نمایش نتایج : از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: hp. photosmart. d5463 + ....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض hp. photosmart. d5463 + ....

سلام به همگی ..
    دوستان یه مشکل دارم . کمک میخوام ! یکی یه راهنمایی بکنه ممنون میشم . یه فوتو اسمارت 5436 اچ پی ، خوب ؟ هدش رو از کجا باید بخرم ، این اول و بعد اینکه ، همین پرینتری که میگم اچ پی فوتو اسمارت که چه عرض کنم فوتو اسمارتیز هم نیست انصافا" نسبت به مدهای قدیمیه اچ پی ، بگذریم این 5تا منبع جوهر داره . 2 تا مشکی و 3 تا رنگی و به نوشته خودشون black داره و photoblack داره، حالا اینکه چه حکمتی داره این حرکت نمیدونم. ! سوالم اینه که این 2تا جوهر چه فرقی باهم میکنن ؟
    Dye Base و Pigment ه اگه اشتباه نکنم نوعه این 2 جوهر . چه فرقی دارن با هم که حالا من یه دفعه که اشتباه جا به جا ریختمشون کلا" هدش تعطیل شد .. ؟؟؟
    در عینه اینکه یه اچ پی 5652 دارم حدودا" 10 سالی فکر کنم میگذره از عمرش. و جالب اینهکه این کارتریجی که روش داره کار میکنه فابریکه خودشه !! جالبترش اینکه کیفیتش با این فوتو اسمارتم یکیه . عینه عینه هم ! ! باور کنید من فقط جوهر خودکار بیک رو توش امتحان نکردم که ببینم کار میکنه یا نه .. اصلا" قر و قمیش نمیآد که آی جوهر اشتباه و اله و بله .. !! عینه اسب هم داره کار میکنه همین الانش.

پر حرفی شد . ببخشید . فقط یه خواهش .
    توروخدا این قضایای تانک و کارتریج قابل شارژ و اینها رو توروخدا یه خرده تخصصی تر مطرح کنید . میدونید خیلیها مثله من اطلاعات چندانی از اینجور قضایا ندارن حالا تجربه چرا ولی اطلاعات نه ! بعد یه بنده خدایی با دیدن یه چیزایی مثله مخزن و ظرفیت 110 سی سی و ... وسوسه میشه واسه نصب. در صورتی که خوب همه تون میدونید که روش استانداردی واسه کار با پرینتر نیست این مخزن ،یا کارتریج های قابل شارژ هم همین طور .. یعنی میخوام بگم چیزی که اینجا اینقدر روش انرژی گذاشته شده برای اموزشش به عامه ی مردم ، اساسا" چیزه حرفه ای و درستی نیست .. چرا که اگر بود خوب خود سازندش هم یه نمونه ای چیزی ازش درست میکرد.
    این رو هم قبول دارم که قیمت کارتریج اصل اونقدر زیاد هست که اصلا" صرفه ی اقتصادی نداره ! ولی اگه این بلایی که سر من اومد تو این 2 ماه سره هر کدوم از دوستان بیاد شاید نظرتون عوض شه .. یعنی توی 2 ماه 3 تا پرینتر خراب کردم که داغیاش هم موجوده کسی خواست . epson stylus cx9300f hp , hp photosmart d 5436 و canon pixma i4500 . حالا من آقا اصلا" درخت ! هیچی حالیم نیست ! ولی خراب شدنه 3تاشو که نمیشه گردنه من انداخت یه جا !! خودم یه خرده که فکر کردم دیدم وقتی وقتش که میشده واسه ریکاوری سخت افزارم حالا شارژ شستشو هرچی ، اولین گزیینم چی بود؟ این که ارزون تموم شه واسم . نتیجه این طرزه تفکرمم هم شد کارتریج پلاستیکی چینی که فکر کنم دست ساز بود و بهش میگفتن قابله شارژ !!! و ادامه داستان که همگی میدونید ..
    خلاصه این همه حرفم اینه که اینجا که خدا رو شکر یه عده کار درست و اینکاره جمع شدن دوره هم و یه کسایی مثله بنده حقیر رو راهنمایی میکنند ، چه خوب بود که یه خرده جامع تر و به یه شکلی استاندارد تر از حالا راه رو نشون ه من و بقیه بدن. اینکه فرضا" من بخوام با یه پرینتره 130 هزار تومانی ماهی 500 تا عکس اون هم در حده حرفه ای و یه چیزی نزدیک به لابراتوارها حرفهای چاپ عکس ، چاپ کنم خیلی با عل جور در نمی آد .حالا هی شما راه بزارید که آقا شلنگ بگیر هدو یه راست بزن تو یه مخزنه 220 لیتری که واسه پر کردنش هم باید با وانت پیکان ببرین بهارستان یا کجا وکجا .. ! آقا جور در نمیآد دیگه چه اصراریه ! خوب اگه بنده خیلی کارم حرفه ای و در آمدم از این راه دارم راه درستش چیه ؟ اینکه یه پرینتر لیرزی مخصوص چاپ عکس بگیرم. حالا قیمتش هم نمیشه انتظار داشت که با یه جوهر افشان یکی باشه ! خلاصه دیگه . ببخشید اینایی که گفتم چون دلم خیلی پره از این قضیه ی زرنگ بازی های خاصی که ایرانی ها همیشه تو اولویت کارهاشون بوده . خوده من هم یکیش . یعنی منظورم به شخصه خاص و همینطور این انجمن نبوده . کلا" عرض کردم .
    مرسی بای

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ : hp. photosmart. d5463 + ....

دوست عزيز شما 3تا اما من نزديك 10 تا پرينتر خراب كردم
    خوب تجربه من 1---كانن و اچ پي را شارژ نكنيد
    2--- اپسون براي شارژ بهتره(خواستين توضيح ميدم)
    3--- حد اقل 1 يا 2 پرينت در روز بگيرين
    4--- پرينتر هاي DYE در برابر نور كمتر مقاوم هستن .(مخصوصا در شارژ)
    5--- پرينتر هاي پيگمنت گرفتگي هد بيشتر دارند
    اما فرقه اين دو جوهر يكي توي عكس بيشتر شركت ميكنه كه معمولا DEY است و اون يكي در چاپ متن تا به چاپ ليزر شبيه بشه متن كاملا مشكي چاپ ميشه كه به اين ميگن پيگمنت خواستين بازم توضيح ميدم
    epson pro 7800 =epson r800===epson pro 3800 A2===epson r270,290,295 =hiti 710 roll== canon 20d== canon 450D
    canon ip 8500====canon ip 4200====canon ix 5000=== canon ip4000==canon 5300 ,5200