صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree51تشکر

موضوع: پرینتر یا چاپ لابراتوری یا قاب عکس دیجیتال ؟!

rmajidi
    Guest

سلام به همه دوستان
    این قاب های دیجیتالی خیلی خوب هستند ولی چند تا محدودیت دارن اولا شکننده بودن اینکه باید مراقب اون بود ثانیا نمیتونید اونو به کسی هدیه بدید و ثالثا مسائلی مانند باطری و ....
    به نظر من میتونید از سرویس های چاپ عکس استفاده کنید که خوشبختانه در ایران هم راه اندازی شده و میتونید عکساتونو با هزینه معقول و خوبی چاپ کنید و حتی میتونید اونارو بوسیله پست دریافت کنید و یا اینکه به دوستان و آشنایان هدیه بدهید من
    خودم مدت 2-3 سالی است از این سرویس ها استفاده میکنم و خیلی راضی هستم و بوسیله ارسال کارت پستالهایی که بوسیله عکس های دوستان و خودم ساخته ام و به درب منزلشون ارسال کرده ام اونارو سورپرایز کردم و خیلی لذت برده اند
    البته من میدونم که 2-3 تا سرویس چاپ عکس در تهران فعال هستند و به تمام نقاط ایران هم با پست ارسال دارند ولی فکر کنم بیشتر از اینها باشن
    اگر دوستان خواستند بفرمایند که به آنها معرفی کنم چون فکر کنم تبلیغ در اینجا برای این شرکت ها درست نباشه(شایدم هم درست باشه نمیدونم)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من از همه ي انواع روش ها استفاده مي كنم.

براي اونايي كه دسترسي به اينترنت دارند معمولا يا ايميل مي كنم و يا آلبوم درست مي كنم و روي سايت خودم براشون مي ذارم.

گاهي بعضي عكسهامو به لابراتوار آريا (آقاي عفت رخ) مي دهم براي چاپ. روي هم رفته هم راضي بوده ام. از امثال عكسباران خيلي بهتر است. از اين امكان چاپ عكس سايت عكاسي كه با همكاري لابراتوار آريا انجام مي شه غافل نشويد.

گاهي بعضي هاشونو تو خونه و با پرينتر خودم روي كاغذهاي فوتوي 10 در 15 مارك hp چاپ مي كنم. قبلا كه پرينتر hp داشتم هر وقت جوهر مي خريدم يك بسته ي 60 تايي از اين كاغذا توش بود كه هنوز ازشون دارم ولي از وقتي اپسون خريده ام كمتر چاپ مي كنم چون اصلا به خوبي اون hp چاپ نمي كنه

گاهي هم وقتي مهمون داريم از قاب عكس ديجيتال استفاده مي كنم. مشكل قاب عكس ديجيتال اينه كه بيشتر به درد عكسهاي لنسكپ مي خوره و وقتي عكس پورترت باشه عكس كوچك مي شه و جالب نمي شه مگه اينكه يك بار همه ي پورترت ها رو با هم بذاريد و قاب عكس را قائم رو ميز قرار دهيد. اشكال ديگه اش اينه كه اگه مهمونا رودربايستي نداشته باشن مهموني بهم مي خوره چون همه بلند مي شن ميان كنار قاب عكس مي شينن يا مي ايستن كه عكسها رو ببينند. قاب عكس من هم CF مي خوره و هم SD و MMC و هم كول ديسك. قاب روش هم عوض مي شه خودش سيلوره (مثل استيل) و يك قاب چوبي هم روش نصب مي شه.(راستي ماركش هم جيني است :http://www.giinii.com/ ولي از رزولوشن و برايتنسش خيلي راضي نيستم)
    Daruosha، mreza1001، F.KamranNia و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

یک تاپیک درمورد قاب عکس دیجیتال بود.کسی ادرسش را نداره؟ من پیداش نکردم.
    چاپ لابراتوری برای عکس های خاص به صرفه و شاید الزامی باشه ولی مثلا یک گردش خانوادگی با عکس های زیاد و دوست داشتنی و نه هنری نیاز به یک وسیله دیگر داره به غیر از چاپ.امیدوارم موافق باشید.
    اگر بازم دوستان تجربه ای در این مورد دارند ممنونن میشم راهنمایی کنید.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

اگه قاب عکس دیجیتال می خوای بخری مارک سونی بخر اشتباه نکنم از سایز 7 اینچی داره تا 10 اینچی به هر حال سعی کن بزرگترین سایزش را بگیری کیفیت پخشش واقعا زمین تا زیر زیر زمینه با بقیه مارکها فرق داره ولی کلا به نظر من البوم عکس دیجیتال یک وسیله فانتزیه و هیچوقت جای یک آلبوم عکس کلاسیک را پر نمی کنه
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

اگه بخواهم عکس ها را بدم اتلیه چاپ کنه با چه فرمت و چه حجمی بدهم بهتره؟
    مثلا فرمت jpg با حجم 5 مگ یا مثلا tiff با حجم 20 مگ؟
    اصلا توی چاپش تاثیری داره؟
    ممنون.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    اگه بخواهم عکس ها را بدم اتلیه چاپ کنه با چه فرمت و چه حجمی بدهم بهتره؟
    مثلا فرمت jpg با حجم 5 مگ یا مثلا tiff با حجم 20 مگ؟
    اصلا توی چاپش تاثیری داره؟
    ممنون.
    مهم این است که به کجا می دهید و با چه دستگاهی و توسط چه اپراتوری چاپ می شود...

اصولا تمامی دستگاه های مینی لب JPEG و TIFF را ساپورت می کنند ( برخی حتی فرمت های بسیار عجب و غریب را هم ساپورت می کنند ) اما برخی از دستگاه ها ( لیزر یا LED یا ... ) هر کدام عملکرد متفاوت و حساسیت ها و محاسن و معایب خود را دارند.

نکته آنجا است که اصولا چاپ عکس در ایران یک شغل از تا یک حرفه ی حرفه ای و فقط کافی است بتوانی کاغذ جا بزنی و ظرف مواد را پر و خالی کنی! و نیازی به اطلاعات رنگ و گاموت رنگی و پروفایل و محیط کاری و کالیبراسیون و .... ندارد

اگر در یک لابراتوآر معمولی چاپ می کنید JPEG از سرشان هم زیاد است اما اگر به تیم حرفه ای طرف هستید ( اگر دیدید ما را هم خبر کنید ممنون می شویم ) همان TIFF بهتر است.

اینکه بدانید هر عکسی را روی چه کاغذی با چه برندی چاپ می کنید هم مهم است.یا باید تجربی به دست بیاورید یا تحقیق کنید....اینکه متالیک کداک بهتر است و سیلک فوجی عملکرد دلنشین تری دارد و ..... هم از مواردی است که با تجربه کردن به دست می آورید.
    Daruosha، MehdiM، M.Meghdari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2