صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: حرکت از s1 به s2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسي از جوابتان. من تقريبا دارم به اين نتيجه ميرسم كه در ضبط خاطرات خانوادگي كه مدنظر من است چندان قابليتهاي خاص مانند Macro و حتي تنظيمات شاتر و ديافراگم ضروري نيستند يعني فكر ميكنم داشتن مجموعه اي از مدهاي آماده در دوربين برايم مناسبتر است.

فقط ترديدم هنوز در مورد Zoom و كيفيت فيلمبرداري در نور اتاق است. و به همين جهت درحال بررسي Canon SD500 هستم كه خيلي خوشفرم با امكان فيلمبرداري و كيفيت 7 مگا كه حدس ميزنم بتواند كمبود ‌zoom 3x آنرا جبران كند.

سوالي كه هنوز برايم باقي است حالت فيلم دوربين هاي canon در نور كم اتاق است : قبلا با mini DV ها كمي كار كردم كه آنها هم مشكل دارند يا خيلي تاريك هستند يا با نويزهاي دون دون يا با فريمهاي سايه دار (شاتر زني آهسته) . ميخواهم بدانم آيا دوربين هاي ديجيتال با توجه به لنزهاي قويتر (اينطور فكر ميكنم) و CCDهاي بزرگتر ايا مشكلات مشابهي دارند يا اينكه ميتوانند تصاوير صافي ارائه كنند ؟

آيا شما تجربه اي در اين شرايط انجام داده ايد ؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

اگر کیفیت mini DV ها در نور اتاق را نمی پسندید، مطمئنا دوربینهای عکاسی دیجیتال، کیفیت بدتری از آنها در نور کم ارائه می دهند. کلا زیاد روی فیلمبرداری دوربینهای دیجیتال فکر نکنید. تازه دوربینی مثل S2 نیز که می گویند با کیفیت بالا و صدای استریو فیلم می گیرد، در کیفیت بالایش تنها به اندازه یک گیگابایت فیلم میگیرد و این یک گیگابایت تنها 7-8 دقیقه فیلم می شود! بنابر این بخصوص در مسافرت و بیرون منزل چندان بدرد بخور نیست و با گرفت 7 دقیقه فیلم دیگر جایی برای عکس گرفتن و کارهای بعدی باقی نمی ماند. دوربین های دیگر نیز که مدت بیشتری فیلم میگیرند، فیلم شان فقط در حد خالی نبودن عریضه است ! ودر حدی نیست که بخواهید با miniDV مقایسه کنید. دقیقا مثل عکس که Mini Dv ها می گیرند و قابل قیاس با دوربین دیجیتال نیست. (البته فعلا. اینطوری که تکنولوژی دیجیتال در حال رشد است یکی دو سال دیگر قطعا انتخابهایی خواهید داشت که کیفیت هر دو کارشان قابل قبول باشد)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

اینطور که متوجه شدم شما از دوربین عکاسی در حد کار خانگی انتظار دارید و روی فیلمبرداری خوب اصرار دارید.
    با این اوصاف چرا هندی کمهایی مثل NV-MX500 پاناسونیک نمی گیرید که با تکنولوژی 3ccd فیلم خوبی می گیرند و هم عکاسی 3 مگای قابل قبولی (در حد انتظارات شما) می گیرند؟
    البته samsung محصولات مشابه ارزانتر(و البته با کیفیتی کمتر) را هم دارد.
    امیر - My web site : http://www.microsoftflash.com
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست ، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ، صحنه پیوسته بجاست ، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض یک سوال

با سلام به همه اساتید
    من یک سوال داشتم که شاید یکمی پیش پا افتاده باشد
    آیا تمام دوربینهای دیجیتالی که قادر به فیلم برداری هستند در هنگام فیلم برداری قادر به زوم یا زوم بک نیستند
    در مورد پرو 1 که اینطور است .
    canon Prima Super 130
    zenit 122
    canon power shot pro 1
    alimousavig@gmail.com- علی موسوی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2