نمایش نتایج : از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
Like Tree29تشکر
  • 3 Post By payman_sh
  • 10 Post By Navid7h
  • 16 Post By farhad44

موضوع: مقایسه سرعت مموری ها

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

Exclamation مقایسه سرعت مموری ها

توی این تاپیک سرعت مموری های مختلف با هم مقایسه میشه
    دوستان لطف کنن نوع، کلاس و ظرفیت مموری رو هم بنویسن و با 2 تا برنامه که قرار دادم (برای ویندوز 32 و 64 بیتی) خروجی Read و Write مموری شون رو جهت مشاهده اعضا قرار بدن
    امیدوارم با همکاری دوستان این قسمت بصورت مرجع جهت خرید مموری استفاده بشه
    ممنون
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    شاهین اکبری، Navid7h و M.Mobin تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    توی این تاپیک سرعت مموری های مختلف با هم مقایسه میشه
    دوستان لطف کنن نوع، کلاس و ظرفیت مموری رو هم بنویسن و با 2 تا برنامه که قرار دادم (برای ویندوز 32 و 64 بیتی) خروجی Read و Write مموری شون رو جهت مشاهده اعضا قرار بدن
    امیدوارم با همکاری دوستان این قسمت بصورت مرجع جهت خرید مموری استفاده بشه
    ممنون
    سلام

ممنون از شما ولی یک نکته.

نرم افزار هایی مثل HD TUNE سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک های متصل به سیستم را اندازه گیری میکند. عموما چون اینترفیس های این قطعات استاندارد هست (IDE , SATA ,... ) می شود یک به یک برایند کلی در مورد سرعت خواندن و نوشتن هارد ها رسید ( البته با ضرایب خطای کم )

اما این نرم افزار سرعت Read , Write یک Storage Device متصل به کامپیوتر از طریق USB Port اندازه گیری میکند، که به نظرم نشان دهنده سرعت دقیق Read و Write کارت حافظه نیست.

کیفیت و سرعت Memory Reader و یا کابل اتصال Memory Reader به کامپیوتر و یا Port استفاده شده ( Port های پشت Mother Board ، روی Mother Board و جلوی Case ) همه و همه در این سرعت نهایی موثر هستند.

من با یک Memory ثابت با استفاده از سه Port و به سه سرعت مختلف رسیدم.
    nmroshan، shabab، farhad44 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

ممنون از تذکرتون
    1 نکته ای که یادم رفت بگم دوستان نوع memory reader رو هم بنویسن چون مثلاً بعضی هاشون قادر نیستن به سرعت بیشتر از 20MB برسن
    درسته که سیستم هم تاثیر داره اما خوب با کمی تقریب میشه از نتایج استفاده کرد

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

ورژن usb هم مهمه که زبونم لال usb 1.1 نباشه.من 2 - 3 تا کارت دارم بزودی نتیجه رو میذارم . حق با آقا نویده ولی دیدن آمار مختلف خالی از لطف نیست.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 25 January 2011 در ساعت 01:59
    FD master

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دقيقا نكته اي رو كه نويد عزيز به زيبايي توضيح دادند وقتي جنابعالي موضوع ايجاد اين تاپيك رو در تاپيك "نظرخواهي براي ..." مطرح فرموديد (البته نه به اين شيوايي) به ذهن بنده خطور كرد.

اين تاپيك مي تونه به عنوان Fun و ديدن تجربيات دوستان باز باشه و ادامه پيدا كنه ولي هرگز نمي تونه مبناي خوبي براي تصميم گيري خريد باشه. بارها در فروم عرض كرده ام و فرموده اند كه مقايسه ي دو محصول نه فقط نيازمند دانش و تجربه ي بالا بلكه نيازمند شرايط دقيق و صحيح آزمايشگاهي اون هم در شرايط كاملا كاليبره و مساوي براي دو محصوله. اينكه من مموري خودمو با PC و Card Reader خودم تست كنم و شما مال خودتون رو با تجهيزات خودتون، اصلا ارزش مقايسه اي نداره. حتا همان طور كه مي دانيد 2 مموري يكسان روي دو دوربين از برندهاي مختلف مي تونه سازگاري مختلف داشته باشه.

بارها ديده ايم كه دوستان از روي نمونه عكس هاي دوربين ها كه اينجا و اونجا روي اينترنت مي بينند در مورد دو دوربين با چنان اطميناني قضاوت مي كنند كه خود كمپاني ها هم به چنين اطميناني در مورد محصولاتشان نرسيده اند و توجه نمي كنند كه اين عكسها توسط عكاسان مختلف و در شرايط نور و زمان و مكان مختلف گرفته شده اند و نمي توانند مبناي مقايسه اي خوبي باشند.

ضمنا يادآوري مي كنم كه جناب Rob Galbraith زحمت شما رو كم كرده و اغلب مموري ها رو روي اغلب دوربين ها در شرايط مقايسه اي يكسان و صحيح تست كرده و در سايت خودش براي اطلاع و استفاده ما قرار داده:

http://www.robgalbraith.com/bins/mul...e.asp?cid=6007

كافيه دوربين مورد نظر رو اون بالا انتخاب كنيد تا رنكينگ كارت هاي مختلف رو روي اون دوربين ببينيد.

با تشكر
    nmroshan، Arash، Halalzadeh و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

فکر کنم به طول کابل و اتصالات و نوع اون ها هم ارتباط داشته باشه. بهتره مستقیم به مادربرد وصل بشه تا پورتهای کیس.
    یا بهتره تمام پورتهای سیستم رو امتحان کنیم و میانگین بگیریم.
    اگر از خود دوربین به عنوان مموری ریدر استفاده بشه چی؟
    امتحان کنم ببینم چی میشه
    ویرایش توسط Sina.J : Tuesday 25 January 2011 در ساعت 12:34