صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: 300d را به 20d تبدیل کنید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

پیش فرض 300d را به 20d تبدیل کنید.

امروز با یک تعمیرگاه تخصصی دوربین تلفنی صحبت میکردم.میخواستم از هزینه تعویض سنسور دوربین مطلع شوم.
    تعمیرکار میگفت تعویض سنسور 350 دی چیزی در حدود 300 هزار هزینه داره.این مبلغ برای اکثر دوربین ها در این سطح مثل 300 و دی70و...همین بود.
    یک دفعه تعمیر کار چیزی گفت که موندم.میگفت سنسور 20دی رو میندازن روی300دی میشه 8 پیکسل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اینجاس که میگن جلل خالق!!
    ویرایش توسط Ghadiri : Sunday 5 March 2006 در ساعت 23:25
    مسعود قدیری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: 300d را به 20d تبدیل کنید.

اولين مسئله كه بايد دقت كرد اين است كه اندازه سنسورها بايد به يك اندازه باشند. اگر اينطور باشد ممكن است جواب دهد ولي معلوم نيست كجاي كار آدم گير كند
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پردازنده (DIGIC vs digicii) تطبيق خواهد داشت يا آنهم تعويض خواهد شد؟
    firmware متعلق به کدام مدل خواهد بود؟
    ...
    به نظر نبايد به اين سادگي باشه!

در نهايت الان 20d و 350d هم خيلي مشترکات دارند اما يک دوربين نيستند

اگر هم عملي باشه مطمينا در دوربينهاي بعدي کاري ميکنند که نتونيد اين کار را انجام بدهيد
    اين ايده هرچند براي شرکت ها اصلا نبايد توجيه پذير باشد، اما ممکنه روزي توسط سازنده اي ارايه بشه!
    هرچند در آن صورت هم نهايتا 200-300$ صرفه جويي ميشه که باز منطقي نيست
    (سنسور و پروسسور و هزينه اين اعمال و ... )

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    امروز با یک تعمیرگاه تخصصی دوربین تلفنی صحبت میکردم.میخواستم از هزینه تعویض سنسور دوربین مطلع شوم.
    تعمیرکار میگفت تعویض سنسور 350 دی چیزی در حدود 300 هزار هزینه داره.این مبلغ برای اکثر دوربین ها در این سطح مثل 300 و دی70و...همین بود.
    یک دفعه تعمیر کار چیزی گفت که موندم.میگفت سنسور 20دی رو میندازیم روی300دی میشه 8 پیکسل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اینجاس که میگن جلل خالق!!
    دوست عزيز
    من كه فكر نميكنم اين كار شدني باشه، به هر حال بايد فكري هم براي پردازش اطلاعات ارسالي از سنسور كرد!
    راستي...در اطلاعات زير امضاي شما ديده ميشه كه شما از لنز 105 ماكروي سيگما استفاده ميكنيد...راضي هستيد؟ آيا اين لنز واقعا مثل اون چيزي كه نمودار MTF اش نشون ميده هست؟ قصد فروش يا تعويض لنز رو داشتيد به من خبر بديد. ممنون
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

شنونده یاید عاقل یاشه!!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

منطقي به نظر نمي رسه انداره سنسور 20دي - 350 دي و 300 دي هر سه با هم متفاوته در مورد 350 دي فکر مي کنم جايي خوندم که اين تفاوت اندازه به دليل اين بوده که مسئله هک کردن فريم و دوربين که در 10 دي اتفاق افتاد تکرار نشه- البته باز هم به دلايل زيادي منطقي به نظر نمي رسه که بشه سنسور رو با هم عوض کرد تازه اگر بشه هم چيز زياد جالبي نيست چون تفاوت عمده 20دي با 350 دي و حتي 300 دي در کيفيت يا انداره تصوير نيست و مشخصات بدنه و تنظيمات شخصي و اختياري 20 دي وجه تمايز عمده اون با 350 دي و 300 ديه - همون تفاوتي که باعث شده هنوز دي 70 با وجود کيفيت تصويري پايينتر از 350 دي فروش خودش رو داشته باشه و هنوز تو سايتهاي فروش آنلاين يا فروشگاهاي عکاسي در خارج از ايران ميشه اون رو پيدا کرد و تداوم فروش خودش رو حفظ کرده
    ویرایش توسط siavash : Sunday 5 March 2006 در ساعت 19:30

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash
    منطقي به نظر نمي رسه انداره سنسور 20دي - 350 دي و 300 دي هر سه با هم متفاوته در مورد 350 دي فکر مي کنم جايي خوندم که اين تفاوت اندازه به دليل اين بوده که مسئله هک کردن فريم و دوربين که در 10 دي اتفاق افتاد تکرار نشه- البته باز هم به دلايل زيادي منطقي به نظر نمي رسه که بشه سنسور رو با هم عوض کرد تازه اگر بشه هم چيز زياد جالبي نيست چون تفاوت عمده 20دي با 350 دي و حتي 300 دي در کيفيت يا انداره تصوير نيست و مشخصات بدنه و تنظيمات شخصي و اختياري 20 دي وجه تمايز عمده اون با 350 دي و 300 ديه - همون تفاوتي که باعث شده هنوز دي 70 با وجود کيفيت تصويري پايينتر از 350 دي فروش خودش رو داشته باشه و هنوز تو سايتهاي فروش آنلاين يا فروشگاهاي عکاسي در خارج از ايران ميشه اون رو پيدا کرد و تداوم فروش خودش رو حفظ کرده
    منطقی یا غیر منطقی فعلا که این کار رو انجام میدن.اما اندازه سنسور 20 دی و 300 دی باهم یکی است اما 350 دی کمی کوچکتره.
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

عجیبه که سنسور 350d از 300d کوچکتره.
    به هر حال شاید برای 350 دارا نصرفه که عوض کنن اما برای 300d دارا چرا.
    در کیفیت تصاویر 350 و 20 دی هیچ تفاوتی نیست.پس حالا چه بصرفه و چه نصرفه البته اگر بشه چنین کاری کرد که نمیشه کار عاقلانه ای نیست.
    اما من فکر نمیکنم سنسور نوی دوربین 20d بطور جداگانه وجود داشته باشه. پس باید از خود دوربین 20d جدا کنن.
    ولی من سنسور 10 دی و 300 دی رو جداگانه دیده ام پس سنسور 20 دی هم هست.

نوشو که هیچ وقت نمیان این کارو انجام بدن و دوربین نورو ناقص کنن. پس با دوربین 20d دست دو این کارو انجام میدن.که معلوم نیست چه بلایی به سر سنسور دست دو آمده باشه
    .
    اصولا وقتی یک وسیله الکترونیکی حالا هرچی مثلا همین دوربین تولید میشه چون از قطعات الکترونیکی ساخته شده پس سازنده تمامی این قطعات رو در اختیار نماینده قرار میده ؛ چه بعد از گارانتی و چه قبل. وقتی هم که سازنده میگه مثلا 10 سال خدمات پس از فروش داره یعنی تضمین میکنه که تمام این قطعات رو تا 10 سال تولید و نماینده ها رو پشتیبانی کنه.
    به هر حال سوال قبلیم را تکرار میکنم :
    1- چند میگیره سنسور 20d رو روی 300d بندازه؟
    2- از اساتید هم می خواهم که بیشتر توضیح بدند.
    3- این آقایی که می فرمایید کجا هستند و اسمشون چیه؟ و شماره تلفن و یا ایمیلی چیزی دارند بدید.
    درمورد قیمت فکر میکنم همان قیمتی که برای تعمیر سنسور خراب میگیرن در این مورد هم همین باشه یعنی حدود 300 هزار.
    در مورد سوال سوم من در جمهوری پاساژ حافظ پرسیدم.شما هم اگر برید اونجا و از چند مغازه بپرسید پیداش میکنید.
    تعمیر گاهی هم که من در مورد سنسور صحبت کردم در ساختمان آلمینیوم بود البته میگفتن که خودشون این کار رو انجام نمیدن ولی بعضی جا ها انجام میدن.
    مسعود قدیری

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

استاد قديري عزيز
    من در صفحه قبل سوالاتي از شما كرده بودم...مايل نيستيد جواب دهيد؟
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط k_nmt
    استاد قديري عزيز
    من در صفحه قبل سوالاتي از شما كرده بودم...مايل نيستيد جواب دهيد؟
    سلام
    با عرض شرمندگی
    متاسفانه پست شما رو ندیده بودم ؛ این بار دوم هست که دارم جواب مینویسم بار اول که برق رفت واین هم....

اول اینکه بنده فقط شاگرد هستم...
    اما در مورد سوال شما باید بگم که اگر تمام جداول Mtf لنز های سیگما غلط باشه در مورد این یکی درسته.قبلا هم گفتم باز هم میگم من با 100 ماکروی کانن کار کردم واقعا راست میگم به کیفیت تصاویر این نمیرسه.اما این لنز چند عیب هم داره:
    اول اینکه سرعت فکوس کندی داره
    دوم اینکه صدای زیادتری نسبت به کانن تولید میکنه
    وسوم اینکه در جاهایی که نور کم هست نمیتونه فکوس کنه ویا دقت فکوس رو از دست میده.
    اما در مورد مشکل اول ؛ برای لنز ماکرو سرعت کم زیاد مهم نیست مثلا حالا چند میلی ثانیه کمتر باشه چی میشه..؟
    دو اینکه ؛ صداش کسی رو از خواب بیدار نمیکنه و سه اینکه من برای ماکرو وپرتره که از این لنز استفاده میکنم ؛ و به هیچ وجه از فکوس خودکار استفاده نمیکنم نه این لنز بلکه با تمام لنزها چون فکر میکنم برای گرفتم عکس بهتر باید خود عکاس فکوس رو در دست داشته باشه.
    اما ببینیم به این قیمت می ارزه یا نه!!
    اختلاف قیمت این لنز با کانن 220 هزار تومانه ؛ پس با تمام این این چند عیب کوچک می ارزه و به نظر من بیش از قیمتش می ارزه. اما در مورد سوال شما باید بگم که بنده قصد فروش این لنز رو ندارم واگر هم بخوام یکی دیگه بگیرم باز هم سیگما ولی این با 180 با قیمت 540 رو میگیرم.
    مسعود قدیری

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین