صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
Like Tree37تشکر

موضوع: عکاسی طولانی مدت و مشکل باتری و حافظه

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

پیش فرض عکاسی طولانی مدت و مشکل باتری و حافظه

درود به همه دوستان

تا به حال شده در تورهای عکاسی چند روزه به مشکل کمبود باتری و کمبود حافظه بر بخورید ؟؟

راستش چند وقت دیگه سفری دارم شروع می کنم به نقاطی دور افتاده که بعضا ممکنه تا روزها به برق و کامپیوتر دسترسی نداشته باشم ...

وسیله نقلیه ام در آن مکان موتور سیکلت است ( که شاید باتریش برای شارژ بتونه کمک کنه اما اطلاعی از دستگاه یا شارژری که با باتری موتور کار کنه ندارم !)

حال شما اگر جای من بودید برای شارژ باتری و انتقال عکسها از مموری به هارد اکسترنال چه می کردید ؟؟
    ( در ضمن لپ تاپ هم ندارم :cool: )

4 تا مموری 8 گیگ دارم + 2 تا 4 گیگ + هارد اکسترنال 1ترا + تا دلتون بخواد جیب سوراخ :biggrin:

كاربر همراه vahid_cinema آواتار ها
    تشکر کرده
    426

پیش فرض پاسخ : عکاسی طولانی مدت و مشکل باتری و حافظه

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها
    درود به همه دوستان

تا به حال شده در تورهای عکاسی چند روزه به مشکل کمبود باتری و کمبود حافظه بر بخورید ؟؟

راستش چند وقت دیگه سفری دارم شروع می کنم به نقاطی دور افتاده که بعضا ممکنه تا روزها به برق و کامپیوتر دسترسی نداشته باشم ...

وسیله نقلیه ام در آن مکان موتور سیکلت است ( که شاید باتریش برای شارژ بتونه کمک کنه اما اطلاعی از دستگاه یا شارژری که با باتری موتور کار کنه ندارم !)

حال شما اگر جای من بودید برای شارژ باتری و انتقال عکسها از مموری به هارد اکسترنال چه می کردید ؟؟
    ( در ضمن لپ تاپ هم ندارم :cool: )

4 تا مموری 8 گیگ دارم + 2 تا 4 گیگ + هارد اکسترنال 1ترا + تا دلتون بخواد جیب سوراخ :biggrin:
    با سلام
    من فکر میکنم با داشتن 1 و یا 2 باطری اضافه دیگه مشکلتون حل بشه
    مموری که به اندازه کافی دارین، نیازی به خالی کردن مموری نیست، وقتی برگشتین میتونین عکساتونو خالی کنید
    BEN تشکر می‌کند.
    Nikon

وحید شاهوند

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام

یادمه در تاپیک دیگری همین مورد مطرح شد.و دوستان دستگاهی رو معرفی کردند که هارد داخلی داشت و رم ریدر داشت.مستقیم از رو رم روی هارد کپی میکرد تا سر فرصت به کامپیوتر انتقال بدید.متاسفانه نه تاپیکش یادمه نه دستگاهش.اگر دوستان دیگر بتونند پیدا کنند
    BEN تشکر می‌کند.

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

سلام
    دوست عزیز شما به یک فتو بانک احتیاج دارید(همون وسیله ای که در پست قبلی بهش اشاره شده)
    قدیما نور نگار داشت.
    الانم تو سایتش چند تا مدل هست ولی ظاهرا موجود ندارن.
    قیمتشم یه چیزی هول و هوش 400 تومن در نظر داشته باشید.
    برای باطری هم پیشنهاد من استفاده از باطری گریپه به همراه باطری اضافه است.چون بازده باطری رو بالا میبره.
    BEN تشکر می‌کند.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط diamont نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما به یک فتو بانک احتیاج دارید(همون وسیله ای که در پست قبلی بهش اشاره شده)
    قدیما نور نگار داشت.
    الانم تو سایتش چند تا مدل هست ولی ظاهرا موجود ندارن.
    قیمتشم یه چیزی هول و هوش 400 تومن در نظر داشته باشید.
    برای باطری هم پیشنهاد من استفاده از باطری گریپه به همراه باطری اضافه است.چون بازده باطری رو بالا میبره.
    راستش قیمت این Photo Viewer یا بانک عکسها اینقدر گران است که خریدش منطقی نیست. زمانی بود که کیفیت LCD دوربینها به شدت پایین بود و سایزشان کوچک. قیمت مموری دوربین هم بالا بود و خرید این دستگاهها به صرفه بود به نظرم پرداخت 600 دلار برای Epson P-6000 Multimedia Photo Viewer یا 700 دلار برای مدل P-7000 اشتباه است. وقتی مموری اینقدر ارزان است میشود چندتا مموری 8 گیگ خرید و با خیال راحت عکاسی کرد. وقتی قیمت یک فتو بانک با قیمت یک دوربین اس ال ار یکسان است و یا میشود این پول را صرف خرید یک لنز کرد اصلا خریدش را منطقی نمیدونم مگر اینکه مشکل مالی نداشته باشید و بخواهید یک دستگاه fancy هم داشته باشید!.

پی نوشت:
    با 600 دلار میشود یک لپ تاپ ارزان و سبک خرید و در سفر هم وسیله سرگرمی باشد و هم باهاش عکسهایتان را چک کنید و هم ذخیره.
    nmroshan، A_Maddah، shabab و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام

من دو راه به ذهنم میرسه

1- باید مقداری پول خرج کنید و باتری و مموری بخرید

2-مدیریت منابع :نور ال سی دی رو کم کنید ،صحنه هارو با دقت انتخاب کنید و خلاصه صرفه جویی کنید

*پی نوشت : ببخشید تو این گرما چجوری میخواید برید جایی که برق(و قاعدتا ) کولر نیست؟؟

ارادت
    BEN و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

یه نت بوک بخرید زیر 400 تومن
    160 گیگ هم حداقل هارد داره
    برای باطری هم گریپ
    nmroshan، shabab، MZITech و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در همین زمینه :
    http://nema.akkasee.com/15750
    vahid_cinema و BEN تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

درود
    ممنون از همه دوستان

مقاله بسیار عالی بود دکتر روشن عزیز ... کلی استفاده کردم ، ممنون

راستش من باتری گریپ دارم اما مشکل اصلیم اینه که برای مثلا سه چهار روز امکان دسترسی به برق ندارم تا بتونم لپ تاپ و هارد رو به برق وصل کرده و عکسها رو کپی کنم ...

خیلی هم دنبال دستگاهی گشتم که بتونه با باتری موتور سیکلت برق مصرفی مورد نیاز لپ تاپ و هارد رو تامین کنه ( هاردم بخاطر سرعت بالا و البته قیمت پائین آداپتوری است )

خب به نظرم مشکل تا حدودی با توضیحات جناب غفاری عزیز حله ! مشکل هارد با خرید 10 تا مموری 8 گیگ تا حدودی حل میشه (فوقش قیمتش میشه 300 تومن !) ... فقط میمونه باتری دوربین که فکر کنم با خرید دو سه سری از باتری های قلمی قابل شارژ بشه یه کارائی کرد ... فقط بعد از هر سه چهار روز فکر کنم یه روز برای شارژ باتری ها و انتقال عکسها وقتم گرفته بشه !!!

بهر حال اگه کسی از دوستان دستگاه تبدیلی برای انتقال برق از باتری موتور (یا ماشین) به شارژر باتری یا لپ تاپ میشناسه ممنون میشم راهنمائی کنه ./

بدرود

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

با سلام

من توی بازار دستگاه تبدیل برق ماشین (دوازده ولت) به برق شهری دیدم. دو مدل با قیمت های 30 هزار تا 70 هزار. ورودی دستگاه هم به فندکی ماشین وصل میشه. ولی نمی دونم چطور میشه به موتور وصل کرد. تقریبا توی همه پاساژ ها و مجتمع های کامپیوتری تهران هم موجوده.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین