صفحه 11 از 70 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 693
Like Tree2711تشکر

موضوع: Canon EOS 6D

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    دوست عزیزم طبق پست 91 شما یکی مزایای این دوربین رو قیمت ارزان فرمودید..حالا ما باید مقایسه ای انجام بدیم..نسبت به فول فریم هم برند خودش در بعد هزینه با مارک2 باید قیاس بشه دیگه نه؟پس چیزه جدیدی به لحاظ قیمت عرضه نشده..درسته؟؟
    مشکل اینجاست!ارزان قیمت نسبت به مارک ۳ نه مارک ۲!!!!مارک ۲ که تقریبا هم قیمت هست!!!و صحبت من در مورد دوربین های مارک ۳ و ۶ دی و کمی هم ۷ دی بود و اصلا مارک ۲ مورد بحث من نبود!
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط hadigha نمایش پست ها
    مشکل اینجاست!ارزان قیمت نسبت به مارک ۳ نه مارک ۲!!!!مارک ۲ که تقریبا هم قیمت هست!!!و صحبت من در مورد دوربین های مارک ۳ و ۶ دی و کمی هم ۷ دی بود و اصلا مارک ۲ مورد بحث من نبود!
    شما چجوری این دوربین رو با کراپ دار مقایسه میکنید..اما با فول فریم در رده هم قیمته خودش مقایسه نمیکنید؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

دوست عزیزم طبق پست 91 شما یکی مزایای این دوربین رو قیمت ارزان فرمودید..حالا ما باید مقایسه ای انجام بدیم..نسبت به فول فریم هم برند خودش در بعد هزینه با مارک2 باید قیاس بشه دیگه نه؟پس چیزه جدیدی به لحاظ قیمت عرضه نشده..درسته؟؟
    نه

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    خیر از نظر قیمت هم شبیه هم نیستند.
    مارک تو هم زمانی که معرفی شد قیمتی نزدیک به قیمت حالای مارک تری داشت.
    الان نباید قیمت 6دی را با قیمت حالای مارک تو مقایسه کرد.در حالی که 6دی در بتدای تولید هم قیمت پایینی دارد و دور از انتظار نیست که تا یکی دو ماه دیگر هم با 1900$ بتوان آن را خریداری کرد(همین الان هم فروشگاه ها حدود 70 دلار روی بدنه کالا هدیه میدهند).مارک تو هم قطعا در مدت نه چندان طولانی دیسکانتینیو خواهد شد.
    M.Barani، Amateurism، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا hadigha آواتار ها
    تشکر کرده
    36

شما چجوری این دوربین رو با کراپ دار مقایسه میکنید..اما با فول فریم در رده هم قیمته خودش مقایسه نمیکنید؟
    دوست عزیز

اولا موضوع بحثم رو دوباره می گویم: با تفاوت قیمت ۱۵۰۰ دلار با ۵ دی مارک ۳و کمبود ۶دی نسبت به آن آیا توجیه پذیر هست که این دوربین خریداری شود یا نه؟
    حالا این بحث کراپ دار را درست می فرمایید که من هم گفتم کمی!!!ولی اصلا ۵ دی مارک ۲ مورد نظر من نبود چرا که خیلی از تکنولوژی عقب افتاده...
    Canon 5D MIII - 8-15L Fisheye - 24-105L- 70-300L - Speedlight580II

كاربر همراه industrialphoto آواتار ها
    تشکر کرده
    130

نقل قول نوشته اصلی توسط hadigha نمایش پست ها
    با سلام و احترام

حرف شما متین است . ولی از لحاظ تفاوت قیمت ۱۵۰۰ دلار که در ایران حدود ۴/۵ میلیون می شود من اماتور گیج شدم کدام را انتخاب نمایم.
    چرا که مزیت های مارک ۳ به نسبت ۴/۵ میلیون تومان توجیه پذیر نیست.

ممنون از پاسخ شما
    برای من سرعت شاتر 8000 و سیلینگ بدنه و ویو فایندر 100% واقعا اهمیت داره
    بهتره خودتون ملاحظه بفرمایید :

Side by Side Comparison: Digital Photography Review
    مهدی بابائی

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    نه
    ما در حال زندگي ميكنيم جناب مبين نه فردا نه ديروز،معيار خريد قيمت امروز اين دوربين هاست،بحث ما در قسمت بود،ايشون تكنولوژي رو الان مطرح ميكنند،

در هر صورت وقتي شما بريد وارد مغازه شيد و بفرماييد با ٨ تومن دوربين ميخوام اين دو دوربين را معرفي ميكنند..پس به لحاظ قيمت قابل قياسن

تشکر کرده
    13646

ما در حال زندگي ميكنيم جناب مبين نه فردا نه ديروز،معيار خريد قيمت امروز اين دوربين هاست،بحث ما در قسمت بود،ايشون تكنولوژي رو الان مطرح ميكنند،

در هر صورت وقتي شما بريد وارد مغازه شيد و بفرماييد با ٨ تومن دوربين ميخوام اين دو دوربين را معرفي ميكنند..پس به لحاظ قيمت قابل قياسن
    تا آنجا که یادم است و شما تذکر دادید بحث بر سر این بود که کنون چیز جدیدی ارائه نکرده است.(از نظر قیمت)
    این که الان چه حق انتخابی داریم با بحث اینکه چیز جدیدی ارئه شده است یا خیر متفاوت است.
    کنون یک رده از فول فریم را معرفی کرده که امکاناتی را ندارد و در بدو ورود قیمت ارزانتری از هر دوربین فول فریمی دیگری دارد.پس یک رده جدید با یک نام جدید و در یک رده قیمت جدید ایجاد شده است.
    گر چه من مارک تو را بسیار دوست دارم ولی الان اگر بخواهم انتخاب کنم انتخابم 6دی خواهد بود.گرچه که این انتخاب باید مارک تری می بود که به خاطر شرایط و مشکلات ما خریدش مقدور نیست.
    Babak Borhani، yaghoobi، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

مسعود جان خوب شد شما این رو گفتید...
    یکی از دوستان قصد خرید فول فریم ارزان(حالا بگیرید این ماک 2 و 6دی ارزانند) رو برای پرتره داره.من هم سعی کردم مجابش بکنم به خرید مارک 2 عوض 6دی.خواستم بدونم دلیل شما برای انتخاب 6دی چی هست؟چون دلایل من بدنه بزرگتر و خوشدست تر،شاتر 1/8000 و کراس بودن همه نقاط در برابر 1 کراس بودن 6دی بود.
    دوستدارم دلیل شما رو هم بدونم شاید اصلا همان 6دی انتخاب درست تری باشه...
    aidin594، M. Beyrami، Amateurism و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مسعود جان خوب شد شما این رو گفتید...
    یکی از دوستان قصد خرید فول فریم ارزان(حالا بگیرید این ماک 2 و 6دی ارزانند) رو برای پرتره داره.من هم سعی کردم مجابش بکنم به خرید مارک 2 عوض 6دی.خواستم بدونم دلیل شما برای انتخاب 6دی چی هست؟چون دلایل من بدنه بزرگتر و خوشدست تر،شاتر 1/8000 و کراس بودن همه نقاط در برابر 1 کراس بودن 6دی بود.
    دوستدارم دلیل شما رو هم بدونم شاید اصلا همان 6دی انتخاب درست تری باشه...
    در مورد سیستم فکوس مارک تو 9 نقطه دارد که فقط یک نقطه از آن کراس است و 6 دی 11 نقطه دارد که باز هم یک نقطه از آن کراس است.اصلا در بدترین حالت فرض میگیریم که سیستم فکوس 6دی مثل مارک تو باشد.پس در این مورد مزیتی ندارد.
    بدنه بزرگتر و خوش دست تر مهم است،ولی با کمی کوچکتر بودن و سبک تر بودن هم میشود کنار آمد.بدنه اگر نزدیک 60 دی باشد هم قابل قبول است برای من.
    تمام فلزی یا نمیه فلزی بودن (به نظر من )بیشتر از اهمیت کاربردی که دارد چون نشان از حرفه ای بودن دوربین دارد اهمیت دارد.
    در مورد سرعت شاتر هم قطعا وجود سرعت 1/8000 مهم است ولی در بین 7700 عکسی که در یکی دوسال اخیر گرفتم (عکسهای غیر کاری)و در کاتالوگ لایت روم ایمپورت کرده بودم نزدیک به 200 تای آنها سرعت بیشتر از 1/4000 ثانیه داشتند که فقط در یک سری از این عکسها وجود این سرعت شاتر واقعه ضرروی بوده است.
    در عکسهای کاری هم تقریبا هیچ وقت از چنین سرعت شاتری استفاده نکرده ام.اگر قرار به فریز کردن هم بوده این کار با فلاش انجام شده است.
    نکته ای که در مورد سرعت شاتر در مورد نوع استفاده من وجود دارد این است که تعداد عکسهایی که من با سرعت شاتر 20 تا 30 ثانیه میگیرم بسیار زیاد است(در هر نوبت از عکاسی شب حداقل 500 تا)
    پس نویز کمتر در 6دی (که اگر مثل مارک تری باشد عالی است) برای من بسیار کاربردی تر از داشتن سرعت شاتر 1/8000 است.پس میتوانم از نبود سرعت شاتر 1/8000 بگذرم.

وجود وایرلس برای من در استودیو یک مزیت بزرگ خواهد بود.آنهم بدون پرداخت 200 300 دلار و اتصال یک قطعه اکسترنال به دوربین.
    همچنین وجود جی پی اس که آن هم داخلی است و نیازی به پرداخت ندارد.وجود جی پی اس باعث خواهد شد وقتی برای پیدا کردن دستی عکس روی نقشه نگذارم(برای قرار دادن عکسها رو گوگل) و همچنین در صورت نیاز به مراجعه بعدی به مکان نیازی به دنبال آن گشتن نداشته باشم.اتفاقا چند وقت پیش میخواستم عکسی را تکرار کنم که با اینکه فکر میکردم بسیار راحت میتوانم مجددا محل را پیدا کنم ولی هر چه گشتم فایده ای نداشت.

وجود تراز داخلی سرعت عمل را در موارد بسیار زیادی بالا خواهد برد و بسیار کاربردی است.(البته تراز مثل 60دی است و نه مارک تری و 7دی) ولی همان تراز افقی هم وجودش کمک کننده خواهد بود.

مزیت مهم دیگر 6دی ±5 EV در مقابل +/-2.0 EV در Exposure compensation
    و همچنین در برکتینگ ±3 EV در مقابل ±2 EV

در فیلمبرداری هم با فول اچ دی 30 فریم و اچ دی 60 فریم 6دی بر مارک تو برتری دارد.(و همچنین در نویز کمتر)
    سرعت عکاسی هم کمی بیشتر و و ال سی دی هم بهتر شده که خیلی مهم نیست ولی در هر حال بهتر است.
    نرم افزار هم به روز شده است و امکاناتی مثل اچ دی آر داخلی و ... به دوربین افزوده شده که برای من مهم نیست.

حالا مشکلات 6دی
    نبود جو استیک روی بدنه و گریپ
    چیدمان جدید و کاملا متفاوت کلیدها
    وجود اس دی به جای سی اف
    سرعت سینک 1/180
    در مورد سیستم فکوس هم گرچه کارم راه خواهد انداخت ولی در دلم همیشه به کنون بد و بیراه خواهم گفت!
    و نبود ویو فایندر 100%

پ ن1: چیزهایی که برای من مزیت است ممکن است برای دیگری حسن نباشد و بر عکس.
    پ ن 2: تا دوربین را دستم نگرفتم و با آن کار نکرده باشم نمیتوانم بگویم به درد من میخورد یا نه.
    ME، ARASH II، Babak Borhani و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ممنون مسعود جان.خیلی مفصل و کاربردی توضیح دادید.الان خودم ترغیب شدم به خرید 6دی :) اما هر طور که سعی میکنم این ویزور 97 درصد و سینک 1/180 در سال 2012 اونهم برای فول فریم برام قابل هضم نیست :(
    خبر دارید که قصد فول فریمی شدن دارم و حتی به تغییر برند هم فکر میکنم.همه این دردسر ها هم از اونجا شروع شد که 1هفته ای جدا مارک 2 رو زیر و رو کردم! آدم توی سایتها و در بررسی ها میخونه که مثلا 5 درصد تفاوت داره در جزئیات با 7دی یا نهایتا 1 استاپ کم نویزتره اما وقتی در عمل با این موارد مواجه شدم دیدم غنای فایلهای مارک دو به سختی با 7دی قابل مقایسه است.غیر از اینکه جنس تصویر هم کلا به نظرم متفاوت میرسه در فول فریمها.
    من برای عکاسی جدی طبیعت و منظره و همینطور در کنارش پرتره اونهم به صورت درآمد زا(البته پرتره در فضای بیرونی) قصد خرید فول فریم دارم.مواردی مثل جی پی اس داخلی برکتینگ گسترده تر Exposure compensation گسترده تر سیلینگ احتمالا بهتر و حتی سبکتر بودن 6دی موارد مهمی هستند ولی هنوز کمی دل چرکینم از دست گذاشتن روی اون! از طرفی گرچه خروجی مارک2 جدا من رو تحت تاثیر قرار داد ولی ترجیح میدم بدنه جدیدتر بخرم تا بدنه ای که به زودی تولیدش متوقف میشه.خلاصه اینکه برای عکاسی مد نظرم این بدنه هم گزینه قابل تاملی است ولی من هنوز دو دلم...
    آقا شما زودتر بخرید بعد برای ما هم تعریف کنید ببینیم چطور هست :)
    ویرایش توسط lamagra : Monday 3 December 2012 در ساعت 12:23 دلیل: تایپی:آقا اینقدر تند تایپ نکن! دنبالت که نیستن!
    yaghoobi، Hoda Zaeimi، M.Mobin و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 11 از 70 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین