صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 132
Like Tree273تشکر

موضوع: هود لنز

كاربر جديد amir2618 آواتار ها
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    دوست عزیزم اگر هر دو طرف عین هم هستند یعنی این گیره ها و ضامن ها سالم اند!!!
    فقط کافیه هود رو رو لنز درست جا بندازید(ریل مخصوصی در دهانه لنز برای این کار وجود داره) بعد هود رو بچرخونید؛
    اوایل کمی(دقت کنید فقط کمی) فشار لازمه تا بعد از یک صدای "تغ" ضامن ها(همون چیزی که شما در عکس نشون دادید) جا برن و هود در جای خودش محکم میشه
    باز کردنش هم درست بر عکس همین هستش

یکی از دوستان درست گفتند 2 قسمت برجسته باید داشته باشه که مال بنده افتاده یا جداش کردند

كاربر جديد amir2618 آواتار ها
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز
    دوست خوبمون هم اشاره کردند
    من هم با 15-85 وقتی رو فوکال 85 با پاپ آپ عکس میگیرم پایین که چه عرض کنم نصفه ی پایین عکس سیاه میشه در واقع به خاطر سایه ای هست که از بالای لنز به روی لنز میفته حالا حساب کنید هود هم بسته باشیم ... چیزی شبیه به گذر از سرعت سینک میشه عکس
    هود رو بردارید عکس بگیرید و اگر تونستید در اولین فرصت یه فلاش اکسرنال تهیه کنید ...

من بعضی مواقع که سایه لنز زیاد میشه یه پخش کننده نور برای فلش درست کردم که خیلی عکس را بهتر میکنه - البته اصلاح کننده فلش هست که یک قاب آینه ای هست که نور را به سمت بالا پرتاب میکند - یکی از این مدل ما درست کنید ببینید فایده ای داره با دبه مایه ظرفشویی درست کردم
    2011-12-02-16.50.38.jpg

این عکس با فلش هست
    IMG_9309.JPG

اون هم با اصلاح کننده دست ساز ما
    IMG_9310.JPG
    yaghoobi، alirezasabaghi و hossein137 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا alixnet آواتار ها
    تشکر کرده
    19

با سلام.
    لطفا يه هود واسه لنز FujiFilm S200EXR با دهانه 67mm معرفي كنين.... چه هودي مناسبه كه در تمام فواصل كانوني مشكل ايجاد نكنه...
    آيا برند خاصي در كيفيت بهتر مد نظره؟
    با تشكر....

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2618 نمایش پست ها
    یکی از دوستان درست گفتند 2 قسمت برجسته باید داشته باشه که مال بنده افتاده یا جداش کردند
    احتمالش برای یک جنس نو خیلی کمه هااااا
    اصولا برای اینکه اون ضامن ها از جاشون دربیان باید یا بشکنن یا عمدا درشون بیارید
    مگه توی مغازه روی لنزتون تست نکردین؟
    اگر امکانش رو دارید با فروشنده جنس یک مشورتی بکنید شاید بتونید قانعش کنید عوضش کنه یا اون شما رو قانع کرد که سالمه و...

پ.ن: به تمام دوستان توصیه میکنم بدون تست کردن هیچ وسیله عکاسی رو نخرید
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط alixnet نمایش پست ها
    لطفا يه هود واسه لنز FujiFilm S200EXR با دهانه 67mm معرفي كنين.... چه هودي مناسبه كه در تمام فواصل كانوني مشكل ايجاد نكنه...
    آيا برند خاصي در كيفيت بهتر مد نظره؟
    دوست عزیز اصولا هر لنزی که تولید میشهیک هود مخصوص به خودش رو هم داره که توسط کمپانی سازنده لنز و با توجه به رفتار اون لنز خاص طراحی و بصورت همراه یا جداگانه ارائه میشه.
    یه تعدادی هم سازنده متفرقه داریم که اونها هم معمولا از الگوی کمپانی اصلی کپی میکنن و تفاوت فاحشی هم در کیفیت با نمونه اصلی ندارند
    در مورد دوربین شما هم تا جایی که میدونم خود فوجی هود مخصوص داره(بین این دوربین و چند مدل دیگه مشترکه)
    اما شاید پیدا نکنید که در این صورت توی جمهوری بگردین مارک متفرقه پیدا میکنید حتما

yaghoobi و alixnet تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

هودهای اصلی لنزهای کنون را در ایران میشه پیدا کرد.من تقریبا تمام فروشگاههای لوازم عکاسی را گشتم،نیست،میگن کسی وارد نکرده!
    برای لنز EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM میخواستم مدلش Lens Hood EW-78E

5474601341_9bb22bfa70_z.jpgCanon-EW-78E-Lens-Hood 2.jpgCanon-EW-78E-Lens-Hood.jpg
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    هودهای اصلی لنزهای کنون را در ایران میشه پیدا کرد.من تقریبا تمام فروشگاههای لوازم عکاسی را گشتم،نیست،میگن کسی وارد نکرده!

5474601341_9bb22bfa70_z.jpgCanon-EW-78E-Lens-Hood 2.jpgCanon-EW-78E-Lens-Hood.jpg

از هود های هایدا میتونید استفاده کنید بسیار خوش قیمت هستند و با هود اصلی تقریبا هیچ فرقی نمیکنند

لوازم جانبی - هود EW-78E برای لنز EF-S 15-85mm
    yaghoobi و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    من هم دنبال این هود برای همین لنز هستم . دیروز از یکی از شرکتهای برج بهار پیگیر شدم گفتند اصلش ۷۰ تومنه و غیر اصلشم ۱۵ یا ۲۰ اگه اشتباه نکنم ... در کل نمیدونم ایا واقعا اختلافی توی کارایی بین هود اصل یا فرع هست که توجیهی برای این اختلاف قیمت باشه یا خیر ...
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط iman mehr نمایش پست ها
    سلام
    من هم دنبال این هود برای همین لنز هستم . دیروز از یکی از شرکتهای برج بهار پیگیر شدم گفتند اصلش ۷۰ تومنه و غیر اصلشم ۱۵ یا ۲۰ اگه اشتباه نکنم ... در کل نمیدونم ایا واقعا اختلافی توی کارایی بین هود اصل یا فرع هست که توجیهی برای این اختلاف قیمت باشه یا خیر ...
    دوست عزیز من برای لنزای دیگم هود اصل تا حالا نگرفتم،ولی لنزای 85-15 و 200-18 که هود غیر اصل روش میبندم تو عکس سایه میندازه.هم رزوه دارشو گرفتم هم شیار دار،نشد که نشد.
    من هود اصل 200-18 را امتحان کردم و مشکل سایه دیگه نداشت ،از نظر ظاهری با هم(اصل و فیک)تفاوت ندارن!!!!!!
    یکی از دوستان یک پست قبل تر هود هایدا را معرفی کرد امروز برم بگیرم ببینم چطوره!
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

دوست عزیز من برای لنزای دیگم هود اصل تا حالا نگرفتم،ولی لنزای 85-15 و 200-18 که هود غیر اصل روش میبندم تو عکس سایه میندازه.هم رزوه دارشو گرفتم هم شیار دار،نشد که نشد.
    من هود اصل 200-18 را امتحان کردم و مشکل سایه دیگه نداشت ،از نظر ظاهری با هم(اصل و فیک)تفاوت ندارن!!!!!!
    یکی از دوستان یک پست قبل تر هود هایدا را معرفی کرد امروز برم بگیرم ببینم چطوره!
    من برای ۱۳۵ ۱۸ یه بار از این هودای رزوه ای گرفتم و با مشکل سایه مواجه شدم ! بخاطر همین بردم پیش فروشنده و با مدل شیاردارش عوض کردم و مشکل حل شد ...
    شما اگه هود هایدا و تهیه کردید ممنون میشم در رابطه با کیفیت و یحث سایه انداختنش توضیح بفرمایید .
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین