صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
Like Tree10تشکر

موضوع: چاپ روی لباس

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض چاپ روی لباس

سلام
    چند وقتی هست تو فکرم که چندتا عکس و لوگو روی tshirt چاپ کنم. نميدونم واسه اين کار به چه نوع کاغذی یا وسيله ای احتياج دارم که بشه تو خونه اين کار کرد؟
    اگه دوستان تجربه ای دارن لطفا share کنن :)
    ممنون
    احسان توکلي
    http://ehsantl.deviantart.com
    My Blog: http://photo.clickmylife.com
    Canon 350D
    Fuji S5500Z-Canon AE-1

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

پیش فرض پاسخ: چاپ روی لباس

اگه منظورت چاپ دستی هست یعنی خودت روش چاپ کنی بهترین روش چاپ سیلک هست و با رنگ مخصوص پارچه روی لباس چاپ کنی البته ناگفته نمونه استفاده از این چاپ نیاز به تجربه داره یعنی حداقل چند هفته طول میکشه تا شما به نتیجه دلخواه برسی
    این هم توضیح چاپ سیلک
    =====
    چاپ سیلک*اسکرین یا «چاپ سیلک» روشی برای چاپ تصویر است. در این روش از پارچه با توری با سوراخ*های بسیار ریز استفاده می*شود. توری در قابی ثابت می*شود. تصویر مورد نظر روی این توری نقش می*شود. سپس بخش*هایی از تصویر که نباید رنگ بخورد با ماده*ای مسدود کننده مانند موم پوشیده می*شود. این قاب توری را در این حالت شابلون یا کلیشه می*نامند. سپس مرکب چاپ یا رنگ را با فشار کاردک یا غلطک به سطح چاپ شونده منتقل می*کنند. رنگ یا مرکب فقط از بخش*هایی که مسدود نشده یه کاغذ یا سطح چاپ شونده منتقل می*شود و تصویر روی آن ظاهر می*گردد.

با این روش میتوان بر روی مواد مختلف چاپ های تک*رنگ یا چندرنگ صورت داد. با سیلک*اسکرین می*توان روی انواع مواد مانند پارچه و چینی و سرامیک و فلز و غیره تصویر چاپ کرد. با چاپ سیلک می*توان روی اجسام با شکلهای مدور و غیر مسطح نیز چاپ نمود که از این نظر در بین روشهای چاپی منحصر به فرد است. این نوع چاپ برای چاپ تبلیغی بر روی اشیای گوناگون مثل تقویم و سررسید و لیوان و کاغذ بکار می*رود.

چاپ سیلک سابقه*ای چند هزار ساله دارد و گفته می*شود که در ژاپن اختراع شده است.
    ======
    بعد بگم شما میتونی به سه مدل این کار را بکنی روش اول که کم خرج تره شما باید توری را تهیه کنید و به چهار چوب بزنید و طرح مورد نظر خودتون را با کاغذ یا موقا در بیارید و بزاریر رو طوری بعد از کشیدن یک بار رنگ کاغذ یا مقوا به طوری میچسبه و حدود 20 تا چاپ اگه جنس مقواش خوب باشه جواب میده
    =====
    روش دوم اینه که شما لاک مخصوص این کار را بخری و با اون سوراخ های طوری را پر کنی تا به طرح مورد نظرت برسی این کار تعداد زیادی کار را جواب میده یعنی میشه خیلی تکثیر کرد ازش و بعد از تموم شدن با تینر و آب لاک را از طوری از ین می برید
    =====
    روش سوم پر هزینه ترین اما دقیق ترین هست اینه که شما کل طوری را با لاک پر میکنید و بعد لاک حساس به نور را در تاریکی به اون میزنید و طرح را روی کاغذ کالک میکشین و میزارین رو میز نور چهار چوب هم روی میز نور قرار میدین و میز نور را روشن میکنین برای مدت چند دقیقه بعد توری را می شورین و طرح مورد نظر شما روی اون افتاده البته بگم که طرح حتما باید نقطه نقطه باشه تا نتیجه خوبی بگیرین
    =====
    قیمت توری ها هم متفاوت هست از 10 بگیر تا 200 هزار تومن بسته به نوع کیفیت و عمرشون چهار چوب هم که باید سفارش بدی برات نجار بسازه اومید وارم جواب کامل داده باشم
    ehsan تشکر می‌کند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر آشنا ehsan آواتار ها
    تشکر کرده
    1

خيلي ممنون آقا سجاد توضيحاتتون خيلي کامل بود. فقط در مورد "رنگ مخصوص پارچه" که اسم يا مارک خاصی داره؟ از کجا ميشه تهيه اش کرد؟ و اينکه بعد از شستشو که از بين نميره؟ D: اين رنگا به صورت اسپری هم هست يا نه؟ فکر کنم اگه بشه روی شابلون اسپری کرد خيلي کار تميز تر و راحت تر باشه.
    و يه چيزه ديگه تو اينترنت سرچ ميکنم.. کاغذهايي انگار هست که طرح رو روشوون پرينت ميکنن و بعد به وسيله گرما روی پارچه انتقال ميدن. نميدونم حالا همچين کاغذي تو ايران هست يا نه؟ و اينکه کيفيتش چطوره؟

به هر حال خيلي ممنون :)
    احسان توکلي
    http://ehsantl.deviantart.com
    My Blog: http://photo.clickmylife.com
    Canon 350D
    Fuji S5500Z-Canon AE-1

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

یک شرکت در نمایشگاه دیجیتال امسال بود ( فستیوال دیجیتال تهران منظورم است ) که دستگاه هایی برای چاب بروی لباس و لیوان عرضه میکرد....

چاپ برروی لیوان رو 150 هزار تومان میداد....

که بسیار ساده بود ، برروی یک کاغذ پرینت میگرفت و بعد در یک استوانه قرار میداد که دور آن سرامیک بود که گرم میشد و یک المنت داشت و بعد لیوان را ردون ان استوانه ی سرامیکی قرار میداد و چند لحظه صبر میکرد و بعد تصویر بر روی لیوان ثبت میشد....

نام و آدرس شرکت رو در یک تاپیک گفته بودم ، که باور بفرماید الان اصلا حوصله ی پیدا گردنش را ندارم ، فقط یادم است شهرک غرب بود....

سرچ بفرماید ، شهرک غرب را.....

آها همون شرکت در مورد کارتریج های دایمی پرنتر هم فعالیت میکرد و باکس های کارتریج پرینتر که جوهر ها را بصورت لیتری به پرینتر میدهند را نیز توزیع میکرد........
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

من یه لینک گذاشته بودم تو پست قبلی اما الان می بینم که نیست
    http://fa.wikipedia.org/wiki/چاپ_سیلک
    خيلي ممنون آقا سجاد توضيحاتتون خيلي کامل بود. فقط در مورد "رنگ مخصوص پارچه" که اسم يا مارک خاصی داره؟
    خواهش میکنم اسم خاصی نداره و مارک خاصی هم نداره اما تنوع قیمت داره و کیفیت
    از کجا ميشه تهيه اش کرد؟
    اینو دقیق یادم نمی یاد چون چند سال پیش تو کار چاپ دستی بودم و ادرس اون مغازه که ازش خرید میکردم را دقیق بلد نیستم اما می پرسم فقط یادمه زیر یه پل تو بالای تهران بود و فقط هم وسایل چاپ را می فروخت من ادرش را پیدا میکنم میگم
    و اينکه بعد از شستشو که از بين نميره؟
    نه اگه مخصوص پارچه باشه با شستن از بین نمی ره
    اين رنگا به صورت اسپری هم هست يا نه؟
    فکر نمی کنم یا حداقل من ندیدم اما با چاپ سیلک بهترین نتیجه را می گیری(البته با هزینه کم )
    و يه چيزه ديگه تو اينترنت سرچ ميکنم.. کاغذهايي انگار هست که طرح رو روشوون پرينت ميکنن و بعد به وسيله گرما روی پارچه انتقال ميدن. نميدونم حالا همچين کاغذي تو ايران هست يا نه؟ و اينکه کيفيتش چطوره؟
    اره من دیدم این کاغذ ها را اما ندیدم تکی جایی بفروشن من چند سال پیش رفته بودم یکی از این تولیدی لباس عکسها رو یه کاغذ بود بعد روی لباس مورد نظر میزاشتن و با اتو طرح منتقل میشود اما مشکلش اینه که کم کم با شستن طرح پاک میشه
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

3 سال پیش من یك بسته 10 تایی كاغذ مخصوص این كار را گرفتم. البته این هم یك روش برای چاپ روی تی شرت هست.
    اسم مدل این كاغذ t-shirt transfer هست. که بعد از چاپ کردن به صورت وارونه باید آن را روی لباس اتو کرد. کیفیتش برای 6 ماه شستشو خوب هست. البته از 3 سال پیش به این طرف باید کاغذهای مرغوبتری برای اینکار آمده باشه.
    tonino_baliardo تشکر می‌کند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام.

شهرام عزيز توضيح فرمودند كه بنده كامل تر مي كنم. طرح مورد نظرتان را روي اين كاغذ ها پرينت مي كنيد و بعد روي تي شرت اتو مي زنيد. اين طرح روي تي شرت ثبت مي شود. فقط در آن قسمت تي شرت نرمي خودش را از دست مي دهد و شق و رق مي شود.

چاپ سيلك اصلاً كار ساده اي نيست و نياز به امكانات و تجربه دارد. حداقل نياز به تاريكخانه براي ايجاد طرح خودتان روي پارچه دارد. به هر صورت كاري تفنني نيست و نياز به آموزش دارد. ولي تكنيك پرينت روي كاغذهاي مورد اشاره به مهارت خاصي نياز ندارد. البته كيفيت سيلك بسيار بسيار بهتر است اما ......

در ضمن كارگاه هايي هم هستند كه كار چاپ سيلك مي كنند ولي معمولاً سري كار مي كنند و نمي دانم كه سفارش تك دانه هم مي گيرند يا نه.

راستي بد نيست سري هم به بچه هاي ”طراحي نقش و چاپ پارچه“ دانشگاه هنر بزنيد. در دوران دانشجو بودنم براي تمرين، تي شرت هاي زيادي را براي ما نقش زدند. شايد براي شما هم كردند! (هر چند اوضاع تغيير كرده و همه Business Man شده اند!!!)

(راستي اين تاپيك چه ربطي به فروم داشت؟!)

خوش باشيد.
    Queen و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    سلام.

فقط در آن قسمت تي شرت نرمي خودش را از دست مي دهد و شق و رق مي شود.
    .
    ممنونم که توضیحاتم را کامل کردی . اما جنس این کاغذ جوری هست که خیلی خیلی نرمه . شاید جنس کاغذ ها با هم فرق کنه.البته حق با شماست و نمیشه دقیق گفت که اصلا شق و رق نمیشه. اما کار راه اندازه.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر جديد Heinrich آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan نمایش پست ها
    سلام
    چند وقتی هست تو فکرم که چندتا عکس و لوگو روی tshirt چاپ کنم. نميدونم واسه اين کار به چه نوع کاغذی یا وسيله ای احتياج دارم که بشه تو خونه اين کار کرد؟
    اگه دوستان تجربه ای دارن لطفا share کنن :)
    ممنون
    سلام دوستان من
    اگر در مشهد زنندگي ميکنيد من آدرس آن جايي که اين کاغذهارا ميفروشد دارم
    T-Shirt Transfer
    ولي فقط بسته اي ميدهد هر بسته 20 عدد دارد 14000 تومان
    email :leilabanafshe@yahoo.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    در تهران تقریبا همه دوستان میدونن كه مركزش خیابان ظهیر الاسلام هست.
    بالاتر از میدان بهارستان
    قیمت های مختلفی دارد اما ارزان ترینش اگر اشتباه نكنم دانه ای 800 تومن بود(درست یادم نیست پارسال(85) قیمت كردم)

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین