صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 119
Like Tree262تشکر

موضوع: Canon EOS 650D / Rebel T4i / Kiss X6i

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

سلام
    چند روز پیش این دوربین رو به قیمت 2,600,000 خریدم (لنز 18-55) البته با یو-وی و کیف 100,000 تومن بیشتر. قبلا با dslr-like کار می‌کردم پاناسونیک fz35 به فن عکاسی تسلط حرفه‌ای ندارم ولی شناخت مختصری دارم. بنا به نیاز (ساخت کلیپ) ترجیح دادم به جای دوربین فیلمبرداری بخصوص در شرایط اقتصادی فعلی یک دوربین dslr بخرم که هم نیاز عکاسیمو برطرف کنه و هم فیلمبرداری خیلی خیلی تحقیق کردم هر چی نمونه کلیپ میشد از یوتیوب گرفتم همینجا بخاطر فیلمبرداریش سوال کردم و...
    ولی الان پشیمونم خیلی خیلی زیاد.
    نه کیفیت عکاسیش برام جالبه نه فیلمبرداریش.
    این نتیجه گیری رو خیلی ساده با مقایسه این دوربین با fz35 خودم دریافت کردم، نه اینکه مثل هم باشند ولی 650d با قیمت بیشتر خیلی دندونگیر تر از اون هم نیست، فیلمبرداری fz35 در شرایط نور کم خیلی بهتره

من نظرات خودمو میگم اگر تخصصی نیست شرمندم
    * به review سایتها اکتفا نکنید بهترین حالت اینه که بشه این دوربین رو یجوری تهیه کنید حتی برای یک روز کرایه کنید و از هر چیزی ک براتون لازمه تست بگیرید
    * برای فیلمبرداری فوکوس اتوماتیک یه چیزی در حد شوخی هست در نهایت به فوکوس دستی می‌رسید
    * خرید دوربین حرفه‌ای خرج حرفه‌ای میخواد من برای عکس گرفتن از یک سوژه نزدیک با دوربین dslr به زحمت افتادم اما همون سوژه با dslr-like به راحتی و با کیفیتی که نیاز داشتمو بهش رسیدم
    * ای کاش حداقل یه 600d یا d3200 خریده بودم اینجوری 600,000 تومن کمتر حرص میخوردم
    * بنا به نیازتون خرید کنید
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbang نمایش پست ها
    سلام
    چند روز پیش این دوربین رو به قیمت 2,600,000 خریدم (لنز 18-55) البته با یو-وی و کیف 100,000 تومن بیشتر. قبلا با dslr-like کار می‌کردم پاناسونیک fz35 به فن عکاسی تسلط حرفه‌ای ندارم ولی شناخت مختصری دارم. بنا به نیاز (ساخت کلیپ) ترجیح دادم به جای دوربین فیلمبرداری بخصوص در شرایط اقتصادی فعلی یک دوربین dslr بخرم که هم نیاز عکاسیمو برطرف کنه و هم فیلمبرداری خیلی خیلی تحقیق کردم هر چی نمونه کلیپ میشد از یوتیوب گرفتم همینجا بخاطر فیلمبرداریش سوال کردم و...
    این نتیجه گیری رو خیلی ساده با مقایسه این دوربین با fz35 خودم دریافت کردم

* به review سایتها اکتفا نکنید بهترین حالت اینه که بشه این دوربین رو یجوری تهیه کنید حتی برای یک روز کرایه کنید و از هر چیزی ک براتون لازمه تست بگیرید
    * برای فیلمبرداری فوکوس اتوماتیک یه چیزی در حد شوخی هست در نهایت به فوکوس دستی می‌رسید
    * خرید دوربین حرفه‌ای خرج حرفه‌ای میخواد من برای عکس گرفتن از یک سوژه نزدیک با دوربین dslr به زحمت افتادم اما همون سوژه با dslr-like به راحتی و با کیفیتی که نیاز داشتمو بهش رسیدم
    * ای کاش حداقل یه 600d یا d3200 خریده بودم اینجوری 600,000 تومن کمتر حرص میخوردم
    سلام دوست من
    بنظر ینده یا شما بدرستی وبا اساتید مشورت نکردید و یا اینکه سر سری از توضیحات عزیزان رد شدید
    شما برای موردی دوربین خریدید که بنظر بنده سخت ترین قسمت و از نظر من در حد قول آخر بحساب میاد
    چون من هنوز برای عکاسی بعد از 6-7 ماه هنوز نمیتونم سریع فکوس دستی بکنم و یا در فیلم برداری های
    آزمایشی خیلی از فکوس پرت میشم و تغییر زاویه دادن واسم حکم کنده کشی داره ولی باز مشکل به اینجا ختم
    نمیشه ، شما میدانستید که نیازتان با یک SlrLike رفع میشود و بازهم خرید رو انجام دادید بله حرف شما رو تصدیق میکن
    و دوستانی که دوربین بنده رو دیدن و خواهان داشتن نمونه های ارزان قیمت تر هستند و مشورت میگیرند بهشان میگویم
    آیا از پس خرج لنز بر می آیی ؟
    ولی درمورد کیفیت خروجی که مثال زدید دیگه منو در شرایطی قرار دادید که انگشت بر دهان مانده ام و یک سوال برایم پیش
    آمد و از بزرگان و اساتید درخواست راهنمایی دارم ؟
    آیا چنین چیزی ممکن است که یک SlrLike که دارای سنسور داخلی یک دوربین کامپکت هست از Slr کیفیتی تا این حد که با
    چشم و یک شخصی مثل من تازه کار قابل دید باشه ، پائین تر باشه ؟
    mahbang تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    این نتیجه گیری رو خیلی ساده با مقایسه این دوربین با fz35 خودم دریافت کردم، نه اینکه مثل هم باشند ولی 650d با قیمت بیشتر خیلی دندونگیر تر از اون هم نیست، فیلمبرداری fz35 در شرایط نور کم خیلی بهتره

برای استفاده درست و قابل قبول از فوکوس ممتد حین فیلمبرداری با 650D بایستی لنزهای STM که فوکوس سریع و بی صدائی دارند به کار ببرید. اگر از لنز 18-55 معمولی استفاده می کنید نبایستی انتظار فوکوس ممتد سریع و بی صدا داشته باشید. دوربین 650D دارای سنسور هیبرید است که در آن سنسورهای مربوط به Phase Detection کار گذاشته شده است و می تواند به سرعت تشخیص فوکوس بودن و نبودن و دستور تصحیح فوکوس را به لنز صادر کند ولی لنز هم بایستی بتواند به سرعت، به نرمی و بی صدا عمل فوکوس را انجام دهد.
    کیفیت تصویر دوربین های DSLR بسیار بهتر از هر دوربین SLR Like است به شرطی که بلد باشیم به درستی از آن استفاده کنیم. (اصولاً SLR Like ها و سوپر زوم ها به دلیل سنسور کوچک کیفیت تصویر خیلی خوبی ندارند). جسارتاً به نظرم سعی کنید اصول عکاسی را بیاموزید. مسلماً از عکاسی با دوربینتان (که دوربین بسیار خوبی است) لذت فراوان خواهید برد.
    Babak Borhani، mahbang، lamagra و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

لنز دوربین‌های SLR-Like طوری طراحی شده که به بهای کم شدن کیفیت عکس‌ها، همه نیازها رو تاحدی پوشش بده. در حالی که فلسفه دوربین‌های SLR کاملا متفاوته و در طراحی این دوربین‌ها کیفیت خروجی حرف اول رو می‌زنه اما برای هر شرایطی باید لنز مخصوص اون شرایط استفاده بشه. پس شما نمی‌تونید انتظار داشته باشید که عکس‌های شما با لنز کیت 18-55 در هر شرایطی کیفیت بهتری نسبت به عکس‌های یک دوربین SLR-like داشته باشه. با همین لنز شما اگه عکس‌های دو دوربین رو که در روشنایی روز و در محیط باز گرفته شده‌اند، باهم مقایسه کنید، خواهید دید که کیفیت عکس‌ها چقدر باهم متفاوت است. اما در شرایط نور کم، لنز کیت جوابگو نیست و شما نیاز به تهیه لنزی با دیافراگم بازتر دارید.
    در مورد اتوفوکوس پیوسته حین فیلم‌برداری، مشکل شما ناشی از موتور فوکوس کند و پر سر و صدای لنزکیت 18-55 است. برای استفاده از این قابلیت نیاز به خرید لنزی با فوکوس STM دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    آیا چنین چیزی ممکن است که یک SlrLike که دارای سنسور داخلی یک دوربین کامپکت هست از Slr کیفیتی تا این حد که با
    چشم و یک شخصی مثل من تازه کار قابل دید باشه ، پائین تر باشه ؟
    فکر می‌کنم ایشان بیشتر در محیط کم‌نور عکاسی می‌کنن و به خاطر دیافراگم کوچکتر لنز کیت نسبت به دوربین‌های SLR-Like، با ایزوی بالاتر عکس می‌گیرن.
    mahbang و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

تشکر می‌کنم از همه دوستان و اساتید
    استفاده می‌کنم از راهنمایی شما، نمیدونم حقیقا گول reviewها رو خوردم ای کاش دسترسی به این دوربین داشتم و قبل از خرید تست می‌کردم.
    بله همون روز خرید درباره لنزهای STM از فروشنده سوال کردم و درباره 50mm 1.8 و قیمت ازش پرسیدم که که گفتن بعد از خرداد دستمون میرسه و قیمتی حدود 450
    الان متاسفانه بیشترین مشکل رو با لنز دوربین دارم.

تشکر کرده
    20782

تشکر می‌کنم از همه دوستان و اساتید
    استفاده می‌کنم از راهنمایی شما، نمیدونم حقیقا گول reviewها رو خوردم ای کاش دسترسی به این دوربین داشتم و قبل از خرید تست می‌کردم.
    بله همون روز خرید درباره لنزهای STM از فروشنده سوال کردم و درباره 50mm 1.8 و قیمت ازش پرسیدم که که گفتن بعد از خرداد دستمون میرسه و قیمتی حدود 450
    الان متاسفانه بیشترین مشکل رو با لنز دوربین دارم.
    لنز 18-55 داريد يا 50f/1.8؟
    لنز 50 f/1.8 لنز خوب و بسيار شارپي (خصوصاً از f-number بالاتر از 2.8) است ولي فوكوس كند و گيجي دارد. مي توانيد از شارپنس آن و كنترل كامل روي عمق ميدان لذت زيادي ببريد
    لنز 18-55 هم اصلاً لنز بدي نيست و خصوصاً براي منظره (دامنه وايد) كيفيت خوبي دارد. مي توانيد عكس هاي بسيار خوبي در همين فروم بيابيد كه دوستان با همين لنز 18-55 گرفته اند.
    در هر شرايطي (خصوصاً در شرايط كم نور) كيفيت عكس هاي DSLR بهتر از SLR Like است ولي بايد بتوانيد از قابليت هاي دوربينتان استفاده كنيد. اگر از مد هاي اتوماتيك استفاده مي كنيد نمي توانيد به درستي به قابليت هاي دوربين دست پيدا كنيد.
    mahbang، lamagra، hkhaghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    لنز 18-55 داريد يا 50f/1.8؟
    لنز 50 f/1.8 لنز خوب و بسيار شارپي (خصوصاً از f-number بالاتر از 2.8) است ولي فوكوس كند و گيجي دارد. مي توانيد از شارپنس آن و كنترل كامل روي عمق ميدان لذت زيادي ببريد
    لنز 18-55 هم اصلاً لنز بدي نيست و خصوصاً براي منظره (دامنه وايد) كيفيت خوبي دارد. مي توانيد عكس هاي بسيار خوبي در همين فروم بيابيد كه دوستان با همين لنز 18-55 گرفته اند.
    در هر شرايطي (خصوصاً در شرايط كم نور) كيفيت عكس هاي DSLR بهتر از SLR Like است ولي بايد بتوانيد از قابليت هاي دوربينتان استفاده كنيد. اگر از مد هاي اتوماتيك استفاده مي كنيد نمي توانيد به درستي به قابليت هاي دوربين دست پيدا كنيد.
    لنز 18-55 دارم عزیز.
    انقدر این لنز بده وقتی میخوام موقع فیلمبرداری فوکوس دستی بکشم لنز تکان میخوره. یعنی یه لقی داره!؟
    بله حتما DSLR از DS-like بهتره ولی متاسفانه من توقعم خیلی بالاس فکر می‌کنم اونم از دوربینی در رده 650d

دوتا سوال داشتم
    1- میشه لنزهای قدیمی رو به این دوربین متصل کرد؟
    2- توی ds-like من برای تنظیم وایت بالانس میتونستم یک رنگ سفید رو باهاش ست کنم ولی توی این دوربین هرکاری کردم نشد

كاربر آشنا saeid shirzadi آواتار ها
    تشکر کرده
    276

لنز 18-55 دارم عزیز.
    انقدر این لنز بده وقتی میخوام موقع فیلمبرداری فوکوس دستی بکشم لنز تکان میخوره. یعنی یه لقی داره!؟
    دوست من فکر نمیکنم این لنز اینقدرها هم بد باشه.این که تکون میخوره احتمالا لنزتون مشکل داره وگرنه امکان نداره یه لنز و دوربین نو و آکبند تو این رده این مشکلو داشته باشه.
    mahbang و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

لنز 18-55 دارم عزیز.
    بله حتما DSLR از DS-like بهتره ولی متاسفانه من توقعم خیلی بالاس فکر می‌کنم اونم از دوربینی در رده 650d

دوتا سوال داشتم
    2- توی ds-like من برای تنظیم وایت بالانس میتونستم یک رنگ سفید رو باهاش ست کنم ولی توی این دوربین هرکاری کردم نشد
    1- اگر منظور لنزهاي FD كانن است بله با تبديل هاي مخصوص مي توانيد از لنزهاي قديمي استفاده كنيد. در همين فروم تاپيكي براي استفاده از لنزهاي FD براي دوربين هاي EOS وجود دارد.
    استفاده از لنزهای قدیمی ماونت FD بر روي ماونت EF
    2- دوربين شما امكان تنظيم دستي وايت بالانس دارد. دفترچه راهنما را مطالعه فرمائيد. اگر وايت بالانس را روي اتوماتيك بگذاريد معمولاً دقت تنظيم مناسبي دارد ولي دستي هم مي توانيد آن را تنظيم كنيد.
    mahbang و saeid shirzadi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

لنز 18-55 دارم عزیز.

دوتا سوال داشتم
    سلام دوست عزیز به این لینک سری بزنید ، یک سری عکس هست که همگی با لنز 18-55 گرفته شده اند و نام گروه کا این عکس ها را آپلود
    میکنند هم همین 18-55 مم است :
    http://www.flickr.com/groups/basic-lens/pool/
    mahbang و Kane تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین