صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33

موضوع: آيا دوربين 5دي پاياندهنده عمر دوربينهاي باسنسور غير فول فريم است؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

درسته که جزييات موجود در عکس 5دي از 20دي بيشتره-البته با شرايط لنزي يکسان- ولي قيمت خيلي بالاست قيمت که بالا ميره سطح دوربين هم بالا ميره لنزهاي خيلي خوب بايد خريد که اون هم باز خيلي بالاتر ميره از قيمت خود 5دي هم بيشتر ميشه-من هم فکر مي کنم باپول محدود لنز خوب بهتر از بدنه به اين گرونيه -حالا اگر ما بتونيم پول 5دي رو جمع کنيم لنزش هم بايد بهش بياد-اصولا لنزهاي مرغوب جزيياتي رو که سبط مي کنند بيشتره يعني بيست دي با يک لنز عالي جزيياتي از يک تصوير رو ميتونه ثبت کنه که 5 دي با يک لنز معمولي نمي تونه-لنزهاي مرغوب وضوح و کنتراست بسيار بالايي دارند اون جزييات که ما از اونها صحبت مي کنيم از کنتراست و تيرگي و روشنايي به وجود مي ياد-بنابراين من هم ترجيح مي دم لنز مرغوب داشته باشم تا فول فريم-من يک عکس از 1دي اس مارک تو ديدم که با لنز 28-135 اي-اس گرفته شده بود -تسخير کننده نبود مثل عکسهايي بود که خودم با 28-135 ميگيرم البته با 300 دي-ولي چند عکس ديدم که با 50 ميليمتر ديافراگم 1 ال کانون گرفته شده بود البته با همون وان دي اس خيلي جالب بود -

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب آرش خان بالاخره مسئله پرسپکتیو اینها به کجا رسید؟
    والا آقای پرسپکتیو رو واقعا نمیدونم به جایی رسید یا نه! ولی به هر حال تصویر فرق میکنه دیگه... حالا چقدر؟ احتمالا خیلی زیاد مهم نیست! چون بحث خاصی در این زمینه ندیدم...

عمق میدان ولی فرق محسوسی داره!

البته خوب با داشتن لنز های با F پایین اینقدره همه چی خوب میتونه باشه که آدم فول فریم یادش بره...

در ضمن نور خوری بیشتر 300-28 یعنی چه؟
    به عنوان مثال کافیه به دیافراگم 28-300 کنون و 28-300 سیگما یا تامرون نگاهی بیندازید....

من يک عکس از 1دي اس مارک تو ديدم که با لنز 28-135 اي-اس گرفته شده بود -تسخير کننده نبود مثل عکسهايي بود که خودم با 28-135 ميگيرم البته با 300 دي-ولي چند عکس ديدم که با 50 ميليمتر ديافراگم 1 ال کانون گرفته شده بود البته با همون وان دي اس خيلي جالب بود
    کلا لنز بحث خیلی مفصلیه... و سایز سنسور این بحث رو جذاب تر میکنه...
    مثلا لنز های زویکو! برای المپوس... یا اصلا چرا راه دور بریم؟ لنز 18-50 F2.8 سیگما که برای سنسور 1.5 ساخته شده؟ با قیمت حدود 300 هزارتومان! لنز خیلی خوبی هم هست! تست هاشو دیدیین؟؟ همچین رنج لنزی با همچین دیافراگمی و سایز کوچیکی و قیمتی؟ تصور نکردنیه....(البته نیکون یه 17-55 DX F2.8 AFS داره... که از این خیلی بهتر میباشد اما حدود 1 ملیون تومانه...)

خلاصه... داشتن لنز خوب خیلی مساله مهمیه... اما مساله ای که شما فرمودین.... ابتدا نمیدونم که این عکسها رو بصورت فول سایز دیدین؟
    منظور از تسخیر کننده چیه؟
    عکس شاید خوب نبوده؟
    کلا لنزی با F1* میتونه عکسهای خاصی تولید کنه... که از لنزهای دیگه بر نمیاد... یعنی اون لنز روی دوربین شما هم میتونه عکسهای ویژه ای رو تولید کنه...

اما در مورد اون لنز؟
    لنزهای نرمال کنون F1.4 & 1.8 هستن...(البته غیر از ماکرو که گمانم 2.8 بود...) مثل همه کمپانی های دیگه....
    کنون یه لنز 85 با f1.2 هم داره...
    لنز نرمال با f1 من از کنون ندیدم... حداقل در رده اتوفوکوس ها...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

کلا لنز بحث خیلی مفصلیه... و سایز سنسور این بحث رو جذاب تر میکنه...
    مثلا لنز های زویکو! برای المپوس... یا اصلا چرا راه دور بریم؟ لنز 18-50 F2.8 سیگما که برای سنسور 1.5 ساخته شده؟ با قیمت حدود 300 هزارتومان! لنز خیلی خوبی هم هست! تست هاشو دیدیین؟؟ همچین رنج لنزی با همچین دیافراگمی و سایز کوچیکی و قیمتی؟ تصور نکردنیه....(البته نیکون یه 17-55 DX F2.8
    AFS داره... که از این خیلی بهتر میباشد اما حدود 1 ملیون تومانه...)
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد 18-55 سيگما واقعا لنز خوبيه ولي عکسهاش به 17-40 کانون خيلي نزديکه من عکس فول سايزش رو ديدم ولي قيمت فکر کنم 400 تومان باشه
    ---------------------------------------------
    خلاصه... داشتن لنز خوب خیلی مساله مهمیه... اما مساله ای که شما فرمودین.... ابتدا نمیدونم که این عکسها رو بصورت فول سایز دیدین؟
    منظور از تسخیر کننده چیه؟
    عکس شاید خوب نبوده؟

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    منظورم کنتراست عکس بود البته عکس فول سايز نبود ولي کنتراست منظورم بود چون اکثر عکسهايي که با دوربينهاي سري اي-او-اس وان مي بينيم با لنزهاي سري ال هست اين عکس اون کنتراست رو نداشت البته بد نبود منظورم در مقايسه با اون عکس دوم بود - فکر مي کنم يک مقدار از تفاوت خيلي مشهود دوربينهايي مثل سري وان که به عکسهاي معمولي اونها هم جلوه خاصي ميده جدا از لنز جنس و ساختمان فيلتر روي سنسور و تنظيم و تشخيص خيلي دقيق وايت بالانس توسط خود دوربينه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    کلا لنزی با F1* میتونه عکسهای خاصی تولید کنه... که از لنزهای دیگه بر نمیاد... یعنی اون لنز روی دوربین شما هم میتونه عکسهای ویژه ای رو تولید کنه...

اما در مورد اون لنز؟
    لنزهای نرمال کنون F1.4 & 1.8 هستن...(البته غیر از ماکرو که گمانم 2.8 بود...) مثل همه کمپانی های دیگه....
    کنون یه لنز 85 با f1.2 هم داره...
    لنز نرمال با f1 من از کنون ندیدم... حداقل در رده اتوفوکوس ها...[/QUOTE]

-----------------------------------------------------
    در مورد لنر ديافراگم 1 کانون همون ديافراگم 1 هست
    Canon EF 50mm f/1.0L USM
    ولي در سايت خود کانون جزو محصولات نيست
    قيمتش هم2500 دلاره
    ویرایش توسط siavash : Monday 10 October 2005 در ساعت 04:47

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4