صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: مشكل مشاهده عكس رو مونيتور(تاريكتر از واقعيت)

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: مشكل مشاهده عكس رو مونيتور(تاريكتر از واقعيت)

ممنون جناب محبي، يک بنده خدايي ميگفت من هميشه گاما رو حداقل قرار ميدهم که اشعه سلامتي من را تهديد نکنه! و من فقط پاسخ دادم نگران نباش اون گاما فرق ميکنه! اما الان يک ديدي از اين کميت به دست آوردم

آّيا در آن پترني که در لينک موجود است، جايي که عدد گاما به دست مي آيد بايد سايه روشن بلک پوينت هم محو شود؟

و در اين تست باز بحث زاويه ديد و lcd بيشتر خودنمايي ميکنه در صورتيکه در حالت کار عادي مثل گذشته آزار دهنده نيست

احسان خان، نکته عجيب اين است که ميگوييد با تغيير گاما از هر دو طرف بدتر ميشود چون قاعدتا با کاهش گاما بايد تصويري تيره تر و با افزايش آن تصويري روشن تر ببينيد، جداي اينکه تصوير خوبتر يا بدتر به نظرتان برسد
    والبته خيلي با استپ هاي کوچک آن را تغيير بدهيد

در مورد آن تست، بدون کاليبراسيون آن را در چند مونيتور مشاهده کرده بودم و نتايج همه زير 10 و عمدتا زير 5 بود که باز عدد 16 عجيب است

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: مشكل مشاهده عكس رو مونيتور(تاريكتر از واقعيت)

احسان عزیز، آن تست مخصوص بررسی بلک پوینت است و راه تنظیمش ( یا تنظیم ممکنش) استفاده از کنترل Brightness مانیتور است.
    گاما را امیر عزیز به بهترین صورت توضیح دادند. در واقع تنظیم گاما تلاشی است در جهت اینکه چشم انسان به بهترین وجه تفاوتهای روشنایی را حس کند. در این باب هم محدودیتهای ذاتی مانیتورها مساله ساز است و هم نوع پاسخ حسی چشم انسان به افزایش شدت روشنایی. گاما را هم میتوان با دستگاههای خودکار تنظیم کرد که دقیقند و البته گران و هم میتوان با چشم مبارک و بهره گیری از یک ابزار مثل ادوب گاما یا کوئیک گاما اصلاح کرد.
    بابک عزیز، تنظیم گاما بیشترین تاثیر خود را در تونهای میانی میگذارد و شما نیز بهتر است توجه خودتان را در آن قسمت معطوف کنید. معمولا حتی درمانیتورهای خوب نیز در قسمت تیره آن نمودار کمی باندینگ ممکن است وجود داشته باشد. مهم طیف یکنواخت آن تصاویر از قسمتهای تیره تا روشن است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2