صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
Like Tree54تشکر

موضوع: چاپ عکس در لابراتوار و تنظیمات آن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    آ
    یک عکس را می‌دهید در دو سایز چاپ کنند. غیر از سایز، رنگ عکس‌ها هم فرق می‌کند!
    دقیقااااااااااااااااااااا اا
    تازه یکی از همین اپراتورهای خانم جوان مرتب و با تاکید به من گفت تنظیمات دوربینت مشکل داره ببر پیش یه عکاس !!! دوربینتو تنظیم کنه . یعنی چندین بار تاکید کرد که تو عکاس نیستی و کاسه کوزه تو جمع کن
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

مسله چاپ عکس با کیفیت در لابراتوار به کیفیت دستگاه - کیفیت چاپ چاپکن - کیفیت کاغذ - کیفیت داروی دستگاه چاپ - کیفیت اطلاعات کارکنان لابراتوار در زمینه
    عکاسی و عکس و دستگاه چاپ همه مواردی هست که برای چاپ عکس با کیفیت نیاز لازم هست .

اما
    تازه یکی از همین اپراتورهای خانم جوان مرتب و با تاکید به من گفت تنظیمات دوربینت مشکل داره ببر پیش یه عکاس !!!
    می توانستید بپرسید به کدام سبب مثلا کدام تنظیمات !!!!
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    نمی‌دانم، شاید من جای خوبی نرفتم!
    یکم که بخواهی بپرسی که چه باید باشد یا نباشد! چون نمی‌دانند معمولاً یک جواب مرکب از جهل و دانایی اندک خود با چهره‌ای حق به جانب تحویل می‌دهند.
    behzad_milad و NetNegar تشکر می‌کنند.
    .

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

سلیقه اپراتور چاپ هم در این زمینه موثره
    اپراتور یا چاپگر عکس رو بر مبنای پیش فرض های زهنی خودش چاپ می کنه با اینکه تمام روند کار با حساب شده ودقیق هست مثلا تقویت دارو زمان گذر عکس از درون هر تانک دارو و.................................. باز هم عواملی وجود دارند که باعث میشن که چاپ عکس اول با عکس دوم با تاخیر حتی یک روزه فرق داشته باشد
    و اینجا هست که اپراتور باید پیشبینی کند و اینجاهست که نشو ن میده که چاپگر به چه میزان در کار خودش وارده
    اون قدیما چاپگر میرفت تاریکخانه بدون کامپیوتر و امکانات مدرن با فیلم 135 عکسی ایده آل چاپ می کرد و تحویل مشتری میداد چون آنها رنگ عکس رو از روی نگاتیو میشناختند و میدونستند باید چقدر رنگ بدهند وچقدر بگیرند حالا این خوانم های جوان و................. با این همه امکانات عکس خراب که تحویل میدند که هیچ یه چیزی هم بار طرف می کنند
    راستش قصد دارم در زمینه عکس کودک کار کنم . اولش از عکاسی از بچه خودم شروع شد و حالا میخوام اگه خدا بخواد کارمو گسترش بدم .
    مشکل ترین قسمت چاپ لابراتواری عکس های صورت ویا پرتره هست بنظر من بهتر شما اول برید و با مسول لابراتوار صحبت کنید و بهش بفهمونید که شما عکس snop shot نمیگیرید و عکاس آماتور هستید این جوری میتونید هم تخفیف بگیرید و هم کیفیت بهتری رو تحویل بگیرید

وقتی فایل را مثلاً برای بررسی باز کرد، گفت عکستون باید 300 دی‌پی‌آی باشه. الان نیست،
    ببینید دوست عزیز دستگاه اطلاعات رو بوصیله فیبر های نوری و بوردهای image processing تبدیل به نور میکنه و نور بوصیله head های MLVA& Laser & LEd بر روی کاغذ عکس می تابانه حالا این پروسه ظرفیتی داره و اگر بیشتر از سقف توانایی دستگاه باشه دستگاه هوشمند هست و پیام میده که عکس سایزش بزرگه و این که عکس شما 50 یا........... دی پی آی بیشتر یا کمتره بیشتر شبیه جوک میمونه
    به زبان ساده تر تجربه شخصی من با یک دوربین 10 مگاپکسلی شما بدون هیچ دخالتی در دی پی آی و سایز عکس می توانید یک چاپ 30-40 عالی و 50-60 ایده آل داشته باشید و نیاز به هیچ دستکاری در سایز و .............نیست
    با این دورین های جدید دیگه خودتون رو درگیر این چیزها نکنید
    اپراتورهای خانم جوان
    از خانم ها برای جلب اعتماد و کلاس گذاشتن استفاده میشه و این باعث شده که کسی به مهارت وتجربه اپراتور توجه نکنه اون قدیما چاپگر کسی بود که سالها در چاپ خانه شاگردی کرده بود و رنگ عکس رو میشناخت
    البته قصد اهانت به خانوم ها رو ندارم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    وقتی کسی به کنتراست میگه کنتراس من چی ازش بپرسم ؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3