صفحه 88 از 206 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 871 تا 880 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بعد از دو سال استفاده از كيف شانه آويز NG بنظر ميرسه كيف كمي كثيف شده و نياز به شستشو دارد، اما ميترسم با روش معمول شستشو يعني استفاده از برس و شوينده و آب ،كيف از شكل و قيافه بيافته و يا محلهاي دوخت از هم فاصله بگيرند . دوستان كسي تجربه مشابهي در اين زمينه دارد ؟

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام

در مورد کیف های Hard راهنمایی می فرمایید

منظورم این ساکهای چمدونی است که بیشتر برای دوربین های فیلمبرداری استفاده میشه

ممنون

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    بعد از دو سال استفاده از كيف شانه آويز NG بنظر ميرسه كيف كمي كثيف شده و نياز به شستشو دارد، اما ميترسم با روش معمول شستشو يعني استفاده از برس و شوينده و آب ،كيف از شكل و قيافه بيافته و يا محلهاي دوخت از هم فاصله بگيرند . دوستان كسي تجربه مشابهي در اين زمينه دارد ؟
    به خشک شویی هم میتونید بدید
    ولی اگه خودتون میشورید از شامپو استفاده کنید بعد داخلش روزنامه یا ابر بزارید که وقتی خشک میشه تغیر شکل نده
    shabab و M. Beyrami تشکر می‌کنند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

با توجه به پستی که یکی از دوستان در بخش " آخرین قیمت کیف های عکاسی" فرستاد برآن شدم کمی در مورد کوله های عکاسی و استفاده از جای سه پایه و ... توضیح بدم
    همانطور که در بعضی پست ها اشاره کردم از اونجایی که کوهنوردی و صخره نوردی میکنم(البته یک بار در صخره نوردی کارگاه در رفت و سقوط کردم و 3 ماه پام تو گچ بود و بعد از اون چشمم ترسید و دیگه ادامه ندادم) گفتم کمی در مورد وضعیت قرارگیری کیف و سه پایه روی دوش توضیح بدم

به طور استاندارد کوله باید به نحوی در پشت قرار بگیره که وزن و سنگینی بار به روی دوش و کتف قرار بگیره و نه روی کمر و ستون فقرات.یه عکس زیر دقت کنید

محل دقیق قراگیری کوله(البته برای کوله های بزرگ و کوهنوردی) رو در شکل توضیح داده .بالای لگن تا پایین گردن

در عکس کوله خودم هم همانطور که میبینید یک بند بالای بند شانه قرار داره که به اصطلاح بند کوله کشی یا بارکشی میگن که برای وزن های سنگین این رو سفت میکنن تا کوله به بدن نزدیک تر بشه و تقسیم بار بر روی شونه بهتر انجام بشه و تعادل هم بهتر حفظ بشه که البته در کیف های عکاسی با توجه به وزن کم بار نیازی هم به این امکانات نیست
    البته جای امیدواری داره چون کوله هایی مثل ونگارد آپ رایز 48 و مانند اینها بند رو دوشی در بالاترین قسمت تعبیه شده که کمترین فشار رو به کمر میاره مثل عکس زیر که البته کوله های غیر استاندارد و نام نا آشناها اینگونه نیستند ...

و در نهایت هم شکل زیر شکل کامل استفاده صحیح از کوله ست

حالا اینها چه ربطی به این تاپیک داشت؟
    مطالبی که عرض کردم استفاده صحیح و تقسیم صحیح بار در استفاده از هر کوله ای هست و ربطش به عکاسی به اینجا برمیگره که
    کوله هایی که جای سه پایه ندارند از نظر من نه تنها نقصانی ندارند که یک حسن هم دارند
    چون کوله هایی که سه پایه در پهلوی اونها قرار میگیره وزن یک سمت رو بیشتر میکنه / کمر و کتف در اثر استفاده طولانی دچار درد میشه / ضمن اینکه تعادل هم نخواهید داشت البته اگه وزن سه پایه زیاد نباشه خیلی محسوس نیست اما در هر حال درست نیست
    و کوله هایی هم که سه پایه در وسط و پشت قرار میگیره باز هم به نظر شخصی من مناسب نیست چون وزن کوله رو به سمت عقب میکشه و در پیاده روی های طولانی مدت شدیدا کمر رو اذیت میکنه البته اگر تجهیزات درون کوله و خود سه پایه سنگین باشد
    کوله هایی که سه پایه به صورت افقی و در زیر کوله قرار میگیرند بهتر از انواع دیگر هستند چون فشار تقریبا عمودی است و کوله رو به سمت پایین میکشه نه به سمت پشت ... قوسی در کمر ایجاد نمیکنه و فشاری هم به ستون فقرات نمیاره
    پس توصیه من اینه که به هیچ وجه در سفرها یا پیاده روی های طولانی سه پایه رو به کیف اتچ نکنید
    برای اینکار یه کیف ارزان قیمت برای سه پایه تهیه کنید و از اون استفاده کنید
    نکته مهم دیگه اینکه برای استفاده از سه پایه با کیف مخصوص خودش و یا کیف های دوربینی که رو دوشی هستند و یک بند آویز دارند حتما اونها رو به صورت Cross یا ضربدری یا به قول خودم پستچی ای بندازید و هر از چند وقت جای کیف رو عوض کنید و به شانه ی دیگرتون منتقل کنید تا شانه تون استراحت بکنه
    به عنوان نکته ی آخر این رو هم عرض کنم که به طور طبیعی یک نفر باید یک چهارم وزن خودش رو بر روی دوش بتونه تحمل کنه و یک فرد تنومندتر تا یک سوم وزن خودش رو پس اگه فرضا شما 75 کیلوگرم هستید و فردی عادی محسوب میشوید باید تا 18 کیلوگرم رو بتونید تحمل کنید و اگر نتوانستید حتما به ورزش رو بیارید
    از نظرات و تجربیات شخصی دوستان استقبال میکنم
    ارادتمند
    مهدی
    Daruosha، shabab، MZITech و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

مهدی جان ضمن تشکر از نکات ارزشمندتون
    اما من جایی خونده بودم که تجهیزات سنگینتر باید ته کوله قرار بگیرند تا حمل کوله راحت تر باشه...دلیلش هم به فیزیک و قانون mgh مربوط میشه که هرچی فاصله جسم از زمین (یعنی h کوچکتر باشه) نیروی پتانسیل ذخیره شده در جسم کمتر و برای غلبه بهش نیروی کمتری لازمه که باعث میشه حملش راحتتر بشه...

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    مهدی جان ضمن تشکر از نکات ارزشمندتون
    اما من جایی خونده بودم که تجهیزات سنگینتر باید ته کوله قرار بگیرند تا حمل کوله راحت تر باشه...دلیلش هم به فیزیک و قانون mgh مربوط میشه که هرچی فاصله جسم از زمین (یعنی h کوچکتر باشه) نیروی پتانسیل ذخیره شده در جسم کمتر و برای غلبه بهش نیروی کمتری لازمه که باعث میشه حملش راحتتر بشه...
    احمدجان(اگر اجازه داشتم شما رو به اسم کوچک صدا کنم)
    صحبت های شما منو برد به فیزیک دبیرستان
    فرمایشات شما کاملا متین و دقیق هست در علم فیزیک و قانون گرانش و پتانسیل و این حرف ها اما شک نکنید اون منبعی که مطالعه فرمودید یا در مورد مبحث دیگری صحبت میکرده یا شدیدا داشته اشتباه میکرده
    فاصله ته کوله تا وسط کوله که محل قرارگیری بار سنگین هست در مقدار h تفاوت زیادی رو حاصل نمیکنه و مقدار h ای که شما فرمودید در قوانین سقوط آزاد بیشتر صدق میکنه و دلیل قرارگیری بار سنگین در اون کوله ها در وسط و عقب کوله وجود دو ستون(متصل یا منفصل) در کوله هست که باعث میشه کوله خم نشه و و در پشت کمر کاملا صاف باقی بمونه و قوس طبیعی کمر و ستون فقرات رو بیشتر نکنه و صاف باقی بمونه
    عرایضی که بنده عرض کردم بر اساس استاندارد جهانی تجهیزات کوهنوردی (UIAA) در مورد کوله و استاندارد فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران بود .
    R.Asgari، M. Beyrami، drfarahnak و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

کوله Fastpack 350 کاور ضد آب هم داره؟
    عزیزانی که ازین کوله استفاده کردن میتونن معایبش رو هم بگن؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    درمورد محل قراردادن وسایل سنگین در کوله ،من هم شنیده بودم که باید در پایین ترین سطح قرار داد و دلیل هم این را ذکر می کردند که در راهپیمایی و بخصوص کوهنوردی زمانیکه در سطوح شیبدار تعادل شخص بهم بخورد هرچه مرکز ثقل پایین تر باشد حفظ تعادل راحت تر است.
    اما به گفته جناب مهدی استیری(djmehdi_67) این کار باعث فشار به کمر می شود اینجاش را نمی دانستم

پیروز باشید
    ویرایش توسط ahmad-d : Monday 27 June 2011 در ساعت 16:08
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    کوله Fastpack 350 کاور ضد آب هم داره؟
    عزیزانی که ازین کوله استفاده کردن میتونن معایبش رو هم بگن؟
    خیر نداره ولی شه دستی یه چیزی براش ساخت از جنس چتر
    کوله خوب و مناسبیه من مشکلی باهاش ندارم . کمی دست گیره ای که برای حمل دستی روشه ازار دهندس و کوچک ! میشه با مفداری چرم و ابر .. برطرف کرد کرد .
    Sina.J، djmehdi_67 و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه movahedian آواتار ها
    تشکر کرده
    642

با سلام
    موضوعی که در ساخت کوله پشتی های دوربین باعث تاسفه عدم توجه سازندگان به راحتی حمل و استفاده از تکنولوژی های ساخت کوله پشتی است که با توجه به اینکه بنده 11 ساله بصورت حرفه ای کوهنوردی وسنگنوردی می کنم کمتر کوله پشتی دیدم که به اندازه کوله پشتی های دوربین برای حمل دراز مدت نا کار آمد باشه،بنا تجربه شخصی بنده حمل یک کوله پشتی کوهنوردی که بعضا وزن بار اون به حدود 30کیلو میرسه طی یک مسافت 12-15 ساعته به مراتب راحت تر از یک کوله پشتی دوربین که کل وزن تجهیزاتش به 7-8 کیلو نمیرسه طی یک روزه. علتش هم توجه به مرکز ثقل کوله، بند های مناسب، رگلاژ سریع و آسان،توجه به ابعاد و تناسب آن با آناتومی بدن و ... می باشد.اما یک نکته ساده است که اونم چیزی نیست جز نچسبیدن کوله به کمر . در کوله پشتی های کوهنوردی سبک که تقریبا هم ابعاد کوله دوربین هستند از یک صفحه توری برای جلوگیری از چسبیدن کوله به کمر و در نتیجه عرق نکردن استفاده میشه که در راحتی کوله نقش خیلی مهمی داره که از اینم تو کوله دوربین خبری نیست.51uxyMAUBeL.jpg49942_l.jpgedge_30.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    عرایضی که بنده عرض کردم بر اساس استاندارد جهانی تجهیزات کوهنوردی (UIAA) در مورد کوله و استاندارد فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران بود .
    یه نکته که شاید خیلی هم به چشم نیاد :رسمیت فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران نزد ifsc(international federation sport climbing)منوط به تاسیس فدراسیون سنگنوردی یاsport climbingاست پس خواهشا" اسم این فدراسیون که شایدتا چند وقت دیگه تبدیل به فدراسیون سنگنوردی یا sport climbing بشه کامل بگیم. با تشکر
    Sina.J، M. Beyrami، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 88 از 206 نخستنخست ... 38 78 84 85 86 87 88 89 90 91 92 98 138 188 ... آخرینآخرین