صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 119
Like Tree262تشکر

موضوع: Canon EOS 650D / Rebel T4i / Kiss X6i

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbang نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال قبلا همینجا پرسیدم جواب قانع کننده ای نگرفتم
    واقعا تفاوت 7D با 650D در فیلم برداری چی هست که بیشتر روی 7D مانور میدن؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرکرد نمایش پست ها
    من با هر دو کار کردم تفاوتی ندارند واقعا برای من نداشتند چون من کلا از فو کوس دستی استفاده کردم اصولا چون 7دی قدیمیتره و عکاسهای حرفه ای بیشتر با اون کار کردند و البته قیمت و کلاسش بالاتره عموم فکر می کنندباید کیفیتش هم بالاتر باشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این حرف شما کلا غلطه.7دی در کلاس بالاتری است امکانات حرفه ای تر و دقیقتری داره و به طور کلی با این بدنه قابل مقایسه نیست.این که خروجی سنسور اونها در شرایط معمولی یکی باشه بحث دیگری است.اما مطمئن باشید 7دی در کلاس خودش و مورد استفاده خودش از هر جهت بر این بدنه برتری داره.

واقعا چرا اینجوری باید جواب بدیم؟

جناب mahbang از فیلم برداری پرسیدن و جناب شهرکرد هم گفتن که با هر دو تا کار کردن و تجربه شون رو انتقال دادن....
    اما اقای احمدی چرا اینجوری موضع گرفتید....

مگر غیر این هست که سوال در مورد تفاوت فیلم برداری این دو دوربین هست؟؟؟ همه میدونن که سنسور این دو دوربین یکی هست ولی 650D دارای سیستم فوکوس فاز و کنتراست هست که سرعت و دقت فوکوس رو بسیار بالاتر برده و همچنین سازگار با لنز های STM که تکمیل کننده این سنسور هستن و از نویز صوتی پایین و سرعت فوکوس بالایی برخوردارن و همچنین دوربین 650D قابلیت ضبط استریو صدا رو داره که با توجه به نویز صوتی پایین این دوربین برای آماتور ها و حتی نیمه حرفه ای ها کاربردی هست و از اینها مهمتر ال سی دی متحرک و لمسی که در فیلم برداری و فوکوس خیلی کاربردی هست.....

شکی نیست که 7D از لحاظ خوش دست بودن یکی از بهترین دوربین های موجود در بازار است و همچنین تعداد نقاط فوکوس بیشتر و سرعت شاتر و عکاسی پیاپی بالاتر و بدنه مستحکم تری داره اما با توجه به اینکه سوال در مورد فیلم برداری هست و ویژگی هایی که از 650D گفته شد ،به نظر من 650D برای فیلم برداری مناسب تر و بهتر هست ......

ّ
    mahbang تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در فیلمبرداری حرفه ای ما با فوکوس اتوماتیک چندان سروکار نداریم.سنسور 650دی هم نویزیتره.بگذریم از اینکه خود همان 7دی هم شرایط نویزی هیجان انگیزی نداره.
    تنظیمات دستی هم در فیلمبرداری(در حین فیلمبرداری) بسیار مهمه که 7دی از این جهت بسیار کامله.باز در همان فیلمبرداری حرفه ای شما از میکروفون اکسترنال استفاده میکنید یا اصلا جدا صدا برداری میکنید.اون استحکام و سیل بودن بدنه هم در هر صورت مهمه.چه در فیلمبرداری چه عکاسی.درباره فوکوس لمسی هم خدمتتون عرض کنم که هیچ فیلمبرداری حرفه ای به این قضیه تکیه نمیکنه،همانطور که گفتم در کار حرفه ای ما با فوکوس اتوماتیک سر و کار نداریم و این امکان هم دست کم فعلا اونقدرها قابل اتکا نیست.برای کارهای معمولی و خانوادگی و یادگاری 650دی بهتره ولی کار حرفه ای خیر.7دی و برادر کوچکترش 60دی گزینه های بهتری هستند.البته در بین کراپدارها.هندلینگ بهتر هم در فیلمبرداری بسیار موثره.
    دیگه اینکه چطور جواب دادم؟! چرا قضیه رو بیخود دراماتیک میکنید؟ کی موضع گرفته؟ من یا شما؟! ی اینکه چرا فکر میکنید من تجربه انتقال ندادم و از روی دلم حرف زدم؟

پ.ن:در مورد جمله اولم که قرمز نقل قول کرده بودید! منظورم رو کمی بد توضیح دادم.منظورم این نبودکل صحبت ایشون از بنیان غلطه.منظورم این بود که در کل 7دی برتری داره.
    ویرایش توسط lamagra : Sunday 30 June 2013 در ساعت 20:24
    mahbang، alir. و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در فیلمبرداری حرفه ای ، ( اگر منظور کلیپ سازی ، تیزرسازی ، مستند یا داستانی است ) فوکوس اتوماتیک عملن هیچ کاربردی ندارد .
    دوربین نمی تواند تشخیص دهد که کارگردان یا فیلمبردار میخواهد کجا را فوکوس کند یا نه ؟ و یا سوژه اصلی کجاست ؟ مثلن در نمای اورشولدر ، دوربین روی سوژه جدیدتر که پشت بازیگر جلویی است فوکوس می کند و نه بازیگر روبرویی .
    فوکوس اتوماتیک فقط به درد کارهای خانوادگی میخورد یا شاید هم مجالس عروسی که خیلی مهم نیست فوکوس کجاست .
    mahbang، lamagra و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قراره با دوربینتون چه کاری انجام بدید که کافی نیست؟ لنزها چی هستند؟
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

من وقتی روی یه نقطه فوکوس می کنم و با نگه داشتن تا نیمه دکمه شاتر می خوام کادربندی کنم فوکوس جابجا میشه اول فکر می کردم از لنزه ولی الان که با یه لنز دیگه امتحان کردم دیدم باز همون مشکلو داره .آیا مشکل از بدنه است؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

من وقتی روی یه نقطه فوکوس می کنم و با نگه داشتن تا نیمه دکمه شاتر می خوام کادربندی کنم فوکوس جابجا میشه اول فکر می کردم از لنزه ولی الان که با یه لنز دیگه امتحان کردم دیدم باز همون مشکلو داره .آیا مشکل از بدنه است؟
    براي جابجا نشدن نقطه فوكوس در حين كادر بندي مجدد، سيستم فوكوس را بايد روي وضعيت One Shot تنظيم كنيد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    108

من تک شات را با همه حالات فوکوس امتحان کردم نشد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

live view رو چه حالتیه؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

من تک شات را با همه حالات فوکوس امتحان کردم نشد
    اگر در هنگام کادر بندی دوربین نسبت نقطه ای که روی آن فوکوس می کنید تغییر مکان زیادی بدهد فوکوس از دست خواهد رفت و کاری هم در این خصوص نمی شود کرد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

دوستان این مدل احیانا دفترچه فارسی نداره برای دانلود؟

صفحه 8 از 12 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 آخرینآخرین