صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
Like Tree2تشکر

موضوع: (پرینتر اپسون) تانک یا جوهر مادیران؟مسئله این است!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض (پرینتر اپسون) تانک یا جوهر مادیران؟مسئله این است!

سلام
    امروز رفتم پاساژ رضا یه دونه epson C91 بخرم،میگفت 55000 تومان.بعد که بهش گفتم 4 تا کارتریج مادیران بده،بهم گفت مادیران نخر اگر مادیران بخوای هر کارتریجش 5500 سر جمع 22000 تومن میشه و 60 تا 70 تا برگ هم بیشتر برات چاپ نمیکنه ولی اگه تانک بخری هر کدومش 7000 تومان که با پول جوهرش میشه 55000 تومان و 1200 تا 1500 برگ برات چاپ می کنه.(این طوری که اونا گفتن از لحاظ اقتصادی تانک به صرفه تره).
    من هم ازش پرسیدم اگه تانک بذارم گارانتی پرینتر(مادیران) کنسل نمیشه و به هد پرینتر آسیب نمیرسونه؟ با قاطعیت گفت:نه!پرینترت هیچی نمیشه!گارانتی رو هم نمیفهمن که چه جوهری به کار بردی که بخواد کنسل شه!

باز من به اون فروشنده اعتماد نکردم و گفتم اول بیام از شما بپرسم که این چیزی که فروشنده گفت درسته یا نه؟
    یعنی تانک بخرم یا جوهر خود مادیران رو؟
    (یه چیز دیگه ای هم که فروشنده گفت این بود که اگه تانک بذاری جوهرش دیرتر خشک میشه تا اینکه بخوای جوهر مادیران بذاری)

با سپاس

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

پیش فرض پاسخ: (پرینتر اپسون) تانک یا جوهر مادیران؟مسئله این است!

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram_shapaloot نمایش پست ها
    سلام
    امروز رفتم پاساژ رضا یه دونه epson C91 بخرم،میگفت 55000 تومان.بعد که بهش گفتم 4 تا کارتریج مادیران بده،بهم گفت مادیران نخر اگر مادیران بخوای هر کارتریجش 5500 سر جمع 22000 تومن میشه و 60 تا 70 تا برگ هم بیشتر برات چاپ نمیکنه ولی اگه تانک بخری هر کدومش 7000 تومان که با پول جوهرش میشه 55000 تومان و 1200 تا 1500 برگ برات چاپ می کنه.(این طوری که اونا گفتن از لحاظ اقتصادی تانک به صرفه تره).
    من هم ازش پرسیدم اگه تانک بذارم گارانتی پرینتر(مادیران) کنسل نمیشه و به هد پرینتر آسیب نمیرسونه؟ با قاطعیت گفت:نه!پرینترت هیچی نمیشه!گارانتی رو هم نمیفهمن که چه جوهری به کار بردی که بخواد کنسل شه!

باز من به اون فروشنده اعتماد نکردم و گفتم اول بیام از شما بپرسم که این چیزی که فروشنده گفت درسته یا نه؟
    یعنی تانک بخرم یا جوهر خود مادیران رو؟
    (یه چیز دیگه ای هم که فروشنده گفت این بود که اگه تانک بذاری جوهرش دیرتر خشک میشه تا اینکه بخوای جوهر مادیران بذاری)

با سپاس
    دوست عزیز شما اگه تعداد چاپتون بالا هست حتما از تانک استفاده کنید اما متوجه نشدم تانک دونه ای نیست که یک پک هست دونه ای قیمت نمی دن !!!
    جوهرش هم 4500 هست هر 100 سی سی گرون قیمت داده فروشنده
    در مورد گارانتی عرض کنم که تانک را اگه خوب نصب کنید اگه پرینتر به مشکل بخوره میشه دوباره در را جا زد و تانک را برداشت و یه ست کارتریج چید توش و فرستاد گارانتی !!
    اما یه چیزی را توجه داشته باشید معمولا پرینتر های اپسون به مشکل نمی خورن تا عمر خودشون را بکنن تکو توک مشکل براشون پیش میاد اما میتونید 99 درصد مطمئن باشید با گذاشتن تانک شما تا حد ممکن از پرینتر کار میکشید

(در ضمن کلا مادیران خیلی باهاش تر هست از یوزر هاش خودشون میدونن دلیل فروش خوب پرینتر های اپسون چیه و کلا گارانتیشون حرفه پرینتر اگه به مشکل خورد با گرفتن هزینه مشکل را حل میکنن )
    اگه مصرف بالایی دارین حتما تانک بخرید از نظر اقتصادی به صرفه تره
    در مورد دیرتر خشک شدن جوهر هم فکر نمی کنم حرف فروشنده درست باشه
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

شما میدونید پک تانک که 4 تا رنگ بخوره حدودا چنده؟ من فکر کنم منظورش این بوده که 28000 تومان خود تانک (که چون 4 تا رنگ داره مثلا هر یه جای رنگش 7000 تومان) و جوهر رو هم گفته 27000 تومان.این 100 سی سی که شما گفتید حدودا چند تا عکس رنگی روی کاغذ A4 چاپ میکنه؟(شاید فروشنده منظورش این بوده که: 27000 تومان بابت جوهر=1500 چاپ رنگی روی A4)

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط ajjadesa نمایش پست ها
    اما متوجه نشدم تانک دونه ای نیست که یک پک هست دونه ای قیمت نمی دن !!!
    سلام؛
    منظور فروشنده مخزنهايي است به شكل كارتريج از جنس پلاستيك كه هر كدام به صورت جداگانه داراي چيپ هستند و بدون نياز به باز شدن از روي چاپگر و از طريق سرنگ از محفظه هايي كه در بالاي آنها تعبيه شده است، شارژ مي‌شوند. من حدود 1 سال و نيم است از اين نوع كارتريجها استفاده مي‌كنم (بر روي R270) و تابحال مشكل خاصي نداشته ام.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام/من از كارتريجها ماديران استفاده ميكردم و در عرض دو سال حتي يكبار هم مجبور به استفاده از هدكلين نشدم با اينكه ميشد سه ماه يا بيشتر از پرينتر استفاده نميكردم و هر بار كه استفاده ميكردم هم يك يا دو شيت A4 ميگرفتم. تا اينكه به سرم زد بيشتر پرينت بگيرم و رفتم و تانك InkTak خريدم پرينترم اپسون R300 است. با اينكه الان حداقل هر دو روز يكبار در سايزهاي مختلف پرينت ميگيرم، شايد مجبور به استفاده دايم از هد كلين هستم بعضي روزها تا 4 يا 5 مرتبه. لطفاً راهنمايي كنيد مشكل از نوع جوهر است؟ اگر تجربه اي از نوع جوهري داري كه مشكلي با آن نداشته ايد لطفاً بفرماييد. در جايي خواندم كه R300 از جوهر هاي Dye Base استفاده ميكند. لطفاً فرق آن با Pigment Base و اينكه آيا مارك مورد استفاده من از كدام نوع است را نيز بفرماييد . ضمناً اين سوال به نوعي پاسخ دوستمان هم هست.
    با تشكر فراوان

كاربر جديد ehsanslipknot آواتار ها
    تشکر کرده
    3

با سلام خدمت اساتید
    دوستان من پرینترمEPSON مدلِ C67 هست آیا میتونم براش تانک بگیرم اصلا" برای این مدل تانک وجود داره؟
    اگه جواب سؤالا مثبت هست ممنون میشم آدرس یا تلفن جایی که میفروشن رو برام بذارین.

پ.ن:پیشاپیش ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط keykavous نمایش پست ها
    سلام/من از كارتريجها ماديران استفاده ميكردم و در عرض دو سال حتي يكبار هم مجبور به استفاده از هدكلين نشدم با اينكه ميشد سه ماه يا بيشتر از پرينتر استفاده نميكردم و هر بار كه استفاده ميكردم هم يك يا دو شيت A4 ميگرفتم. تا اينكه به سرم زد بيشتر پرينت بگيرم و رفتم و تانك InkTak خريدم پرينترم اپسون R300 است. با اينكه الان حداقل هر دو روز يكبار در سايزهاي مختلف پرينت ميگيرم، شايد مجبور به استفاده دايم از هد كلين هستم بعضي روزها تا 4 يا 5 مرتبه. لطفاً راهنمايي كنيد مشكل از نوع جوهر است؟ اگر تجربه اي از نوع جوهري داري كه مشكلي با آن نداشته ايد لطفاً بفرماييد. در جايي خواندم كه R300 از جوهر هاي Dye Base استفاده ميكند. لطفاً فرق آن با Pigment Base و اينكه آيا مارك مورد استفاده من از كدام نوع است را نيز بفرماييد . ضمناً اين سوال به نوعي پاسخ دوستمان هم هست.
    با تشكر فراوان
    سلام

من خودم r290 دارم و اوایل همین مشکل رو داشتم البته با شدت بیشتری که با هد کلین هم بر طرف نمیشد.البته این خاصیت مخزن (تانک )جوهر هست.من مجبور میشدم از حلال استفاده کنم که استفاده زیاد از حلال ممکن بود به برد آسیب برسونه. بعد از تحقیق وسیع و اصرار زیاد (در حد گیر سه پیچ) به شرکت وارد کننده مخزن و جوهر inktek و اصرار زیاد اونها به شرکت تولید کننده یعنی inktek کره یه جوهر مخصوص r290 که رقیق تر از جوهرهای قبلیه براشون فرستادند و منم تهیه کردم و الان مشکلم خیلی کم شده.البته بگم هد کلین یکی از اجزای لا ینفک مخزن هست .یه تنضیمات نرم افزاری هم داره که سرعت پرینت رو پایین میذاره ولی از گرفتگی هد تا حد چشمگیری جلو گیری میکنه که اگه خواستی میگم .حالا اگه دوست داشتی راجع به پرینتر شما هم تحقیق کنم.

در ضمن من در مورد r290 و مخزن اطلاعات زیادی دارم که میتونم در اختیارتون بذارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen57 نمایش پست ها
    سلام

من خودم r290 دارم و اوایل همین مشکل رو داشتم البته با شدت بیشتری که با هد کلین هم بر طرف نمیشد.البته این خاصیت مخزن (تانک )جوهر هست.من مجبور میشدم از حلال استفاده کنم که استفاده زیاد از حلال ممکن بود به برد آسیب برسونه. بعد از تحقیق وسیع و اصرار زیاد (در حد گیر سه پیچ) به شرکت وارد کننده مخزن و جوهر inktek و اصرار زیاد اونها به شرکت تولید کننده یعنی inktek کره یه جوهر مخصوص r290 که رقیق تر از جوهرهای قبلیه براشون فرستادند و منم تهیه کردم و الان مشکلم خیلی کم شده.البته بگم هد کلین یکی از اجزای لا ینفک مخزن هست .یه تنضیمات نرم افزاری هم داره که سرعت پرینت رو پایین میذاره ولی از گرفتگی هد تا حد چشمگیری جلو گیری میکنه که اگه خواستی میگم .حالا اگه دوست داشتی راجع به پرینتر شما هم تحقیق کنم.

با سلام و تشكر از پاسخ شما. در واقع مشكل من با راهنمايي يكي از دوستان حل شد. بد نيست شما هم مطالعه فرماييد http://www.akkasee.com/forum/member.php?u=11036

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanslipknot نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    دوستان من پرینترمEPSON مدلِ C67 هست آیا میتونم براش تانک بگیرم اصلا" برای این مدل تانک وجود داره؟
    اگه جواب سؤالا مثبت هست ممنون میشم آدرس یا تلفن جایی که میفروشن رو برام بذارین.

پ.ن:پیشاپیش ممنون
    هرچي پرينتر ارزونتر باشه هزينه شم بالاتره مدلهاي بالاتروگرونتر تانك دارن
    ویرایش توسط behzad225 : Monday 24 August 2009 در ساعت 18:27 دلیل: غلط املايي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen57 نمایش پست ها
    سلام

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    در مورد این تنظیمات نرم افزاری می شه توضیحی بدید؟

متشکرم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین