صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree69تشکر

موضوع: مشاركت در خرید دستگاه كالیبره كردن مانیتور

كاربر جديد
    تشکر کرده
    379

پیش فرض مشاركت در خرید دستگاه كالیبره كردن مانیتور

من میخوام این دستگاه و برای كالیبره كردن دقیق مانیتور بخرم چون هر چقدر هم دقیق با نرم افزار و چشم كالیبره میكنم بازم توی چاپ نتیجه دلخواهم و نمیده.
    این 2 دستگاه مد نظرمه كه بنظرم دستگاه های نسبتا خوبین. دوستان اگه یادشون باشه huey™PRO همون دستگاهی بود كه با مانیتور های جدید سامسونگ توی كارگاه هفته ی پیش پرزنت شده بود.

مدلhuey™PRO:

تصویر:
    لینك: http://www.pantone.com/pages/product...x?pid=562&ca=2
    قیمت:$129.00 U.S.

مدل ساده تر:
    PANTONE® huey™:

تصویر :
    لینك : http://www.pantone.com/pages/product...px?pid=79&ca=2
    قیمت:$89.00 U.S.

این دستگاه چون به صورت همیشگی مورد استفاده قرار نمیگیره به این فكر افتادم كه با حداكثر 4-5 تا از دوستان به صورت شراكتی بخریمش كه هم صرفه جوییه و هم ارز كمتری خارج میشه. البته من خودم به تنهاهی هم حتما تا 3 روز دیگه چون میرم دبی میخرم(مدلhuey™PRO). حالا اگر دوستانی در تهران موافق بودن نظراتشون و بگن.

در ضمن اگر در ایران جایی هست كه با قیمت منطقی بشه خرید لطفا بگین.

ممنون
    Amir Mohebi، iranh00 و kurosh_1349 تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: مشاركت در خرید دستگاه كالیبره كردن مانیتور

Huey Pro سنسور حرفه ای تری دارد و اختلاف قیمت کم با نوع معمولی‌اش ارزش خریدش را توجیه میکند.

با Huey کار نکرده ام. مدتی یک SpyderPro در اختیارم بود. نتایج خوبی از آن گرفتم. ظاهرا در سایت‌های بررسی کننده نیز از آن تعریف کرده‌اند. به عنوان دستگاهی که زیاد دنگ و فنگ ندارد و شما را سریعا با نتیجه می‌رساند.
    حال که می‌خواهید از دوبی بخرید، بد نیست که همه مدل‌ها را در نظر بگیرید و بعد تصمیم بگیرید. حق انتخاب چیز خوبی است.
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، Stalker و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    در مورد مشارکت من هستم.
    Amir Mohebi و Stalker تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    379

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    Huey Pro سنسور حرفه ای تری دارد و اختلاف قیمت کم با نوع معمولی‌اش ارزش خریدش را توجیه میکند.

با Huey کار نکرده ام. مدتی یک SpyderPro در اختیارم بود. نتایج خوبی از آن گرفتم. ظاهرا در سایت‌های بررسی کننده نیز از آن تعریف کرده‌اند. به عنوان دستگاهی که زیاد دنگ و فنگ ندارد و شما را سریعا با نتیجه می‌رساند.
    حال که می‌خواهید از دوبی بخرید، بد نیست که همه مدل‌ها را در نظر بگیرید و بعد تصمیم بگیرید. حق انتخاب چیز خوبی است.
    با تشكر از دكتر روشن كه همیشه با حوصله به سوالها جواب میدهند.
    اتفاقا وقتی توی اینترنت داشتم میگشتم كه چه دستگاهی و بخرم به Spyder3Pro رسیدم منتها توی خود سایت www.datacolor.com در قسمت فروشنده ها از دبی یا ایران خبری نبود و حتی با استفاده از گوگل هم نتونستم فروشگاهی در دبی پبدا كنم كه Spyder3Pro داشته باشه. البته باز هم در حال گشتن هستم كه اگر پیدا كردم حتما نتیجه رو مینویسم.
    آقای دكتر پس به نظر شما این Huey Pro مدل خوبی است؟ شما هر راهنمایی بفرمایید ما منتفع میشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    در مورد مشارکت من هستم.
    بابك جا اگر برات مقدوره یه سرچی انجام بده و ببین دستگاه بهتر، قیمت بهتر، یا كلا هر نظری داری بگو كه خرید خوبی باشه.
    ممنون
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    مانی

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

خوب بهترین دستگاهها eyeone است که قیمتش سر به فلک می گذارد.
    نمونه ای هم که شما انتخاب کرده اید نمونه خوبی است دستگاه اسپایدر را هم اگر اشتباه نکنم تا سال پیش نماینده پنتون در ایران میفروخت ولی با قیمت بالا اگر اشتباه نکنم حدود 400
    ولی به نظر من همین که شما انتخاب کرده اید هم خیلی خوب است.
    نکته مهم دیگر هم طریقه استفاده است که هنگام خرید ( چه تکی چه شریکی ) حتما ازشان پرسید و خوب یاد بگیرید.

یک نکته ای هم که خودم هنگام استفاده از یک eyeone قرضی خیلی برایم جای سوال بود این بود که هنگامی که داریم مانیتور یا پرینتر را کالیبره میکنیم پروفایل قبلی ( در حال استفاده ) باید چه پروفایلی باشد ؟ آیا پروفایل دیفالت یا ؟؟
    Amir Mohebi و kurosh_1349 تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Stalker نمایش پست ها
    من میخوام این دستگاه و برای كالیبره كردن دقیق مانیتور بخرم چون هر چقدر هم دقیق با نرم افزار و چشم كالیبره میكنم بازم توی چاپ نتیجه دلخواهم و نمیده.
    فقط توجه داشته باشید کالیبراسیون مانیتور شرط لازم و نه کافی هماهنگی رنگها از مانیتور تا کاغذ است.
    Amir Mohebi، kurosh_1349 و saadi126 تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    فقط توجه داشته باشید کالیبراسیون مانیتور شرط لازم و نه کافی هماهنگی رنگها از مانیتور تا کاغذ است.
    برای نزدیک کردن این دو بهم چه کارهای دیگه ای مگه باید کرد ؟
    ممنون
    حمید جسمی

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط hjesmi نمایش پست ها
    برای نزدیک کردن این دو بهم چه کارهای دیگه ای مگه باید کرد ؟
    ممنون
    1- تعبیه کردن (Embedding) پروفایل در فایل و سپس ارسال آن به سیستم چاپ کننده.
    2- کالیبره کردن سیستم چاپ کننده (چه ضمانتی وجود دارد که دستگاه چاپ اعم از مینی‌لب دیجیتال، پرینتر و دستگاه‌های چاپ در تیراژ بالا قرمز را قرمز و سبز را سبز چاپ کنند؟)

بطور کلی هر دستگاهی که رنگ را ثبت یا منتشر می‌کند باید کالیبره شود تا کل سیستم یکپارچه و قابل اتکا شود.
    Amir Mohebi، Stalker، smn و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این دستگاهها مخصوص کالیبره کردن مانیتور( تولید پروفایل بر اساس ساختار مانیتور و نور محیط) است. البته روشهایی برای کالبیره کردن پرینتر هم وجود دارد( دستگاههای که خروجی پرینتر را میخوانند و بر اساس آن پروفایل تولید میکنند) اما آنچه که شایع است استفاده از پروفایل استاندارد برای پرینتر است؛ بر اساس مدل پرینتر+ جوهر+ کاغذ. این پروفایلها برخی توسط سازنده پرینتر ارائه می شود و برخی توسط تولید کنندگان کاغذ و بعضا توسط شرکتهای خاص تولید کننده پروفایل. آنچه که معمول است، غیر رایگان بودن این پروفایلها است، بجز مواردی که همراه با نصب پرینتر در اختیار استفاده کننده قرار می‌گیرد.

اگر مانیتور کالیبره باشد + قوانین color Management در نرم افزار رعایت شود + قوانین Color management موقع چاپ رعایت شود + از پروفایل مناسب پرینتر استفاده کنیم، میتوانیم مطمئن باشیم که کل سیستم از لحاظ رنگ قابل اعتماد است.
    Amir Mohebi، Khoramyar، Simaei و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام!

من یک پیشنهادی دارم، یک راه حل متفاوت که خودم مدتیه دارم ازش استفاده می‌کنم.

به‌جای این‌که مانیتور رو کالیبره کنیم، Sample بگیریم! چطوری؟ عرض می‌کنم. همه‌ی دوستانی که سعی کرده‌باشن مانیتور رو کالیبره کنن می‌دونن که در نهایت خروجی چاپ با تصویر مانیتور تفاوت عمده‌ای خواهد داشت، علتش هم مشخص است، داینامیک‌رنج کاغذ بسیار محدود است، تصویر کاغذ با بازتاب نور دیده‌می‌شود (اما مانیتور با تابش نور تصویر را نمایش می‌دهد) و درنهایت سیستم نمایش رنگ روی مانیتور به‌صورت ماهوی با سیستم رنگِ عکسِ چاپ شده متفاوت است (ترکیب نورها‌یی با شدت مختلف از سه‌رنگ در مقایسه با Dithering یا پوشش لایه‌لایه‌ی رنگ‌ها) در نتیجه، کالیبره کردن مانیتور با این‌که جذاب است و با این‌که تصویر دیده‌شده را به خروجی نزدیک می‌کند اما درنهایت کاری است در عالم نمایش و از سنخ نور و کاملاً متفاوت با عالم چاپ و رنگ و بازتاب نور. می‌شود سعی کرد این دو عالَم را به‌هم نزدیک‌کرد اما تجربه به من ثابت کرده‌است که درنهایت این دو، دو دنیای مجزا هستند.

حالا راه حل بنده:
    خرید یک پرینتر ارزان قیمت Dye-sublimation. دوستانی که با تکنولوژی Dye-sublimation آشنایی دارند می‌دانند که:
    الف) باتوجه به این‌که پرینتر هیچ مواد مصرفی به‌غیر از کاغذ و فیلم چسبیده به کاغذ ندارد و این‌دو را هم تولید کننده به‌صورت استاندارد تولید می‌کند، امکان خراب بودن یا کم و زیاد بودن رنگ‌ها وجود ندارد.
    ب) باتوجه به این‌که هد پرینتر کار بسیار ساده‌ای انجام می‌دهد و قطعات مکانیکی پرینتر بسیار کم هستند امکان خارج شدن آن‌ها از کالیبراسیون بسیار کم است.
    ج) هر نقطه روی کاغذ می‌تواند یکی از ۱۶ میلیون رنگ قابل تولید توسط پرینتر باشد، یعنی برخلاف پرینترهای InkJet رنگ‌ها شفاف هستند و نیازی به Dithering نیست و رنگ‌ها، هر یک با شدت متفاوت، روی یک نقطه روی هم می‌افتند.
    د) هزینه‌ی چاپ عکس به‌نسبت پایین است و هر فریم ۱۰ در ۱۵ حدود ۲۵۰ تومان هزینه بر می‌دارد، پرینتر هیچ هزینه‌ی جنبی و پنهانی ندارد و تنها ماده‌ی مصرفی آن (که خشک هم نمی‌شود و نمی‌ریزد و ...) همان پکیچ کاغذ و فیلم رول است که یک‌جا می‌خرید. پرینتر بسیار جمع و جور است و از ۸۰ هزار تومان (مدل CP-200 کنون) تا ۱۲۰ یا ۱۴۰ هزار تومان (مدل‌های LCD دار کنون و سونی) و یا حداکثر ۲۰۰ هزار تومان برای بهترین مدل پرینترهای خانگی (مثل ES1) قیمت دارد. تکنولوژی Dye-Sub تکنولوژی آینده است و همانطور که سنسور جای فیلم را گرفت تا چند سال دیگر چاپگرهای Dye-Sub جای کاغذ عکاسی و داروهای ظهور را در چاپخانه‌های خواهند گرفت (البته DNP فروش تجهیزات حرفه‌ای چاپش برای مغازه‌ها را از همین الآن در ایران شروع کرده و چند مغازه با این تکنولوژی چاپ می‌زنند، قیمت کاغذ هم روز به روز رو به افت است)

به همه‌ی این دلایل توصیه می‌کنم یک پرینتر نازنین و کوچک Dye-Sub با قیمتی زیر ۱۰۰ هزار تومان تهیه کنید و رنگ عکسهایتان را قبل از چاپ با آن بسنجید، (اگر روی هر فریم ۱۰ در ۱۵ چهار دیتیل مختلف بزنید و در نهایت یک پروف چاپ کنید با ۵۰۰ تومان هزینه یک Sample چاپ شده در دست دارید که می‌دانید کالیبره است (چون این پرینترها اصولاً از کالیبراسیون خارج نمی‌شوند) و می‌توانید مانیتور خود را هم با همان پرینت کالیبره کنید!) پس این‌طوری هم Proof‌ دارید هم از کالیبره بودن (یا به‌تر بگویم، موردپسند بودن) عکس نهایی مطمئن هستید.

البته شکی نیست که لذت کالیبره کردن مانیتور را ندارد، اما به‌تجربه‌ی شخصی، شیوه‌ی خودم را ترجیح می‌دهم.

ممنونم :)

پ.ن: این‌ها را هم ببینید:
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Dye-sublimation_printer
    http://photo.net/equipment/canon/cp220/
    http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Printers/Direct_Photo/Selphy_ES1/index.asp
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=359&modelid=10073
    http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&productId=8198552921665060106&langId=-1
    nmroshan، Amir Mohebi، Keivani و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین