صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
Like Tree146تشکر

موضوع: Canon EOS R

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    لنز کراپ روی بدنه فول فریم قابل استفاده نباشد؟
    اگر قابل استفاده بود جای تعجب داشت.
    چرا جای تعجب داره ؟
    این بدنه فیلم برداریش با کراپ انجام میشه پس عملا لنزهای واید fullframe دیگه واید نخواهند بود. امکان استفاده از لنزهای EF-M میتونست حتی خارج بحث فیلم برداری هم کاربردی باشه. ارائه دو مانت متفاوت و incompatible برای سنسور کراپ و فول فریم میرورلس هم توجیه درستی نداره.

https://www.canonnews.com/canon-is-c...h-the-rf-mount
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    چرا جای تعجب داره ؟
    این بدنه فیلم برداریش با کراپ انجام میشه پس عملا لنزهای واید fullframe دیگه واید نخواهند بود. امکان استفاده از لنزهای EF-M میتونست حتی خارج بحث فیلم برداری هم کاربردی باشه. ارائه دو مانت متفاوت و incompatible برای سنسور کراپ و فول فریم میرورلس هم توجیه درستی نداره.

https://www.canonnews.com/canon-is-c...h-the-rf-mount
    چیزی که فرمودید منطبق بر خواست شماست نه روند معمول در دنیای تجهیزات عکاسی.
    خرید بدنه گران فول فریم و استفاده از لنزهایی که دایره تصویر کوچکتری داشته و بخش کوچکی از تصویر را آنهم با کیفیت پایین در گوشه ها پوشش میدهند یک انتخاب حرفه ای نیست و در ساخت چنین تجهیزاتی این انتخاب ها نباید در الویت یک کارخانه برای تولید محصول و یک مانت جدید باشد.
    برای همین بله جای تعجب دارد.
    این نکته را هم در نظر بگیرید که الویتها در یک دوربین عکاسی بر پایه عکاسی شکل می‌گیرد و نه فیلمبرداری.
    اما نظر من در مورد این دوربین و لنزها، هیچ مزیتی با توجه به کاربری من از تجهیزات برای استفاده از آنها وجود ندارد.
    SHOK53، kiavash، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    چیزی که فرمودید منطبق بر خواست شماست نه روند معمول در دنیای تجهیزات عکاسی.
    خرید بدنه گران فول فریم و استفاده از لنزهایی که دایره تصویر کوچکتری داشته و بخش کوچکی از تصویر را آنهم با کیفیت پایین در گوشه ها پوشش میدهند یک انتخاب حرفه ای نیست و در ساخت چنین تجهیزاتی این انتخاب ها نباید در الویت یک کارخانه برای تولید محصول و یک مانت جدید باشد.
    برای همین بله جای تعجب دارد.
    این نکته را هم در نظر بگیرید که الویتها در یک دوربین عکاسی بر پایه عکاسی شکل می‌گیرد و نه فیلمبرداری.
    اما نظر من در مورد این دوربین و لنزها، هیچ مزیتی با توجه به کاربری من از تجهیزات برای استفاده از آنها وجود ندارد.
    این برخلاف روند جاری دنیای عکاسی نیست. اتفاقا اکثر مانتها بین کراپ و فول فریم یکسان هستند. به طور مثال

1- مانت F که بین کراپ و فول فریم کاملا مشترک است.
    2- مانت EF که سایز یکسانی دارند ولی کانن عمدا اجازه نصب لنزهای کراپ رو فول فریم را نمی دهد هر چند این محدودیت در مورد لنزهای سیگما و تامرون و ... وجود ندارد.
    3- مانت E مشابه مانت F
    4- مانت Z گرچه هنوز بدنه با سنسور کراپ تولید نشده ولی دلیلی برای عدم استفاده از همین مانت برای سنسور کراپ وجود ندارد.

حتی مانت جدید کانن هم می تواند در آینده برای سنسور کراپ هم استفاده شود.

با فرمایش شما مبنی بر حرفه ای نبودن بستن لنز کراپ روی فول فریم موافقم ولی به هر حال یه امکان هستش که علاوه بر عکاسی خصوصا در زمینه فیلم برداری کاربرد خواهد داشت. با این وضع استفاده از لنزهای EF-M روی مانت جدید منتفی شده و حتی استفاده از لنزهای مانت جدید روی EF-M هم با مشکلاتی همراه خواهد بود. در واقع این عمل کانن آینده مانت EF-M که اتفاقا خیلی وقت نیست معرفی شده رو نابود می کنه.
    ویرایش توسط peacekeeper : Thursday 6 September 2018 در ساعت 15:31
    Anoosh-Em، obsidiyan و havokh تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

چه دوربین زیبایی ، چند روز پیش در بخش شایعات گفتم کاش کنون از توانایی هایش در طراحی DSLR در این بدنه جدید میرورلس استفاده کند ، حالا می بینم همین کار را کرده و شاهد یک طراحی هوشمندانه هستیم. Top Lcd همیشه برای من جنبه فانتزی داشت هرگز فکر نمیکردم تا این حد کاربردی شود مخصوصا در یک بدون آینه ، تقریبا همه چیز از درون آن میگذرد. حذف پیچ تنظیم مد های عکاسی کار کاملا درستی بوده کاش سونی و نیکون یاد بگیرند وقتی با یک کلید میشه حالت هارو تغییر داد بیخودی آن فضا را اشغال نکنند، چیزی هم نیست که هر دقیقه تغییر بخواهد.

فکر میکنم در انتخاب اولین لنز ها کنون اشتباه کرده ، اول باید یک 50 F1.8 تولید میکردند به همراه یک 70-24 f4 با قیمت های 800 تا 1000 دلار ، با این لنز هایی که الان بیرون دادند یک جوی در فضای مجازی بوجود آمده که همه فکر میکنند تمام لنز های این سیستم قیمت نجومی خواهد داشت F1.2 و F2 بعدا میتوانست تولید شود که مشتری خاص خودشو رو داشت. در مورد سنسور حرفی ندارم به هر حال همان سنسور مارک 4 است و توانایی هایش مشابه خواهد بود هر چند با پردازنده جدید انتظار بیشتری از آن میرود ، کاش از سنسور 50 مگاپیکسلی استفاده میکردند تا شارپنس لنز ها بهتر مشخص شود.

از ایراداتی که به این دوربین گرفته شد عدم وجود لرزشگیر درون بدنه است ، از نظر من این یک مشکل نیست لرزشگیر در هر نسل میتواند به بدنه اضافه شود نسل اول A7 هم لرزشگیر نداشت ، بر عکس فکر میکنم نیکون اشتباه بزرگی انجام داده که در لنز ها لرزشگیر ندارد ( البته لنز هایی که باید داشته باشند معمولا در پرایم های سبک لرزشگیر قرار نمی دهند)، همانطور که میدانید المپیوس از لرزشگیر بدنه و لنز همزمان استفاده میکند و تا 6.5 استاپ عملیات لرزشگیری دارد طبیعتا در آینده با افزایش عدد مگاپیکسل دیگر شرکت ها باید همین کار را انجام دهند ، به همین دلیل است که سونی همچنان در لنز های جدیدیش از لرزشگیر استفاده میکند با وجود اینکه در بدنه هم موجود دارد و عبارت OSS در اسامی آنها دیده میشود.

فکر میکنم نیکون در سری Z باید یک تجدید نظری در این مورد داشته باشد هنوز دیر نشده.

این هم ازEye AF کنون :

2018.09.05_14h39m14s_001.jpg
    Nima Sadigh، Afshin.Prt و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

به عنوان اولين دوربن ميرور لس فول فريم کنون روی کاغذ بد نيست ، مشخصه که اين دوربين رده پايين کنونه و احتمالاً مدل های جديد به زودی معرفی ميشه
    برای کسی که دوربينی در رده 6 دی ميخواد جايگزين خوبيه ، خوبی اين دوربين اينه که به لنز های dslr کنون کار ميکنه و احتياج به خريد لنز های گرون نيست (مخصوصاً واسه کسی که ميخواد دوربين رو تست کنه )

کسی ميدونه عمر باطری چقدره؟ (من با 5 دی 3 4 حدود 1000 ميزدم اين بايد 600 باشه)
    obsidiyan و 47amir تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    به عنوان اولين دوربن ميرور لس فول فريم کنون روی کاغذ بد نيست ، مشخصه که اين دوربين رده پايين کنونه و احتمالاً مدل های جديد به زودی معرفی ميشه
    برای کسی که دوربينی در رده 6 دی ميخواد جايگزين خوبيه ، خوبی اين دوربين اينه که به لنز های dslr کنون کار ميکنه و احتياج به خريد لنز های گرون نيست (مخصوصاً واسه کسی که ميخواد دوربين رو تست کنه )

کسی ميدونه عمر باطری چقدره؟ (من با 5 دی 3 4 حدود 1000 ميزدم اين بايد 600 باشه)
    بر اساس استاندارد CIPA تعداد 350 شات
    yaghoobi، obsidiyan و Majix تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نمونه عکسهای این دوربین با لنزهای جدیدش:

https://www.dpreview.com/samples/569...traffic_source

50 f/1.2 جدید روی f/1.2
    yaghoobi، a.g g.a، mohsen.sh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

تشکر کرده
    6705
    yaghoobi، a.g g.a، hkhaghani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

کن راکول بررسی نسبتا مفصلی از این دوربین انجام داده:

yaghoobi، a.g g.a، 47amir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

عملکرد باطری فراتر از انتظار بوده ، برای عکاسی طولانی و همینطور سفر این دوربین یکی از بهترین گزینه هاست بنظر میاد در یک سفر سه روزه نیازی به شارژ نباشه.

IMG_9548-batttery-life.jpg
    yaghoobi، Nima Sadigh، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین