صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
Like Tree54تشکر

موضوع: آموزش ساخت کنترل از راه دور برای دوربین‌های DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

Lightbulb آموزش ساخت کنترل از راه دور برای دوربین‌های DSLR

به تازگی یک دوربین عکاسی دی اس ال آر گرفتم. منتها فروشنده کنترل اینفرارد مورد نظر من رو موجود نداشت. بعدآ تصمیم گرفتم خودم یک کنترل از راه دور اینفرارد تهیه کنم :)

ساخت این کنترل به قطعات زیادی احتیاج نداره. اگر شما هم یک گوشی موبایل اندروید دارید میتونید در ۱۰ دقیقه این کنترل رو برای خودتون بسازید. البته قیمت کنترل اصلی چندان بالا نیست… ولی خوب قطعآ اگر کنترل در اختیار دارید باز هم ارزش داره برای تنوع و سرگرمی یا اینکه کمی با اینفرارد آشنا بشید این کنترل رو درست کنید.

مراحل ساخت کنترل رو با هم بررسی میکنیم:

۱-نیازمندی‌ها و قطعات:

در ابتدا باید باز هم یاد آور شوم قمست مهمی از کار کنترل رو گوشی اندرویدی شما انجام میده. پس این اولین نیازمندی هست.

دو عدد ال ای دی اینفرارد
    گفتنی است این LEDها همان‌هایی هستند که در ساخت کنترل تلوزیون و سایر لوازم خانگی کاربرد دارند. پس اگر دو عدد از اینها رو توی انباری یا جعبه ابزار پیدا کنید کفایت میکنه. قیمت هر کدام از این ال ای دی ها کمتر از ۲۰۰ تومان است.

جک ۳٫۵ میلیمتری
    این جک همانی است که از طریق آن هدفون یا هندزفری رو به گوشی موبایل وصل میکنین. اگر یک هدفون کهنه دارید میتونید از همون استفاده کنید

اینها تمام وسایلی بودند که نیاز خواهید داشت. پروژه ساده‌ایه، نه :)

۲- به این آدرس برید و این آپ رو به نام DSLR Remote برزید روی گوشی اندرویدی خودتون:

۳- ال ای دی های اینفرارد رو به شکل زیر به به جک ۳٫۵ میلیمتری وصل کنید(ترتیب پایه‌های کوتاه و بلند مربوط به ولتاژ مثبت و منفی است که ممکن است خیلی مهم نباشد)

نحوه اتصال ال ای دی ها به جک ۳٫۵ میلیمتری

در این مرحله چیزی که من به دست آوردم اینجوری شد:

کنترل اینفرارد آماده استفاده
    البته شما میتونید هرجور مایلید ال ای دی ها رو به جک متصل کنید. مثلآ میتونید از سیم کوتاه یا بلندتری استفاده کنید.

پروژه تکمیل شده
    حالا کافیه که این کنترل رو به جک ۳٫۵ میلیمتری گوشیتون وصل کنید و آپی را که در مرحله دوم دانلود و نصب کردید اجرا کنید. دوربین رو روی حالت کنترل از راه دور با اینفرارد قرار بدید. کنترل رو به سمت دوربین نشونه برید و دکمه شاتر توی برنامه رو فشار بدید تا دوربین عمل کنه :)

نکات:

- شما باید به تنظیمات آپ DSLR Remote مراجعه کنید و تنظیمات دلخواه و همچنین مدل دوربینتون رو مشخص کنید.

- برد این کنترل چندان زیاد نیست و در موراد مختلف متفاوت است. برای من حدود ۲ تا ۵ اینچ عمل میکنه. این کنترل برای سلف پرتره ممکنه مناسب نباشه ولی برای عکسبرداری با حداقل لرزش دوربین یعنی عدم فشار فیزیکی دکمه شاتر عمکرد مناسبی داره.

- طرح‌های دیگه ای برای ساخت کنترل وجود داره که بعضی هاشون از میکروپروسسور و مدارات قوی تری استفاده میکنن که دارای برد بیشتری هم هستند. منتها ساخت اون کنترل ها صرفه اقتصادی نداره.

- آپی که روی گوشی نصب کردید امکانات زیادی داره و روی دوربین های مختلف امکانات متفاوتی ارائه میده. مثلآ من میتونم با یک سوت شاتر رو بزنم. یا وقتی از نزدیک گوشی چیزی رو عبور بدم. این نرم افزار برای تهیه عکس های اچ دی آر و عکسهای زمانبندی شده هم خیلی کارایی داره. روی بعضی دوربین ها فقط امکان کنترل شاتر رو داره ولی روی بعضیای دیگه امکان تنظیم زوم و فوکوس هم وجود داره. علاوه بر این این نرم‌افزار امکان اتصال از طریق کابل و بلوتوث هم داره… به سایت سازنده مراجعه کنید.

سوالی بود در خدمت عکاسان عزیز هستم.

منبع و اطلاعات بیشتر: وبلاگ ژست مثبت � ساخت کنترل از راه دور برای دوربین‌های DSLR
    adeliry، Kaveh Ghobadi، shabab و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

درود یه شما دوست عزیز... نحوه ی اتصال led هارو به قسمت انتهای سیم توضیح میدید؟یکم بیشتر بسیار زیاد ممنون از مطلبتون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    درود یه شما دوست عزیز... نحوه ی اتصال led هارو به قسمت انتهای سیم توضیح میدید؟یکم بیشتر بسیار زیاد ممنون از مطلبتون
    درود
    توی عکس مرحله سوم واضحه. ولی اگر منظور شما نحوه لحیم یا بستن است من خودم با چسب قطره ای (از لحیم راحت تره) پایه ها و سیم ها رو به هم گره زدم و چسب زدم.

توی این سایت: http://bitshift.bi.funpic.de/en/dslr...ve.php?lang=EN توضیحات کاملتری هم هست
    m.a.i و حامد صفائی تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

مرسی واقعا عالی بود،

افزایش طول کابل از قدرت led ها کم نمی کنه ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

البته دوستان داراي محصولات اپل هم ميتونن از برنامه لينك زير استفاده كنن:

DSLR.Bot

اينم طرز ساخت ريموت با شكل و مخلفات

DIY Infrared transmitter for iPhone, iPod

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

برای Bada هم امکانش هست ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    درود
    بعید میدونم ولی جهت اطمینان داخل خود Samsung Apps این برنامه رو جستجو کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسید!
    Masoud.M تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط armanss نمایش پست ها
    مرسی واقعا عالی بود،

افزایش طول کابل از قدرت led ها کم نمی کنه ؟
    نخیر. تاثیر قابل توجهی ندارد. فقط از سیم سالم استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    بله... مطمئنآ
    ببینید شما اگر طول موج زیر رو دوبار به فاصله 63.2 میلی ثانیه بفرستید روی خروجی هدفون که در واقع به ال ای دی ها میره مینونید شاتر نیکون رو بزنید. حالا این طول موج برای هر دوربینی فرق میکنه... ولی هر دوربینی داشته باشید میشه موجش رو از اینترنت پیداه کرد.
    کافیه یک فایل ام پی تری داشته باشید که منطبق با همین طول موج باشه... وقتی فایل رو پخش کنید در واقع طول موج رو به ال ای دی میفرستید... یعنی شاتر رو میزنید. فکر کنم ساختن اون فایل هم کار سختی نباشه... گرچه احتمالن باز هم اگر بگردید ممکنه پیدا و دانلودش کنین.

saeed2vfx، ehsan+، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

پیش فرض برنامه DSLR Remote برای اندروید

دوستانی بودند که برای دانلود آپ DSLR Remote از گوگل مشکل داشتند. میتونند از این لینک بگیرن:

de.dslrremote.24.apk - 303.7 Kb

بدیهی است که بنده مسئولیتی در قبال استفاده های نا به جا، ویروس، خرابی وسایل و... به عهده نمیگیرم :)

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    نخیر. تاثیر قابل توجهی ندارد. فقط از سیم سالم استفاده کنید.

بله... مطمئنآ
    ببینید شما اگر طول موج زیر رو دوبار به فاصله 63.2 میلی ثانیه بفرستید روی خروجی هدفون که در واقع به ال ای دی ها میره مینونید شاتر نیکون رو بزنید. حالا این طول موج برای هر دوربینی فرق میکنه... ولی هر دوربینی داشته باشید میشه موجش رو از اینترنت پیداه کرد.
    کافیه یک فایل ام پی تری داشته باشید که منطبق با همین طول موج باشه... وقتی فایل رو پخش کنید در واقع طول موج رو به ال ای دی میفرستید... یعنی شاتر رو میزنید. فکر کنم ساختن اون فایل هم کار سختی نباشه... گرچه احتمالن باز هم اگر بگردید ممکنه پیدا و دانلودش کنین.

سلام
    دوست عزیز سیگنال لازم برای تریگ کنون رو هم میتونید لطف کنید ؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین