محض اینکه تنظیمات دوربین رو انجام میدید و شاتر رو میزنید ، همون لحظه بدون مکث نرم افزار عکس گرفته شده رو به اضافه ی مشخصات مختلف از قبیل سرعت شاتر و دیاف و ... رو سریعا" بهتون نمایش میده . و کلی امکانات دیگه هم داره . میتونید همزمان تا 16 تا دوربین رو با یک نرم افزار که روی سیستم دارید کنترل کنید واسه عکاسی تو شرایط مختلف (که احتمالا" خوابش رو هم نخواهیم دید – 16 تا slr!!!)

لینکی که از سایت سازنده دارم: (نسخه 15 روزه_بعد از اون باید رجیستر کنید): http://www.breezesys.com/downloads/dslrp2221.exe

دوستانی که vpn یا فیلتر شکن (و اکانت سایت های زیر هم باشه که چه بهتر) دارند هم از اینجا :

لینک کمکی از Filesonic: http://www.filesonic.com/file/720243...v2.2.1-CRD.rar
    لینک کمکی از FileServe: http://www.fileserve.com/file/ZX7Wz6...v2.2.1-CRD.rar

• احتمالا" نرم افزاری که با این دو لینک دریافت میکنید با سریال و یا فایل کرک نرم افزار هستش. من خودم هنوز تست نکردم.
    و اینکه همین .. من این نرم افزار رو دانلود کردم و ازش دارم استفاده میکنم (مطمئنم شبیه این نرم افزار خیلی زیاده که دوستان عنایت داشتند بهش، ولی از اونجایی که واسه خودم تازگی داشت گفتم بد نیست که اینجا هم عنوان بشه)

• : حالا دیگه من هم عین ه همون خانوم ه عکس که میگیرم از لپ تاپم عکس رو نگاه میکنم . فقط اینکه 90 % حواس و تمرکزم رو باید روی اینکه پام به کابل usb که دوربین رو به لپ تاپ وصل کرده گیر نکنه، چون در این صورت به جای ایستادن و تماشای اثر هنری باید کلا" عکاسی رو ببوسم بزارم رو طاقچه !!
    M. Beyrami، patomat و gandomi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Shadow1 آواتار ها
    تشکر کرده
    141

بهترین و ارزان ترین که خودم استفاده می کنم
    3 الی 4 تا سیم ویدیو رو با رابط های دو سر مادگی به هم وصل می کنی از دوربین به تلویزیون
    بعد می زنی رو لایو ویو همه قبل از عکس خودشون رو می بینن و بهترین ژستی رو که دوست دارن می گیرن و این میشه یک عکس بی نقص
    من بار ها امتحان کردم و نتیجش جادویی بوده
    بهتره از یک 3 پایه و اگه داشتین یک دکلانشور هم استفاده کنین
    اون وقت میتوننید زمان نورگیری رو تا حدود یک ثانیه بالا ببرید و بدون فلاش در نور اتاق عکس عالی بگیرید
    البته باید با سوژه کارکنید که یاد بگیره تکون نخوره
    (به این می گن عکاسی به سبک دهی 40 میلادی ولی تنیجه عالی)
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Canon EOS Kiss X3 - EF-S 18-55mm IS Kit
    5Ds r - 16-35 F4 - samyang 8mm F3.5

تشکر کرده
    1291

روشی که الان عکاس های معروف استفاده می کنن (تقریبا همه ویدیوهای آموزشی که دیدم اینطور بودن)، استفاده از tethering ه، و با وجود کارت های eye-fi باز هم معمولا از اتصال USB برای اینکار استفاده می کنن...
    خوشبختانه الان دیگه لایت‌روم هم این قابلیت رو داره و اگه دوربینتون ساپورت بشه میتونید به کمک اون اینکار رو انجام بدید...
    کافیه یه کابل USB بلند رو برای اتصال دوربین به کامپیوتر استفادهکنید و از کامپیوتر هم یه کابل (ترجیحا HDMI) به LCDتون وصل کنید... بعد لایت‌روم رو باز می کید و از منوی file گزینه مربوط به tethering رو انتخاب می کنید و نظیمات لازم (محل ذخیره، تگ های لازم و حتی presetهای پردازش عکس) رو انتخاب می کنید و شروع به کار می کنید... اینطوری عکس مستقیم وارد کامپیوتر میشه و اصلا تو کارت حافظه نمیره!
    روشی که خود من استفاده می نم اینه که مانیتور دوم رو روی حالت mirror نمی ذارم (یعنی ۲ تا مانیتور تصویر یکسان نشون داده نمیشه) و برای لایت‌روم تعریف می کنم که فقط عکس انتخاب شده رو تمام صفحه نشون بده و اگه لازم باشه که کاریروی عمس بکنم تو مانیتور اول انحام میدم، اینطوری مشتری هم راحت‌تره و موقع دیدن عکس حواسش پرت منو ها و گزینه های لایت روم نمیشه.
    M. Beyrami، Walkman، Shadow1 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین